Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

door
Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

Manchester City krijgt zaterdagavond de kans om eindelijk beslag te leggen op de Champions League. Maar dan moet de Engelse dubbelwinnaar in de finale wel zien af te rekenen met het verraderlijke Internazionale. En daarvoor wordt in grote mate gerekend op Kevin De Bruyne.


Erling Haaland wist zich in de voorbije maanden op te werken tot dé posterboy van City. Niet onlogisch gezien zijn waanzinnige doelpuntenproductie. Maar ook het aandeel van De Bruyne in de successen van de 'Sky Blues' mag niet onderschat worden. De Rode Duivel kroonde zich ook dit seizoen weer tot assist-koning in de Premier League en blijft de absolute draaischijf bij City. Iets wat de allergrootste kenners maar al te goed beseffen.

LEES OOK: 'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Onmogelijk zonder hem

In een interview tussen oud-topspits/analist Thierry Henry en City-coach Pep Guardiola bijvoorbeeld, werden in aanloop naar de CL-finale nog eens de superlatieven bovengehaald. "Haaland de belangrijkste speler in dit team? In mijn ogen is dat nog altijd De Bruyne. Kan je mij zeggen hoe hij denkt? Want ik vind het lastig om een genie te doorgronden", vraagt Henry. "Ik ook", aldus Guardiola. "Hij is een speciaal persoon. Zo gevoelig, maar ook zo betrouwbaar. Wat wij de voorbije jaren hebben gedaan, zou bijna onmogelijk zijn zonder hem."

Zeer genereus persoon

Henry werkte als T3 bij de Rode Duivels natuurlijk ook nauw samen met De Bruyne. "Hij is een perfectionist. Maar zijn hoge verwachtingen van zichzelf en het team kunnen ook een negatieve impact op hem hebben", stelt de Fransman. "Ik zeg gewoon dat hij zich kwaad moet maken op het veld. Soms is hij te vriendelijk. Hij is zo'n goed persoon. Als iemand meer aan assists geven denkt dan aan goals scoren, zeg dat veel over hoe genereus hij is", besluit Guardiola.

De Bruyne is de beste Belgische voetballer ooit ...

Meest recent

Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

15
15
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

163
163
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

69
69
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

542
542
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

132
132
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

544
544
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

57
57
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

132
132
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

197
197
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

72
72
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

170
170
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

512
512
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

33
33
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

198
198
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

256
256
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

528
528
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

197
197
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

168
168
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

95
95
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

82
82
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

403
403
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

63
63

Meer sportnieuws