'Mbaye Leye krijgt een derde kans als hoofdtrainer'

door
'Mbaye Leye krijgt een derde kans als hoofdtrainer'

Mbaye Leye zit al een aantal maanden thuis nadat hij werd ontslagen als hoofdtrainer van Zulte Waregem. De ex-spits genoot van wat vakantie in Senegal, maar hij gaat weldra weer aan de slag. L'Equipe weet immers te melden dat Leye weldra coach zal worden in Frankrijk.


De Franse tweedeklasser Valenciennes zou immers op het punt staan om Leye aan te stellen als hun nieuwe hoofdtrainer. Voor Leye zou dat een mooie uitdaging zijn en ook een belangrijk moment in zijn trainerscarrière. De trainer kende bij Standard en Zulte Waregem geen succes, waardoor hij toch nood heeft aan een goede passage als trainer.

Geen succes bij Zulte Waregem en Standard

Leye is 40 jaar en trainde Standard als eerste uitdaging in zijn trainersloopbaan. Met 16 zeges, 14 nederlagen en 6 draws in 36 wedstrijden was zijn doortocht in de Vurige Stede geen succes. Leye werd dus al vroegtijdig ontslagen bij zijn ex-club als speler. Een negental maanden kreeg hij een tweede kans bij nog een ex-club waar hij als speler het goed had gedaan: Zulte Waregem. Ook die passage was geen succes en Leye scoorde er geen punten met bepaalde vreemde beslissingen. Na 34 wedstrijden, met daarin 8 zeges, 18 nederlagen en 8 draws was het game over. Derde keer, goede keer bij Valenciennes?

JOUW MENING TELT:
Gaat hij wel slagen bij Valenciennes?

Meest recent

AS Monaco komt met nieuws na hartstilstand Belgisch talent

Vanuit Frankrijk kwam er woensdagavond schokkend nieuws. Tijdens een wedstrijd tussen de beloften ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook De Bruyne nabij, Bertaccini lonkt naar topclub'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
‘Strijd om Openda barst los: waanzinnig prijskaartje’

Loïs Openda kende een minder seizoen bij RB Leipzig. De aanvaller kon geen Europees voetbal ...

55
55
Club of Union: Eden Hazard geeft ontnuchterend antwoord

De titelontknoping van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge en Union SG strijden ...

105
105
Ronaldo vs Messi? ‘Ongelooflijk transferplan in werking’

Cristiano Ronaldo is één van de grootste sterren van het moderne voetbal. De Portugees ...

19
19
RWDM dreigt nu ook icoon te verliezen

Van stabiliteit is de voorbije jaren maar weinig sprake geweest bij RWDM. Sinds de overname door ...

38
38
'Genk pakt uit met opmerkelijke aanwinst'

In de play-offs gaf KRC Genk nog de titel uit handen na een stevige inzinking. Een één ...

151
151
Rijk maar simpel: zo leven Dries en Kat in Turkije

Dries Mertens vierde afgelopen speeldag de landstitel met Galatasaray. De Rode Duivel won dit ...

115
115
'Club Brugge onverbiddelijk: bankzitter moet vertrekken'

Club Brugge speelt zondag nog zijn laatste troeven uit in de strijd om de titel, maar de kans is ...

541
541
Na verloren finale dropt Amorim stevig bommetje bij Man Utd

Manchester United heeft woensdagavond de kans laten liggen om zijn seizoen nog een beetje te redden. ...

97
97
'AA Gent wil slag slaan met Standard-revelatie'

AA Gent sluit zondag zijn seizoen af met een trip naar Union, waar ze wellicht het titelfeest van ...

268
268
'De Bruyne vindt nieuwe thuis: witte rook nabij'

Dinsdagavond nam Kevin De Bruyne een emotioneel afscheid van het Etihad, waar hij zijn laatste ...

547
547
KBVB maakt aanduidingen scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag weten we eindelijk wie zich tot landskampioen kroont. Hoewel er op de overige velden minder ...

124
124
Antwerp leent miljoenen: mysterieuze investeerder onthuld

Een opvallend zicht bij de afscheidsmatch van Toby Alderweireld: de bouwwerf waar ooit Tribune 2 ...

405
405
Jan Mulder emotioneel: "Heb er niets mee te maken!"

Jan Mulder werd recent 80 jaar oud (of jong) maar is nog steeds rad van tong. De Nederlander doet ...

167
167
'Genk gaat all-in: De Condé zet zinnen op topdeal'

De play-offs leverden KRC Genk een kater van jewelste op, al focust Thorsten Fink liever op de ...

251
251
De Bruyne ziet viering brutaal verstoord: beschamend wat gebeurde

Voor Kevin De Bruyne kwam er een einde aan een lange reeks van successen met zijn team Manchester ...

233
233
'Club Brugge zoekt flankaanvaller: buitenkans in beeld'

Club Brugge mag dan wel met ruime voorsprong de meest productieve aanval in onze competitie hebben, ...

343
343
Toptrainer in beeld bij Anderlecht: held of risiconemer?

Na een moeilijk seizoen lonkt er een grote naam om het roer over te nemen bij RSC Anderlecht. ...

711
711
'Exit bij Anderlecht: Hasi naar andere JPL-topclub?'

Na de nederlaag tegen Club Brugge sleept RSC Anderlecht zich naar het einde van het seizoen. Al ...

495
495

Meer sportnieuws