'PSV zorgt voor pittige zet met aanstelling nieuwe trainer'

door
'PSV zorgt voor pittige zet met aanstelling nieuwe trainer'

In Nederland gaan topclubs Ajax en PSV volgend seizoen in zee met een nieuwe hoofdtrainer. De Eindhovenaren lijken inmiddels ook al prijs te hebben. Zo melden verschillende Nederlandse medium dat de vice-kampioen inmiddels rond is met Peter Bosz, de ex-coach van onder meer ... Ajax.


PSV heeft een behoorlijk seizoen achter de rug waarin het tweede werd achter kampioen Feyenoord en beslag legde op de KNVB Beker en Nederlandse Supercup. Desondanks besloot Ruud van Nistelrooij om vlak voor de slotspeeldag af te zwaaien als hoofdtrainer. De oud-spits voelde volgens de officiële communicatie 'te weinig draagvlak' om door te gaan. Naar verluidt had een deel van de spelersgroep zijn beklag gedaan bij de directie over de trainer, dat zou voor Van Nistelrooij de laatste druppel zijn geweest.

LEES OOK: Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

Contract van drie seizoenen

Oude getrouwe Fred Rutten nam uiteindelijk over voor de laatste competitiematch, ondertussen ging de zoektocht naar een nieuwe trainer van start. En nu zou PSV dus uitgekomen zijn bij Bosz. De laatste details over zijn overeenkomst zouden dit weekend nog besproken worden, naar verwachting wordt hij maandag gepresenteerd. Volgens Voetbal International zal hij een contract van drie seizoenen tekenen in het Philips Stadion.

Grootste successen in Amsterdam

Na een degelijke spelerscarrière, waarin hij ook een aantal selectie voor Oranje versierde, werkte Bosz gestaag aan zijn trainersloopbaan. Zijn grote doorbraak op het internationale toneel volgde echter bij Ajax. Zo leidde hij de Amsterdammers onder meer naar de Europa League-finale. Vervolgens kende hij weinig succes bij onder meer Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen en Olympique Lyon. In tussentijd werd Bosz regelmatig gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar nu kiest hij dus voor de grote rivaal uit Eindhoven.

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

159
159
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

30
30
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

53
53
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

101
101
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

372
372
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

237
237
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

151
151
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

315
315
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

235
235
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

229
229
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

243
243
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

526
526
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

159
159
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

115
115
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

63
63
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

54
54
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

163
163
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

124
124
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

402
402
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

137
137
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

595
595
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

660
660

Meer sportnieuws