Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

1200 stemmen
Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

Op de sportieve commissie van KRC Genk kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat. De 22-jarige Japanner flopte helemaal bij FC Twente en Sint-Truiden, maar bij LASK Linz zet hij zijn carrière helemaal op de rails. Nakamura legt er vlammende statistieken voor en hij wordt omschreven als de rijzende ster uit het Oosten.

LEES OOK: 'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Genk geeft groen licht voor Nakamura

KRC Genk trekt goed voorbereid naar de komende zomermercato die over drie weken haar deuren opent. De Limburgers centraliseren het transferbeleid met een sportieve commissie die maandelijks bijeenkomt om potentiële versterkingen te bespreken. Voorafgaand aan deze vergadering vindt er een nauw overleg plaats tussen Wouter Vrancken, Dimitri de Condé en de scouting, maar het is altijd de club die de leiding neemt bij het samenstellen van de selectie. Tijdens de sportieve commissie worden alle informatie met betrekking tot transfers gebundeld en worden de doelstellingen vastgesteld.



Voorzitter Peter Croonen liet alvast weten bij TVL Sportcafé dat er heel wat transferactiviteit verwacht mag worden bij KRC Genk in de aankomende zomermercato. “Er zullen vertrekkers zijn, maar er zullen ook inkomende versterkingen volgen", stelt de preses. “We zijn een club die het huiswerk constant maakt en heel structureel opbouwt richting de mercato's. Dus wij weten redelijk goed wat we moeten doen.” Op de sportieve commissie kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) alvast een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat.

Gebroken bij FC Twente

Keito Nakamura staat al jaren bekend als een van de grootste talenten in het Japanse voetbal, maar aanvankelijk kon hij die reputatie niet waarmaken in Europa. In het seizoen 2019/20 maakte hij de overstap van Gamba Osaka op huurbasis naar FC Twente, waar de jonge vleugelspeler veelbelovend begon met twee doelpunten in zijn eerste twee wedstrijden. Nakamura werd geprezen door de toenmalige technisch directeur Ted van Leeuwen, die zei: “Keito is een van de allergrootste talenten van Japan. Het is bijna een wonder dat het ons is gelukt een speler met deze kwaliteiten aan te trekken.” Maar na een veelbelovend begin ging het bergafwaarts voor Nakamura bij FC Twente.



De prestaties van Keito Nakamura gingen in dalende lijn, maar zowel FC Twente als toenmalig coach Gonzalo Garcia dragen medeverantwoordelijkheid voor zijn vormcrisis. Een voorbeeld hiervan was toen Garcia de aanvaller twee minuten voor de rust verving in de wedstrijd tegen Vitesse, waarop het publiek hem cynisch applaus gaf. Journalist Leon ten Voorde keek terug op die periode bij Tubantia en zei: “Zoiets doe je niet als trainer. Hij had op zijn minst kunnen wachten tot de rust. Keito was gebroken. Hij moest in een mentale dip terugvliegen naar Japan om de winterstop door te maken.”

Floptransfer bij Sint-Truiden

FC Twente besloot uiteindelijk het contract van Keito Nakamura te ontbinden, maar hij hoefde niet lang te wachten op een nieuwe aanbieding. Slechts één dag later bood Sint-Truiden hem een uitweg, mede dankzij de connectie met de Japanse eigenaar DMM.com. Nakamura verklaarde op de clubwebsite: “STVV volgde mij al een tijdje en wilde me absoluut hebben.” CEO Takayuki Tateishi voegde eraan toe: “Ik wil dat Keito resultaten behaalt, en STVV kan hem helpen dezelfde resultaten te behalen als Takehiro Tomiyasu (nu bij Arsenal), Daichi Kamada (nu bij Frankfurt) en Wataru Endo (nu bij Stuttgart).” Maar helaas liep ook dit avontuur uiteindelijk niet zoals gehoopt voor Nakamura.



De jonge Japanner kreeg bij Sint-Truiden nauwelijks speelminuten, hij werd regelmatig geplaagd door blessures, hij werd vaak vroegtijdig gewisseld en hij had grote moeite om zich aan te passen aan de Belgische speelstijl, waar de nadruk ligt op fysieke kracht en duels. Uiteindelijk liep het engagement van Keito Nakamura in België uit op een misverstand, waarna hij op eigen vraag terugkeerde naar Japan en CEO Takayuki Tateishi bood geen weerstand aan zijn vertrek. Nakamura kon de hoge verwachtingen bij FC Twente niet waarmaken en in België werd hij gezien als een grote floptransfer.

‘Gloeiend hete’ ster uit het Oosten met vlammende stats

Sinds twee seizoenen heeft Keito Nakamura zijn carrière weer op de rails gezet bij LASK Linz. In de afgelopen seizoenen heeft hij indrukwekkende prestaties geleverd, met 14 doelpunten en 4 assists in afgelopen jaargang van de Oostenrijkse Bundesliga. Hiermee was hij de op drie na meest beslissende speler van de competitie en wordt hij omschreven als de rijzende ster uit het Oosten. De Japanner schittert voornamelijk op de linkerflank, waar hij moeilijk te stoppen is door zijn directe tegenstanders. Hij laat bij LASK zijn grote kwaliteiten zien, waaronder doelpunten maken, maar vooral dribbelen, snelheid en behendigheid. Hij moet zich wel nog verbeteren op het gebied van defensief-tactisch positiespel.



Keito Nakamura voelt zich het meest op zijn gemak op de linkerflank, waar hij naar binnen kan snijden en op doel kan schieten. Maar de veelzijdige 22-jarige kan ook uitstekend op de rechterflank spelen, waar hij de achterlijn kan halen en voorzetten kan geven. In Oostenrijk wordt hij omschreven als een “groeibriljant” en ook in Engeland hebben ze Nakamura ontdekt, waar ze hem als “red hot” of “gloeiend heet” bestempelen. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties en statistieken wekt Nakamura veel interesse in het buitenland. Clubs zoals KRC Genk, PSV Eindhoven, Feyenoord, Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, Brighton & Hove Albion en zelfs Liverpool worden genoemd als geïnteresseerde partijen.

Moet Nakamura een kans krijgen bij Genk?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

19
19
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

52
52
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

36
36
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

155
155
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

97
97
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

184
184
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

130
130
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

105
105
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

787
787
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1067
1067
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

533
533
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

167
167
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

634
634
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

164
164
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

154
154
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

359
359
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

796
796
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

518
518

Meer sportnieuws