Race om Ballon d'Or van start: "De Bruyne zou het verdienen"

door
Race om Ballon d'Or van start:

Nu de Champions League-finale achter de rug is, zit het seizoen in het clubvoetbal erop. In de komende weken komt er weliswaar nog een interessante interland-periode aan. Maar ondertussen is het toch ook al vooruitblikken geblazen over wie straks met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan.


Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden.

LEES OOK: 'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Belgische primeur?

En wie weet zien we bij de volgende uitreiking wel een eerste Belg op de erelijst verschijnen. Door het winnen van de treble met Manchester City, zette Kevin De Bruyne zijn kandidatuur alvast stevig in de verf. "Het hangt van veel factoren af, er zijn een aantal spelers die hem kunnen winnen. Kevin is er al eens dichtbij geweest en ik hoop dat dat nu ook het geval is. Hij zou het verdienen", laat vader Hedwig De Bruyne alvast verstaan tegenover Het Laatste Nieuws.

Messi topfavoriet

Het nadeel van de Belgische spelmaker is dat in zijn eigen ploeg één van de grootste concurrenten rondloopt: Erling Haaland. De Noor pakte in zijn eerste seizoen bij City meteen de treble en sloot de jaargang af met liefst 52 doelpunten op de teller. Maar bij Daily Mail weet men dat Lionel Messi nog steeds dé grote favoriet blijft bij de bookmakers. Dat heeft de Argentijn vooral te danken aan zijn prestaties op het WK in Qatar, iets wat veel meer doorweegt in de andere continenten. Bovendien trekt Messi weldra naar de MLS, waar hij veel minder in de schijnwerpers zal staan. Mogelijk wordt het voor hem dus de laatste kans op een achtste Gouden Bal.

Wie verdient de Ballon d'Or op dit moment?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

119
119
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

122
122
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

141
141
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

162
162
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

197
197
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

49
49
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

232
232
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

213
213
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

238
238
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

160
160
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

328
328
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

137
137
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

153
153
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

283
283
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

523
523
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

521
521
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

304
304
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

257
257
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

76
76
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

555
555
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

231
231
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

157
157

Meer sportnieuws