Lukaku gaat over de schreef: "Waarom doet hij dat?!"

door
Lukaku gaat over de schreef:

De Rode Duivels hebben zaterdag een punt overgehouden aan het EK-kwalificatieduel met Oostenrijk: 1-1. Het was gelegenheids-aanvoerder Romelu Lukaku die andermaal van groot belang was met het enige Belgische doelpunt van de avond. Maar de spits toonde zich ook van zijn minste kant.


Lukaku had een woelige week achter de rug. Zo kreeg de aanvaller wederom een pak kritiek over zich heen na een pijnlijk gemiste kans in de Champions League-finale. Desondanks stond hij zaterdag gewoon weer aan de aftrap als kapitein van de nationale ploeg. In eerste instantie had hij het lastig om zijn stempel te drukken, maar uiteindelijk wist hij bij zijn tweede grote kans toch weer de netten te doen trillen. En zo bezorgde hij de Duivels een erg belangrijk punt in hun EK-kwalificatiecampagne.

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Smerige overtreding

De wedstrijd had voor hem wel in mineur kunnen, en misschien wel moeten, eindigen. Bij een corner in de slotfase raakte Lukaku immers betrokken in een opstootje. Nadat hij het aan de stok kreeg met zijn tegenstander, ging hij recht op diens voet staan. En het ging wel degelijk om een bewuste actie, in de herhaling was immers duidelijk te zien hoe hij de voet opzocht. Desondanks kreeg de spits slechts een gele kaart.

Rode kaart

Analist Jan Mulder liet in de studio's van VTM echter verstaan dat Lukaku wel degelijk van het veld gestuurd moest worden voor deze smerige actie. "Dit is een rode kaart. Waarom geeft de scheidsrechter die niet? Ik vind het zo raar, dat gemarchandeer met de spelregels. Ik ben blij dat Romelu dinsdag kan spelen. Maar als je zo op iemand zijn voet gaat staan ... waarom doet hij dat?!", was de Nederlander verbouwereerd. "Hij had heel de wedstrijd hard gewerkt, een kapitein waardig. Maar dit is een kapitein onwaardig, want hiervoor kan je meerdere wedstrijden geschorst worden", vulde Frank Boeckx aan.

Lukaku had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

0
0
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

20
20
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

33
33
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

57
57
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

55
55
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

24
24
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

110
110
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

263
263
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

206
206
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

143
143
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

168
168
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

130
130
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

201
201
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

159
159
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

111
111
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

171
171
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

71
71
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

337
337
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

605
605
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

132
132
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

536
536
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

306
306
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

132
132
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

282
282
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

603
603

Meer sportnieuws