Duivel prikt naar Martinez: "Speelden op eilandjes op WK"

door
Duivel prikt naar Martinez:

In de kwalificatiecampagne voor het Europees kampioenschap van 2024, nemen de Rode Duivels het zaterdagavond op tegen Oostenrijk. Dat wordt meteen de eerste thuiswedstrijd met Domenico Tedesco aan het roer. Die heeft alvast voor vernieuwde positiviteit gezorgd bij de nationale ploeg.


In maart debuteerde Tedesco als bondscoach met duels in Zweden en Duitsland. Die twee matchen leverden twee overwinningen op en bij momenten lieten de Duivels erg aantrekkelijk voetbal zien. Bovendien kregen heel wat verse krachten een plekje in de selectie. Er waait sinds de aanstelling van Tedesco dus wel degelijk een nieuwe wind. En dat was ook nodig.

LEES OOK: ‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Eilandjes op WK

Hoewel hij zeker zijn verdiensten had, was het beste er immers vanaf tijdens de laatste jaren onder Roberto Martinez. En dat is blijkbaar hoe de spelers erover denken. Timothy Castagne bijvoorbeeld, kwam op zijn persbabbel van vrijdag met een sneertje. "Op het WK waren er veel twijfels en speelde iedereen wat op zijn eiland, zonder de ploegmaats echt te helpen. Nu is dat beter en ook de tactiek van Tedesco helpt ons daarbij", klonk het bij Sporza.

Viermansdefensie

Martinez bleef dan ook te lang vasthouden aan zijn 3-4-3-systeem, wat op den duur erg voorspelbaar was geworden. Tedesco greep op zijn beurt terug naar een 4-3-3-variant en dat komt de kwaliteiten in de selectie ten goede. "Met vier achterin kan je snel bijsturen tijdens de wedstrijd. We hebben veel snelheid op de flanken, het zou spijtig zijn om die niet te gebruiken", aldus Castagne.

Martinez heeft te weinig uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
'Ramp voor Rode Duivels: steunpilaar out voor WK?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

3
3
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

63
63
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

188
188
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

163
163
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

69
69
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

21
21
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

169
169
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

223
223
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

51
51
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

384
384
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

313
313
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

226
226
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

35
35
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

140
140
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

123
123
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

44
44
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

162
162
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

82
82
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

356
356
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

92
92
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

99
99
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

181
181
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

404
404
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

274
274
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

766
766

Meer sportnieuws