Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

643 stemmen
Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

De Rode Duivels staan in de komende dagen voor twee EK-kwalificatieduels. Zaterdagavond wacht een thuiswedstrijd tegen Oostenrijk, dinsdag staat een verplaatsing op het veld van Estland op het programma. En het is de bedoeling om met een volledige selectie naar Tallinn af te reizen.


Eén van de puntjes van kritiek die oud-bondscoach Roberto Martinez te verwerken kreeg, is dat hij de sterspelers uit zijn selectie te vaak van bepaalde privileges voorzag. Zo gebeurde het bijvoorbeeld meermaals dat verschillende (ster)spelers de toestemming kregen om de tweede interland, vaak tegen een mindere tegenstander, over te slaan. Ook al was er niet altijd sprake van fysieke ongemakken. Maar dat is onder Domenico Tedesco niet langer het geval.

LEES OOK: ‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Verkeerd signaal

Op zijn persbabbel van vrijdag liet de opvolger van Martinez verstaan dat hij telkens voor alle wedstrijden rekent op zijn voltallige selectie. "Sterkhouders naar huis laten gaan? Dat is geen optie", was Tedesco duidelijk. "Oostenrijk en Estland worden zware wedstrijden. Dan 2 of 3 spelers naar huis te laten gaan, is voor mij een totaal verkeerd signaal. Wij hebben geen cadeautjes om uit te delen. Zij zullen ook niet zeggen: 'oh het is België, dan proberen we niet om te winnen'."

Duivels in proces

Bovendien wordt het dinsdag in Estland nog maar de vierde interland onder het bewind van Tedesco. Hij zal de match dus goed kunnen gebruiken om zijn visie en speelwijze verder om te zetten op de spelersgroep. "Estland speelt thuis en dat is een ploeg die al vele jaren samenspeelt. Wij hebben zelf wat veranderingen doorgemaakt, we zitten nog in een proces. Het wordt lastig volgens mij. Dus zullen we alle kwaliteit en mentaliteit nodig hebben."

Martinez was onvoldoende streng voor zijn spelers ...

Meest recent

Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

12
12
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

30
30
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

34
34
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

122
122
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

196
196
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

212
212
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

146
146
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

276
276
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

114
114
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

533
533
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

76
76
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

56
56
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

328
328
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

55
55
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

131
131
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

92
92
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

121
121
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

174
174
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

215
215
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

548
548
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

262
262
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

987
987
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18

Meer sportnieuws