Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

621 stemmen
Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

Manchester City krijgt zaterdagavond de kans om eindelijk beslag te leggen op de Champions League. Maar dan moet de Engelse dubbelwinnaar in de finale wel zien af te rekenen met het verraderlijke Internazionale. En daarvoor wordt in grote mate gerekend op Kevin De Bruyne.


Erling Haaland wist zich in de voorbije maanden op te werken tot dé posterboy van City. Niet onlogisch gezien zijn waanzinnige doelpuntenproductie. Maar ook het aandeel van De Bruyne in de successen van de 'Sky Blues' mag niet onderschat worden. De Rode Duivel kroonde zich ook dit seizoen weer tot assist-koning in de Premier League en blijft de absolute draaischijf bij City. Iets wat de allergrootste kenners maar al te goed beseffen.

LEES OOK: Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Onmogelijk zonder hem

In een interview tussen oud-topspits/analist Thierry Henry en City-coach Pep Guardiola bijvoorbeeld, werden in aanloop naar de CL-finale nog eens de superlatieven bovengehaald. "Haaland de belangrijkste speler in dit team? In mijn ogen is dat nog altijd De Bruyne. Kan je mij zeggen hoe hij denkt? Want ik vind het lastig om een genie te doorgronden", vraagt Henry. "Ik ook", aldus Guardiola. "Hij is een speciaal persoon. Zo gevoelig, maar ook zo betrouwbaar. Wat wij de voorbije jaren hebben gedaan, zou bijna onmogelijk zijn zonder hem."

Zeer genereus persoon

Henry werkte als T3 bij de Rode Duivels natuurlijk ook nauw samen met De Bruyne. "Hij is een perfectionist. Maar zijn hoge verwachtingen van zichzelf en het team kunnen ook een negatieve impact op hem hebben", stelt de Fransman. "Ik zeg gewoon dat hij zich kwaad moet maken op het veld. Soms is hij te vriendelijk. Hij is zo'n goed persoon. Als iemand meer aan assists geven denkt dan aan goals scoren, zeg dat veel over hoe genereus hij is", besluit Guardiola.

🚀

De Bruyne is de beste Belgische voetballer ooit ...

Meest recent

'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

27
27
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

81
81
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

52
52
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

142
142
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

49
49
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

99
99
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

46
46
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

110
110
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

197
197
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

461
461
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

221
221
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

767
767
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

56
56
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

481
481
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1078
1078
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

109
109
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

261
261
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

195
195
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

365
365
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

92
92
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

54
54
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

49
49
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

672
672
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

83
83
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

291
291

Meer sportnieuws