Duivel prikt naar Martinez: "Speelden op eilandjes op WK"

door
Duivel prikt naar Martinez:

In de kwalificatiecampagne voor het Europees kampioenschap van 2024, nemen de Rode Duivels het zaterdagavond op tegen Oostenrijk. Dat wordt meteen de eerste thuiswedstrijd met Domenico Tedesco aan het roer. Die heeft alvast voor vernieuwde positiviteit gezorgd bij de nationale ploeg.


In maart debuteerde Tedesco als bondscoach met duels in Zweden en Duitsland. Die twee matchen leverden twee overwinningen op en bij momenten lieten de Duivels erg aantrekkelijk voetbal zien. Bovendien kregen heel wat verse krachten een plekje in de selectie. Er waait sinds de aanstelling van Tedesco dus wel degelijk een nieuwe wind. En dat was ook nodig.

LEES OOK: 'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Eilandjes op WK

Hoewel hij zeker zijn verdiensten had, was het beste er immers vanaf tijdens de laatste jaren onder Roberto Martinez. En dat is blijkbaar hoe de spelers erover denken. Timothy Castagne bijvoorbeeld, kwam op zijn persbabbel van vrijdag met een sneertje. "Op het WK waren er veel twijfels en speelde iedereen wat op zijn eiland, zonder de ploegmaats echt te helpen. Nu is dat beter en ook de tactiek van Tedesco helpt ons daarbij", klonk het bij Sporza.

Viermansdefensie

Martinez bleef dan ook te lang vasthouden aan zijn 3-4-3-systeem, wat op den duur erg voorspelbaar was geworden. Tedesco greep op zijn beurt terug naar een 4-3-3-variant en dat komt de kwaliteiten in de selectie ten goede. "Met vier achterin kan je snel bijsturen tijdens de wedstrijd. We hebben veel snelheid op de flanken, het zou spijtig zijn om die niet te gebruiken", aldus Castagne.

Martinez heeft te weinig uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

63
63
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

51
51
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

49
49
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

296
296
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

57
57
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

26
26
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

33
33
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

259
259
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

44
44
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

40
40
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

109
109
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

100
100
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

133
133
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

386
386
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

86
86
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

100
100
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

60
60
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

231
231
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

58
58
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

77
77
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

111
111
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

339
339
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

156
156
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

229
229

Meer sportnieuws