Lukaku gaat over de schreef: "Waarom doet hij dat?!"

door
Lukaku gaat over de schreef:

De Rode Duivels hebben zaterdag een punt overgehouden aan het EK-kwalificatieduel met Oostenrijk: 1-1. Het was gelegenheids-aanvoerder Romelu Lukaku die andermaal van groot belang was met het enige Belgische doelpunt van de avond. Maar de spits toonde zich ook van zijn minste kant.


Lukaku had een woelige week achter de rug. Zo kreeg de aanvaller wederom een pak kritiek over zich heen na een pijnlijk gemiste kans in de Champions League-finale. Desondanks stond hij zaterdag gewoon weer aan de aftrap als kapitein van de nationale ploeg. In eerste instantie had hij het lastig om zijn stempel te drukken, maar uiteindelijk wist hij bij zijn tweede grote kans toch weer de netten te doen trillen. En zo bezorgde hij de Duivels een erg belangrijk punt in hun EK-kwalificatiecampagne.

LEES OOK: 'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Smerige overtreding

De wedstrijd had voor hem wel in mineur kunnen, en misschien wel moeten, eindigen. Bij een corner in de slotfase raakte Lukaku immers betrokken in een opstootje. Nadat hij het aan de stok kreeg met zijn tegenstander, ging hij recht op diens voet staan. En het ging wel degelijk om een bewuste actie, in de herhaling was immers duidelijk te zien hoe hij de voet opzocht. Desondanks kreeg de spits slechts een gele kaart.

Rode kaart

Analist Jan Mulder liet in de studio's van VTM echter verstaan dat Lukaku wel degelijk van het veld gestuurd moest worden voor deze smerige actie. "Dit is een rode kaart. Waarom geeft de scheidsrechter die niet? Ik vind het zo raar, dat gemarchandeer met de spelregels. Ik ben blij dat Romelu dinsdag kan spelen. Maar als je zo op iemand zijn voet gaat staan ... waarom doet hij dat?!", was de Nederlander verbouwereerd. "Hij had heel de wedstrijd hard gewerkt, een kapitein waardig. Maar dit is een kapitein onwaardig, want hiervoor kan je meerdere wedstrijden geschorst worden", vulde Frank Boeckx aan.

Lukaku had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

9
9
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

182
182
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

111
111
Titelfavorieten op de weegschaal: "Momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

59
59
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

199
199
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

80
80
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

352
352
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

181
181
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

492
492
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

302
302
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

117
117
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

505
505
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

56
56
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

157
157
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

705
705
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

50
50
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

115
115
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

173
173
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

256
256
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

223
223
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

129
129
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

201
201
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

149
149
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174

Meer sportnieuws