Onbegrip voor Courtois: "Hij heeft alles, het kan niet op"

door
Onbegrip voor Courtois:

De voorbije interland-break bij de Rode Duivels werd zwaar overschaduwd door de rel rond Thibaut Courtois. De doelman besloot immers op eigen houtje om forfait te geven voor de kwalificatiematch in Estland. Volgens hem en zijn entourage wegens een blessure, maar ook zijn onvrede binnen de aanvoerderskwestie speelde een grote rol.


Bij afwezigheid van kapitein Kevin De Bruyne, besloot bondscoach Domenico Tedesco een beurtrol af te spreken: Romelu Lukaku zou de band dragen tegen Oostenrijk, Courtois enkele dagen later in Estland. Maar daar was het sluitstuk niet mee eens. Hij wou immers zelf kapitein zijn op een volle Heizel, tijdens een match waarin hij trouwens in de bloemetjes werd gezet voor zijn 100ste cap. Uiteindelijk kwam het tot een pittige discussie tussen Tedesco en Courtois, waarna de doelman besloot om daags nadien zijn kat te sturen.

LEES OOK: Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

Gefrustreerd

Vervolgens escaleerde de situatie volledig, met een potje moddergooien in beide richtingen. Courtois zou zich dan ook onvoldoende gewaardeerd vinden. Maar daar snapt analist Jan Mulder niets van. "Hij heeft alles: geld, roem, een prachtige vrouw. Het kan niet op. En toch maakt hij altijd de indruk dat hij gefrustreerd is", klonk het in de studio's van VTM. "Hij mag zich in de handen knijpen met zo'n prachtig leven. En dan een klein tegenslagje met een aanvoerdersband ... wat zegt dat nou?"

Eén en al geluk

Het is overigens niet de eerste keer dat Courtois zich miskend voelt. Nochtans wordt hij inmiddels alom gewaardeerd binnen de internationale voetbalwereld en wordt hij volgens velen bestempeld als de beste doelman ter wereld. Ook op privévlak lijkt er weinig reden tot klagen. "Het is één en al geluk, maar hij vindt nog wel een reden om ongelukkig te zijn. Volgens mij heeft hij daar echt last van, zit het hem dwars. Ik heb echt met hem te doen", aldus Mulder.

Courtois heeft zich laten kennen in deze soap ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

33
33
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

16
16
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

361
361
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

36
36
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

43
43
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

256
256
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

307
307
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

351
351
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

160
160
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

134
134
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

308
308
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

231
231
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

298
298
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

708
708
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

158
158

Meer sportnieuws