Mathijssen biedt Nederlanders excuses aan: "Misverstand"

door
Mathijssen biedt Nederlanders excuses aan:

Woensdagavond is het EK U21 van start gegaan en de Jonge Duivels konden meteen een degelijk resultaat neerzetten. Zo werd 0-0-gelijkgespeeld na tegen Jong Oranje, op papier de favoriet voor groepswinst. Bondscoach Jacky Mathijssen toonde zich dan ook behoorlijk tevreden achteraf.


In de eerste helft hadden de Belgen het wel knap lastig. Nederland was veruit de betere ploeg en kreeg ook enkele goede kansen, maar onder leiding van een sterke Koni De Winter konden de Jonge Duivels de brilscore op het bord houden. Aan de rust greep Mathijssen dan ook in. Zo gooide hij Michel-Ange Balikwisha en Hugo Siquet in de strijd en die zet pakte goed uit. Na de pauze kregen de Belgen immers de beste kansen om met de zege aan de haal te gaan.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Twee mooie teams

Achteraf was Mathijssen dan ook behoorlijk tevreden met wat zijn ploeg liet zien. Al blijft het voorlopig afwachten wat de impact van deze uitslag zal zijn. "Ik zei tegen mijn collega dat het 3-3 had kunnen zijn", vertelde de bondscoach tegenover Sporza. "Het was een wedstrijd op niveau tussen twee mooie teams. Alleen zullen we pas na de groepsfase weten of dit twee verloren punten zijn of een gouden punt was."

Misverstand op persbabbel

Opvallend: Mathijssen bood ook zijn excuses aan ten opzichte van de Nederlandse pers. Tijdens het persmoment van dinsdag wou hij immers enkel vragen in het Engels beantwoorden, zoals gevraagd volgens de UEFA-protocollen. Ook al waren alleen Nederlandstalige journalisten in de zaal. "Ik moet me excuseren ten opzichte van de Nederlanders. Het was een misverstand. Ik heb zelfs onder mijn voeten gekregen van mijn Nederlandse familie. Dit keer zal ik alles dus wél in onze taal doen."

De groepsfase overleven is een must voor de Belgen ...

Meest recent

Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

9
9
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

33
33
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

8
8
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

120
120
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

11
11
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

50
50
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

59
59
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

59
59
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

767
767
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

149
149
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

42
42
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

35
35
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

83
83
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

357
357
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

47
47
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

217
217
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

70
70
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

71
71
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

307
307
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

479
479
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

441
441
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

122
122
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

415
415
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60

Meer sportnieuws