Opvallende zet Beerschot: "Blij dat ik hier kan blijven"

161
Opvallende zet Beerschot:

Beerschot VA wil komend seizoen opnieuw meestrijden voor promotie in de Challenger Pro League. Daarvoor zullen de Antwerpenaren wel geen beroep meer kunnen doen op Frédéric Frans, die een punt zette achter zijn spelerscarrière. Maar hij blijft uiteindelijk wel binnen de club actief.


Frans is een jeugdproduct van Lierse SK, waar hij ook het merendeel van zijn carrière spendeerde. Vervolgens was hij enkele seizoen in Schotland actief, tot hij in 2019 terugkeerde naar de heimat en bij Lierse Kempenzonen tekende. Daar werd hij begin 2020 echter weggeplukt door Beerschot. Bij de Antwerpenaren groeide Frans meteen uit tot een vaste sterkhouder. Zo hielp hij de club ook mee aan promotie.

LEES OOK: Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

Zware blessure

Ook in het eerste jaar van Beerschot in de Jupiler Pro League stond hij doorgaans in de basis. Maar door een zware blessure belandde Frans op een zijspoor en kwam hij ook in het voorbije seizoen amper in actie. Op zijn 34ste besloot hij dan ook om zijn kicksen aan de haak te hangen. Maar inmiddels heeft de oud-verdediger een nieuwe uitdaging gevonden. Zo werd hij maandag aangekondigd als nieuwe hoofdcoach van de beloften bij Beerschot.

Eerste stap als trainer

Hij zal de U23 dus moeten leiden in de derde amateurklasse. Daarnaast zal Frans ook regelmatig bij de A-kern bijspringen om extra ervaring op te doen. "Toen het duidelijk werd dat ik mijn actieve loopbaan als voetballer niet zou verderzetten bij Beerschot zijn er vrij snel gesprekken opgestart om mij te houden in een andere rol", vertelt hij op de clubwebsite. "Ik voel mij hier goed en ik heb ook aangegeven dat ik graag wilde blijven. Ik ben dan ook heel blij dat ik mijn carrière hier kan verderzetten. Ik zie dit als een eerste stap in mijn carrière als voetbalcoach."

Beerschot hoort nu al bij de titelfavorieten in de CPL ...

Meest recent

Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

4
4
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

4
4
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

48
48
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

25
25
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

165
165
Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

126
126
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

154
154
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

346
346
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

79
79
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

477
477
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

54
54
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

66
66
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

401
401
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

82
82
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

297
297
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

335
335
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

989
989
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

292
292
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

128
128
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

419
419
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

349
349
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

1058
1058
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

201
201
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

72
72

Meer sportnieuws