Einde van tijdperk: Refaelov kondigt vertrek uit België aan

299 stemmen
Einde van tijdperk: Refaelov kondigt vertrek uit België aan

De transferzomer komt stilaan helemaal op gang. De eerste Belgische clubs zijn inmiddels aan hun voorbereiding op volgend seizoen begonnen en dus willen ze ook hun spelerskern zo snel mogelijk op orde krijgen. Dat betekent ook dat er de nodige vertrekkers zullen zijn en één grote naam van de voorbije jaren zien we inmiddels niet meer terug.


Bij Anderlecht kondigden ze bijvoorbeeld al een tijd geleden aan dat ze het aflopende contract van Lior Refaelov niet meer zouden verlengen. Op zijn 37ste begonnen de jaren stilaan wat te wegen op de Israëliër en dus vond de club het tijd om afscheid te nemen van hem en zijn zware contract. Aanvankelijk heerste de verwachting dat Refaelov nog in ons land zou blijven, want zijn familie is hier zeer goed gesetteld. De voorbije dagen leek een terugkeer naar Israël echter plots alsmaar meer in de maak.

Nu heeft Refaelov ook bevestigd dat hij België zal verlaten, want op Instagram neemt hij afscheid van ons land. Daarmee komt toch een einde aan een tijdperk, want de aanvallende middenvelder was maar liefst twaalf jaar in de Jupiler Pro League aan de slag. In 2011 streek hij neer bij Club Brugge, dat hem destijds voor 2,5 miljoen euro overnam van Maccabi Haifa.

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Gouden Schoen

Refaelov groeide bij Blauw-Zwart snel uit tot een publiekslieveling. Hij won met Club twee titels en een beker. Vooral voor die laatste prijs zal hij herinnerd worden, want hij besliste de finale in 2015 tegen Anderlecht persoonlijk met een heerlijke volley in blessuretijd. Nadat hij bij Club op het achterplan beland was, leefde hij bij Antwerp weer helemaal op. In 2020 won hij met de Great Old de beker en sleepte hij zelfs de Gouden Schoen in de wacht. De voorbije twee seizoenen was hij nog bij Anderlecht aan de slag.


Een aderlating voor de Belgische competitie?

Meest recent

Analisten unaniem: 'Vaste Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

9
9
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

26
26
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

118
118
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

39
39
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

301
301
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

272
272
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

242
242
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

76
76
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

119
119
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

545
545
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

35
35
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

115
115
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

68
68
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

27
27
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

95
95
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

183
183
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

87
87
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

169
169
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

90
90
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

684
684
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

199
199
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

109
109
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

398
398
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

78
78
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

124
124

Meer sportnieuws