Antwerp wil Europa verbazen met verwoestende transfer

door
Antwerp wil Europa verbazen met verwoestende transfer

Het Franse toptalent George Ilenikhena (16 jaar, Amiens SC) staat op het punt om een contract te tekenen bij Antwerp FC. Volgens Het Nieuwsblad doet Antwerp een aanzienlijke financiële inspanning om de aanvaller aan te trekken, hoewel de exacte transfersom nog niet bekend is. In Frankrijk wordt gesproken over een bedrag van 6 tot 6,5 miljoen euro, wat een marktconforme prijs lijkt te zijn. Antwerp is de stevige concurrentie, waaronder Olympique Marseille, te snel af in de race om de spits met verwoestende kwaliteiten. Ilenikhena werd eerder ook al in verband gebracht met transfers naar clubs als Juventus, Internazionale, RB Leipzig en AS Monaco.

Antwerp staat voor wilde zomermercato

Na de onverwachte titelwinst zal Antwerp FC een andere benadering ervaren in de buitenwereld. Als titelverdediger en deelnemer aan de Champions League play-offs zullen de verwachtingen aanzienlijk hoger liggen dan dit seizoen. De rol van underdog zal niet langer passend zijn voor de Great Old, aangezien ze in het volgende seizoen beschouwd zullen worden als een van de titelfavorieten. Om aan deze verhoogde verwachtingen te voldoen, zal de spelerskern van Antwerp kwalitatief sterker en uitgebreider moeten worden. Dit wordt een uitdaging, aangezien er mogelijk meerdere sterkhouders de club zullen verlaten.



“Voor ons moet er niets, maar er zal deze zomer wellicht nog veel gebeuren”, voorspelde Sven Jaecques aan Karl Vannieuwkerke tijdens de kalendervoorstelling van de Pro League. De CEO van Antwerp FC heeft als voornaamste doel om de kampioenenploeg bij elkaar te houden, maar hij erkent dat de interesse in een aantal gigantisch is. “'De realiteit van het voetbal is dat je daar op een bepaald moment toch aan moet toegeven”, waarschuwt hij. Anderzijds zal de ploeg aangevuld moeten worden met enkele gerichte versterkingen. Zo is het cruciaal om een extra spits aan te trekken en daarvoor heeft Antwerp FC al een belangrijk doelwit geïdentificeerd.

Nieuwste juweel na Willian Pacho

Het Franse toptalent George Ilenikhena (16, Amiens SC) staat op het punt om een contract te tekenen bij Antwerp FC. Deze week is de jonge spits naar Antwerpen gereisd om de technische staf te ontmoeten en mogelijk ook om zijn transfer af te ronden. De mogelijke komst van Ilenikhena is het recentste resultaat van het vernieuwde transferbeleid van Antwerp FC, dat grote waarde hecht aan professionele scouting. Dit beleid werd twee jaar geleden geïmplementeerd door Sven Jaecques en staat vandaag onder leiding van hoofdscout Joachim Vercaigne, die werd aangetrokken bij KV Kortrijk en een team van zeven scouts onder zijn leiding heeft. Vercaigne's team reist de hele wereld af op zoek naar interessante spelers die perfect passen bij de club. Antwerp FC's scouting heeft opnieuw een waardevolle ontdekking gedaan met George Ilenikhena, nadat eerder al Willian Pacho werd gevonden. Nadat technisch directeur Marc Overmars zijn goedkeuring gaf voor Ilenikhena, zette Antwerp FC door voor de transfer, en met succes dus. Het is alvast geen verrassing dat Antwerp FC zich richt op veelbelovend jong talent. In de afgelopen jaren heeft eigenaar Paul Gheysens namelijk aanzienlijke investeringen gedaan in de faciliteiten zoals het stadion, trainings- en jeugdcomplex, alsook in de spelersgroep en de cashflow. In totaal gaat het om een bedrag van bijna 80 miljoen euro. Deze enorme investeringen moeten op termijn renderen, en de snelste manier daarvoor is via lucratieve transfers.

Waarom Antwerp zo gek is van ‘verwoestende’ Ilenikhena

Antwerp FC is de stevige concurrentie, waaronder Olympique Marseille, te snel af in de race om George Ilenikhena. De jonge spits van Amiens SC werd eerder ook al in verband gebracht met transfers naar clubs als Juventus, Internazionale, RB Leipzig en AS Monaco. Volgens Het Nieuwsblad doet Antwerp een aanzienlijke financiële inspanning om Ilenikhena aan te trekken, hoewel de exacte transfersom nog niet bekend is. In Frankrijk wordt gesproken over een bedrag van 6 tot 6,5 miljoen euro, wat een marktconforme prijs lijkt te zijn. Eind januari werd de richtprijs voor Ilenikhena nog geschat op 5 miljoen euro, terwijl Amiens hoopte op een bedrag tussen 8 en 10 miljoen euro. Antwerp hoopt alvast dat deze investering op termijn, zowel sportief als financieel, zijn vruchten zal afwerpen.

De toekomst ziet er zeer rooskleurig uit voor George Ilenikhena. Op slechts 16-jarige leeftijd is hij een van de meest besproken jonge spelers in Frankrijk, en zijn buitengewone talent is onmiskenbaar. Hij heeft al de titel van jongste doelpuntenmaker ooit in de Ligue 2 op zijn naam staan, en L'Équipe beschrijft hem zelfs als een fenomeen. “Hij is een zeer, zeer zeldzaam profiel dat niet bestaat in Europa”, aldus een anonieme clubleider tegenover de gerenommeerde Franse sportkrant. Ilenikhena's onmiskenbare kwaliteiten en enorme potentieel hebben hem tot een van de meest begeerde jonge spelers in Europa gemaakt. Zijn teamgenoot bij Amiens SC, Antoine Leautey, heeft al verklaard dat hij op zijn jonge leeftijd al ontzettend sterk is en een grote carrière voor zich heeft. George Ilenikhena is een zeer getalenteerde spits met een indrukwekkende snelheid en een krachtig schot met zijn linkerbeen. Hij heeft een natuurlijk instinct om doelpunten te scoren, beweegt zich uitstekend op het veld, is sterk in balbezit en heeft een goed gevoel voor het vinden van ruimtes in de verdediging. Wanneer hij op volle snelheid is, maakt hij met zijn diepgang een verwoestende indruk op zijn tegenstander. Ilenikhena heeft een uitstekend gevoel voor timing en maakt wekelijks vooruitgang in zijn ontwikkeling. Op slechts 16-jarige leeftijd heeft Ilenikhena zijn opleiding nog niet voltooid en is hij nog steeds in ontwikkeling. Hij is nog geen volledig afgewerkt product, maar hij bezit al vele kwaliteiten en heeft een enorm potentieel. Dit maakt hem zo interessant voor Antwerp FC, omdat hij op termijn kan uitgroeien tot een spits van absoluut topniveau.

JOUW MENING TELT:
Is Ilenikhena zo'n bedrag waard?

Meest recent

'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

2
2
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

37
37
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

116
116
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

496
496
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

75
75
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

336
336
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

78
78
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1068
1068
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

628
628
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

453
453
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1588
1588
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

662
662
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

607
607
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

493
493
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

212
212
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

144
144
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

130
130
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

188
188
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

94
94
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

563
563
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

193
193
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

413
413
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

97
97
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

614
614

Meer sportnieuws