Onbegrip voor Courtois: "Hij heeft alles, het kan niet op"

door
Onbegrip voor Courtois:

De voorbije interland-break bij de Rode Duivels werd zwaar overschaduwd door de rel rond Thibaut Courtois. De doelman besloot immers op eigen houtje om forfait te geven voor de kwalificatiematch in Estland. Volgens hem en zijn entourage wegens een blessure, maar ook zijn onvrede binnen de aanvoerderskwestie speelde een grote rol.


Bij afwezigheid van kapitein Kevin De Bruyne, besloot bondscoach Domenico Tedesco een beurtrol af te spreken: Romelu Lukaku zou de band dragen tegen Oostenrijk, Courtois enkele dagen later in Estland. Maar daar was het sluitstuk niet mee eens. Hij wou immers zelf kapitein zijn op een volle Heizel, tijdens een match waarin hij trouwens in de bloemetjes werd gezet voor zijn 100ste cap. Uiteindelijk kwam het tot een pittige discussie tussen Tedesco en Courtois, waarna de doelman besloot om daags nadien zijn kat te sturen.

LEES OOK: “Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Gefrustreerd

Vervolgens escaleerde de situatie volledig, met een potje moddergooien in beide richtingen. Courtois zou zich dan ook onvoldoende gewaardeerd vinden. Maar daar snapt analist Jan Mulder niets van. "Hij heeft alles: geld, roem, een prachtige vrouw. Het kan niet op. En toch maakt hij altijd de indruk dat hij gefrustreerd is", klonk het in de studio's van VTM. "Hij mag zich in de handen knijpen met zo'n prachtig leven. En dan een klein tegenslagje met een aanvoerdersband ... wat zegt dat nou?"

Eén en al geluk

Het is overigens niet de eerste keer dat Courtois zich miskend voelt. Nochtans wordt hij inmiddels alom gewaardeerd binnen de internationale voetbalwereld en wordt hij volgens velen bestempeld als de beste doelman ter wereld. Ook op privévlak lijkt er weinig reden tot klagen. "Het is één en al geluk, maar hij vindt nog wel een reden om ongelukkig te zijn. Volgens mij heeft hij daar echt last van, zit het hem dwars. Ik heb echt met hem te doen", aldus Mulder.

Courtois heeft zich laten kennen in deze soap ...

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

32
32
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

11
11
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

35
35
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

26
26
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

21
21
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

51
51
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

33
33
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

48
48
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

66
66
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

64
64
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

144
144
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

483
483
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

142
142
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

204
204
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

258
258
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

190
190
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

456
456
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

262
262
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

152
152
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

701
701
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws