Opvallende zet Beerschot: "Blij dat ik hier kan blijven"

door
Opvallende zet Beerschot:

Beerschot VA wil komend seizoen opnieuw meestrijden voor promotie in de Challenger Pro League. Daarvoor zullen de Antwerpenaren wel geen beroep meer kunnen doen op Frédéric Frans, die een punt zette achter zijn spelerscarrière. Maar hij blijft uiteindelijk wel binnen de club actief.


Frans is een jeugdproduct van Lierse SK, waar hij ook het merendeel van zijn carrière spendeerde. Vervolgens was hij enkele seizoen in Schotland actief, tot hij in 2019 terugkeerde naar de heimat en bij Lierse Kempenzonen tekende. Daar werd hij begin 2020 echter weggeplukt door Beerschot. Bij de Antwerpenaren groeide Frans meteen uit tot een vaste sterkhouder. Zo hielp hij de club ook mee aan promotie.

LEES OOK: D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Zware blessure

Ook in het eerste jaar van Beerschot in de Jupiler Pro League stond hij doorgaans in de basis. Maar door een zware blessure belandde Frans op een zijspoor en kwam hij ook in het voorbije seizoen amper in actie. Op zijn 34ste besloot hij dan ook om zijn kicksen aan de haak te hangen. Maar inmiddels heeft de oud-verdediger een nieuwe uitdaging gevonden. Zo werd hij maandag aangekondigd als nieuwe hoofdcoach van de beloften bij Beerschot.

Eerste stap als trainer

Hij zal de U23 dus moeten leiden in de derde amateurklasse. Daarnaast zal Frans ook regelmatig bij de A-kern bijspringen om extra ervaring op te doen. "Toen het duidelijk werd dat ik mijn actieve loopbaan als voetballer niet zou verderzetten bij Beerschot zijn er vrij snel gesprekken opgestart om mij te houden in een andere rol", vertelt hij op de clubwebsite. "Ik voel mij hier goed en ik heb ook aangegeven dat ik graag wilde blijven. Ik ben dan ook heel blij dat ik mijn carrière hier kan verderzetten. Ik zie dit als een eerste stap in mijn carrière als voetbalcoach."

Beerschot hoort nu al bij de titelfavorieten in de CPL ...

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

83
83
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

92
92
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

250
250
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

367
367
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

727
727
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

49
49
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

787
787
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

144
144
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

449
449
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

349
349
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

344
344
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

555
555
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

393
393
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

362
362
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

535
535
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

397
397
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

925
925
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

432
432
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

423
423
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

454
454
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1174
1174
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

444
444
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws