'Veldman verrast met nieuwe club vlak na Anderlecht-vertrek'

door
'Veldman verrast met nieuwe club vlak na Anderlecht-vertrek'

Na een erg tegenvallend seizoen besloot CEO Sports Jesper Fredberg om de nodige veranderingen door te voeren binnen de sportieve werking van RSC Anderlecht. Zo werd zaterdagmiddag ook officieel afscheid genomen van Robin Veldman. Maar de Nederlandse (assistent-)trainer lijkt meteen weer van straat.


Veldman werd in de zomer van 2021 weggeplukt uit de jeugdopleiding van Ajax en ging aan de slag als hoofdcoach van de RSCA Futures. In die hoedanigheid leverde hij sterk werk. Na het ontslag van Felice Mazzu werd de Nederlander dan weer aangesteld als interim-T1. Hoewel hij de ploeg Europees liet overwinteren, werd Veldman niet permanent benoemd. Niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute wou hem niet verbranden en zag in hem een 'moderne Jean Dockx'. Maar Fredberg hield daar dus een andere visie op na.

LEES OOK: 'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Moeilijke beslissing

Nadat hij de voorbije maanden actief was als assistent-coach van Brian Riemer, wordt de Nederlander nu definitief aan de kant geschoven. Op de clubwebstek kwam Fredberg met een verklaring bij die zet. "De club is sinds januari een nieuwe weg ingeslagen. Bij zo’n proces horen ook soms moeilijke beslissingen", aldus de Deen. "Na enkele gesprekken met Robin aan het einde van dit seizoen, hebben we beslist om de samenwerking niet verder te zetten." Inmiddels zou Veldman echter al een nieuwe uitdaging hebben gevonden.

Onverwachte bestemming

Even leek de Nederlander te gaan terugkeren naar Ajax. Maar volgens Voetbal International waagt hij zich nu aan een erg opmerkelijke uitdaging. Zo zou Veldman op punt staan om hoofdcoach te worden bij Queen's Park FC. Deze club komt momenteel uit in de tweede divisie van Schotland. Onder het bewind van Veldman wil Queen's Park komend seizoen opnieuw een gooi doen naar promotie richting de Premiership.

Veldman had zijn kans moeten krijgen als vaste T1 ...

Meest recent

'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

39
39
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

18
18
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

141
141
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

123
123
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

121
121
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

109
109
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

406
406
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

247
247
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

204
204
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

41
41
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

77
77
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

113
113
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

49
49
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

229
229
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

92
92
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

139
139
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

73
73
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

249
249
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

231
231
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

197
197
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

212
212
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

272
272
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

302
302

Meer sportnieuws