Club Brugge daagt Vanaken uit met krachtige toptransfer

1097
Club Brugge daagt Vanaken uit met krachtige toptransfer

Met de komst van Hugo Vetlesen krijgt het centrale middenveld van Club Brugge een serieuze kwaliteitsinjectie. Dit zal ongetwijfeld leiden tot een stevige concurrentiestrijd, vooral met Hans Vanaken en Casper Nielsen. Deze spelers speelden afgelopen seizoen doorgaans op de positie waar Vetlesen ook excelleert. De 23-jarige Noor overtreft Vanaken en Nielsen op het offensieve gebied, zij het op een lager voetbalniveau, maar Vetlesen zal zich wel nog zwaar moeten bewijzen in de Jupiler Pro League, waar het spel harder, sneller en intensiever is. Niettemin betekent de transfer van Vetlesen een serieuze wake-up-call voor Vanaken, die volgend seizoen verplicht wordt om zijn beste niveau te halen.

LEES OOK: Hubert blijft streng ondanks knappe Europese zege

‘Gigantische’ transfer in het Noorse voetbal

Club Brugge laat er geen gras over groeien in aanloop naar het volgende seizoen. Ondanks dat de opening van de zomermercato nog twee weken verwijderd is, heeft de club al enkele grote aankopen gedaan. De komst van Michal Skoras van Lech Poznan voor 6 miljoen euro en Igor Thiago van PFK Ludogorets voor bijna 8 miljoen euro is al officieel gecommuniceerd. Bovendien wordt de aankondiging van Hugo Vetlesen van Bodo/Glimt eerstdaags verwacht, waarbij Club Brugge naar verluidt 6 à 7 miljoen euro zal betalen voor de talentvolle centrale middenvelder. Met deze transfers komen de totale transferuitgaven van Club Brugge op bijna 20 miljoen euro te liggen, precies het bedrag dat ze als transferbudget hadden vooropgesteld voor de zomermercato.

Hugo Vetlesen, die in de wintermercato al op de lijst stond van Club Brugge, wordt eerstdaags medisch gekeurd en hij was maandag al in België om zijn medische tests af te leggen, wat betekende dat hij niet aanwezig kon zijn bij de training van de Noorse nationale ploeg. Bondscoach Stale Solbakken liet echter weten dat dit geen probleem vormde. “Ik heb met Ronny Deila gesproken over Hugo”, zei Solbakken op TV2. “Hij komt in een ploeg terecht met een coach die hem goed kent. Het was nogal hectisch met de trainerspositie bij de club, dus we hopen dat er met Ronny een langer perspectief is. Het zou een hele goede zet kunnen zijn voor Hugo. Of hij er meteen in de ploeg zal staan? Ze geven veel geld aan hem uit, dus ik denk wel dat er een plan is.”



De vermoedelijke transfersom van 6 à 7 miljoen euro voor Hugo Vetlesen zou een van de grootste uitgaande transfers zijn in de Noorse Eliteserien van de afgelopen vijf jaar. Dit bevestigt de eerdere voorspelling van diezelfde Jesper Mathisen, die enkele maanden geleden al sprak over 'gigantische aanbiedingen' die voor Vetlesen zouden binnenkomen, met 'gigantisch' in de context van het Noorse voetbal uiteraard. Samen met Sivert Mannsverk van Molde, heeft Vetlesen momenteel de hoogste marktwaarde in de Eliteserien, geschat op 4,5 miljoen euro. Hierdoor lijkt het genoemde transferbedrag van 6 à 7 miljoen euro helemaal niet overdreven te zijn.

Ultra-beslissende centrale middenvelder

De mogelijke transfer van Hugo Vetlesen zou een geweldige deal betekenen voor Club Brugge. Hij werd vorig seizoen niet voor niets uitgeroepen tot Speler van het Jaar in de Eliteserien. Jan Petter Saltvedt, commentator bij de Noorse nationale omroep NRK, voorspelt zelfs dat Vetlesen de volgende ster op het middenveld van de nationale ploeg wordt, waarvoor hij op dit moment al één A-cap heeft verzameld. Jesper Mathisen, journalist van TV2, vond dat Hugo Vetlesen een mooie transfer verdiende en hij benadrukte dat de aanvallende middenvelder vorig seizoen fenomenaal presteerde. “Als hij dat niveau aanhoudt, dan kan Bodø/Glimt terug hun bankrekening vullen. Hij is nu al fantastisch goed en in de volgende jaren zal hij alleen nog maar beter worden”, voorspelde Mathisen.



