Onbegrip voor Courtois: "Hij heeft alles, het kan niet op"

door
Onbegrip voor Courtois:

De voorbije interland-break bij de Rode Duivels werd zwaar overschaduwd door de rel rond Thibaut Courtois. De doelman besloot immers op eigen houtje om forfait te geven voor de kwalificatiematch in Estland. Volgens hem en zijn entourage wegens een blessure, maar ook zijn onvrede binnen de aanvoerderskwestie speelde een grote rol.


Bij afwezigheid van kapitein Kevin De Bruyne, besloot bondscoach Domenico Tedesco een beurtrol af te spreken: Romelu Lukaku zou de band dragen tegen Oostenrijk, Courtois enkele dagen later in Estland. Maar daar was het sluitstuk niet mee eens. Hij wou immers zelf kapitein zijn op een volle Heizel, tijdens een match waarin hij trouwens in de bloemetjes werd gezet voor zijn 100ste cap. Uiteindelijk kwam het tot een pittige discussie tussen Tedesco en Courtois, waarna de doelman besloot om daags nadien zijn kat te sturen.

LEES OOK: Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

Gefrustreerd

Vervolgens escaleerde de situatie volledig, met een potje moddergooien in beide richtingen. Courtois zou zich dan ook onvoldoende gewaardeerd vinden. Maar daar snapt analist Jan Mulder niets van. "Hij heeft alles: geld, roem, een prachtige vrouw. Het kan niet op. En toch maakt hij altijd de indruk dat hij gefrustreerd is", klonk het in de studio's van VTM. "Hij mag zich in de handen knijpen met zo'n prachtig leven. En dan een klein tegenslagje met een aanvoerdersband ... wat zegt dat nou?"

Eén en al geluk

Het is overigens niet de eerste keer dat Courtois zich miskend voelt. Nochtans wordt hij inmiddels alom gewaardeerd binnen de internationale voetbalwereld en wordt hij volgens velen bestempeld als de beste doelman ter wereld. Ook op privévlak lijkt er weinig reden tot klagen. "Het is één en al geluk, maar hij vindt nog wel een reden om ongelukkig te zijn. Volgens mij heeft hij daar echt last van, zit het hem dwars. Ik heb echt met hem te doen", aldus Mulder.

Courtois heeft zich laten kennen in deze soap ...

Meest recent

'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

47
47
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

8
8
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

35
35
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

24
24
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

78
78
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

52
52
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

48
48
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

25
25
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

138
138
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

72
72
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

156
156
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

126
126
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

127
127
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

248
248
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

311
311
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

128
128
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

430
430
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

308
308
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

159
159
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

263
263
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

464
464

Meer sportnieuws