KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

door
KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

Afhankelijk van de uitgaande transfers in het vooruitzicht, is het duidelijk dat het aantrekken van een extra linker centrale verdediger een absolute prioriteit is voor KRC Genk. Het team heeft momenteel naast Mark McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, als optie voor deze positie. Daarnaast is het ook belangrijk om voorbereid te zijn op de verwachte buitenlandse interesse in McKenzie. Dimitri de Condé zal dus snel moeten handelen om een kwalitatieve linker centrale verdediger te vinden en hij heeft al een gedroomde versterking op het oog: Fernando Alvarez (19) van Pachuca. Met zijn vergelijkbare profiel als McKenzie lijkt Alvarez de ideale aanwinst te zijn. Zowel fysiek krachtig als technisch begaafd met zijn verfijnde linkervoet, wordt zijn profiel zelfs omschreven als verbazingwekkend door Sebastian Gomez, journalist bij het Mexicaanse Gol.

LEES OOK: KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Het onderschatte belang van McKenzie

Wouter Vrancken heeft het afgelopen seizoen een gedurfde tactiek toegepast waarbij zijn defensie vrijwel continu in een man-op-manverdediging speelde. Ondanks het grote risico om doelpunten tegen te krijgen op deze manier, behoorde het team tot de top drie teams met de minste tegendoelpunten in de Jupiler Pro League. Dit is grotendeels te danken aan het collectief goede druk zetten en de constante offensieve dekking van de verdedigers. Een belangrijke speler die een cruciale rol speelt in deze tactiek is Mark McKenzie. Hij blijft altijd dicht bij de spits van de tegenpartij tijdens balbezit, waardoor hij direct kan ingrijpen en de tegenaanval kan onderbreken door de bal hoog te veroveren. Daarnaast voelt hij de timing aan om even in te zakken en om het eigen doel af te schermen.

Mark McKenzie was een van de meest opvallende spelers bij Genk afgelopen seizoen. Naast zijn verdedigende en voetballende kwaliteiten, liet hij ook zien dat hij voor doelpunten kon zorgen. In de Champions' Play-offs wist hij drie keer het net te vinden, waarbij vooral zijn doelpunt tegen Club Brugge in het collectieve voetbalgeheugen gegrift staat. La Dernière Heure omschreef die prachtige goal als een actie vergelijkbaar met een NBA-speler die voor een dunk gaat. McKenzie was ook altijd in staat om kalmte en overzicht te bewaren. Hij was een belangrijke schakel in de verdediging van Genk en leverde constante prestaties met weinig fouten. Met zijn snelheid, kracht in duels en kwaliteiten bij het uitverdedigen, toonde hij zich een complete en moderne verdediger.



Gedurende de afgelopen 2,5 jaar heeft Mark McKenzie zich bij KRC Genk ontwikkeld tot een aanzienlijk betere en meer complete verdediger. Met een aankoopprijs van 5,35 miljoen euro was hij een grote en belangrijke investering voor de club, en het lijkt erop dat hij deze investering meer dan waard is. Zijn marktwaarde is gestegen naar 7 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, waardoor hij momenteel de vijfde meest waardevolle centrale verdediger is in de Jupiler Pro League. De sterke prestaties van McKenzie hebben de aandacht getrokken, zowel binnen als buiten België en het is slechts een kwestie van tijd voordat buitenlandse clubs interesse tonen in de getalenteerde linker centrale verdediger.

Genk vindt nieuwe McKenzie

Dimitri de Condé is niet blind voor de indrukwekkende ontwikkeling van Mark McKenzie en de verwachte buitenlandse interesse, en als Head of Football heeft hij al een interessant alternatief in gedachten. Dit is ook noodzakelijk, gezien het feit dat naast McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, op de positie van de linker centrale verdediger heeft gespeeld afgelopen seizoen. Mocht er interesse van een buitenlandse club komen voor McKenzie, die bijvoorbeeld het gewenste profiel voor de Premier League heeft, dan zal de Condé snel moeten schakelen om een passende opvolger aan te trekken. Het lijkt erop dat Genk al een oog heeft laten vallen op Fernando Alvarez van CF Pachuca, die een zeer vergelijkbaar profiel heeft als McKenzie. Fernando Alvarez, net als Mark McKenzie, is een linker centrale verdediger met een imposant gestalte, atletisch profiel, fysieke capaciteiten en groot voetballend vermogen. Opmerkelijk is ook dat beide verdedigers geboren zijn in New York. Alvarez, die onder contract staat bij het Mexicaanse Pachuca, heeft een Colombiaanse vader en een Mexicaanse moeder, en hij heeft ervoor gekozen om zijn interlandcarrière bij Colombia te beginnen. Deze keuze blijkt een goede zet te zijn geweest. Onlangs heeft hij laten zien wat hij in zijn mars heeft tijdens het Wereldkampioenschap U20, waar Colombia het tot de kwartfinales wist te schoppen. Alvarez was een van de grote uitblinkers tijdens dit toernooi, waar hij zijn kwaliteiten en talent tentoonspreidde.

Verbazingwekkend profiel

Hoewel Fernando Alvarez en het Colombiaanse U20-team uiteindelijk de latere finalist Italië niet konden verslaan, wist de jonge linker centrale verdediger wel de aandacht te trekken van verschillende clubs, waaronder KRC Genk, Ajax, Feyenoord en enkele clubs uit de Amerikaanse Major League Soccer. De 19-jarige werd een van de meest opvallende spelers van het Colombiaanse U20-team, waarbij hij zijn immense defensieve talent etaleerde. Wat hem ook onderscheidt, is zijn verfijnde linksbenige techniek, waardoor hij een uniek en zeldzaam profiel heeft als centrale verdediger. Dit soort spelers is niet overvloedig aanwezig in het Europese voetbal en dat zet hem nadrukkelijk in de schijnwerpers. Vanwege zijn aantrekkelijke profiel kreeg Fernando Alvarez in oktober de kans om stage te lopen bij Ajax, want zijn speelstijl en kenmerken passen perfect bij het DNA van de club uit Amsterdam. Bovendien waardeert ook Wouter Vrancken fysiek sterke en technisch vaardige centrale verdedigers. Sebastian Gomez, een journalist bij het Mexicaanse Gol, heeft opgemerkt dat Alvarez defensief onverzettelijk is en een grote stabiliteit biedt aan het team. Hij benadrukt ook dat Alvarez momenteel bij Pachuca speelt, maar dat er al dromen zijn over een mogelijke overstap naar de Premier League vanwege zijn enorme potentieel. “Zijn imposante lengte van 1 meter 90 maakt indruk, maar men mag zeker niet zijn kwaliteiten met de bal aan zijn voeten over het hoofd zien. Verbazingwekkend.”

McKenzie speelt volgend seizoen nog bij Genk

Meest recent

Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

16
16
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

183
183
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

51
51
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

237
237
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

396
396
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

64
64
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

48
48
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

32
32
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

281
281
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

404
404
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

222
222
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

80
80
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

67
67
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

361
361
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

195
195
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

297
297
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

191
191
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

128
128
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

185
185
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

105
105
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

226
226
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

96
96
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

151
151
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

124
124

Meer sportnieuws