Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

225 stemmen
Alles of niets: Jonge Duivels vol voor aanval in cruciaal duel

Dinsdagavond is het zover, dan strijden de Jonge Duivels voor een plek in de kwartfinales van het EK U21. Tegen Portugal hebben de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen hun lot in eigen handen, maar een nederlaag zou fataal zijn. Inmiddels is ook de basiself van de Belgen bekend.


Na een scoreloos gelijkspel tegen Nederland, gaven de Jonge Duivels afgelopen weekend een dubbele voorsprong op pijnlijke wijze uit handen tegen gastland Georgië: 2-2. Desondanks hebben ze hun lot toch nog in eigen handen. Zo zijn er twee scenario's om alsnog door te stoten. Een overwinning tegen de Portugezen is altijd voldoende om de volgende ronde te halen. Op basis van het resultaat in Georgië-Nederland kunnen ze dan alsnog groepswinnaar worden.

LEES OOK: Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Nederlaag dodelijk

Ook een gelijkspel kan volstaan. In dat geval mag Nederland wel niet winnen van Georgië én mag Oranje niet meer scoren dan de Belgen. Een nederlaag tegen de Portugezen is dan weer dodelijk. De druk is dus behoorlijk hoog op Mathijssen en co, die zijn basiself ondertussen bekend maakte. En de bondscoach kiest opnieuw voor een vrij aanvallend elftal.

Wissel op middenveld

Ten opzichte van het duel tegen Georgië wordt slechts één wissel doorgevoerd. Op het middenveld krijgt Eliot Matazzo immers de voorkeur op Mandela Keita. Voorin krijgt diepste man Loïs Openda dus opnieuw de steun van Charles De Ketelaere, Largie Ramazani en Michel-Ange Balikwisha. En dat terwijl backs Maxim De Cuyper en Hugo Siquet ook al behoorlijk aanvallend zijn ingesteld.

België haalt de kwartfinales ...

Meest recent

Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

30
30
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

164
164
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

88
88
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

40
40
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

101
101
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

70
70
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

314
314
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

67
67
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

34
34
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

521
521
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

571
571
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

96
96
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

182
182
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

278
278
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

177
177
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

104
104
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

168
168
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

331
331
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

305
305
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

118
118
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

493
493
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

765
765
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

164
164

Meer sportnieuws