Nieuwe dieptepunt Oranje: "We moeten ons schamen"

door
Nieuwe dieptepunt Oranje:

Nederland was dit jaar het gastland van de Final Four van de Nations League, maar dat mini-toernooi is uitgedraaid op een deceptie. Oranje verloor woensdag in de halve finales na verlengingen van Kroatië. En zondag toonde Italië zich dan weer te sterk in de troostfinale: 2-3.


Ook Nederland begon na het WK in Qatar, waarin ze de kwartfinale werd uitgeschakeld door latere winnaar Argentinië, aan een nieuw hoofdstuk. Zo zwaaide Louis van Gaal af als bondscoach, waarna Ronald Koeman zijn comeback maakte als selectieheer. Een groot succes was dat voorlopig niet. Zo won Oranje wel zijn EK-kwalificatiematch tegen voetbaldwerg Gibraltar (3-0), tegen Frankrijk werd met 4-0 verloren.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Defensief kwetsbaar

En ook in de Final Four van de Nations League volgden dus twee nederlagen. Vooral de defensie maakte daarbij een slechte beurt. Zo slikte Oranje in zijn laatste vier matchen liefst 11 tegendoelpunten. Dat was de slechtste reeks in liefst 61 jaar. Aanvoerder Virgil van Dijk, die zelf niet zijn beste niveau haalde, wond er dan ook geen doekjes om. "Je speelt ook om de eer en we schamen ons voor hoe we in de eerste helft hebben gespeeld. We moeten met z'n allen heel goed in de spiegel kijken. In de volgende periode moet het heel anders", zei de verdediger bij NOS.

Lamlendig

Nederland zal nog flink aan de bak moeten om zich te plaatsen voor het EK in een poule met naast Frankrijk ook verraderlijke tegenstanders als Griekenland en Ierland. Het niveau moet dus naar omhoog. En ook mentaal is er werk aan de winkel. "Het was lamlendig. Dat neem ik mezelf kwalijk, want dat is het ergste dat ik vind dat aan een team kan ontbreken", verwees Koeman naar de mentaliteit in de eerste helft tegen Italië. "We hebben elkaar laten zitten en we zijn in die eerste helft ook niet bij machte geweest om boos te worden en elkaar te corrigeren. Dat kan niet."

Nederland hoort niet bij de absolute top van Europa ...

Meest recent

'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

53
53
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

132
132
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

74
74
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

26
26
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

57
57
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

386
386
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

50
50
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

547
547
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

357
357
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

21
21
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

68
68
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

145
145
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

373
373
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

195
195
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

639
639
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

532
532
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

259
259
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

69
69
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

318
318
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

55
55
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

890
890
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

196
196
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

147
147
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

56
56

Meer sportnieuws