TRANSFERUURTJE: '4 aanwinsten Antwerp, plan Club bekend'

door
TRANSFERUURTJE: '4 aanwinsten Antwerp, plan Club bekend'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Jupiler Pro League

Bij Antwerp mogen we nog een drukke transferzomer verwachten. De Great Old wil nog minstens vier directe aanwinsten aantrekken. Ze staan nog steeds dicht bij de komst van George Ilenikhena, het toptalent van Amiens dat de doublure moet worden van Vincent Janssen. Daarnaast willen ze ook nog steeds huurlingen Calvin Stengs en Mandela Keita langer aan boord houden. Tenslotte is Marc Overmars ook nog op zoek naar een extra flankverdediger. Ook een nieuwe doelman zou er nog komen als Jean Butez zou vertrekken.



Een andere piste die de Great Old zou volgen, is die van Largie Ramazani. De Jonge Duivel gooide afgelopen seizoen hoge ogen bij Almeria en dat zorgde ervoor dat ook FC Nantes zich al gemeld zou hebben. Maar zij lijken net als Antwerp weinig kans te maken, want de 22-jarige flankaanvaller wil liefst van al in La Liga blijven of wachten tot een club uit de Premier League zich meldt.

Club Brugge lijkt zijn plan ook klaar te hebben. Weldra zal ook de komst van Hugo Vetlesen nog afgerond worden, maar daarna moet er geen groots offensief meer verwacht worden. Blauw-Zwart zou zich daarna vooral focussen op de mogelijke vertrekkers en het vervangen van eventuele smaakmakers die een transfer maken, zoals bijvoorbeeld Noa Lang of Clinton Mata.



Een andere vertrekker wordt wellicht Thomas Van den Keybus, want de middenvelder begon niet aan de voorbereiding bij Club. Westerlo wil hem graag houden nadat ze de 22-jarige de voorbije twee seizoenen konden huren, maar ook Standard zou zich nu gemeld hebben. De Rouches zoeken versterking voor hun middenveld en zien in Van den Keybus een goedkope opportuniteit.

Bij Anderlecht nemen ze weldra afscheid van Hendrik Van Crombrugge. Paars-Wit had gehoopt om de doelman te gebruiken om een andere deal te forceren, want ze boden hem aan bij OH Leuven als pasmunt voor de komst van Louis Patris. Van Crombrugge heeft echter zelf zijn zinnen gezet op een transfer naar KRC Genk, dat hem echter wil huren. Anderlecht wil daarentegen enkel meewerken aan een definitieve transfer.



Naast Van Crombrugge is ook Verbruggen op weg naar de uitgang en dus zoekt Anderlecht een nieuwe doelman. Daarvoor zouden ze nu ook denken aan een terugkeer van Thomas Kaminksi. De 30-jarige Rode Duivel zit momenteel op een zijspoor bij Blackburn Rovers en zou er daarom deze zomer kunnen vertrekken. Naast Anderlecht toont echter ook Luton Town, nieuwkomer in de Premier League, belangstelling.

Er is bij Anderlecht ook eindelijk uitsluitsel over het dossier van Islam Slimani. De Algerijnse spits wordt immers niet meer op Neerpede verwacht, want club en speler vonden geen akkoord over een contractverlenging. Na zes maanden komt er dus alweer een einde aan zijn avontuur bij Paars-Wit en wellicht lonkt nu een transfer naar het Midden-Oosten.


Buitenland

Manchester City pakte afgelopen seizoen de treble, maar is desondanks van plan om deze zomer stevig uit te halen op de transfermarkt. Een eerste topaanwinst lijkt alvast onderweg, want ze zouden een monsterbod voorbereiden op Josko Gvardiol. Ze zouden bereid zijn om maar liefst 120 miljoen euro neer te tellen om de Kroatische verdediger weg te kapen bij RB Leipzig.

Amadou Onana lijkt deze zomer Everton te gaan verlaten en krijgt nu een opvallende optie aangeboden. West Ham zou immers een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen, nadat ze vorige zomer nog achter het net visten. De Hammers zouden wel kunnen voldoen aan de vraagprijs van 50 à 60 miljoen euro, want Onana zou de opvolger moeten worden van Declan Rice, die deze zomer voor meer dan 100 miljoen zal vertrekken.



Het leek er even op dat een langer verblijf van Romelu Lukaku bij Inter in het water zou vallen. De Nerazzurri wilden de Rode Duivel nog een seizoen huren, terwijl Chelsea enkel zou willen meewerken aan een definitieve transfer ter waarde van 40 miljoen euro. Maar nu is er mogelijk toch een compromis in de maak. Inter zou namelijk een nieuw voorstel gedaan hebben om Lukaku toch nog een seizoen te huren, maar wel met een aankoopverplichting van 30 miljoen. Lukaku zal hopen dat Chelsea daarmee akkoord gaat, want hij wil absoluut in Milaan blijven.

Ook Loïs Openda zou straks weleens in Milaan kunnen belanden, want AC Milan zou zich opnieuw melden voor de pijlsnelle aanvaller. De Rossoneri beschikken plots over een grote zak geld na de verkoop van Sandro Tonali aan Newcastle voor zo'n 70 miljoen euro en dat maakt dat de torenhoge eisen van RC Lens plots geen onoverkomelijk struikelblok zijn voor hen. Openda zou een slordige 50 miljoen euro moeten gaan kosten.

Heeft Antwerp aan die vier aanwinsten genoeg?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

41
41
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

7
7
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

28
28
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

58
58
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

80
80
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

54
54
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

49
49
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

137
137
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

197
197
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

86
86
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

129
129
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

317
317
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

289
289
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

99
99
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

170
170
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

311
311
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

147
147
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

119
119
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

156
156
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

521
521
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

102
102
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

599
599
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1030
1030
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

157
157
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

488
488

Meer sportnieuws