Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

door
Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

Dinsdagavond is het zover, dan strijden de Jonge Duivels voor een plek in de kwartfinales van het EK U21. Tegen Portugal hebben de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hun lot in eigen handen, maar een nederlaag zou fataal zijn. Inmiddels is ook de basiself van de Belgen bekend.


Na een scoreloos gelijkspel tegen Nederland, gaven de Jonge Duivels afgelopen weekend een dubbele voorsprong op pijnlijke wijze uit handen tegen gastland Georgië: 2-2. Desondanks hebben ze hun lot toch nog in eigen handen. Zo zijn er twee scenario's om alsnog door te stoten. Een overwinning tegen de Portugezen is altijd voldoende om de volgende ronde te halen. Op basis van het resultaat in Georgië-Nederland kunnen ze dan alsnog groepswinnaar worden.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Nederlaag dodelijk

Ook een gelijkspel kan volstaan. In dat geval mag Nederland wel niet winnen van Georgië én mag Oranje niet meer scoren dan de Belgen. Een nederlaag tegen de Portugezen is dan weer dodelijk. De druk is dus behoorlijk hoog op Mathijssen en co, die zijn basiself ondertussen bekend maakte. En de bondscoach kiest opnieuw voor een vrij aanvallend elftal.

Wissel op middenveld

Ten opzichte van het duel tegen Georgië wordt slechts één wissel doorgevoerd. Op het middenveld krijgt Eliot Matazzo immers de voorkeur op Mandela Keita. Voorin krijgt diepste man Loïs Openda dus opnieuw de steun van Charles De Ketelaere, Largie Ramazani en Michel-Ange Balikwisha. En dat terwijl backs Maxim De Cuyper en Hugo Siquet ook al behoorlijk aanvallend zijn ingesteld.

België haalt de kwartfinales ...

Meest recent

'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

25
25
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

34
34
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

135
135
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

125
125
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

132
132
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

207
207
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

170
170
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

90
90
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

116
116
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

211
211
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

320
320
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

576
576
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

277
277
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

412
412
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

970
970
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

403
403
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

409
409
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

177
177
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

82
82
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

237
237
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

484
484
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

371
371
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

192
192
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

132
132

Meer sportnieuws