Mathijssen biedt Nederlanders excuses aan: "Misverstand"

272 stemmen
Mathijssen biedt Nederlanders excuses aan:

Woensdagavond is het EK U21 van start gegaan en de Jonge Duivels konden meteen een degelijk resultaat neerzetten. Zo werd 0-0-gelijkgespeeld na tegen Jong Oranje, op papier de favoriet voor groepswinst. Bondscoach Jacky Mathijssen toonde zich dan ook behoorlijk tevreden achteraf.


In de eerste helft hadden de Belgen het wel knap lastig. Nederland was veruit de betere ploeg en kreeg ook enkele goede kansen, maar onder leiding van een sterke Koni De Winter konden de Jonge Duivels de brilscore op het bord houden. Aan de rust greep Mathijssen dan ook in. Zo gooide hij Michel-Ange Balikwisha en Hugo Siquet in de strijd en die zet pakte goed uit. Na de pauze kregen de Belgen immers de beste kansen om met de zege aan de haal te gaan.

LEES OOK: De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Twee mooie teams

Achteraf was Mathijssen dan ook behoorlijk tevreden met wat zijn ploeg liet zien. Al blijft het voorlopig afwachten wat de impact van deze uitslag zal zijn. "Ik zei tegen mijn collega dat het 3-3 had kunnen zijn", vertelde de bondscoach tegenover Sporza. "Het was een wedstrijd op niveau tussen twee mooie teams. Alleen zullen we pas na de groepsfase weten of dit twee verloren punten zijn of een gouden punt was."

Misverstand op persbabbel

Opvallend: Mathijssen bood ook zijn excuses aan ten opzichte van de Nederlandse pers. Tijdens het persmoment van dinsdag wou hij immers enkel vragen in het Engels beantwoorden, zoals gevraagd volgens de UEFA-protocollen. Ook al waren alleen Nederlandstalige journalisten in de zaal. "Ik moet me excuseren ten opzichte van de Nederlanders. Het was een misverstand. Ik heb zelfs onder mijn voeten gekregen van mijn Nederlandse familie. Dit keer zal ik alles dus wél in onze taal doen."

De groepsfase overleven is een must voor de Belgen ...

Meest recent

'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

63
63
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

116
116
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

80
80
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

63
63
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

281
281
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

202
202
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

238
238
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

46
46
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

101
101
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

159
159
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

228
228
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

322
322
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

412
412
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

539
539
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

452
452
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

179
179
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

136
136
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

734
734
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

295
295
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

739
739
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

639
639
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

157
157
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

825
825
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

523
523

Meer sportnieuws