KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

569
KRC Genk droomt van ‘verbazingwekkende’ topdeal

Afhankelijk van de uitgaande transfers in het vooruitzicht, is het duidelijk dat het aantrekken van een extra linker centrale verdediger een absolute prioriteit is voor KRC Genk. Het team heeft momenteel naast Mark McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, als optie voor deze positie. Daarnaast is het ook belangrijk om voorbereid te zijn op de verwachte buitenlandse interesse in McKenzie. Dimitri de Condé zal dus snel moeten handelen om een kwalitatieve linker centrale verdediger te vinden en hij heeft al een gedroomde versterking op het oog: Fernando Alvarez (19) van Pachuca. Met zijn vergelijkbare profiel als McKenzie lijkt Alvarez de ideale aanwinst te zijn. Zowel fysiek krachtig als technisch begaafd met zijn verfijnde linkervoet, wordt zijn profiel zelfs omschreven als verbazingwekkend door Sebastian Gomez, journalist bij het Mexicaanse Gol.

LEES OOK: Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

Het onderschatte belang van McKenzie

Wouter Vrancken heeft het afgelopen seizoen een gedurfde tactiek toegepast waarbij zijn defensie vrijwel continu in een man-op-manverdediging speelde. Ondanks het grote risico om doelpunten tegen te krijgen op deze manier, behoorde het team tot de top drie teams met de minste tegendoelpunten in de Jupiler Pro League. Dit is grotendeels te danken aan het collectief goede druk zetten en de constante offensieve dekking van de verdedigers. Een belangrijke speler die een cruciale rol speelt in deze tactiek is Mark McKenzie. Hij blijft altijd dicht bij de spits van de tegenpartij tijdens balbezit, waardoor hij direct kan ingrijpen en de tegenaanval kan onderbreken door de bal hoog te veroveren. Daarnaast voelt hij de timing aan om even in te zakken en om het eigen doel af te schermen.

Mark McKenzie was een van de meest opvallende spelers bij Genk afgelopen seizoen. Naast zijn verdedigende en voetballende kwaliteiten, liet hij ook zien dat hij voor doelpunten kon zorgen. In de Champions' Play-offs wist hij drie keer het net te vinden, waarbij vooral zijn doelpunt tegen Club Brugge in het collectieve voetbalgeheugen gegrift staat. La Dernière Heure omschreef die prachtige goal als een actie vergelijkbaar met een NBA-speler die voor een dunk gaat. McKenzie was ook altijd in staat om kalmte en overzicht te bewaren. Hij was een belangrijke schakel in de verdediging van Genk en leverde constante prestaties met weinig fouten. Met zijn snelheid, kracht in duels en kwaliteiten bij het uitverdedigen, toonde hij zich een complete en moderne verdediger.



Gedurende de afgelopen 2,5 jaar heeft Mark McKenzie zich bij KRC Genk ontwikkeld tot een aanzienlijk betere en meer complete verdediger. Met een aankoopprijs van 5,35 miljoen euro was hij een grote en belangrijke investering voor de club, en het lijkt erop dat hij deze investering meer dan waard is. Zijn marktwaarde is gestegen naar 7 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, waardoor hij momenteel de vijfde meest waardevolle centrale verdediger is in de Jupiler Pro League. De sterke prestaties van McKenzie hebben de aandacht getrokken, zowel binnen als buiten België en het is slechts een kwestie van tijd voordat buitenlandse clubs interesse tonen in de getalenteerde linker centrale verdediger.

Genk vindt nieuwe McKenzie

Dimitri de Condé is niet blind voor de indrukwekkende ontwikkeling van Mark McKenzie en de verwachte buitenlandse interesse, en als Head of Football heeft hij al een interessant alternatief in gedachten. Dit is ook noodzakelijk, gezien het feit dat naast McKenzie alleen Aziz Ouattara, die van nature een verdedigende middenvelder is, op de positie van de linker centrale verdediger heeft gespeeld afgelopen seizoen. Mocht er interesse van een buitenlandse club komen voor McKenzie, die bijvoorbeeld het gewenste profiel voor de Premier League heeft, dan zal de Condé snel moeten schakelen om een passende opvolger aan te trekken. Het lijkt erop dat Genk al een oog heeft laten vallen op Fernando Alvarez van CF Pachuca, die een zeer vergelijkbaar profiel heeft als McKenzie. Fernando Alvarez, net als Mark McKenzie, is een linker centrale verdediger met een imposant gestalte, atletisch profiel, fysieke capaciteiten en groot voetballend vermogen. Opmerkelijk is ook dat beide verdedigers geboren zijn in New York. Alvarez, die onder contract staat bij het Mexicaanse Pachuca, heeft een Colombiaanse vader en een Mexicaanse moeder, en hij heeft ervoor gekozen om zijn interlandcarrière bij Colombia te beginnen. Deze keuze blijkt een goede zet te zijn geweest. Onlangs heeft hij laten zien wat hij in zijn mars heeft tijdens het Wereldkampioenschap U20, waar Colombia het tot de kwartfinales wist te schoppen. Alvarez was een van de grote uitblinkers tijdens dit toernooi, waar hij zijn kwaliteiten en talent tentoonspreidde.

Verbazingwekkend profiel

Hoewel Fernando Alvarez en het Colombiaanse U20-team uiteindelijk de latere finalist Italië niet konden verslaan, wist de jonge linker centrale verdediger wel de aandacht te trekken van verschillende clubs, waaronder KRC Genk, Ajax, Feyenoord en enkele clubs uit de Amerikaanse Major League Soccer. De 19-jarige werd een van de meest opvallende spelers van het Colombiaanse U20-team, waarbij hij zijn immense defensieve talent etaleerde. Wat hem ook onderscheidt, is zijn verfijnde linksbenige techniek, waardoor hij een uniek en zeldzaam profiel heeft als centrale verdediger. Dit soort spelers is niet overvloedig aanwezig in het Europese voetbal en dat zet hem nadrukkelijk in de schijnwerpers. Vanwege zijn aantrekkelijke profiel kreeg Fernando Alvarez in oktober de kans om stage te lopen bij Ajax, want zijn speelstijl en kenmerken passen perfect bij het DNA van de club uit Amsterdam. Bovendien waardeert ook Wouter Vrancken fysiek sterke en technisch vaardige centrale verdedigers. Sebastian Gomez, een journalist bij het Mexicaanse Gol, heeft opgemerkt dat Alvarez defensief onverzettelijk is en een grote stabiliteit biedt aan het team. Hij benadrukt ook dat Alvarez momenteel bij Pachuca speelt, maar dat er al dromen zijn over een mogelijke overstap naar de Premier League vanwege zijn enorme potentieel. “Zijn imposante lengte van 1 meter 90 maakt indruk, maar men mag zeker niet zijn kwaliteiten met de bal aan zijn voeten over het hoofd zien. Verbazingwekkend.”

McKenzie speelt volgend seizoen nog bij Genk

Meest recent

Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

0
0
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

5
5
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

173
173
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

30
30
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

39
39
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

55
55
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

87
87
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

39
39
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

122
122
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

198
198
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

211
211
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

203
203
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

149
149
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

957
957
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

234
234
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

148
148
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

463
463
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

230
230
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

159
159
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

408
408
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

740
740
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

30
30
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

115
115
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

228
228
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

169
169

Meer sportnieuws