Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

door
Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

De Rode Duivels staan in de komende dagen voor twee EK-kwalificatieduels. Zaterdagavond wacht een thuiswedstrijd tegen Oostenrijk, dinsdag staat een verplaatsing op het veld van Estland op het programma. En het is de bedoeling om met een volledige selectie naar Tallinn af te reizen.


Eén van de puntjes van kritiek die oud-bondscoach Roberto Martinez te verwerken kreeg, is dat hij de sterspelers uit zijn selectie te vaak van bepaalde privileges voorzag. Zo gebeurde het bijvoorbeeld meermaals dat verschillende (ster)spelers de toestemming kregen om de tweede interland, vaak tegen een mindere tegenstander, over te slaan. Ook al was er niet altijd sprake van fysieke ongemakken. Maar dat is onder Domenico Tedesco niet langer het geval.

LEES OOK: Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Verkeerd signaal

Op zijn persbabbel van vrijdag liet de opvolger van Martinez verstaan dat hij telkens voor alle wedstrijden rekent op zijn voltallige selectie. "Sterkhouders naar huis laten gaan? Dat is geen optie", was Tedesco duidelijk. "Oostenrijk en Estland worden zware wedstrijden. Dan 2 of 3 spelers naar huis te laten gaan, is voor mij een totaal verkeerd signaal. Wij hebben geen cadeautjes om uit te delen. Zij zullen ook niet zeggen: 'oh het is België, dan proberen we niet om te winnen'."

Duivels in proces

Bovendien wordt het dinsdag in Estland nog maar de vierde interland onder het bewind van Tedesco. Hij zal de match dus goed kunnen gebruiken om zijn visie en speelwijze verder om te zetten op de spelersgroep. "Estland speelt thuis en dat is een ploeg die al vele jaren samenspeelt. Wij hebben zelf wat veranderingen doorgemaakt, we zitten nog in een proces. Het wordt lastig volgens mij. Dus zullen we alle kwaliteit en mentaliteit nodig hebben."

Martinez was onvoldoende streng voor zijn spelers ...

Meest recent

Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

16
16
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

34
34
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

190
190
Breuk met DAZN: twee alternatieven voor Pro League

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

77
77
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

20
20
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

86
86
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

172
172
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

397
397
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

186
186
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

168
168
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

202
202
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1491
1491
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

249
249
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

414
414
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

979
979
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

209
209
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

307
307
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

700
700
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

45
45
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

579
579
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

245
245
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

119
119
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

109
109
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

293
293
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

161
161

Meer sportnieuws