Lukaku gaat over de schreef: "Waarom doet hij dat?!"

door
Lukaku gaat over de schreef:

De Rode Duivels hebben zaterdag een punt overgehouden aan het EK-kwalificatieduel met Oostenrijk: 1-1. Het was gelegenheids-aanvoerder Romelu Lukaku die andermaal van groot belang was met het enige Belgische doelpunt van de avond. Maar de spits toonde zich ook van zijn minste kant.


Lukaku had een woelige week achter de rug. Zo kreeg de aanvaller wederom een pak kritiek over zich heen na een pijnlijk gemiste kans in de Champions League-finale. Desondanks stond hij zaterdag gewoon weer aan de aftrap als kapitein van de nationale ploeg. In eerste instantie had hij het lastig om zijn stempel te drukken, maar uiteindelijk wist hij bij zijn tweede grote kans toch weer de netten te doen trillen. En zo bezorgde hij de Duivels een erg belangrijk punt in hun EK-kwalificatiecampagne.

LEES OOK: Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Smerige overtreding

De wedstrijd had voor hem wel in mineur kunnen, en misschien wel moeten, eindigen. Bij een corner in de slotfase raakte Lukaku immers betrokken in een opstootje. Nadat hij het aan de stok kreeg met zijn tegenstander, ging hij recht op diens voet staan. En het ging wel degelijk om een bewuste actie, in de herhaling was immers duidelijk te zien hoe hij de voet opzocht. Desondanks kreeg de spits slechts een gele kaart.

Rode kaart

Analist Jan Mulder liet in de studio's van VTM echter verstaan dat Lukaku wel degelijk van het veld gestuurd moest worden voor deze smerige actie. "Dit is een rode kaart. Waarom geeft de scheidsrechter die niet? Ik vind het zo raar, dat gemarchandeer met de spelregels. Ik ben blij dat Romelu dinsdag kan spelen. Maar als je zo op iemand zijn voet gaat staan ... waarom doet hij dat?!", was de Nederlander verbouwereerd. "Hij had heel de wedstrijd hard gewerkt, een kapitein waardig. Maar dit is een kapitein onwaardig, want hiervoor kan je meerdere wedstrijden geschorst worden", vulde Frank Boeckx aan.

Lukaku had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

31
31
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

116
116
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

123
123
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

161
161
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

211
211
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

344
344
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

241
241
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

70
70
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

532
532
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

459
459
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

501
501

Meer sportnieuws