Mathijssen biedt Nederlanders excuses aan: "Misverstand"

272
Mathijssen biedt Nederlanders excuses aan:

Woensdagavond is het EK U21 van start gegaan en de Jonge Duivels konden meteen een degelijk resultaat neerzetten. Zo werd 0-0-gelijkgespeeld na tegen Jong Oranje, op papier de favoriet voor groepswinst. Bondscoach Jacky Mathijssen toonde zich dan ook behoorlijk tevreden achteraf.


In de eerste helft hadden de Belgen het wel knap lastig. Nederland was veruit de betere ploeg en kreeg ook enkele goede kansen, maar onder leiding van een sterke Koni De Winter konden de Jonge Duivels de brilscore op het bord houden. Aan de rust greep Mathijssen dan ook in. Zo gooide hij Michel-Ange Balikwisha en Hugo Siquet in de strijd en die zet pakte goed uit. Na de pauze kregen de Belgen immers de beste kansen om met de zege aan de haal te gaan.

LEES OOK: Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Twee mooie teams

Achteraf was Mathijssen dan ook behoorlijk tevreden met wat zijn ploeg liet zien. Al blijft het voorlopig afwachten wat de impact van deze uitslag zal zijn. "Ik zei tegen mijn collega dat het 3-3 had kunnen zijn", vertelde de bondscoach tegenover Sporza. "Het was een wedstrijd op niveau tussen twee mooie teams. Alleen zullen we pas na de groepsfase weten of dit twee verloren punten zijn of een gouden punt was."

Misverstand op persbabbel

Opvallend: Mathijssen bood ook zijn excuses aan ten opzichte van de Nederlandse pers. Tijdens het persmoment van dinsdag wou hij immers enkel vragen in het Engels beantwoorden, zoals gevraagd volgens de UEFA-protocollen. Ook al waren alleen Nederlandstalige journalisten in de zaal. "Ik moet me excuseren ten opzichte van de Nederlanders. Het was een misverstand. Ik heb zelfs onder mijn voeten gekregen van mijn Nederlandse familie. Dit keer zal ik alles dus wél in onze taal doen."

De groepsfase overleven is een must voor de Belgen ...

Meest recent

Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

4
4
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

25
25
Ruben Van Gucht verrast met uitspraak over bankrekening

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

82
82
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

37
37
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

144
144
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

46
46
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

33
33
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

18
18
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

150
150
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

454
454
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

308
308
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

197
197
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

255
255
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

413
413
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

451
451
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

116
116
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

58
58
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

532
532
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

263
263
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

459
459
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

113
113
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1318
1318
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

159
159

Meer sportnieuws