TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor stunt, Club dokt 8 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato stilaan op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt dicht bij zijn tweede grote zomeraanwinst te staan. Zo melden verschillende bronnen dat Blauw-Zwart rond is over de komst van Igor Thiago. De Braziliaanse spits zou voor een slordige 8 miljoen euro overkomen van Ludogorets. De Bulgaarse kampioen zou ook recht hebben op 12.5% van de doorverkoopsom. Thiago poseerde zelfs al met een Club-shirt, hij zou een contract van vier seizoenen tekenen.



RSC Anderlecht lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. De Brusselaars zagen een miljoenenbod geweigerd worden op de Argentijnse spits Luiz Vazquez (Boca Juniors), maar hebben met Kasper Dolberg al een nieuwe stuntransfer in het vizier. De Deen zou voor zo'n 5 à 7 miljoen euro weg mogen bij OGC Nice. Om het middenveld te versterken worden Stef Peeters en Brecht Dejaegere dan weer gevolgd. Twee ervaren Belgen die momenteel transfervrij zijn nadat hun contracten bij respectievelijk KAS Eupen en Toulouse FC niet werden verlengd. Aan uitgaande zijde zouden Francis Amuzu, Amadou Diawara en Benito Raman bij een goed bod mogen beschikken.



KRC Genk zou volgens Mexicaanse bronnen een oogje hebben laten vallen op Fernando Alvarez. Deze Colombiaanse jeugd-international speelt momenteel voor het Mexicaanse Pachuca. Al is de concurrentie wel groot. Naast PSV lijkt vooral Ajax concreet. Alvarez mocht zelfs al een proefperiode afwerken bij de Amsterdammers. Pachuca hoopt dan weer om het goudhaantje een nieuw contract tot medio 2025 voor te schotelen.



AA Gent heeft een nieuwe defensieve sterkhouder beet. Zoals verwacht werd de komst van Tsuyoshi Watanabe afgerond. Deze 26-jarige verdediger groeide de voorbije maanden uit tot een vaste sterkhouder bij KV Kortrijk en wordt nu dus beloond met een mooie transfer. Hij tekende een contract tot medio 2027. Hoeveel de Buffalo's exact betalen werd niet gecommuniceerd, maar KVK heeft het over een 'recordbedrag'.



Ook Union SG heeft toegeslagen. Als eerste zomertransfer hebben de Brusselaars immers Elton Kabangu gepresenteerd. De 25-jarige spits komt over van Willem II, waar hij einde contract was, en tekent tot 2026. De Congolese Belg genoot zijn jeugdopleiding bij AA Gent, maar brak bij de Buffalo's nooit door in de A-kern. Hij ging daarop zijn kans in Nederland, waar hij een woelig parcours kende na onder meer een levensbedreigende corona-besmetting. Vorig seizoen ontbolsterde hij echter weer volledig op het Nederlandse tweede niveau.



Standard heeft zijn middenveld kunnen versterken. Via de officiële kanalen maakten de Rouches vrijdag namelijk de komst van Isaac Price bekend. De 19-jarige Noord-Ier zette zopas zijn kribbel onder contract tot medio 2027 in Sclessin. Price komt transfervrij over van Everton FC, waar hij zijn volledige jeugdopleiding doorliep. De transfervrije Brecht Dejaegere is eveneens in beeld, maar ook Anderlecht hengelt zoals gemeld achter zijn handtekening.

Buitenland

Het begint er steeds meer op te lijken dat Paul Onuachu na een half seizoen weer vertrekt bij Southampton. De ex-Gouden Schoen kon allerminst overtuigen bij de Premier League-degradant, maar zou een reddingsboei krijgen toegeworpen vanuit Duitsland. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.



De Saints zien mogelijk ook Roméo Lavia vertrekken. Zo lijkt het Chelsea FC menens voor de jonge Rode Duivel. Volgens Football.London werden de transfergesprekken inmiddels al opgestart. En hoewel nog meer clubs aan de mouw van Lavia trekken, lijken de kansen van Chelsea gunstig. Dat zou onder meer met Eden Hazard te maken hebben. Zo melden The Mirror en The Express dat de Belg een goed woordje heeft gedaan bij zijn jonge landgenoot en Lavia heeft aangeraden om naar Stamford Bridge te trekken.



Nadat zijn contract bij Leicester City afliep, is Youri Tielemans als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Een overgang binnen de Premier League leek in de maak, maar mogelijk zet hij zijn carrière wel voort in de Serie A. Zo geraakte vrijdag de interesse van meervoudig Champions League-winnaar AC Milan bekend. En volgens Tuttosport is men op San Siro behoorlijk concreet. Hoofdscout Geoffrey Moncada haalde Tielemans destijds al naar AS Monaco en zou de drijvende kracht zijn achter de interesse van Milan.



Loïs Openda lijkt na een jaartje alweer op weg naar de uitgang bij RC Lens. Zo trekt RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel. De nummer drie uit het voorbije seizoen in de Bundesliga zag een eerste bod van zo'n 32 miljoen euro (bonussen inclusief) al geweigerd worden. Volgens Sky-journalist Philipp Hinze bereidt Leipzig momenteel een nieuwe aanbieding voor. Het zou gaan om zo'n 30 miljoen euro, aangevuld met 5 miljoen euro aan bonussen en andere variabelen.



Liverpool FC haalde al zwaar uit op de mercato. Zo haalde het Alexis Mac Allistar bij reeksgenoot Brighton & Hove Albion. Ondertussen blijven de Reds niet bij de pakken zitten en lijkt de volgende aanwinst onderweg. Volgens Ekrem Konur wordt dat Khephren Thuram. De Turkse transferwatcher meldt op Twitter dat beide partijen al een mondeling akkoord hebben afgesloten. Thuram maakt de overstap van het Franse OGC Nice.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

48
48
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

37
37
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

57
57
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

69
69
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

99
99
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

33
33
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

78
78
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

270
270
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

193
193
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

196
196
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

92
92
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

91
91
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

352
352
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

337
337
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

308
308
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

447
447
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

376
376

Meer sportnieuws