Einde van tijdperk: Refaelov kondigt vertrek uit België aan

door
Einde van tijdperk: Refaelov kondigt vertrek uit België aan

De transferzomer komt stilaan helemaal op gang. De eerste Belgische clubs zijn inmiddels aan hun voorbereiding op volgend seizoen begonnen en dus willen ze ook hun spelerskern zo snel mogelijk op orde krijgen. Dat betekent ook dat er de nodige vertrekkers zullen zijn en één grote naam van de voorbije jaren zien we inmiddels niet meer terug.


Bij Anderlecht kondigden ze bijvoorbeeld al een tijd geleden aan dat ze het aflopende contract van Lior Refaelov niet meer zouden verlengen. Op zijn 37ste begonnen de jaren stilaan wat te wegen op de Israëliër en dus vond de club het tijd om afscheid te nemen van hem en zijn zware contract. Aanvankelijk heerste de verwachting dat Refaelov nog in ons land zou blijven, want zijn familie is hier zeer goed gesetteld. De voorbije dagen leek een terugkeer naar Israël echter plots alsmaar meer in de maak.

Nu heeft Refaelov ook bevestigd dat hij België zal verlaten, want op Instagram neemt hij afscheid van ons land. Daarmee komt toch een einde aan een tijdperk, want de aanvallende middenvelder was maar liefst twaalf jaar in de Jupiler Pro League aan de slag. In 2011 streek hij neer bij Club Brugge, dat hem destijds voor 2,5 miljoen euro overnam van Maccabi Haifa.

LEES OOK: Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

Gouden Schoen

Refaelov groeide bij Blauw-Zwart snel uit tot een publiekslieveling. Hij won met Club twee titels en een beker. Vooral voor die laatste prijs zal hij herinnerd worden, want hij besliste de finale in 2015 tegen Anderlecht persoonlijk met een heerlijke volley in blessuretijd. Nadat hij bij Club op het achterplan beland was, leefde hij bij Antwerp weer helemaal op. In 2020 won hij met de Great Old de beker en sleepte hij zelfs de Gouden Schoen in de wacht. De voorbije twee seizoenen was hij nog bij Anderlecht aan de slag.


Een aderlating voor de Belgische competitie?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

21
21
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

13
13
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

48
48
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

79
79
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

263
263
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

259
259
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

170
170
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

204
204
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

187
187
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

109
109
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

173
173
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

377
377
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

276
276
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

136
136
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

426
426
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

812
812
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

177
177
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

428
428
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws