'Refaelov hakt knoop door en kiest voor deze club'

door
'Refaelov hakt knoop door en kiest voor deze club'

De kogel is door de kerk. Lior Refaelov zal komend seizoen niet langer de kleuren van RSC Anderlecht verdedigen en keert terug naar zijn thuisland, Israël. De middenvelder zag zijn contract bij Paars-Wit niet langer verlengd worden en kiest ervoor de Belgische pagina om te slaan. 


De nieuwe bestemming van de 37-jarige Refaelov: Maccabi Haifa. De Israëliër speelde al van 2004 tot 2011 voor de club uit zijn thuisland en was er toen goed voor 32 doelpunten in 167 gespeelde wedstrijden. Nadien besloot de middenvelder zijn geluk te beproeven in België en maakte de overstap naar Club Brugge, waar hij zeven jaar lang het mooie weer maakte. In 177 wedstrijden maakte hij 40 doelpunten, werd twee keer landskampioen, won de Beker van België en de Belgische Supercup.

 Na zijn passage in West-Vlaanderen trok de Israëliër naar Antwerp, waar hij tussen 2018 en 2021 91 duels speelde en 31 keer wist te scoren. Hij werd bij The Great Old ook gekroond tot Belgische Gouden Schoen en won voor een tweede keer de Beker van België. Zijn tijd bij Anderlecht was iets minder succesvol. Hij speelde 41 wedstrijden voor de Brusselaars waarin hij 13 keer de weg naar doel vond. 

Paars-Wit wou de middenvelder wel nog een jaartje aan boord houden, maar Refaelov zou een minder belangrijke functie moeten opnemen en dat zag hij blijkbaar niet zitten. Een terugkeer naar oude liefde Maccabi Haifa leek dan ook de meest voor de hand liggende keuze. 

LEES OOK: Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Maakt Refaelov de juiste keuze?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

120
120
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

140
140
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

81
81
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

55
55
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

217
217
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

56
56
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

466
466
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

155
155
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

182
182
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

55
55
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

106
106
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

120
120
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

98
98
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

38
38
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

363
363
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

574
574
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

483
483
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

392
392
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

442
442
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

434
434
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

690
690
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

649
649
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws