KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

door
KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

Afhankelijk van de uitgaande transfers in het vooruitzicht, is het duidelijk dat het aantrekken van een extra linker centrale verdediger een absolute prioriteit is voor KRC Genk. Het team heeft momenteel naast Mark McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, als optie voor deze positie. Daarnaast is het ook belangrijk om voorbereid te zijn op de verwachte buitenlandse interesse in McKenzie. Dimitri de Condé zal dus snel moeten handelen om een kwalitatieve linker centrale verdediger te vinden en hij heeft al een gedroomde versterking op het oog: Fernando Alvarez (19) van Pachuca. Met zijn vergelijkbare profiel als McKenzie lijkt Alvarez de ideale aanwinst te zijn. Zowel fysiek krachtig als technisch begaafd met zijn verfijnde linkervoet, wordt zijn profiel zelfs omschreven als verbazingwekkend door Sebastian Gomez, journalist bij het Mexicaanse Gol.

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Het onderschatte belang van McKenzie

Wouter Vrancken heeft het afgelopen seizoen een gedurfde tactiek toegepast waarbij zijn defensie vrijwel continu in een man-op-manverdediging speelde. Ondanks het grote risico om doelpunten tegen te krijgen op deze manier, behoorde het team tot de top drie teams met de minste tegendoelpunten in de Jupiler Pro League. Dit is grotendeels te danken aan het collectief goede druk zetten en de constante offensieve dekking van de verdedigers. Een belangrijke speler die een cruciale rol speelt in deze tactiek is Mark McKenzie. Hij blijft altijd dicht bij de spits van de tegenpartij tijdens balbezit, waardoor hij direct kan ingrijpen en de tegenaanval kan onderbreken door de bal hoog te veroveren. Daarnaast voelt hij de timing aan om even in te zakken en om het eigen doel af te schermen.

Mark McKenzie was een van de meest opvallende spelers bij Genk afgelopen seizoen. Naast zijn verdedigende en voetballende kwaliteiten, liet hij ook zien dat hij voor doelpunten kon zorgen. In de Champions' Play-offs wist hij drie keer het net te vinden, waarbij vooral zijn doelpunt tegen Club Brugge in het collectieve voetbalgeheugen gegrift staat. La Dernière Heure omschreef die prachtige goal als een actie vergelijkbaar met een NBA-speler die voor een dunk gaat. McKenzie was ook altijd in staat om kalmte en overzicht te bewaren. Hij was een belangrijke schakel in de verdediging van Genk en leverde constante prestaties met weinig fouten. Met zijn snelheid, kracht in duels en kwaliteiten bij het uitverdedigen, toonde hij zich een complete en moderne verdediger.



Gedurende de afgelopen 2,5 jaar heeft Mark McKenzie zich bij KRC Genk ontwikkeld tot een aanzienlijk betere en meer complete verdediger. Met een aankoopprijs van 5,35 miljoen euro was hij een grote en belangrijke investering voor de club, en het lijkt erop dat hij deze investering meer dan waard is. Zijn marktwaarde is gestegen naar 7 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, waardoor hij momenteel de vijfde meest waardevolle centrale verdediger is in de Jupiler Pro League. De sterke prestaties van McKenzie hebben de aandacht getrokken, zowel binnen als buiten België en het is slechts een kwestie van tijd voordat buitenlandse clubs interesse tonen in de getalenteerde linker centrale verdediger.

Genk vindt nieuwe McKenzie

Dimitri de Condé is niet blind voor de indrukwekkende ontwikkeling van Mark McKenzie en de verwachte buitenlandse interesse, en als Head of Football heeft hij al een interessant alternatief in gedachten. Dit is ook noodzakelijk, gezien het feit dat naast McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, op de positie van de linker centrale verdediger heeft gespeeld afgelopen seizoen. Mocht er interesse van een buitenlandse club komen voor McKenzie, die bijvoorbeeld het gewenste profiel voor de Premier League heeft, dan zal de Condé snel moeten schakelen om een passende opvolger aan te trekken. Het lijkt erop dat Genk al een oog heeft laten vallen op Fernando Alvarez van CF Pachuca, die een zeer vergelijkbaar profiel heeft als McKenzie. Fernando Alvarez, net als Mark McKenzie, is een linker centrale verdediger met een imposant gestalte, atletisch profiel, fysieke capaciteiten en groot voetballend vermogen. Opmerkelijk is ook dat beide verdedigers geboren zijn in New York. Alvarez, die onder contract staat bij het Mexicaanse Pachuca, heeft een Colombiaanse vader en een Mexicaanse moeder, en hij heeft ervoor gekozen om zijn interlandcarrière bij Colombia te beginnen. Deze keuze blijkt een goede zet te zijn geweest. Onlangs heeft hij laten zien wat hij in zijn mars heeft tijdens het Wereldkampioenschap U20, waar Colombia het tot de kwartfinales wist te schoppen. Alvarez was een van de grote uitblinkers tijdens dit toernooi, waar hij zijn kwaliteiten en talent tentoonspreidde.

Verbazingwekkend profiel

Hoewel Fernando Alvarez en het Colombiaanse U20-team uiteindelijk de latere finalist Italië niet konden verslaan, wist de jonge linker centrale verdediger wel de aandacht te trekken van verschillende clubs, waaronder KRC Genk, Ajax, Feyenoord en enkele clubs uit de Amerikaanse Major League Soccer. De 19-jarige werd een van de meest opvallende spelers van het Colombiaanse U20-team, waarbij hij zijn immense defensieve talent etaleerde. Wat hem ook onderscheidt, is zijn verfijnde linksbenige techniek, waardoor hij een uniek en zeldzaam profiel heeft als centrale verdediger. Dit soort spelers is niet overvloedig aanwezig in het Europese voetbal en dat zet hem nadrukkelijk in de schijnwerpers. Vanwege zijn aantrekkelijke profiel kreeg Fernando Alvarez in oktober de kans om stage te lopen bij Ajax, want zijn speelstijl en kenmerken passen perfect bij het DNA van de club uit Amsterdam. Bovendien waardeert ook Wouter Vrancken fysiek sterke en technisch vaardige centrale verdedigers. Sebastian Gomez, een journalist bij het Mexicaanse Gol, heeft opgemerkt dat Alvarez defensief onverzettelijk is en een grote stabiliteit biedt aan het team. Hij benadrukt ook dat Alvarez momenteel bij Pachuca speelt, maar dat er al dromen zijn over een mogelijke overstap naar de Premier League vanwege zijn enorme potentieel. “Zijn imposante lengte van 1 meter 90 maakt indruk, maar men mag zeker niet zijn kwaliteiten met de bal aan zijn voeten over het hoofd zien. Verbazingwekkend.”

McKenzie speelt volgend seizoen nog bij Genk

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

1
1
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

23
23
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

24
24
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

17
17
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

58
58
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

85
85
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

154
154
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

55
55
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

372
372
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

108
108
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

133
133
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

260
260
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

119
119
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

124
124
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

66
66
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

104
104
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

295
295
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

227
227
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

156
156
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

126
126
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

162
162
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

249
249
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

168
168
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws