Nieuwe dieptepunt Oranje: "We moeten ons schamen"

door
Nieuwe dieptepunt Oranje:

Nederland was dit jaar het gastland van de Final Four van de Nations League, maar dat mini-toernooi is uitgedraaid op een deceptie. Oranje verloor woensdag in de halve finales na verlengingen van Kroatië. En zondag toonde Italië zich dan weer te sterk in de troostfinale: 2-3.


Ook Nederland begon na het WK in Qatar, waarin ze de kwartfinale werd uitgeschakeld door latere winnaar Argentinië, aan een nieuw hoofdstuk. Zo zwaaide Louis van Gaal af als bondscoach, waarna Ronald Koeman zijn comeback maakte als selectieheer. Een groot succes was dat voorlopig niet. Zo won Oranje wel zijn EK-kwalificatiematch tegen voetbaldwerg Gibraltar (3-0), tegen Frankrijk werd met 4-0 verloren.

Defensief kwetsbaar

En ook in de Final Four van de Nations League volgden dus twee nederlagen. Vooral de defensie maakte daarbij een slechte beurt. Zo slikte Oranje in zijn laatste vier matchen liefst 11 tegendoelpunten. Dat was de slechtste reeks in liefst 61 jaar. Aanvoerder Virgil van Dijk, die zelf niet zijn beste niveau haalde, wond er dan ook geen doekjes om. "Je speelt ook om de eer en we schamen ons voor hoe we in de eerste helft hebben gespeeld. We moeten met z'n allen heel goed in de spiegel kijken. In de volgende periode moet het heel anders", zei de verdediger bij NOS.

Lamlendig

Nederland zal nog flink aan de bak moeten om zich te plaatsen voor het EK in een poule met naast Frankrijk ook verraderlijke tegenstanders als Griekenland en Ierland. Het niveau moet dus naar omhoog. En ook mentaal is er werk aan de winkel. "Het was lamlendig. Dat neem ik mezelf kwalijk, want dat is het ergste dat ik vind dat aan een team kan ontbreken", verwees Koeman naar de mentaliteit in de eerste helft tegen Italië. "We hebben elkaar laten zitten en we zijn in die eerste helft ook niet bij machte geweest om boos te worden en elkaar te corrigeren. Dat kan niet."

Nederland hoort niet bij de absolute top van Europa ...

Meest recent

Vanaken looft RSCA'er: “Redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

53
53
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

30
30
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

36
36
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

94
94
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

38
38
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

215
215
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

245
245
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

48
48
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

269
269
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

136
136
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

128
128
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

88
88
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

205
205
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

83
83
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

156
156
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1304
1304
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

69
69
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

86
86
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

572
572
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

255
255
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

172
172
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

149
149
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1134
1134

Meer sportnieuws