TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato stilaan op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt dicht bij zijn tweede grote zomeraanwinst te staan. Zo melden verschillende bronnen dat Blauw-Zwart rond is over de komst van Igor Thiago. De Braziliaanse spits zou voor een slordige 8 miljoen euro overkomen van Ludogorets. De Bulgaarse kampioen zou ook recht hebben op 12.5% van de doorverkoopsom. Thiago poseerde zelfs al met een Club-shirt, hij zou een contract van vier seizoenen tekenen.



RSC Anderlecht lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. De Brusselaars zagen een miljoenenbod geweigerd worden op de Argentijnse spits Luiz Vazquez (Boca Juniors), maar hebben met Kasper Dolberg al een nieuwe stuntransfer in het vizier. De Deen zou voor zo'n 5 à 7 miljoen euro weg mogen bij OGC Nice. Om het middenveld te versterken worden Stef Peeters en Brecht Dejaegere dan weer gevolgd. Twee ervaren Belgen die momenteel transfervrij zijn nadat hun contracten bij respectievelijk KAS Eupen en Toulouse FC niet werden verlengd. Aan uitgaande zijde zouden Francis Amuzu, Amadou Diawara en Benito Raman bij een goed bod mogen beschikken.



KRC Genk zou volgens Mexicaanse bronnen een oogje hebben laten vallen op Fernando Alvarez. Deze Colombiaanse jeugd-international speelt momenteel voor het Mexicaanse Pachuca. Al is de concurrentie wel groot. Naast PSV lijkt vooral Ajax concreet. Alvarez mocht zelfs al een proefperiode afwerken bij de Amsterdammers. Pachuca hoopt dan weer om het goudhaantje een nieuw contract tot medio 2025 voor te schotelen.



AA Gent heeft een nieuwe defensieve sterkhouder beet. Zoals verwacht werd de komst van Tsuyoshi Watanabe afgerond. Deze 26-jarige verdediger groeide de voorbije maanden uit tot een vaste sterkhouder bij KV Kortrijk en wordt nu dus beloond met een mooie transfer. Hij tekende een contract tot medio 2027. Hoeveel de Buffalo's exact betalen werd niet gecommuniceerd, maar KVK heeft het over een 'recordbedrag'.



Ook Union SG heeft toegeslagen. Als eerste zomertransfer hebben de Brusselaars immers Elton Kabangu gepresenteerd. De 25-jarige spits komt over van Willem II, waar hij einde contract was, en tekent tot 2026. De Congolese Belg genoot zijn jeugdopleiding bij AA Gent, maar brak bij de Buffalo's nooit door in de A-kern. Hij ging daarop zijn kans in Nederland, waar hij een woelig parcours kende na onder meer een levensbedreigende corona-besmetting. Vorig seizoen ontbolsterde hij echter weer volledig op het Nederlandse tweede niveau.



Standard heeft zijn middenveld kunnen versterken. Via de officiële kanalen maakten de Rouches vrijdag namelijk de komst van Isaac Price bekend. De 19-jarige Noord-Ier zette zopas zijn kribbel onder contract tot medio 2027 in Sclessin. Price komt transfervrij over van Everton FC, waar hij zijn volledige jeugdopleiding doorliep. De transfervrije Brecht Dejaegere is eveneens in beeld, maar ook Anderlecht hengelt zoals gemeld achter zijn handtekening.

Buitenland

Het begint er steeds meer op te lijken dat Paul Onuachu na een half seizoen weer vertrekt bij Southampton. De ex-Gouden Schoen kon allerminst overtuigen bij de Premier League-degradant, maar zou een reddingsboei krijgen toegeworpen vanuit Duitsland. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.



De Saints zien mogelijk ook Roméo Lavia vertrekken. Zo lijkt het Chelsea FC menens voor de jonge Rode Duivel. Volgens Football.London werden de transfergesprekken inmiddels al opgestart. En hoewel nog meer clubs aan de mouw van Lavia trekken, lijken de kansen van Chelsea gunstig. Dat zou onder meer met Eden Hazard te maken hebben. Zo melden The Mirror en The Express dat de Belg een goed woordje heeft gedaan bij zijn jonge landgenoot en Lavia heeft aangeraden om naar Stamford Bridge te trekken.



Nadat zijn contract bij Leicester City afliep, is Youri Tielemans als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Een overgang binnen de Premier League leek in de maak, maar mogelijk zet hij zijn carrière wel voort in de Serie A. Zo geraakte vrijdag de interesse van meervoudig Champions League-winnaar AC Milan bekend. En volgens Tuttosport is men op San Siro behoorlijk concreet. Hoofdscout Geoffrey Moncada haalde Tielemans destijds al naar AS Monaco en zou de drijvende kracht zijn achter de interesse van Milan.



Loïs Openda lijkt na een jaartje alweer op weg naar de uitgang bij RC Lens. Zo trekt RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel. De nummer drie uit het voorbije seizoen in de Bundesliga zag een eerste bod van zo'n 32 miljoen euro (bonussen inclusief) al geweigerd worden. Volgens Sky-journalist Philipp Hinze bereidt Leipzig momenteel een nieuwe aanbieding voor. Het zou gaan om zo'n 30 miljoen euro, aangevuld met 5 miljoen euro aan bonussen en andere variabelen.



Liverpool FC haalde al zwaar uit op de mercato. Zo haalde het Alexis Mac Allistar bij reeksgenoot Brighton & Hove Albion. Ondertussen blijven de Reds niet bij de pakken zitten en lijkt de volgende aanwinst onderweg. Volgens Ekrem Konur wordt dat Khephren Thuram. De Turkse transferwatcher meldt op Twitter dat beide partijen al een mondeling akkoord hebben afgesloten. Thuram maakt de overstap van het Franse OGC Nice.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

54
54
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

121
121
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

95
95
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

173
173
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

403
403
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

312
312
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

262
262
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

294
294
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

193
193
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

314
314
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

249
249
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

500
500
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

541
541
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

369
369
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

505
505
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

321
321
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

350
350
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

367
367
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

300
300
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

228
228
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

392
392
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

148
148
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

118
118
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

195
195

Meer sportnieuws