TRANSFERUURTJE: 'Topaanwinst Anderlecht, Doku naar grootmacht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Topaanwinst Anderlecht, Doku naar grootmacht'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

Jupiler Pro League

Eén naam blijft steeds nadrukkelijker naar voren geschoven worden bij RSC Anderlecht: Kasper Dolberg. Die mag deze zomer vertrekken bij OGC Nice. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri gaat Jesper Fredberg deze week nog eens extra doordrukken in het dossier. Nice zou momenteel mikken op zo'n 7 miljoen euro, terwijl RSCA een maximum van 5 miljoen euro wil betalen. In ieder geval zou Paars-Wit bereid zijn om tot het uiterste te gaan om tot een akkoord te komen. Al zal Fredberg zeker geen financiële risico's nemen. Volgens Het Laatste Nieuws is de sportieve baas niet van plan om over zijn financiële limieten te gaan.

Volgens Sacha Tavolieri zal Burnley de piste Jean Butez snel activeren. In de komende dagen zou de Premier Legaue-club zelfs al een eerste bod willen neerleggen om de onderhandelingen met Antwerp af te trappen. De Great Old zal wel boter bij de vis willen voor de doelman met de meeste clean sheets in de Jupiler Pro League, die bovendien nog een contract tot 2026 heeft.

Volgens Het Nieuwsblad zou onder meer KRC Genk belangstelling hebben gehad voor kersverse Rode Duivel Olivier Deman. Maar die vermeende interesse leidde niet tot een concreet bod en inmiddels haalde de vice-kampioen met Joris Kayembe al een andere vleugelback in huis. De kansen op een overstap naar de Cegeka Arena lijken op dit moment dan ook bijzonder klein voor Deman. Toch hoeft de 23-jarige van Cercle Brugge zich nog geen zorgen te maken. Verschillende andere Belgische (top)clubs zouden immers ook gecharmeerd zijn.

Alhassan Yusuf zou een mooie transfer kunnen maken. Zo meldt het medium Bola na Rede dat Sporting CP concrete interesse heeft. De Portugese topclub zou in de Nigeriaan een vervanger zien voor Manuel Ugarte, die op weg is naar PSG. Er zouden zelfs al eerste contacten zijn gelegd. Al zal Sporting wel met de nodige miljoenen over de brug moeten komen: de 22-jarige Yusuf heeft bij Antwerp immers nog een lopend contract tot medio 2025.

STVV speurt naar Belgische versterking en volgens journalist Sasha Tavolieri hebben de Limburgers hun oog laten vallen op Matthieu Cachbach van het gedegradeerde RFC seraing. Dat is een 22-jarige Belgische middenvelder die vorig seizoen tot 25 wedstrijden kwam bij de club die degradeerde naar de Challenger Pro League. STVV is niet alleen, want ook het Nederlandse Almere City ziet de komst van de beloftevolle speler wel zitten.

Buitenland

Liverpool FC zou Jérémy Doku al een tijdje op de radar hebben staan. De Reds volgen hem van in de jeugdopleiding bij Paars-Wit en zijn hem daarna blijven monitoren. En op Anfield blijkt men nog steeds erg gecharmeerd. Volgens de Franse journalist Mohamed Toubache-Ter heeft de nummer vijf van het voorbije seizoen in de Premier League momenteel 'sterke interesse' in de Rode Duivel. En volgens transferwatcher Sacha Tavolieir hangt een prijskaartje van minimum 50 miljoen euro rond zijn nek.

Arsenal is intussen al een week of twee bezig met het dossier van Roméo Lavia, terwijl nu ook Liverpool zich aan het front meldt. De Reds willen deze zomer hun middenveld grondig vernieuwen en haalden al Alexis Mac Allister binnen, maar daar moet nu ook Lavia bijkomen. Ze zouden intussen al geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer. Snelle witte rook over de toekomst van Lavia moeten we echter niet verwachten, want geen van beide clubs heeft al een officieel bod neergelegd bij Southampton.

Er liggen heel wat ploegen op de loer voor Romelu Lukaku. AC Milan werd even genoemd, maar die piste lijkt zeer onwaarschijnlijk. Bovengenoemde bron beweert echter dat nu ook Juventus zijn naam op de verlanglijst heeft staan. De Oude Dame ziet Dusan Vlahovic mogelijk vertrekken en zou in Lukaku een geschikte vervanger zien. Al is die piste momenteel verre van concreet.

Liverpool-coach Jürgen Klopp zou ook nog een extra spits ambiëren. Volgens La Gazzetta dello Sport zouden de Reds daarvoor naar de Serie A lonken. Zo beweert de roze sportkrant dat Liverpool zijn zinnen heeft gezet op Victor Osimhen. De slaagkansen van Klopp en co lijken wel bijzonder klein in dit dossier. Zo heerst er concurrentie van onder meer Newcastle, Manchester United en vooral PSG. Bovendien wil Napoli de absolute hoofdprijs voor zijn smaakmaker. Zo zou preses Aurelio De Laurentiis liefst 180 miljoen euro verlangen, al lijkt dat bedrag toch wat buitensporig.

Manchester City zou werken aan de komst van Matteo Kovacic (Chelsea). In de voorbije dagen geraakte echter bekend dat ook Declan Rice een belangrijk toptarget is. De sterkhouder van West Ham United leek goed op weg naar vice-kampioen Arsenal, maar daar wil City nu een stokje voor steken. Volgens David Ornstein, transferexpert van The Athletic, heeft de Engelse kampioen inmiddels ook een eerste bod neergelegd. Dat zou 80 miljoen pond, een slordige 93 miljoen euro, bedragen. En daar zou nog eens 10 miljoen pond bovenop kunnen komen aan bonussen en variabelen.

Zal Anderlecht Dolberg strikken?

Meest recent

'Alles op de titel: City pakt uit tijdens wintermercato'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

0
0
'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

37
37
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

81
81
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

75
75
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

151
151
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

126
126
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

108
108
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

74
74
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

43
43
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

51
51
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

109
109
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

209
209
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

58
58
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

94
94
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

57
57
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

775
775
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

102
102
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

66
66
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

38
38
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

246
246
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

279
279
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

226
226
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

85
85
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

265
265
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

1017
1017

Meer sportnieuws