Lukaku gaat over de schreef: "Waarom doet hij dat?!"

door
Lukaku gaat over de schreef:

De Rode Duivels hebben zaterdag een punt overgehouden aan het EK-kwalificatieduel met Oostenrijk: 1-1. Het was gelegenheids-aanvoerder Romelu Lukaku die andermaal van groot belang was met het enige Belgische doelpunt van de avond. Maar de spits toonde zich ook van zijn minste kant.


Lukaku had een woelige week achter de rug. Zo kreeg de aanvaller wederom een pak kritiek over zich heen na een pijnlijk gemiste kans in de Champions League-finale. Desondanks stond hij zaterdag gewoon weer aan de aftrap als kapitein van de nationale ploeg. In eerste instantie had hij het lastig om zijn stempel te drukken, maar uiteindelijk wist hij bij zijn tweede grote kans toch weer de netten te doen trillen. En zo bezorgde hij de Duivels een erg belangrijk punt in hun EK-kwalificatiecampagne.

LEES OOK: Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Smerige overtreding

De wedstrijd had voor hem wel in mineur kunnen, en misschien wel moeten, eindigen. Bij een corner in de slotfase raakte Lukaku immers betrokken in een opstootje. Nadat hij het aan de stok kreeg met zijn tegenstander, ging hij recht op diens voet staan. En het ging wel degelijk om een bewuste actie, in de herhaling was immers duidelijk te zien hoe hij de voet opzocht. Desondanks kreeg de spits slechts een gele kaart.

Rode kaart

Analist Jan Mulder liet in de studio's van VTM echter verstaan dat Lukaku wel degelijk van het veld gestuurd moest worden voor deze smerige actie. "Dit is een rode kaart. Waarom geeft de scheidsrechter die niet? Ik vind het zo raar, dat gemarchandeer met de spelregels. Ik ben blij dat Romelu dinsdag kan spelen. Maar als je zo op iemand zijn voet gaat staan ... waarom doet hij dat?!", was de Nederlander verbouwereerd. "Hij had heel de wedstrijd hard gewerkt, een kapitein waardig. Maar dit is een kapitein onwaardig, want hiervoor kan je meerdere wedstrijden geschorst worden", vulde Frank Boeckx aan.

Lukaku had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

70
70
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

30
30
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

85
85
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

22
22
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

166
166
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

52
52
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

91
91
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

183
183
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

71
71
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

60
60
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

114
114
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

180
180
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

177
177
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

74
74
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

168
168
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

143
143
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

357
357
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

177
177
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

51
51
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

162
162
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

121
121
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

914
914
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

444
444
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

376
376

Meer sportnieuws