AA Gent dokt recordbedrag en strikt JPL-sterkhouder

675
AA Gent dokt recordbedrag en strikt JPL-sterkhouder

Het mislopen van het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam hard, maar over het algemeen kan AA Gent terugblikken op een sterk seizoen. Bovendien werd via de tweede nacompetitie alsnog een Europees ticket afgedwongen. Maar om in de komende jaargang opnieuw op meerdere fronten mee te strijden is extra versterking en daar wordt volop werk van gemaakt.


De Buffalo's hebben een meer dan behoorlijke jaargang achter de rug. In de competitie werd overtuigend beslag gelegd op de vijfde plaats, in de Conference League en de Croky Cup vormden de kwartfinales telkens het eindstation. Om die prestaties volgend seizoen te verbeteren zal er wel verder gesleuteld moeten worden aan de selectie van coach Hein Vanhaezebrouck. En daar is de sportieve leiding inmiddels volop mee bezig.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Sterkhouder KVK

Eerder deze week werd bijvoorbeeld het contract van Sven Kums verlengd, terwijl Gent zich ook al verzekerde van de komst van de Australische middenvelder Keegan Jelacic. En nu krijgt ook de defensie een kwaliteitsimpuls. Zoals verwacht werd de komst van Tsuyoshi Watanabe afgerond. Deze 26-jarige verdediger groeide de voorbije maanden uit tot een vaste sterkhouder bij KV Kortrijk. De Japanner koppelt heel wat fysiek vermogen aan de nodige technische kwaliteiten.

Op en top prof

Zijn knappe prestaties in het Guldensporenstadion leveren hem nu een mooie overstap naar de Ghelamco Arena op. Daar tekende hij een contract tot medio 2027. "Tsuyoshi heeft vorig seizoen zijn kwaliteiten bewezen bij KV Kortrijk en stond daarom automatisch op de radar bij AA Gent en onze coach. We streven er altijd naar om spelers toe te voegen die hongerig zijn en iets te bewijzen hebben", stelt hoofdscout Samuel Cardenas op de clubwebstek. "Met Tsuyoshi halen we zo’n speler in huis. Hij is een betrouwbare centrale verdediger, op en top prof, en heeft een grote wil om te winnen." Hoeveel de Buffalo's exact betalen werd niet gecommuniceerd, maar KVK heeft het over een 'recordbedrag'.

Watanabe wordt een basiskracht bij Gent ...

Meest recent

Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

17
17
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

14
14
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

136
136
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

23
23
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

29
29
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

65
65
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

173
173
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

62
62
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

108
108
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

16
16
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

54
54
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

345
345
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

188
188
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

89
89
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

50
50
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

129
129
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

87
87
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

70
70
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

142
142
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

305
305
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66

Meer sportnieuws