Race om Ballon d'Or van start: "De Bruyne zou het verdienen"

door
Race om Ballon d'Or van start:

Nu de Champions League-finale achter de rug is, zit het seizoen in het clubvoetbal erop. In de komende weken komt er weliswaar nog een interessante interland-periode aan. Maar ondertussen is het toch ook al vooruitblikken geblazen over wie straks met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan.


Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden.

LEES OOK: De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Belgische primeur?

En wie weet zien we bij de volgende uitreiking wel een eerste Belg op de erelijst verschijnen. Door het winnen van de treble met Manchester City, zette Kevin De Bruyne zijn kandidatuur alvast stevig in de verf. "Het hangt van veel factoren af, er zijn een aantal spelers die hem kunnen winnen. Kevin is er al eens dichtbij geweest en ik hoop dat dat nu ook het geval is. Hij zou het verdienen", laat vader Hedwig De Bruyne alvast verstaan tegenover Het Laatste Nieuws.

Messi topfavoriet

Het nadeel van de Belgische spelmaker is dat in zijn eigen ploeg één van de grootste concurrenten rondloopt: Erling Haaland. De Noor pakte in zijn eerste seizoen bij City meteen de treble en sloot de jaargang af met liefst 52 doelpunten op de teller. Maar bij Daily Mail weet men dat Lionel Messi nog steeds dé grote favoriet blijft bij de bookmakers. Dat heeft de Argentijn vooral te danken aan zijn prestaties op het WK in Qatar, iets wat veel meer doorweegt in de andere continenten. Bovendien trekt Messi weldra naar de MLS, waar hij veel minder in de schijnwerpers zal staan. Mogelijk wordt het voor hem dus de laatste kans op een achtste Gouden Bal.

🚀

Wie verdient de Ballon d'Or op dit moment?

Meest recent

Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

2
2
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

30
30
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

81
81
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

27
27
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

95
95
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

39
39
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

462
462
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

122
122
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

200
200
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

240
240
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

219
219
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

162
162
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

89
89
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

64
64
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

102
102
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

432
432
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

227
227
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

335
335
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

163
163
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

232
232
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

282
282
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

678
678
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

251
251
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

291
291

Meer sportnieuws