'Hoefkens in de running voor straffe trainersjob'

door
'Hoefkens in de running voor straffe trainersjob'

Club Brugge werkte afgelopen seizoen een historische Champions League-campagne af onder het bewind van Carl Hoefkens. Maar door de tegenvallende resultaten in eigen land werd hij na een halfjaar toch aan de geschoven als hoofdcoach. Nu wordt hij echter gelinkt aan een erg fraaie nieuwe job.


De oud-verdediger kreeg afgelopen zomer zijn kans als T1 bij de meervoudige landskampioen, hoewel hij nog geen ervaring had opgedaan als hoofdtrainer. Maar die opmerkelijke zet leek in eerste instantie goed uit te pakken. Zo leidde Hoefkens zijn ploeg naar een erg knappe kwalificatie voor de 1/8ste finales van de Champions League.

LEES OOK: Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Vroegtijdig ontslag

Ondertussen vielen de resultaten in eigen land echter steeds meer tegen. Na de pijnlijke bekeruitschakeling tegen STVV en het puntenverlies in de competitiematch tegen OH Leuven, besloot het Brugse bestuur vlak voor nieuwjaar dan ook om Hoefkens aan de kant te schuiven. Sindsdien zit de 44-jarige trainer zonder club. Maar daar komt mogelijk snel verandering in.

Premier League-degradant

In de voorbije weken werd Hoefkens al gelinkt aan een overstap naar Engeland, waar hij destijds als speler al actief was bij Stoke City en West Bromwich. Nu meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat zijn naam besproken werd bij Leicester City. De Foxes degradeerden afgelopen seizoen uit de Premier League en zoeken een nieuwe manager die hen volgend seizoen weer naar promotie kan leiden. Daarbij zou dus ook de naam van Hoefkens op de lijst staan, al lijkt het voorlopig zeker nog niet concreet.

Club heeft te weinig geduld gehad met Hoefkens ...

Meest recent

Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

2
2
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

98
98
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

287
287
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

168
168
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

195
195
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

264
264
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

86
86
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

652
652
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

328
328
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

245
245
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

332
332
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

231
231
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

402
402
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

372
372
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

129
129
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

504
504
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

228
228
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

110
110
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

431
431
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

398
398
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

153
153
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

301
301
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

316
316

Meer sportnieuws