KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

door
KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

Afhankelijk van de uitgaande transfers in het vooruitzicht, is het duidelijk dat het aantrekken van een extra linker centrale verdediger een absolute prioriteit is voor KRC Genk. Het team heeft momenteel naast Mark McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, als optie voor deze positie. Daarnaast is het ook belangrijk om voorbereid te zijn op de verwachte buitenlandse interesse in McKenzie. Dimitri de Condé zal dus snel moeten handelen om een kwalitatieve linker centrale verdediger te vinden en hij heeft al een gedroomde versterking op het oog: Fernando Alvarez (19) van Pachuca. Met zijn vergelijkbare profiel als McKenzie lijkt Alvarez de ideale aanwinst te zijn. Zowel fysiek krachtig als technisch begaafd met zijn verfijnde linkervoet, wordt zijn profiel zelfs omschreven als verbazingwekkend door Sebastian Gomez, journalist bij het Mexicaanse Gol.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

Het onderschatte belang van McKenzie

Wouter Vrancken heeft het afgelopen seizoen een gedurfde tactiek toegepast waarbij zijn defensie vrijwel continu in een man-op-manverdediging speelde. Ondanks het grote risico om doelpunten tegen te krijgen op deze manier, behoorde het team tot de top drie teams met de minste tegendoelpunten in de Jupiler Pro League. Dit is grotendeels te danken aan het collectief goede druk zetten en de constante offensieve dekking van de verdedigers. Een belangrijke speler die een cruciale rol speelt in deze tactiek is Mark McKenzie. Hij blijft altijd dicht bij de spits van de tegenpartij tijdens balbezit, waardoor hij direct kan ingrijpen en de tegenaanval kan onderbreken door de bal hoog te veroveren. Daarnaast voelt hij de timing aan om even in te zakken en om het eigen doel af te schermen.

Mark McKenzie was een van de meest opvallende spelers bij Genk afgelopen seizoen. Naast zijn verdedigende en voetballende kwaliteiten, liet hij ook zien dat hij voor doelpunten kon zorgen. In de Champions' Play-offs wist hij drie keer het net te vinden, waarbij vooral zijn doelpunt tegen Club Brugge in het collectieve voetbalgeheugen gegrift staat. La Dernière Heure omschreef die prachtige goal als een actie vergelijkbaar met een NBA-speler die voor een dunk gaat. McKenzie was ook altijd in staat om kalmte en overzicht te bewaren. Hij was een belangrijke schakel in de verdediging van Genk en leverde constante prestaties met weinig fouten. Met zijn snelheid, kracht in duels en kwaliteiten bij het uitverdedigen, toonde hij zich een complete en moderne verdediger.



Gedurende de afgelopen 2,5 jaar heeft Mark McKenzie zich bij KRC Genk ontwikkeld tot een aanzienlijk betere en meer complete verdediger. Met een aankoopprijs van 5,35 miljoen euro was hij een grote en belangrijke investering voor de club, en het lijkt erop dat hij deze investering meer dan waard is. Zijn marktwaarde is gestegen naar 7 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, waardoor hij momenteel de vijfde meest waardevolle centrale verdediger is in de Jupiler Pro League. De sterke prestaties van McKenzie hebben de aandacht getrokken, zowel binnen als buiten België en het is slechts een kwestie van tijd voordat buitenlandse clubs interesse tonen in de getalenteerde linker centrale verdediger.

Genk vindt nieuwe McKenzie

Dimitri de Condé is niet blind voor de indrukwekkende ontwikkeling van Mark McKenzie en de verwachte buitenlandse interesse, en als Head of Football heeft hij al een interessant alternatief in gedachten. Dit is ook noodzakelijk, gezien het feit dat naast McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, op de positie van de linker centrale verdediger heeft gespeeld afgelopen seizoen. Mocht er interesse van een buitenlandse club komen voor McKenzie, die bijvoorbeeld het gewenste profiel voor de Premier League heeft, dan zal de Condé snel moeten schakelen om een passende opvolger aan te trekken. Het lijkt erop dat Genk al een oog heeft laten vallen op Fernando Alvarez van CF Pachuca, die een zeer vergelijkbaar profiel heeft als McKenzie. Fernando Alvarez, net als Mark McKenzie, is een linker centrale verdediger met een imposant gestalte, atletisch profiel, fysieke capaciteiten en groot voetballend vermogen. Opmerkelijk is ook dat beide verdedigers geboren zijn in New York. Alvarez, die onder contract staat bij het Mexicaanse Pachuca, heeft een Colombiaanse vader en een Mexicaanse moeder, en hij heeft ervoor gekozen om zijn interlandcarrière bij Colombia te beginnen. Deze keuze blijkt een goede zet te zijn geweest. Onlangs heeft hij laten zien wat hij in zijn mars heeft tijdens het Wereldkampioenschap U20, waar Colombia het tot de kwartfinales wist te schoppen. Alvarez was een van de grote uitblinkers tijdens dit toernooi, waar hij zijn kwaliteiten en talent tentoonspreidde.

Verbazingwekkend profiel

Hoewel Fernando Alvarez en het Colombiaanse U20-team uiteindelijk de latere finalist Italië niet konden verslaan, wist de jonge linker centrale verdediger wel de aandacht te trekken van verschillende clubs, waaronder KRC Genk, Ajax, Feyenoord en enkele clubs uit de Amerikaanse Major League Soccer. De 19-jarige werd een van de meest opvallende spelers van het Colombiaanse U20-team, waarbij hij zijn immense defensieve talent etaleerde. Wat hem ook onderscheidt, is zijn verfijnde linksbenige techniek, waardoor hij een uniek en zeldzaam profiel heeft als centrale verdediger. Dit soort spelers is niet overvloedig aanwezig in het Europese voetbal en dat zet hem nadrukkelijk in de schijnwerpers. Vanwege zijn aantrekkelijke profiel kreeg Fernando Alvarez in oktober de kans om stage te lopen bij Ajax, want zijn speelstijl en kenmerken passen perfect bij het DNA van de club uit Amsterdam. Bovendien waardeert ook Wouter Vrancken fysiek sterke en technisch vaardige centrale verdedigers. Sebastian Gomez, een journalist bij het Mexicaanse Gol, heeft opgemerkt dat Alvarez defensief onverzettelijk is en een grote stabiliteit biedt aan het team. Hij benadrukt ook dat Alvarez momenteel bij Pachuca speelt, maar dat er al dromen zijn over een mogelijke overstap naar de Premier League vanwege zijn enorme potentieel. “Zijn imposante lengte van 1 meter 90 maakt indruk, maar men mag zeker niet zijn kwaliteiten met de bal aan zijn voeten over het hoofd zien. Verbazingwekkend.”

McKenzie speelt volgend seizoen nog bij Genk

Meest recent

Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

28
28
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

36
36
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

353
353
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

361
361
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

46
46
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

496
496
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

220
220
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

156
156
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

135
135
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

380
380
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

357
357
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

77
77
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

170
170
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

248
248
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

151
151
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

514
514
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

875
875
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

166
166
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

780
780
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

435
435
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

222
222
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

156
156
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

506
506
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

228
228
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

39
39

Meer sportnieuws