TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato stilaan op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt dicht bij zijn tweede grote zomeraanwinst te staan. Zo melden verschillende bronnen dat Blauw-Zwart rond is over de komst van Igor Thiago. De Braziliaanse spits zou voor een slordige 8 miljoen euro overkomen van Ludogorets. De Bulgaarse kampioen zou ook recht hebben op 12.5% van de doorverkoopsom. Thiago poseerde zelfs al met een Club-shirt, hij zou een contract van vier seizoenen tekenen.



RSC Anderlecht lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. De Brusselaars zagen een miljoenenbod geweigerd worden op de Argentijnse spits Luiz Vazquez (Boca Juniors), maar hebben met Kasper Dolberg al een nieuwe stuntransfer in het vizier. De Deen zou voor zo'n 5 à 7 miljoen euro weg mogen bij OGC Nice. Om het middenveld te versterken worden Stef Peeters en Brecht Dejaegere dan weer gevolgd. Twee ervaren Belgen die momenteel transfervrij zijn nadat hun contracten bij respectievelijk KAS Eupen en Toulouse FC niet werden verlengd. Aan uitgaande zijde zouden Francis Amuzu, Amadou Diawara en Benito Raman bij een goed bod mogen beschikken.



KRC Genk zou volgens Mexicaanse bronnen een oogje hebben laten vallen op Fernando Alvarez. Deze Colombiaanse jeugd-international speelt momenteel voor het Mexicaanse Pachuca. Al is de concurrentie wel groot. Naast PSV lijkt vooral Ajax concreet. Alvarez mocht zelfs al een proefperiode afwerken bij de Amsterdammers. Pachuca hoopt dan weer om het goudhaantje een nieuw contract tot medio 2025 voor te schotelen.



AA Gent heeft een nieuwe defensieve sterkhouder beet. Zoals verwacht werd de komst van Tsuyoshi Watanabe afgerond. Deze 26-jarige verdediger groeide de voorbije maanden uit tot een vaste sterkhouder bij KV Kortrijk en wordt nu dus beloond met een mooie transfer. Hij tekende een contract tot medio 2027. Hoeveel de Buffalo's exact betalen werd niet gecommuniceerd, maar KVK heeft het over een 'recordbedrag'.



Ook Union SG heeft toegeslagen. Als eerste zomertransfer hebben de Brusselaars immers Elton Kabangu gepresenteerd. De 25-jarige spits komt over van Willem II, waar hij einde contract was, en tekent tot 2026. De Congolese Belg genoot zijn jeugdopleiding bij AA Gent, maar brak bij de Buffalo's nooit door in de A-kern. Hij ging daarop zijn kans in Nederland, waar hij een woelig parcours kende na onder meer een levensbedreigende corona-besmetting. Vorig seizoen ontbolsterde hij echter weer volledig op het Nederlandse tweede niveau.



Standard heeft zijn middenveld kunnen versterken. Via de officiële kanalen maakten de Rouches vrijdag namelijk de komst van Isaac Price bekend. De 19-jarige Noord-Ier zette zopas zijn kribbel onder contract tot medio 2027 in Sclessin. Price komt transfervrij over van Everton FC, waar hij zijn volledige jeugdopleiding doorliep. De transfervrije Brecht Dejaegere is eveneens in beeld, maar ook Anderlecht hengelt zoals gemeld achter zijn handtekening.

Buitenland

Het begint er steeds meer op te lijken dat Paul Onuachu na een half seizoen weer vertrekt bij Southampton. De ex-Gouden Schoen kon allerminst overtuigen bij de Premier League-degradant, maar zou een reddingsboei krijgen toegeworpen vanuit Duitsland. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.



De Saints zien mogelijk ook Roméo Lavia vertrekken. Zo lijkt het Chelsea FC menens voor de jonge Rode Duivel. Volgens Football.London werden de transfergesprekken inmiddels al opgestart. En hoewel nog meer clubs aan de mouw van Lavia trekken, lijken de kansen van Chelsea gunstig. Dat zou onder meer met Eden Hazard te maken hebben. Zo melden The Mirror en The Express dat de Belg een goed woordje heeft gedaan bij zijn jonge landgenoot en Lavia heeft aangeraden om naar Stamford Bridge te trekken.



Nadat zijn contract bij Leicester City afliep, is Youri Tielemans als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Een overgang binnen de Premier League leek in de maak, maar mogelijk zet hij zijn carrière wel voort in de Serie A. Zo geraakte vrijdag de interesse van meervoudig Champions League-winnaar AC Milan bekend. En volgens Tuttosport is men op San Siro behoorlijk concreet. Hoofdscout Geoffrey Moncada haalde Tielemans destijds al naar AS Monaco en zou de drijvende kracht zijn achter de interesse van Milan.



Loïs Openda lijkt na een jaartje alweer op weg naar de uitgang bij RC Lens. Zo trekt RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel. De nummer drie uit het voorbije seizoen in de Bundesliga zag een eerste bod van zo'n 32 miljoen euro (bonussen inclusief) al geweigerd worden. Volgens Sky-journalist Philipp Hinze bereidt Leipzig momenteel een nieuwe aanbieding voor. Het zou gaan om zo'n 30 miljoen euro, aangevuld met 5 miljoen euro aan bonussen en andere variabelen.



Liverpool FC haalde al zwaar uit op de mercato. Zo haalde het Alexis Mac Allistar bij reeksgenoot Brighton & Hove Albion. Ondertussen blijven de Reds niet bij de pakken zitten en lijkt de volgende aanwinst onderweg. Volgens Ekrem Konur wordt dat Khephren Thuram. De Turkse transferwatcher meldt op Twitter dat beide partijen al een mondeling akkoord hebben afgesloten. Thuram maakt de overstap van het Franse OGC Nice.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

Still kiest vertrek: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

29
29
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

157
157
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

97
97
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

194
194
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

70
70
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

582
582
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

144
144
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

288
288
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

148
148
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

126
126
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

25
25
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

43
43
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

131
131
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

118
118
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

177
177
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

191
191
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

71
71
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

308
308
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

154
154
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1236
1236
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

64
64
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

173
173
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

171
171
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

296
296
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

77
77

Meer sportnieuws