Race om Ballon d'Or van start: "De Bruyne zou het verdienen"

door
Race om Ballon d'Or van start:

Nu de Champions League-finale achter de rug is, zit het seizoen in het clubvoetbal erop. In de komende weken komt er weliswaar nog een interessante interland-periode aan. Maar ondertussen is het toch ook al vooruitblikken geblazen over wie straks met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan.


Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden.

LEES OOK: Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Belgische primeur?

En wie weet zien we bij de volgende uitreiking wel een eerste Belg op de erelijst verschijnen. Door het winnen van de treble met Manchester City, zette Kevin De Bruyne zijn kandidatuur alvast stevig in de verf. "Het hangt van veel factoren af, er zijn een aantal spelers die hem kunnen winnen. Kevin is er al eens dichtbij geweest en ik hoop dat dat nu ook het geval is. Hij zou het verdienen", laat vader Hedwig De Bruyne alvast verstaan tegenover Het Laatste Nieuws.

Messi topfavoriet

Het nadeel van de Belgische spelmaker is dat in zijn eigen ploeg één van de grootste concurrenten rondloopt: Erling Haaland. De Noor pakte in zijn eerste seizoen bij City meteen de treble en sloot de jaargang af met liefst 52 doelpunten op de teller. Maar bij Daily Mail weet men dat Lionel Messi nog steeds dé grote favoriet blijft bij de bookmakers. Dat heeft de Argentijn vooral te danken aan zijn prestaties op het WK in Qatar, iets wat veel meer doorweegt in de andere continenten. Bovendien trekt Messi weldra naar de MLS, waar hij veel minder in de schijnwerpers zal staan. Mogelijk wordt het voor hem dus de laatste kans op een achtste Gouden Bal.

Trending:

'Transferitis in Brugge: opvallende afwezigen bij Club'
'Transferitis in Brugge: opvallende afwezigen bij Club'

Wie verdient de Ballon d'Or op dit moment?

Meest recent

Vanessa D'Hooghe bezorgt Van Crombrugge krop in dé keel

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

5
5
Patro haalt creatieve speler uit de Jupiler Pro League

Patro Eisden kent een pittige voorbereiding. Stijn Stijnen legt er flink de pees op en de resultaten ...

14
14
Union SG legt Feyenoord net niet het zwijgen op in de Kuip

Union SG stond namiddag voor een grote test. De Belgische landskampioen speelde in de Kuip tegen ...

20
20
'Messi deelt ludieke sneer uit richting Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft tegen het einde van de mercato wellicht een zéér jonge ploeg. Een ...

240
240
AA Gent bijt tanden stuk, verlies voor Cercle Brugge

Binnen twee weken start de Jupiler Pro League opnieuw. De Belgische eersteklassers gaan de laatste ...

117
117
Na sporthalcrash: Kiyine had wéér te veel gedronken

Twee jaar geleden kwam Sofiane Kiyine goed weg toen hij zijn bolide in het dak van een sporthal ...

224
224
PSV rondt derde duurste transfer uit clubgeschiedenis af

PSV werd de afgelopen twee seizoenen landskampioen in Nederland. Door de Champions League en ...

42
42
Antwerp-fan Souidi breekt taboe: zijn versie van het ongeluk

Antwerp-fan Omar Souidi is uitgegroeid tot één van de bekendste advocaten van ...

87
87
Aanwinsten tonen zich in oefenpot van Standard

Standard heeft zijn stage afgesloten met een oefenwedstrijd tegen de Franse club RC Lens. Mircea ...

153
153
Anderlecht wint weer niet: problemen voor sterkhouder?

Anderlecht speelde om 12u tegen Rakow. Binnen twaalf dagen wacht de eerste Europese opdracht, dus ...

308
308
"Mijn kinderen..." - Danny Boffin ging door waar tranendal

Het leven heeft Danny Boffin de laatste jaren zeker niet gespaard. De ex-speler van onder meer ...

105
105
'Jashari gaat stap verder: Club-bestuur krijgt harde boodschap'

Bij vicekampioen Club Brugge wordt zaterdag de jaarlijkse fandag afgewerkt. Ook de spelers ...

741
741
Schok bij Union: Moris op zucht op lucratief vertrek

In navolging van Noah Sadiki (Sunderland FC) en Koki Machida (TSG Hoffenheim), staat Union SG op ...

198
198
Anderlecht houdt hart vast: Coosemans valt uit in oefenpot

RSC Anderlecht vertoefde de voorbije dagen in het Nederlandse Renesse voor een zomers oefenkamp. ...

195
195
De verborgen oorlog in het leven van Vital Borkelmans

Het leven van Vital Borkelmans leek de laatste jaren op een echte rollercoaster. De voormalig speler ...

105
105
'Skoras zorgt voor transferverrassing bij Club Brugge'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Blauw-Zwart wil de ...

1203
1203
Stil van: Marc Degryse raakt iedereen diep in het hart

Voor Marc Degryse staat het leven nog steeds grotendeels in het teken van voetbal. De voormalig Rode ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Club biedt enorme som, straffe climax Gent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

261
261
‘Frenkie’s vriend ontketent oorlog in de kleedkamer’

FC Barcelona heeft knopen doorgehakt voor volgend seizoen. Zo mag doelman Marc-André Ter ...

121
121
‘Matias Fernandez-Pardo maakt zomerse droomtransfer’

Matias Fernandez-Pardo brak door bij KAA Gent, maar werd al snel opgepikt door het Franse Lille. ...

130
130
Louis van Gaal openhartig over zijn gezondheid

Louis van Gaal (73) wordt gezien als één van de beste hoofdtrainers ooit. De ...

69
69
‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

99
99
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

312
312
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

487
487
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

387
387

Meer sportnieuws