Onbegrip voor Courtois: "Hij heeft alles, het kan niet op"

door
Onbegrip voor Courtois:

De voorbije interland-break bij de Rode Duivels werd zwaar overschaduwd door de rel rond Thibaut Courtois. De doelman besloot immers op eigen houtje om forfait te geven voor de kwalificatiematch in Estland. Volgens hem en zijn entourage wegens een blessure, maar ook zijn onvrede binnen de aanvoerderskwestie speelde een grote rol.


Bij afwezigheid van kapitein Kevin De Bruyne, besloot bondscoach Domenico Tedesco een beurtrol af te spreken: Romelu Lukaku zou de band dragen tegen Oostenrijk, Courtois enkele dagen later in Estland. Maar daar was het sluitstuk niet mee eens. Hij wou immers zelf kapitein zijn op een volle Heizel, tijdens een match waarin hij trouwens in de bloemetjes werd gezet voor zijn 100ste cap. Uiteindelijk kwam het tot een pittige discussie tussen Tedesco en Courtois, waarna de doelman besloot om daags nadien zijn kat te sturen.

LEES OOK: Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Gefrustreerd

Vervolgens escaleerde de situatie volledig, met een potje moddergooien in beide richtingen. Courtois zou zich dan ook onvoldoende gewaardeerd vinden. Maar daar snapt analist Jan Mulder niets van. "Hij heeft alles: geld, roem, een prachtige vrouw. Het kan niet op. En toch maakt hij altijd de indruk dat hij gefrustreerd is", klonk het in de studio's van VTM. "Hij mag zich in de handen knijpen met zo'n prachtig leven. En dan een klein tegenslagje met een aanvoerdersband ... wat zegt dat nou?"

Eén en al geluk

Het is overigens niet de eerste keer dat Courtois zich miskend voelt. Nochtans wordt hij inmiddels alom gewaardeerd binnen de internationale voetbalwereld en wordt hij volgens velen bestempeld als de beste doelman ter wereld. Ook op privévlak lijkt er weinig reden tot klagen. "Het is één en al geluk, maar hij vindt nog wel een reden om ongelukkig te zijn. Volgens mij heeft hij daar echt last van, zit het hem dwars. Ik heb echt met hem te doen", aldus Mulder.

Courtois heeft zich laten kennen in deze soap ...

Meest recent

'Geheime meeting: Dembélé voor pikante transfer'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

0
0
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

33
33
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

66
66
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

94
94
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

97
97
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

96
96
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

282
282
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

270
270
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

26
26
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

80
80
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

155
155
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

153
153
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

128
128
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

87
87
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

512
512
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

333
333
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

93
93
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

926
926
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

182
182
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

344
344
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

194
194
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

87
87
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

884
884

Meer sportnieuws