Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

door
Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

De Rode Duivels staan in de komende dagen voor twee EK-kwalificatieduels. Zaterdagavond wacht een thuiswedstrijd tegen Oostenrijk, dinsdag staat een verplaatsing op het veld van Estland op het programma. En het is de bedoeling om met een volledige selectie naar Tallinn af te reizen.


Eén van de puntjes van kritiek die oud-bondscoach Roberto Martinez te verwerken kreeg, is dat hij de sterspelers uit zijn selectie te vaak van bepaalde privileges voorzag. Zo gebeurde het bijvoorbeeld meermaals dat verschillende (ster)spelers de toestemming kregen om de tweede interland, vaak tegen een mindere tegenstander, over te slaan. Ook al was er niet altijd sprake van fysieke ongemakken. Maar dat is onder Domenico Tedesco niet langer het geval.

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Verkeerd signaal

Op zijn persbabbel van vrijdag liet de opvolger van Martinez verstaan dat hij telkens voor alle wedstrijden rekent op zijn voltallige selectie. "Sterkhouders naar huis laten gaan? Dat is geen optie", was Tedesco duidelijk. "Oostenrijk en Estland worden zware wedstrijden. Dan 2 of 3 spelers naar huis te laten gaan, is voor mij een totaal verkeerd signaal. Wij hebben geen cadeautjes om uit te delen. Zij zullen ook niet zeggen: 'oh het is België, dan proberen we niet om te winnen'."

Duivels in proces

Bovendien wordt het dinsdag in Estland nog maar de vierde interland onder het bewind van Tedesco. Hij zal de match dus goed kunnen gebruiken om zijn visie en speelwijze verder om te zetten op de spelersgroep. "Estland speelt thuis en dat is een ploeg die al vele jaren samenspeelt. Wij hebben zelf wat veranderingen doorgemaakt, we zitten nog in een proces. Het wordt lastig volgens mij. Dus zullen we alle kwaliteit en mentaliteit nodig hebben."

Martinez was onvoldoende streng voor zijn spelers ...

Meest recent

'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

23
23
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

16
16
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

114
114
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

96
96
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

393
393
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

339
339
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

282
282
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

161
161
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

157
157
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

134
134
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

430
430
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

854
854
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

451
451
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

565
565
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

735
735
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

176
176

Meer sportnieuws