TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

971 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato stilaan op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt dicht bij zijn tweede grote zomeraanwinst te staan. Zo melden verschillende bronnen dat Blauw-Zwart rond is over de komst van Igor Thiago. De Braziliaanse spits zou voor een slordige 8 miljoen euro overkomen van Ludogorets. De Bulgaarse kampioen zou ook recht hebben op 12.5% van de doorverkoopsom. Thiago poseerde zelfs al met een Club-shirt, hij zou een contract van vier seizoenen tekenen.



RSC Anderlecht lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. De Brusselaars zagen een miljoenenbod geweigerd worden op de Argentijnse spits Luiz Vazquez (Boca Juniors), maar hebben met Kasper Dolberg al een nieuwe stuntransfer in het vizier. De Deen zou voor zo'n 5 à 7 miljoen euro weg mogen bij OGC Nice. Om het middenveld te versterken worden Stef Peeters en Brecht Dejaegere dan weer gevolgd. Twee ervaren Belgen die momenteel transfervrij zijn nadat hun contracten bij respectievelijk KAS Eupen en Toulouse FC niet werden verlengd. Aan uitgaande zijde zouden Francis Amuzu, Amadou Diawara en Benito Raman bij een goed bod mogen beschikken.



KRC Genk zou volgens Mexicaanse bronnen een oogje hebben laten vallen op Fernando Alvarez. Deze Colombiaanse jeugd-international speelt momenteel voor het Mexicaanse Pachuca. Al is de concurrentie wel groot. Naast PSV lijkt vooral Ajax concreet. Alvarez mocht zelfs al een proefperiode afwerken bij de Amsterdammers. Pachuca hoopt dan weer om het goudhaantje een nieuw contract tot medio 2025 voor te schotelen.



AA Gent heeft een nieuwe defensieve sterkhouder beet. Zoals verwacht werd de komst van Tsuyoshi Watanabe afgerond. Deze 26-jarige verdediger groeide de voorbije maanden uit tot een vaste sterkhouder bij KV Kortrijk en wordt nu dus beloond met een mooie transfer. Hij tekende een contract tot medio 2027. Hoeveel de Buffalo's exact betalen werd niet gecommuniceerd, maar KVK heeft het over een 'recordbedrag'.



Ook Union SG heeft toegeslagen. Als eerste zomertransfer hebben de Brusselaars immers Elton Kabangu gepresenteerd. De 25-jarige spits komt over van Willem II, waar hij einde contract was, en tekent tot 2026. De Congolese Belg genoot zijn jeugdopleiding bij AA Gent, maar brak bij de Buffalo's nooit door in de A-kern. Hij ging daarop zijn kans in Nederland, waar hij een woelig parcours kende na onder meer een levensbedreigende corona-besmetting. Vorig seizoen ontbolsterde hij echter weer volledig op het Nederlandse tweede niveau.



Standard heeft zijn middenveld kunnen versterken. Via de officiële kanalen maakten de Rouches vrijdag namelijk de komst van Isaac Price bekend. De 19-jarige Noord-Ier zette zopas zijn kribbel onder contract tot medio 2027 in Sclessin. Price komt transfervrij over van Everton FC, waar hij zijn volledige jeugdopleiding doorliep. De transfervrije Brecht Dejaegere is eveneens in beeld, maar ook Anderlecht hengelt zoals gemeld achter zijn handtekening.

Buitenland

Het begint er steeds meer op te lijken dat Paul Onuachu na een half seizoen weer vertrekt bij Southampton. De ex-Gouden Schoen kon allerminst overtuigen bij de Premier League-degradant, maar zou een reddingsboei krijgen toegeworpen vanuit Duitsland. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.



De Saints zien mogelijk ook Roméo Lavia vertrekken. Zo lijkt het Chelsea FC menens voor de jonge Rode Duivel. Volgens Football.London werden de transfergesprekken inmiddels al opgestart. En hoewel nog meer clubs aan de mouw van Lavia trekken, lijken de kansen van Chelsea gunstig. Dat zou onder meer met Eden Hazard te maken hebben. Zo melden The Mirror en The Express dat de Belg een goed woordje heeft gedaan bij zijn jonge landgenoot en Lavia heeft aangeraden om naar Stamford Bridge te trekken.



Nadat zijn contract bij Leicester City afliep, is Youri Tielemans als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Een overgang binnen de Premier League leek in de maak, maar mogelijk zet hij zijn carrière wel voort in de Serie A. Zo geraakte vrijdag de interesse van meervoudig Champions League-winnaar AC Milan bekend. En volgens Tuttosport is men op San Siro behoorlijk concreet. Hoofdscout Geoffrey Moncada haalde Tielemans destijds al naar AS Monaco en zou de drijvende kracht zijn achter de interesse van Milan.



Loïs Openda lijkt na een jaartje alweer op weg naar de uitgang bij RC Lens. Zo trekt RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel. De nummer drie uit het voorbije seizoen in de Bundesliga zag een eerste bod van zo'n 32 miljoen euro (bonussen inclusief) al geweigerd worden. Volgens Sky-journalist Philipp Hinze bereidt Leipzig momenteel een nieuwe aanbieding voor. Het zou gaan om zo'n 30 miljoen euro, aangevuld met 5 miljoen euro aan bonussen en andere variabelen.



Liverpool FC haalde al zwaar uit op de mercato. Zo haalde het Alexis Mac Allistar bij reeksgenoot Brighton & Hove Albion. Ondertussen blijven de Reds niet bij de pakken zitten en lijkt de volgende aanwinst onderweg. Volgens Ekrem Konur wordt dat Khephren Thuram. De Turkse transferwatcher meldt op Twitter dat beide partijen al een mondeling akkoord hebben afgesloten. Thuram maakt de overstap van het Franse OGC Nice.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

10
10
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

178
178
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

171
171
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

270
270
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

155
155
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

271
271
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

120
120
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

440
440
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

507
507
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

345
345
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

579
579
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

128
128
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

247
247
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

391
391
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

118
118
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

455
455
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

410
410
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

487
487
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

857
857
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

198
198
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

200
200
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

391
391
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1899
1899
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

181
181

Meer sportnieuws