Met de komst van Hugo Vetlesen krijgt het centrale middenveld van Club Brugge een serieuze kwaliteitsinjectie. Dit zal ongetwijfeld leiden tot een stevige concurrentiestrijd, vooral met Hans Vanaken en Casper Nielsen. Deze spelers speelden afgelopen seizoen doorgaans op de positie waar Vetlesen ook excelleert: als vooruitgeschoven centrale middenvelder. Daarnaast is Vetlesen ook in staat om zowel als offensieve als controlerende middenvelder uit de voeten te kunnen. Deze positie geeft hem veel vrijheid en stelt hem in staat om zijn individuele kwaliteiten optimaal te benutten. En dat is voornamelijk beslissend zijn. Vorig seizoen was Vetlesen buitengewoon productief op die positie, waarbij hij maar liefst 16 doelpunten wist te scoren en daarnaast ook nog eens 6 assists afleverde, waardoor hij de op een na meest beslissende speler was in de Eliteserien. Straf als centrale middenvelder.

SOS Vanaken en Nielsen

Hans Vanaken en Casper Nielsen zullen volgend seizoen de concurrentie moeten aangaan met Hugo Vetlesen, het duo bekleedde afgelopen seizoen doorgaans de rechter centrale middenvelder positie bij Club Brugge, de positie waarop de Noor speelde bij Bodo/Glimt. Vanaken speelde 2.092 minuten van de totale 3.859 minuten als rechter centrale middenvelder in de Jupiler Pro League, terwijl Nielsen daar 1.786 minuten van de mogelijke 2.824 minuten speelde. Vooral op offensief gebied zullen Vanaken en Nielsen hun best moeten doen om de concurrentie met Vetlesen aan te gaan. Vanaken was afgelopen seizoen de topscorer van Club Brugge met 14 doelpunten, maar Vetlesen presteerde zelfs nog beter met 16 treffers in de Noorse Eliteserien, zij het op een lager niveau.

Opvallend is dat Hugo Vetlesen daarin een veel betere prestatie leverde dan verwacht, met een verschil van 61% tussen zijn werkelijke en verwachte doelpunten. Bij Nielsen en Vanaken lag dit percentage aanzienlijk lager, respectievelijk 26% en 23%. Vetlesen was ook regelmatiger in zijn doelpuntenregelmaat met gemiddeld 0,57 doelpunten per 90 minuten, terwijl Vanaken en Nielsen lagere gemiddelden hadden van respectievelijk 0,33 en 0,29 doelpunten per 90 minuten. Vetlesen toonde zich dreigender en doelgerichter, maar ondernam ook meer doelpogingen. Bovendien gaf hij aanzienlijk meer assists per 90 minuten en leverde hij meer sleutelpasses dan Vanaken en Nielsen samen. Vetlesen valt op door zijn offensieve regelmatigheid, efficiëntie en dreiging, en zijn passing is zowel doelgericht als verticaal.



Hoewel Hugo Vetlesen op het niveau van de Noorse Eliteserien indruk maakte met zijn offensieve bijdrage, zal hij zich wel nog zwaar moeten bewijzen in de Jupiler Pro League, waar het spel harder, sneller en intensiever is. Vetlesen zal zich zeker fysiek moeten ontwikkelen om een rol van betekenis te spelen in België, aangezien zijn defensieve vaardigheden niet bijzonder indrukwekkend zijn. Zo winnen Vanaken en Nielsen aanzienlijk meer algemene en verdedigende duels dan Vetlesen, en ze tonen ook meer consistentie op defensief vlak. Het is dus realistisch om aan te nemen dat Vetlesen een bepaalde aanpassingsperiode nodig zal hebben in zijn eerste maanden in het Belgische voetbal, om het niveauverschil met de Noorse competitie te kunnen overbruggen.

Zal Vetlesen een bedreiging vormen voor Vanaken?

Meest recent

Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

14
14
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

57
57
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

30
30
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

31
31
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

114
114
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

169
169
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

148
148
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1001
1001
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

91
91
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

32
32
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

253
253
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

64
64
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

59
59
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

164
164
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

335
335
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

280
280
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

41
41
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

282
282
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108

Meer sportnieuws