Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

door
Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

Manchester City krijgt zaterdagavond de kans om eindelijk beslag te leggen op de Champions League. Maar dan moet de Engelse dubbelwinnaar in de finale wel zien af te rekenen met het verraderlijke Internazionale. En daarvoor wordt in grote mate gerekend op Kevin De Bruyne.


Erling Haaland wist zich in de voorbije maanden op te werken tot dé posterboy van City. Niet onlogisch gezien zijn waanzinnige doelpuntenproductie. Maar ook het aandeel van De Bruyne in de successen van de 'Sky Blues' mag niet onderschat worden. De Rode Duivel kroonde zich ook dit seizoen weer tot assist-koning in de Premier League en blijft de absolute draaischijf bij City. Iets wat de allergrootste kenners maar al te goed beseffen.

LEES OOK: Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Onmogelijk zonder hem

In een interview tussen oud-topspits/analist Thierry Henry en City-coach Pep Guardiola bijvoorbeeld, werden in aanloop naar de CL-finale nog eens de superlatieven bovengehaald. "Haaland de belangrijkste speler in dit team? In mijn ogen is dat nog altijd De Bruyne. Kan je mij zeggen hoe hij denkt? Want ik vind het lastig om een genie te doorgronden", vraagt Henry. "Ik ook", aldus Guardiola. "Hij is een speciaal persoon. Zo gevoelig, maar ook zo betrouwbaar. Wat wij de voorbije jaren hebben gedaan, zou bijna onmogelijk zijn zonder hem."

Zeer genereus persoon

Henry werkte als T3 bij de Rode Duivels natuurlijk ook nauw samen met De Bruyne. "Hij is een perfectionist. Maar zijn hoge verwachtingen van zichzelf en het team kunnen ook een negatieve impact op hem hebben", stelt de Fransman. "Ik zeg gewoon dat hij zich kwaad moet maken op het veld. Soms is hij te vriendelijk. Hij is zo'n goed persoon. Als iemand meer aan assists geven denkt dan aan goals scoren, zeg dat veel over hoe genereus hij is", besluit Guardiola.

De Bruyne is de beste Belgische voetballer ooit ...

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

34
34
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

117
117
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

18
18
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

72
72
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

119
119
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

289
289
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

71
71
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

200
200
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

225
225
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

84
84
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1718
1718
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

469
469
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

199
199
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

154
154
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

657
657
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

62
62
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

42
42
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

391
391
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

249
249
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

655
655
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

92
92
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

86
86

Meer sportnieuws