Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

door
Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

De Rode Duivels staan in de komende dagen voor twee EK-kwalificatieduels. Zaterdagavond wacht een thuiswedstrijd tegen Oostenrijk, dinsdag staat een verplaatsing op het veld van Estland op het programma. En het is de bedoeling om met een volledige selectie naar Tallinn af te reizen.


Eén van de puntjes van kritiek die oud-bondscoach Roberto Martinez te verwerken kreeg, is dat hij de sterspelers uit zijn selectie te vaak van bepaalde privileges voorzag. Zo gebeurde het bijvoorbeeld meermaals dat verschillende (ster)spelers de toestemming kregen om de tweede interland, vaak tegen een mindere tegenstander, over te slaan. Ook al was er niet altijd sprake van fysieke ongemakken. Maar dat is onder Domenico Tedesco niet langer het geval.

LEES OOK: WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Verkeerd signaal

Op zijn persbabbel van vrijdag liet de opvolger van Martinez verstaan dat hij telkens voor alle wedstrijden rekent op zijn voltallige selectie. "Sterkhouders naar huis laten gaan? Dat is geen optie", was Tedesco duidelijk. "Oostenrijk en Estland worden zware wedstrijden. Dan 2 of 3 spelers naar huis te laten gaan, is voor mij een totaal verkeerd signaal. Wij hebben geen cadeautjes om uit te delen. Zij zullen ook niet zeggen: 'oh het is België, dan proberen we niet om te winnen'."

Duivels in proces

Bovendien wordt het dinsdag in Estland nog maar de vierde interland onder het bewind van Tedesco. Hij zal de match dus goed kunnen gebruiken om zijn visie en speelwijze verder om te zetten op de spelersgroep. "Estland speelt thuis en dat is een ploeg die al vele jaren samenspeelt. Wij hebben zelf wat veranderingen doorgemaakt, we zitten nog in een proces. Het wordt lastig volgens mij. Dus zullen we alle kwaliteit en mentaliteit nodig hebben."

Martinez was onvoldoende streng voor zijn spelers ...

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

199
199
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

57
57
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

164
164
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

66
66
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

624
624
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

748
748
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

278
278
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

172
172
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

61
61
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

205
205
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

131
131
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

399
399
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

204
204
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

118
118
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

294
294
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

207
207
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

136
136
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

521
521
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

122
122
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

760
760

Meer sportnieuws