TRANSFERUURTJE: '4 aanwinsten Antwerp, plan Club bekend'

485 stemmen
TRANSFERUURTJE: '4 aanwinsten Antwerp, plan Club bekend'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Jupiler Pro League

Bij Antwerp mogen we nog een drukke transferzomer verwachten. De Great Old wil nog minstens vier directe aanwinsten aantrekken. Ze staan nog steeds dicht bij de komst van George Ilenikhena, het toptalent van Amiens dat de doublure moet worden van Vincent Janssen. Daarnaast willen ze ook nog steeds huurlingen Calvin Stengs en Mandela Keita langer aan boord houden. Tenslotte is Marc Overmars ook nog op zoek naar een extra flankverdediger. Ook een nieuwe doelman zou er nog komen als Jean Butez zou vertrekken.



Een andere piste die de Great Old zou volgen, is die van Largie Ramazani. De Jonge Duivel gooide afgelopen seizoen hoge ogen bij Almeria en dat zorgde ervoor dat ook FC Nantes zich al gemeld zou hebben. Maar zij lijken net als Antwerp weinig kans te maken, want de 22-jarige flankaanvaller wil liefst van al in La Liga blijven of wachten tot een club uit de Premier League zich meldt.

Club Brugge lijkt zijn plan ook klaar te hebben. Weldra zal ook de komst van Hugo Vetlesen nog afgerond worden, maar daarna moet er geen groots offensief meer verwacht worden. Blauw-Zwart zou zich daarna vooral focussen op de mogelijke vertrekkers en het vervangen van eventuele smaakmakers die een transfer maken, zoals bijvoorbeeld Noa Lang of Clinton Mata.



Een andere vertrekker wordt wellicht Thomas Van den Keybus, want de middenvelder begon niet aan de voorbereiding bij Club. Westerlo wil hem graag houden nadat ze de 22-jarige de voorbije twee seizoenen konden huren, maar ook Standard zou zich nu gemeld hebben. De Rouches zoeken versterking voor hun middenveld en zien in Van den Keybus een goedkope opportuniteit.

Bij Anderlecht nemen ze weldra afscheid van Hendrik Van Crombrugge. Paars-Wit had gehoopt om de doelman te gebruiken om een andere deal te forceren, want ze boden hem aan bij OH Leuven als pasmunt voor de komst van Louis Patris. Van Crombrugge heeft echter zelf zijn zinnen gezet op een transfer naar KRC Genk, dat hem echter wil huren. Anderlecht wil daarentegen enkel meewerken aan een definitieve transfer.



Naast Van Crombrugge is ook Verbruggen op weg naar de uitgang en dus zoekt Anderlecht een nieuwe doelman. Daarvoor zouden ze nu ook denken aan een terugkeer van Thomas Kaminksi. De 30-jarige Rode Duivel zit momenteel op een zijspoor bij Blackburn Rovers en zou er daarom deze zomer kunnen vertrekken. Naast Anderlecht toont echter ook Luton Town, nieuwkomer in de Premier League, belangstelling.

Er is bij Anderlecht ook eindelijk uitsluitsel over het dossier van Islam Slimani. De Algerijnse spits wordt immers niet meer op Neerpede verwacht, want club en speler vonden geen akkoord over een contractverlenging. Na zes maanden komt er dus alweer een einde aan zijn avontuur bij Paars-Wit en wellicht lonkt nu een transfer naar het Midden-Oosten.


Buitenland

Manchester City pakte afgelopen seizoen de treble, maar is desondanks van plan om deze zomer stevig uit te halen op de transfermarkt. Een eerste topaanwinst lijkt alvast onderweg, want ze zouden een monsterbod voorbereiden op Josko Gvardiol. Ze zouden bereid zijn om maar liefst 120 miljoen euro neer te tellen om de Kroatische verdediger weg te kapen bij RB Leipzig.

Amadou Onana lijkt deze zomer Everton te gaan verlaten en krijgt nu een opvallende optie aangeboden. West Ham zou immers een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen, nadat ze vorige zomer nog achter het net visten. De Hammers zouden wel kunnen voldoen aan de vraagprijs van 50 à 60 miljoen euro, want Onana zou de opvolger moeten worden van Declan Rice, die deze zomer voor meer dan 100 miljoen zal vertrekken.



Het leek er even op dat een langer verblijf van Romelu Lukaku bij Inter in het water zou vallen. De Nerazzurri wilden de Rode Duivel nog een seizoen huren, terwijl Chelsea enkel zou willen meewerken aan een definitieve transfer ter waarde van 40 miljoen euro. Maar nu is er mogelijk toch een compromis in de maak. Inter zou namelijk een nieuw voorstel gedaan hebben om Lukaku toch nog een seizoen te huren, maar wel met een aankoopverplichting van 30 miljoen. Lukaku zal hopen dat Chelsea daarmee akkoord gaat, want hij wil absoluut in Milaan blijven.

Ook Loïs Openda zou straks weleens in Milaan kunnen belanden, want AC Milan zou zich opnieuw melden voor de pijlsnelle aanvaller. De Rossoneri beschikken plots over een grote zak geld na de verkoop van Sandro Tonali aan Newcastle voor zo'n 70 miljoen euro en dat maakt dat de torenhoge eisen van RC Lens plots geen onoverkomelijk struikelblok zijn voor hen. Openda zou een slordige 50 miljoen euro moeten gaan kosten.

Heeft Antwerp aan die vier aanwinsten genoeg?

Meest recent

Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

31
31
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

203
203
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

59
59
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

27
27
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

120
120
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

214
214
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

356
356
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

24
24
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

107
107
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

83
83
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

545
545
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

612
612
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

83
83
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

655
655
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

302
302
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

118
118
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1019
1019
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

926
926
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

162
162
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

340
340
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

144
144
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

659
659
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

208
208
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

145
145
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

966
966

Meer sportnieuws