Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

door
Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

Dinsdagavond is het zover, dan strijden de Jonge Duivels voor een plek in de kwartfinales van het EK U21. Tegen Portugal hebben de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hun lot in eigen handen, maar een nederlaag zou fataal zijn. Inmiddels is ook de basiself van de Belgen bekend.


Na een scoreloos gelijkspel tegen Nederland, gaven de Jonge Duivels afgelopen weekend een dubbele voorsprong op pijnlijke wijze uit handen tegen gastland Georgië: 2-2. Desondanks hebben ze hun lot toch nog in eigen handen. Zo zijn er twee scenario's om alsnog door te stoten. Een overwinning tegen de Portugezen is altijd voldoende om de volgende ronde te halen. Op basis van het resultaat in Georgië-Nederland kunnen ze dan alsnog groepswinnaar worden.

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Nederlaag dodelijk

Ook een gelijkspel kan volstaan. In dat geval mag Nederland wel niet winnen van Georgië én mag Oranje niet meer scoren dan de Belgen. Een nederlaag tegen de Portugezen is dan weer dodelijk. De druk is dus behoorlijk hoog op Mathijssen en co, die zijn basiself ondertussen bekend maakte. En de bondscoach kiest opnieuw voor een vrij aanvallend elftal.

Wissel op middenveld

Ten opzichte van het duel tegen Georgië wordt slechts één wissel doorgevoerd. Op het middenveld krijgt Eliot Matazzo immers de voorkeur op Mandela Keita. Voorin krijgt diepste man Loïs Openda dus opnieuw de steun van Charles De Ketelaere, Largie Ramazani en Michel-Ange Balikwisha. En dat terwijl backs Maxim De Cuyper en Hugo Siquet ook al behoorlijk aanvallend zijn ingesteld.

België haalt de kwartfinales ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

212
212
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

174
174
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

290
290
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

361
361
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

96
96
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

156
156
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

290
290
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

941
941
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

738
738
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1061
1061

Meer sportnieuws