Anderlecht recht de rug: "Top vier is realistisch"

door
Anderlecht recht de rug:

Hoewel de ontknoping in de Jupiler Pro League nog maar enkele dagen achter de rug is, begint bij RSC Anderlecht alweer de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Deze week zo zijn de niet-internationals inmiddels weer aan het trainen. En aan vernieuwde ambitie bij de recordkampioen geen gebrek.


Paars-Wit legde in het voorbije seizoen weliswaar een degelijke campagne in de Conference League af, maar in eigen land waren de resultaten ronduit ondermaats. Zo beëindigden de Brusselaars de reguliere competitie op een pijnlijke elfde plaats, de slechtste eindnotering sinds 1937. In de komende jaargang wil Anderlecht dan ook een pak beter doen.

LEES OOK: Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

Nieuwe ambities

Niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute liet bijvoorbeeld al verstaan dat de top 4 de ambitie moet worden. Die visie wordt gedeeld door sterkhouder Majeed Ashimeru. "De top 6 is het minimum. We kunnen enkel onszelf de schuld geven voor de prestaties van vorig seizoen en we moeten snel reageren. Ik denk dat de top 4 een realistisch doel is. We willen allemaal revanche nemen", aldus Ashimeru bij La Dernière Heure.

Wachten op versterking

Aan ambitie dus geen gebrek bij Paars-Wit, waar de voorbereiding inmiddels dus al begonnen is. Maar om die ambities ook te kunnen waarmaken, wordt momenteel richting Jesper Fredberg gekeken. Anderlecht heeft immers nood aan versterking op verschillende posities. De Deense CEO Sports volgt daar ook verschillende pistes voor, maar kon voorlopig nog geen doorbraak forceren. Afwachten of daar snel verandering in komt.

De top 4 zou volgend seizoen moeten lukken voor Anderlecht ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

393
393
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

38
38
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

7
7
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

32
32
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

36
36
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

59
59
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

334
334
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

191
191
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

106
106
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

89
89
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

345
345
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

467
467
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

304
304
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

124
124
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

92
92
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

77
77
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

138
138
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

29
29
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1291
1291
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

77
77
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

185
185
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

316
316
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

48
48
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

77
77
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

195
195

Meer sportnieuws