Einde van tijdperk: Refaelov kondigt vertrek uit België aan

door
Einde van tijdperk: Refaelov kondigt vertrek uit België aan

De transferzomer komt stilaan helemaal op gang. De eerste Belgische clubs zijn inmiddels aan hun voorbereiding op volgend seizoen begonnen en dus willen ze ook hun spelerskern zo snel mogelijk op orde krijgen. Dat betekent ook dat er de nodige vertrekkers zullen zijn en één grote naam van de voorbije jaren zien we inmiddels niet meer terug.


Bij Anderlecht kondigden ze bijvoorbeeld al een tijd geleden aan dat ze het aflopende contract van Lior Refaelov niet meer zouden verlengen. Op zijn 37ste begonnen de jaren stilaan wat te wegen op de Israëliër en dus vond de club het tijd om afscheid te nemen van hem en zijn zware contract. Aanvankelijk heerste de verwachting dat Refaelov nog in ons land zou blijven, want zijn familie is hier zeer goed gesetteld. De voorbije dagen leek een terugkeer naar Israël echter plots alsmaar meer in de maak.

Nu heeft Refaelov ook bevestigd dat hij België zal verlaten, want op Instagram neemt hij afscheid van ons land. Daarmee komt toch een einde aan een tijdperk, want de aanvallende middenvelder was maar liefst twaalf jaar in de Jupiler Pro League aan de slag. In 2011 streek hij neer bij Club Brugge, dat hem destijds voor 2,5 miljoen euro overnam van Maccabi Haifa.

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Gouden Schoen

Refaelov groeide bij Blauw-Zwart snel uit tot een publiekslieveling. Hij won met Club twee titels en een beker. Vooral voor die laatste prijs zal hij herinnerd worden, want hij besliste de finale in 2015 tegen Anderlecht persoonlijk met een heerlijke volley in blessuretijd. Nadat hij bij Club op het achterplan beland was, leefde hij bij Antwerp weer helemaal op. In 2020 won hij met de Great Old de beker en sleepte hij zelfs de Gouden Schoen in de wacht. De voorbije twee seizoenen was hij nog bij Anderlecht aan de slag.


Een aderlating voor de Belgische competitie?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

148
148
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

42
42
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

35
35
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

242
242
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

349
349
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

287
287
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

397
397
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

631
631
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

773
773
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

501
501
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1219
1219
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

789
789
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1118
1118
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

673
673
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1529
1529

Meer sportnieuws