Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

door
Guardiola en Henry spreken straffe taal over 'genie' De Bruyne

Manchester City krijgt zaterdagavond de kans om eindelijk beslag te leggen op de Champions League. Maar dan moet de Engelse dubbelwinnaar in de finale wel zien af te rekenen met het verraderlijke Internazionale. En daarvoor wordt in grote mate gerekend op Kevin De Bruyne.


Erling Haaland wist zich in de voorbije maanden op te werken tot dé posterboy van City. Niet onlogisch gezien zijn waanzinnige doelpuntenproductie. Maar ook het aandeel van De Bruyne in de successen van de 'Sky Blues' mag niet onderschat worden. De Rode Duivel kroonde zich ook dit seizoen weer tot assist-koning in de Premier League en blijft de absolute draaischijf bij City. Iets wat de allergrootste kenners maar al te goed beseffen.

LEES OOK: 'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Onmogelijk zonder hem

In een interview tussen oud-topspits/analist Thierry Henry en City-coach Pep Guardiola bijvoorbeeld, werden in aanloop naar de CL-finale nog eens de superlatieven bovengehaald. "Haaland de belangrijkste speler in dit team? In mijn ogen is dat nog altijd De Bruyne. Kan je mij zeggen hoe hij denkt? Want ik vind het lastig om een genie te doorgronden", vraagt Henry. "Ik ook", aldus Guardiola. "Hij is een speciaal persoon. Zo gevoelig, maar ook zo betrouwbaar. Wat wij de voorbije jaren hebben gedaan, zou bijna onmogelijk zijn zonder hem."

Zeer genereus persoon

Henry werkte als T3 bij de Rode Duivels natuurlijk ook nauw samen met De Bruyne. "Hij is een perfectionist. Maar zijn hoge verwachtingen van zichzelf en het team kunnen ook een negatieve impact op hem hebben", stelt de Fransman. "Ik zeg gewoon dat hij zich kwaad moet maken op het veld. Soms is hij te vriendelijk. Hij is zo'n goed persoon. Als iemand meer aan assists geven denkt dan aan goals scoren, zeg dat veel over hoe genereus hij is", besluit Guardiola.

De Bruyne is de beste Belgische voetballer ooit ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

209
209
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

49
49
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

29
29
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

103
103
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

319
319
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

175
175
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

378
378
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

162
162
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

210
210
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

50
50
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

641
641
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

766
766
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

129
129
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

309
309
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

384
384
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

463
463
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

407
407
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

395
395
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

618
618
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

410
410
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

465
465
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

240
240
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

129
129

Meer sportnieuws