AA Gent dokt recordbedrag en strikt JPL-sterkhouder

door
AA Gent dokt recordbedrag en strikt JPL-sterkhouder

Het mislopen van het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam hard, maar over het algemeen kan AA Gent terugblikken op een sterk seizoen. Bovendien werd via de tweede nacompetitie alsnog een Europees ticket afgedwongen. Maar om in de komende jaargang opnieuw op meerdere fronten mee te strijden is extra versterking en daar wordt volop werk van gemaakt.


De Buffalo's hebben een meer dan behoorlijke jaargang achter de rug. In de competitie werd overtuigend beslag gelegd op de vijfde plaats, in de Conference League en de Croky Cup vormden de kwartfinales telkens het eindstation. Om die prestaties volgend seizoen te verbeteren zal er wel verder gesleuteld moeten worden aan de selectie van coach Hein Vanhaezebrouck. En daar is de sportieve leiding inmiddels volop mee bezig.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

Sterkhouder KVK

Eerder deze week werd bijvoorbeeld het contract van Sven Kums verlengd, terwijl Gent zich ook al verzekerde van de komst van de Australische middenvelder Keegan Jelacic. En nu krijgt ook de defensie een kwaliteitsimpuls. Zoals verwacht werd de komst van Tsuyoshi Watanabe afgerond. Deze 26-jarige verdediger groeide de voorbije maanden uit tot een vaste sterkhouder bij KV Kortrijk. De Japanner koppelt heel wat fysiek vermogen aan de nodige technische kwaliteiten.

Op en top prof

Zijn knappe prestaties in het Guldensporenstadion leveren hem nu een mooie overstap naar de Ghelamco Arena op. Daar tekende hij een contract tot medio 2027. "Tsuyoshi heeft vorig seizoen zijn kwaliteiten bewezen bij KV Kortrijk en stond daarom automatisch op de radar bij AA Gent en onze coach. We streven er altijd naar om spelers toe te voegen die hongerig zijn en iets te bewijzen hebben", stelt hoofdscout Samuel Cardenas op de clubwebstek. "Met Tsuyoshi halen we zo’n speler in huis. Hij is een betrouwbare centrale verdediger, op en top prof, en heeft een grote wil om te winnen." Hoeveel de Buffalo's exact betalen werd niet gecommuniceerd, maar KVK heeft het over een 'recordbedrag'.

Watanabe wordt een basiskracht bij Gent ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

12
12
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

30
30
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

30
30
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

72
72
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

89
89
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

101
101
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

74
74
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

72
72
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

72
72
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

361
361
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

94
94
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

187
187
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

218
218
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

292
292
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

203
203
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

441
441
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

627
627
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

351
351
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

167
167

Meer sportnieuws