Lukaku gaat over de schreef: "Waarom doet hij dat?!"

door
Lukaku gaat over de schreef:

De Rode Duivels hebben zaterdag een punt overgehouden aan het EK-kwalificatieduel met Oostenrijk: 1-1. Het was gelegenheids-aanvoerder Romelu Lukaku die andermaal van groot belang was met het enige Belgische doelpunt van de avond. Maar de spits toonde zich ook van zijn minste kant.


Lukaku had een woelige week achter de rug. Zo kreeg de aanvaller wederom een pak kritiek over zich heen na een pijnlijk gemiste kans in de Champions League-finale. Desondanks stond hij zaterdag gewoon weer aan de aftrap als kapitein van de nationale ploeg. In eerste instantie had hij het lastig om zijn stempel te drukken, maar uiteindelijk wist hij bij zijn tweede grote kans toch weer de netten te doen trillen. En zo bezorgde hij de Duivels een erg belangrijk punt in hun EK-kwalificatiecampagne.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Smerige overtreding

De wedstrijd had voor hem wel in mineur kunnen, en misschien wel moeten, eindigen. Bij een corner in de slotfase raakte Lukaku immers betrokken in een opstootje. Nadat hij het aan de stok kreeg met zijn tegenstander, ging hij recht op diens voet staan. En het ging wel degelijk om een bewuste actie, in de herhaling was immers duidelijk te zien hoe hij de voet opzocht. Desondanks kreeg de spits slechts een gele kaart.

Rode kaart

Analist Jan Mulder liet in de studio's van VTM echter verstaan dat Lukaku wel degelijk van het veld gestuurd moest worden voor deze smerige actie. "Dit is een rode kaart. Waarom geeft de scheidsrechter die niet? Ik vind het zo raar, dat gemarchandeer met de spelregels. Ik ben blij dat Romelu dinsdag kan spelen. Maar als je zo op iemand zijn voet gaat staan ... waarom doet hij dat?!", was de Nederlander verbouwereerd. "Hij had heel de wedstrijd hard gewerkt, een kapitein waardig. Maar dit is een kapitein onwaardig, want hiervoor kan je meerdere wedstrijden geschorst worden", vulde Frank Boeckx aan.

Lukaku had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

33
33
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

70
70
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

46
46
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

110
110
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

98
98
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

165
165
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

31
31
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

78
78
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

256
256
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

155
155
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

254
254
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

464
464
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

156
156
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

47
47
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

271
271
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

381
381
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

379
379
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

143
143
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

368
368
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

159
159
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

50
50

Meer sportnieuws