Duivel prikt naar Martinez: "Speelden op eilandjes op WK"

door
Duivel prikt naar Martinez:

In de kwalificatiecampagne voor het Europees kampioenschap van 2024, nemen de Rode Duivels het zaterdagavond op tegen Oostenrijk. Dat wordt meteen de eerste thuiswedstrijd met Domenico Tedesco aan het roer. Die heeft alvast voor vernieuwde positiviteit gezorgd bij de nationale ploeg.


In maart debuteerde Tedesco als bondscoach met duels in Zweden en Duitsland. Die twee matchen leverden twee overwinningen op en bij momenten lieten de Duivels erg aantrekkelijk voetbal zien. Bovendien kregen heel wat verse krachten een plekje in de selectie. Er waait sinds de aanstelling van Tedesco dus wel degelijk een nieuwe wind. En dat was ook nodig.

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Eilandjes op WK

Hoewel hij zeker zijn verdiensten had, was het beste er immers vanaf tijdens de laatste jaren onder Roberto Martinez. En dat is blijkbaar hoe de spelers erover denken. Timothy Castagne bijvoorbeeld, kwam op zijn persbabbel van vrijdag met een sneertje. "Op het WK waren er veel twijfels en speelde iedereen wat op zijn eiland, zonder de ploegmaats echt te helpen. Nu is dat beter en ook de tactiek van Tedesco helpt ons daarbij", klonk het bij Sporza.

Viermansdefensie

Martinez bleef dan ook te lang vasthouden aan zijn 3-4-3-systeem, wat op den duur erg voorspelbaar was geworden. Tedesco greep op zijn beurt terug naar een 4-3-3-variant en dat komt de kwaliteiten in de selectie ten goede. "Met vier achterin kan je snel bijsturen tijdens de wedstrijd. We hebben veel snelheid op de flanken, het zou spijtig zijn om die niet te gebruiken", aldus Castagne.

Martinez heeft te weinig uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

27
27
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

40
40
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

39
39
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

125
125
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

324
324
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

197
197
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

69
69
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

76
76
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

236
236
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

235
235
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

78
78
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

109
109
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

393
393
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

312
312
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

206
206
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

356
356
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1005
1005
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

116
116
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

213
213
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

313
313
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

235
235
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

232
232
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

383
383
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

205
205

Meer sportnieuws