Opvallende zet Beerschot: "Blij dat ik hier kan blijven"

161 stemmen
Opvallende zet Beerschot:

Beerschot VA wil komend seizoen opnieuw meestrijden voor promotie in de Challenger Pro League. Daarvoor zullen de Antwerpenaren wel geen beroep meer kunnen doen op Frédéric Frans, die een punt zette achter zijn spelerscarrière. Maar hij blijft uiteindelijk wel binnen de club actief.


Frans is een jeugdproduct van Lierse SK, waar hij ook het merendeel van zijn carrière spendeerde. Vervolgens was hij enkele seizoen in Schotland actief, tot hij in 2019 terugkeerde naar de heimat en bij Lierse Kempenzonen tekende. Daar werd hij begin 2020 echter weggeplukt door Beerschot. Bij de Antwerpenaren groeide Frans meteen uit tot een vaste sterkhouder. Zo hielp hij de club ook mee aan promotie.

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Zware blessure

Ook in het eerste jaar van Beerschot in de Jupiler Pro League stond hij doorgaans in de basis. Maar door een zware blessure belandde Frans op een zijspoor en kwam hij ook in het voorbije seizoen amper in actie. Op zijn 34ste besloot hij dan ook om zijn kicksen aan de haak te hangen. Maar inmiddels heeft de oud-verdediger een nieuwe uitdaging gevonden. Zo werd hij maandag aangekondigd als nieuwe hoofdcoach van de beloften bij Beerschot.

Eerste stap als trainer

Hij zal de U23 dus moeten leiden in de derde amateurklasse. Daarnaast zal Frans ook regelmatig bij de A-kern bijspringen om extra ervaring op te doen. "Toen het duidelijk werd dat ik mijn actieve loopbaan als voetballer niet zou verderzetten bij Beerschot zijn er vrij snel gesprekken opgestart om mij te houden in een andere rol", vertelt hij op de clubwebsite. "Ik voel mij hier goed en ik heb ook aangegeven dat ik graag wilde blijven. Ik ben dan ook heel blij dat ik mijn carrière hier kan verderzetten. Ik zie dit als een eerste stap in mijn carrière als voetbalcoach."

🚀

Beerschot hoort nu al bij de titelfavorieten in de CPL ...

Meest recent

Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

12
12
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

17
17
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

72
72
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

103
103
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

77
77
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

47
47
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

450
450
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

371
371
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

168
168
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

241
241
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

71
71
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

62
62
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

65
65
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

299
299
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

690
690
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

164
164
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

497
497
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

355
355
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

243
243
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

189
189
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

117
117
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

282
282
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

481
481
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

808
808

Meer sportnieuws