Opvallende zet Beerschot: "Blij dat ik hier kan blijven"

door
Opvallende zet Beerschot:

Beerschot VA wil komend seizoen opnieuw meestrijden voor promotie in de Challenger Pro League. Daarvoor zullen de Antwerpenaren wel geen beroep meer kunnen doen op Frédéric Frans, die een punt zette achter zijn spelerscarrière. Maar hij blijft uiteindelijk wel binnen de club actief.


Frans is een jeugdproduct van Lierse SK, waar hij ook het merendeel van zijn carrière spendeerde. Vervolgens was hij enkele seizoen in Schotland actief, tot hij in 2019 terugkeerde naar de heimat en bij Lierse Kempenzonen tekende. Daar werd hij begin 2020 echter weggeplukt door Beerschot. Bij de Antwerpenaren groeide Frans meteen uit tot een vaste sterkhouder. Zo hielp hij de club ook mee aan promotie.

LEES OOK: CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

Zware blessure

Ook in het eerste jaar van Beerschot in de Jupiler Pro League stond hij doorgaans in de basis. Maar door een zware blessure belandde Frans op een zijspoor en kwam hij ook in het voorbije seizoen amper in actie. Op zijn 34ste besloot hij dan ook om zijn kicksen aan de haak te hangen. Maar inmiddels heeft de oud-verdediger een nieuwe uitdaging gevonden. Zo werd hij maandag aangekondigd als nieuwe hoofdcoach van de beloften bij Beerschot.

Eerste stap als trainer

Hij zal de U23 dus moeten leiden in de derde amateurklasse. Daarnaast zal Frans ook regelmatig bij de A-kern bijspringen om extra ervaring op te doen. "Toen het duidelijk werd dat ik mijn actieve loopbaan als voetballer niet zou verderzetten bij Beerschot zijn er vrij snel gesprekken opgestart om mij te houden in een andere rol", vertelt hij op de clubwebsite. "Ik voel mij hier goed en ik heb ook aangegeven dat ik graag wilde blijven. Ik ben dan ook heel blij dat ik mijn carrière hier kan verderzetten. Ik zie dit als een eerste stap in mijn carrière als voetbalcoach."

Beerschot hoort nu al bij de titelfavorieten in de CPL ...

Meest recent

Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

8
8
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

29
29
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

176
176
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

82
82
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

54
54
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

147
147
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

70
70
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

134
134
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

110
110
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

33
33
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

73
73
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

303
303
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

83
83
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

329
329
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

38
38
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

83
83
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

103
103
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

313
313
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

234
234
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

573
573
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

535
535
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

117
117
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

184
184
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

230
230

Meer sportnieuws