Race om Ballon d'Or van start: "De Bruyne zou het verdienen"

door
Race om Ballon d'Or van start:

Nu de Champions League-finale achter de rug is, zit het seizoen in het clubvoetbal erop. In de komende weken komt er weliswaar nog een interessante interland-periode aan. Maar ondertussen is het toch ook al vooruitblikken geblazen over wie straks met de Ballon d'Or aan de haal zal gaan.


Traditiegetrouw werd de Gouden Bal uitgereikt op het einde van het kalenderjaar, waardoor vooral de prestaties van de eerste seizoenshelft doorslaggevend waren. Door het winterse WK werd die uitreiking in 2022 verplaatst naar eind oktober. Daar gaat de organisatie nu ook aan vasthouden. Op die manier weegt de beslissende tweede seizoenshelft veel meer door, net zoals de eventuele internationale toernooien in de zomermaanden.

LEES OOK: De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Belgische primeur?

En wie weet zien we bij de volgende uitreiking wel een eerste Belg op de erelijst verschijnen. Door het winnen van de treble met Manchester City, zette Kevin De Bruyne zijn kandidatuur alvast stevig in de verf. "Het hangt van veel factoren af, er zijn een aantal spelers die hem kunnen winnen. Kevin is er al eens dichtbij geweest en ik hoop dat dat nu ook het geval is. Hij zou het verdienen", laat vader Hedwig De Bruyne alvast verstaan tegenover Het Laatste Nieuws.

Messi topfavoriet

Het nadeel van de Belgische spelmaker is dat in zijn eigen ploeg één van de grootste concurrenten rondloopt: Erling Haaland. De Noor pakte in zijn eerste seizoen bij City meteen de treble en sloot de jaargang af met liefst 52 doelpunten op de teller. Maar bij Daily Mail weet men dat Lionel Messi nog steeds dé grote favoriet blijft bij de bookmakers. Dat heeft de Argentijn vooral te danken aan zijn prestaties op het WK in Qatar, iets wat veel meer doorweegt in de andere continenten. Bovendien trekt Messi weldra naar de MLS, waar hij veel minder in de schijnwerpers zal staan. Mogelijk wordt het voor hem dus de laatste kans op een achtste Gouden Bal.

Wie verdient de Ballon d'Or op dit moment?

Meest recent

Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

7
7
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

45
45
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

38
38
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

108
108
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

23
23
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

198
198
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

46
46
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

31
31
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

105
105
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

129
129
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

86
86
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

63
63
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

262
262
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

66
66
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

98
98
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

152
152
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

59
59
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

221
221
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

243
243
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

147
147
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

217
217
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

393
393
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

388
388

Meer sportnieuws