AA Gent dokt recordbedrag en strikt JPL-sterkhouder

door
AA Gent dokt recordbedrag en strikt JPL-sterkhouder

Het mislopen van het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam hard, maar over het algemeen kan AA Gent terugblikken op een sterk seizoen. Bovendien werd via de tweede nacompetitie alsnog een Europees ticket afgedwongen. Maar om in de komende jaargang opnieuw op meerdere fronten mee te strijden is extra versterking en daar wordt volop werk van gemaakt.


De Buffalo's hebben een meer dan behoorlijke jaargang achter de rug. In de competitie werd overtuigend beslag gelegd op de vijfde plaats, in de Conference League en de Croky Cup vormden de kwartfinales telkens het eindstation. Om die prestaties volgend seizoen te verbeteren zal er wel verder gesleuteld moeten worden aan de selectie van coach Hein Vanhaezebrouck. En daar is de sportieve leiding inmiddels volop mee bezig.

LEES OOK: KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Sterkhouder KVK

Eerder deze week werd bijvoorbeeld het contract van Sven Kums verlengd, terwijl Gent zich ook al verzekerde van de komst van de Australische middenvelder Keegan Jelacic. En nu krijgt ook de defensie een kwaliteitsimpuls. Zoals verwacht werd de komst van Tsuyoshi Watanabe afgerond. Deze 26-jarige verdediger groeide de voorbije maanden uit tot een vaste sterkhouder bij KV Kortrijk. De Japanner koppelt heel wat fysiek vermogen aan de nodige technische kwaliteiten.

Op en top prof

Zijn knappe prestaties in het Guldensporenstadion leveren hem nu een mooie overstap naar de Ghelamco Arena op. Daar tekende hij een contract tot medio 2027. "Tsuyoshi heeft vorig seizoen zijn kwaliteiten bewezen bij KV Kortrijk en stond daarom automatisch op de radar bij AA Gent en onze coach. We streven er altijd naar om spelers toe te voegen die hongerig zijn en iets te bewijzen hebben", stelt hoofdscout Samuel Cardenas op de clubwebstek. "Met Tsuyoshi halen we zo’n speler in huis. Hij is een betrouwbare centrale verdediger, op en top prof, en heeft een grote wil om te winnen." Hoeveel de Buffalo's exact betalen werd niet gecommuniceerd, maar KVK heeft het over een 'recordbedrag'.

Watanabe wordt een basiskracht bij Gent ...

Meest recent

'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

22
22
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

15
15
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

109
109
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

91
91
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

390
390
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

339
339
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

281
281
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

161
161
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

157
157
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

134
134
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

428
428
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

854
854
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

451
451
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

565
565
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

735
735
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

176
176

Meer sportnieuws