'Veldman verrast met nieuwe club vlak na Anderlecht-vertrek'

door
'Veldman verrast met nieuwe club vlak na Anderlecht-vertrek'

Na een erg tegenvallend seizoen besloot CEO Sports Jesper Fredberg om de nodige veranderingen door te voeren binnen de sportieve werking van RSC Anderlecht. Zo werd zaterdagmiddag ook officieel afscheid genomen van Robin Veldman. Maar de Nederlandse (assistent-)trainer lijkt meteen weer van straat.


Veldman werd in de zomer van 2021 weggeplukt uit de jeugdopleiding van Ajax en ging aan de slag als hoofdcoach van de RSCA Futures. In die hoedanigheid leverde hij sterk werk. Na het ontslag van Felice Mazzu werd de Nederlander dan weer aangesteld als interim-T1. Hoewel hij de ploeg Europees liet overwinteren, werd Veldman niet permanent benoemd. Niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute wou hem niet verbranden en zag in hem een 'moderne Jean Dockx'. Maar Fredberg hield daar dus een andere visie op na.

LEES OOK: Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Moeilijke beslissing

Nadat hij de voorbije maanden actief was als assistent-coach van Brian Riemer, wordt de Nederlander nu definitief aan de kant geschoven. Op de clubwebstek kwam Fredberg met een verklaring bij die zet. "De club is sinds januari een nieuwe weg ingeslagen. Bij zo’n proces horen ook soms moeilijke beslissingen", aldus de Deen. "Na enkele gesprekken met Robin aan het einde van dit seizoen, hebben we beslist om de samenwerking niet verder te zetten." Inmiddels zou Veldman echter al een nieuwe uitdaging hebben gevonden.

Onverwachte bestemming

Even leek de Nederlander te gaan terugkeren naar Ajax. Maar volgens Voetbal International waagt hij zich nu aan een erg opmerkelijke uitdaging. Zo zou Veldman op punt staan om hoofdcoach te worden bij Queen's Park FC. Deze club komt momenteel uit in de tweede divisie van Schotland. Onder het bewind van Veldman wil Queen's Park komend seizoen opnieuw een gooi doen naar promotie richting de Premiership.

Veldman had zijn kans moeten krijgen als vaste T1 ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

82
82
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

36
36
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

55
55
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

54
54
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

85
85
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

236
236
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

193
193
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

319
319
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

56
56
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

372
372
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

100
100
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

161
161
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

152
152
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

121
121
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

300
300
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

974
974
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

397
397
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

804
804
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

230
230
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

758
758
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

501
501
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1075
1075

Meer sportnieuws