Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

door
Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

Dinsdagavond is het zover, dan strijden de Jonge Duivels voor een plek in de kwartfinales van het EK U21. Tegen Portugal hebben de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hun lot in eigen handen, maar een nederlaag zou fataal zijn. Inmiddels is ook de basiself van de Belgen bekend.


Na een scoreloos gelijkspel tegen Nederland, gaven de Jonge Duivels afgelopen weekend een dubbele voorsprong op pijnlijke wijze uit handen tegen gastland Georgië: 2-2. Desondanks hebben ze hun lot toch nog in eigen handen. Zo zijn er twee scenario's om alsnog door te stoten. Een overwinning tegen de Portugezen is altijd voldoende om de volgende ronde te halen. Op basis van het resultaat in Georgië-Nederland kunnen ze dan alsnog groepswinnaar worden.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Nederlaag dodelijk

Ook een gelijkspel kan volstaan. In dat geval mag Nederland wel niet winnen van Georgië én mag Oranje niet meer scoren dan de Belgen. Een nederlaag tegen de Portugezen is dan weer dodelijk. De druk is dus behoorlijk hoog op Mathijssen en co, die zijn basiself ondertussen bekend maakte. En de bondscoach kiest opnieuw voor een vrij aanvallend elftal.

Wissel op middenveld

Ten opzichte van het duel tegen Georgië wordt slechts één wissel doorgevoerd. Op het middenveld krijgt Eliot Matazzo immers de voorkeur op Mandela Keita. Voorin krijgt diepste man Loïs Openda dus opnieuw de steun van Charles De Ketelaere, Largie Ramazani en Michel-Ange Balikwisha. En dat terwijl backs Maxim De Cuyper en Hugo Siquet ook al behoorlijk aanvallend zijn ingesteld.

België haalt de kwartfinales ...

Meest recent

Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

4
4
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

131
131
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

34
34
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

181
181
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

39
39
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

79
79
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

90
90
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

175
175
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

110
110
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

121
121
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

45
45
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

171
171
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

542
542
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

450
450
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

93
93
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

351
351
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1510
1510
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

185
185
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

289
289
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

790
790
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

402
402
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110

Meer sportnieuws