Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

door
Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

Manchester City krijgt zaterdagavond de kans om eindelijk beslag te leggen op de Champions League. Maar dan moet de Engelse dubbelwinnaar in de finale wel zien af te rekenen met het verraderlijke Internazionale. En daarvoor wordt in grote mate gerekend op Kevin De Bruyne.


Erling Haaland wist zich in de voorbije maanden op te werken tot dé posterboy van City. Niet onlogisch gezien zijn waanzinnige doelpuntenproductie. Maar ook het aandeel van De Bruyne in de successen van de 'Sky Blues' mag niet onderschat worden. De Rode Duivel kroonde zich ook dit seizoen weer tot assist-koning in de Premier League en blijft de absolute draaischijf bij City. Iets wat de allergrootste kenners maar al te goed beseffen.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Onmogelijk zonder hem

In een interview tussen oud-topspits/analist Thierry Henry en City-coach Pep Guardiola bijvoorbeeld, werden in aanloop naar de CL-finale nog eens de superlatieven bovengehaald. "Haaland de belangrijkste speler in dit team? In mijn ogen is dat nog altijd De Bruyne. Kan je mij zeggen hoe hij denkt? Want ik vind het lastig om een genie te doorgronden", vraagt Henry. "Ik ook", aldus Guardiola. "Hij is een speciaal persoon. Zo gevoelig, maar ook zo betrouwbaar. Wat wij de voorbije jaren hebben gedaan, zou bijna onmogelijk zijn zonder hem."

Zeer genereus persoon

Henry werkte als T3 bij de Rode Duivels natuurlijk ook nauw samen met De Bruyne. "Hij is een perfectionist. Maar zijn hoge verwachtingen van zichzelf en het team kunnen ook een negatieve impact op hem hebben", stelt de Fransman. "Ik zeg gewoon dat hij zich kwaad moet maken op het veld. Soms is hij te vriendelijk. Hij is zo'n goed persoon. Als iemand meer aan assists geven denkt dan aan goals scoren, zeg dat veel over hoe genereus hij is", besluit Guardiola.

De Bruyne is de beste Belgische voetballer ooit ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

87
87
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

77
77
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

284
284
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

392
392
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

133
133
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

321
321
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

103
103
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

101
101
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

241
241
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

72
72
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

45
45
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

186
186
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

181
181
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

257
257
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

205
205

Meer sportnieuws