Nieuwe dieptepunt Oranje: "We moeten ons schamen"

170 stemmen
Nieuwe dieptepunt Oranje:

Nederland was dit jaar het gastland van de Final Four van de Nations League, maar dat mini-toernooi is uitgedraaid op een deceptie. Oranje verloor woensdag in de halve finales na verlengingen van Kroatië. En zondag toonde Italië zich dan weer te sterk in de troostfinale: 2-3.


Ook Nederland begon na het WK in Qatar, waarin ze de kwartfinale werd uitgeschakeld door latere winnaar Argentinië, aan een nieuw hoofdstuk. Zo zwaaide Louis van Gaal af als bondscoach, waarna Ronald Koeman zijn comeback maakte als selectieheer. Een groot succes was dat voorlopig niet. Zo won Oranje wel zijn EK-kwalificatiematch tegen voetbaldwerg Gibraltar (3-0), tegen Frankrijk werd met 4-0 verloren.

LEES OOK: Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Defensief kwetsbaar

En ook in de Final Four van de Nations League volgden dus twee nederlagen. Vooral de defensie maakte daarbij een slechte beurt. Zo slikte Oranje in zijn laatste vier matchen liefst 11 tegendoelpunten. Dat was de slechtste reeks in liefst 61 jaar. Aanvoerder Virgil van Dijk, die zelf niet zijn beste niveau haalde, wond er dan ook geen doekjes om. "Je speelt ook om de eer en we schamen ons voor hoe we in de eerste helft hebben gespeeld. We moeten met z'n allen heel goed in de spiegel kijken. In de volgende periode moet het heel anders", zei de verdediger bij NOS.

Lamlendig

Nederland zal nog flink aan de bak moeten om zich te plaatsen voor het EK in een poule met naast Frankrijk ook verraderlijke tegenstanders als Griekenland en Ierland. Het niveau moet dus naar omhoog. En ook mentaal is er werk aan de winkel. "Het was lamlendig. Dat neem ik mezelf kwalijk, want dat is het ergste dat ik vind dat aan een team kan ontbreken", verwees Koeman naar de mentaliteit in de eerste helft tegen Italië. "We hebben elkaar laten zitten en we zijn in die eerste helft ook niet bij machte geweest om boos te worden en elkaar te corrigeren. Dat kan niet."

Nederland hoort niet bij de absolute top van Europa ...

Meest recent

Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

25
25
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

611
611
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

45
45
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

58
58
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

176
176
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

241
241
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

258
258
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

396
396
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

655
655
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

154
154
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

446
446
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

220
220
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

129
129
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

188
188
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

122
122
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

385
385
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

93
93
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

262
262
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

186
186
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

504
504
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

135
135

Meer sportnieuws