Onbegrip voor Courtois: "Hij heeft alles, het kan niet op"

699 stemmen
Onbegrip voor Courtois:

De voorbije interland-break bij de Rode Duivels werd zwaar overschaduwd door de rel rond Thibaut Courtois. De doelman besloot immers op eigen houtje om forfait te geven voor de kwalificatiematch in Estland. Volgens hem en zijn entourage wegens een blessure, maar ook zijn onvrede binnen de aanvoerderskwestie speelde een grote rol.


Bij afwezigheid van kapitein Kevin De Bruyne, besloot bondscoach Domenico Tedesco een beurtrol af te spreken: Romelu Lukaku zou de band dragen tegen Oostenrijk, Courtois enkele dagen later in Estland. Maar daar was het sluitstuk niet mee eens. Hij wou immers zelf kapitein zijn op een volle Heizel, tijdens een match waarin hij trouwens in de bloemetjes werd gezet voor zijn 100ste cap. Uiteindelijk kwam het tot een pittige discussie tussen Tedesco en Courtois, waarna de doelman besloot om daags nadien zijn kat te sturen.

LEES OOK: Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Gefrustreerd

Vervolgens escaleerde de situatie volledig, met een potje moddergooien in beide richtingen. Courtois zou zich dan ook onvoldoende gewaardeerd vinden. Maar daar snapt analist Jan Mulder niets van. "Hij heeft alles: geld, roem, een prachtige vrouw. Het kan niet op. En toch maakt hij altijd de indruk dat hij gefrustreerd is", klonk het in de studio's van VTM. "Hij mag zich in de handen knijpen met zo'n prachtig leven. En dan een klein tegenslagje met een aanvoerdersband ... wat zegt dat nou?"

Eén en al geluk

Het is overigens niet de eerste keer dat Courtois zich miskend voelt. Nochtans wordt hij inmiddels alom gewaardeerd binnen de internationale voetbalwereld en wordt hij volgens velen bestempeld als de beste doelman ter wereld. Ook op privévlak lijkt er weinig reden tot klagen. "Het is één en al geluk, maar hij vindt nog wel een reden om ongelukkig te zijn. Volgens mij heeft hij daar echt last van, zit het hem dwars. Ik heb echt met hem te doen", aldus Mulder.

Courtois heeft zich laten kennen in deze soap ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

36
36
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

38
38
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

255
255
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

123
123
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

245
245
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

282
282
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

132
132
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

589
589
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

511
511
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

733
733
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

786
786
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

529
529
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

377
377
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1287
1287
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

481
481
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

334
334
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

492
492
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

488
488

Meer sportnieuws