Nieuwe dieptepunt Oranje: "We moeten ons schamen"

170 stemmen
Nieuwe dieptepunt Oranje:

Nederland was dit jaar het gastland van de Final Four van de Nations League, maar dat mini-toernooi is uitgedraaid op een deceptie. Oranje verloor woensdag in de halve finales na verlengingen van Kroatië. En zondag toonde Italië zich dan weer te sterk in de troostfinale: 2-3.


Ook Nederland begon na het WK in Qatar, waarin ze de kwartfinale werd uitgeschakeld door latere winnaar Argentinië, aan een nieuw hoofdstuk. Zo zwaaide Louis van Gaal af als bondscoach, waarna Ronald Koeman zijn comeback maakte als selectieheer. Een groot succes was dat voorlopig niet. Zo won Oranje wel zijn EK-kwalificatiematch tegen voetbaldwerg Gibraltar (3-0), tegen Frankrijk werd met 4-0 verloren.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Defensief kwetsbaar

En ook in de Final Four van de Nations League volgden dus twee nederlagen. Vooral de defensie maakte daarbij een slechte beurt. Zo slikte Oranje in zijn laatste vier matchen liefst 11 tegendoelpunten. Dat was de slechtste reeks in liefst 61 jaar. Aanvoerder Virgil van Dijk, die zelf niet zijn beste niveau haalde, wond er dan ook geen doekjes om. "Je speelt ook om de eer en we schamen ons voor hoe we in de eerste helft hebben gespeeld. We moeten met z'n allen heel goed in de spiegel kijken. In de volgende periode moet het heel anders", zei de verdediger bij NOS.

Lamlendig

Nederland zal nog flink aan de bak moeten om zich te plaatsen voor het EK in een poule met naast Frankrijk ook verraderlijke tegenstanders als Griekenland en Ierland. Het niveau moet dus naar omhoog. En ook mentaal is er werk aan de winkel. "Het was lamlendig. Dat neem ik mezelf kwalijk, want dat is het ergste dat ik vind dat aan een team kan ontbreken", verwees Koeman naar de mentaliteit in de eerste helft tegen Italië. "We hebben elkaar laten zitten en we zijn in die eerste helft ook niet bij machte geweest om boos te worden en elkaar te corrigeren. Dat kan niet."

Nederland hoort niet bij de absolute top van Europa ...

Meest recent

‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

46
46
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

189
189
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

18
18
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

36
36
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

47
47
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

142
142
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

33
33
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

11
11
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

33
33
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

106
106
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

493
493
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

461
461
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

153
153
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

85
85
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

85
85
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

191
191
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

123
123
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

419
419
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

198
198
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

111
111
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

337
337

Meer sportnieuws