Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

643 stemmen
Gedaan met privileges: Tedesco breekt met Martinez-gewoonte

De Rode Duivels staan in de komende dagen voor twee EK-kwalificatieduels. Zaterdagavond wacht een thuiswedstrijd tegen Oostenrijk, dinsdag staat een verplaatsing op het veld van Estland op het programma. En het is de bedoeling om met een volledige selectie naar Tallinn af te reizen.


Eén van de puntjes van kritiek die oud-bondscoach Roberto Martinez te verwerken kreeg, is dat hij de sterspelers uit zijn selectie te vaak van bepaalde privileges voorzag. Zo gebeurde het bijvoorbeeld meermaals dat verschillende (ster)spelers de toestemming kregen om de tweede interland, vaak tegen een mindere tegenstander, over te slaan. Ook al was er niet altijd sprake van fysieke ongemakken. Maar dat is onder Domenico Tedesco niet langer het geval.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Verkeerd signaal

Op zijn persbabbel van vrijdag liet de opvolger van Martinez verstaan dat hij telkens voor alle wedstrijden rekent op zijn voltallige selectie. "Sterkhouders naar huis laten gaan? Dat is geen optie", was Tedesco duidelijk. "Oostenrijk en Estland worden zware wedstrijden. Dan 2 of 3 spelers naar huis te laten gaan, is voor mij een totaal verkeerd signaal. Wij hebben geen cadeautjes om uit te delen. Zij zullen ook niet zeggen: 'oh het is België, dan proberen we niet om te winnen'."

Duivels in proces

Bovendien wordt het dinsdag in Estland nog maar de vierde interland onder het bewind van Tedesco. Hij zal de match dus goed kunnen gebruiken om zijn visie en speelwijze verder om te zetten op de spelersgroep. "Estland speelt thuis en dat is een ploeg die al vele jaren samenspeelt. Wij hebben zelf wat veranderingen doorgemaakt, we zitten nog in een proces. Het wordt lastig volgens mij. Dus zullen we alle kwaliteit en mentaliteit nodig hebben."

Martinez was onvoldoende streng voor zijn spelers ...

Meest recent

Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

4
4
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

209
209
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

34
34
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

130
130
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

146
146
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

84
84
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

265
265
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

188
188
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

359
359
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

403
403
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

90
90
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

204
204
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

124
124
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

91
91
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

196
196
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

308
308
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

435
435
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

199
199
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

615
615
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

69
69
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

399
399
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

271
271
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

410
410
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

288
288
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

190
190

Meer sportnieuws