Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

door
Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

Op de sportieve commissie van KRC Genk kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat. De 22-jarige Japanner flopte helemaal bij FC Twente en Sint-Truiden, maar bij LASK Linz zet hij zijn carrière helemaal op de rails. Nakamura legt er vlammende statistieken voor en hij wordt omschreven als de rijzende ster uit het Oosten.

LEES OOK: Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Genk geeft groen licht voor Nakamura

KRC Genk trekt goed voorbereid naar de komende zomermercato die over drie weken haar deuren opent. De Limburgers centraliseren het transferbeleid met een sportieve commissie die maandelijks bijeenkomt om potentiële versterkingen te bespreken. Voorafgaand aan deze vergadering vindt er een nauw overleg plaats tussen Wouter Vrancken, Dimitri de Condé en de scouting, maar het is altijd de club die de leiding neemt bij het samenstellen van de selectie. Tijdens de sportieve commissie worden alle informatie met betrekking tot transfers gebundeld en worden de doelstellingen vastgesteld.



Voorzitter Peter Croonen liet alvast weten bij TVL Sportcafé dat er heel wat transferactiviteit verwacht mag worden bij KRC Genk in de aankomende zomermercato. “Er zullen vertrekkers zijn, maar er zullen ook inkomende versterkingen volgen", stelt de preses. “We zijn een club die het huiswerk constant maakt en heel structureel opbouwt richting de mercato's. Dus wij weten redelijk goed wat we moeten doen.” Op de sportieve commissie kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) alvast een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat.

Gebroken bij FC Twente

Keito Nakamura staat al jaren bekend als een van de grootste talenten in het Japanse voetbal, maar aanvankelijk kon hij die reputatie niet waarmaken in Europa. In het seizoen 2019/20 maakte hij de overstap van Gamba Osaka op huurbasis naar FC Twente, waar de jonge vleugelspeler veelbelovend begon met twee doelpunten in zijn eerste twee wedstrijden. Nakamura werd geprezen door de toenmalige technisch directeur Ted van Leeuwen, die zei: “Keito is een van de allergrootste talenten van Japan. Het is bijna een wonder dat het ons is gelukt een speler met deze kwaliteiten aan te trekken.” Maar na een veelbelovend begin ging het bergafwaarts voor Nakamura bij FC Twente.



De prestaties van Keito Nakamura gingen in dalende lijn, maar zowel FC Twente als toenmalig coach Gonzalo Garcia dragen medeverantwoordelijkheid voor zijn vormcrisis. Een voorbeeld hiervan was toen Garcia de aanvaller twee minuten voor de rust verving in de wedstrijd tegen Vitesse, waarop het publiek hem cynisch applaus gaf. Journalist Leon ten Voorde keek terug op die periode bij Tubantia en zei: “Zoiets doe je niet als trainer. Hij had op zijn minst kunnen wachten tot de rust. Keito was gebroken. Hij moest in een mentale dip terugvliegen naar Japan om de winterstop door te maken.”

Floptransfer bij Sint-Truiden

FC Twente besloot uiteindelijk het contract van Keito Nakamura te ontbinden, maar hij hoefde niet lang te wachten op een nieuwe aanbieding. Slechts één dag later bood Sint-Truiden hem een uitweg, mede dankzij de connectie met de Japanse eigenaar DMM.com. Nakamura verklaarde op de clubwebsite: “STVV volgde mij al een tijdje en wilde me absoluut hebben.” CEO Takayuki Tateishi voegde eraan toe: “Ik wil dat Keito resultaten behaalt, en STVV kan hem helpen dezelfde resultaten te behalen als Takehiro Tomiyasu (nu bij Arsenal), Daichi Kamada (nu bij Frankfurt) en Wataru Endo (nu bij Stuttgart).” Maar helaas liep ook dit avontuur uiteindelijk niet zoals gehoopt voor Nakamura.



De jonge Japanner kreeg bij Sint-Truiden nauwelijks speelminuten, hij werd regelmatig geplaagd door blessures, hij werd vaak vroegtijdig gewisseld en hij had grote moeite om zich aan te passen aan de Belgische speelstijl, waar de nadruk ligt op fysieke kracht en duels. Uiteindelijk liep het engagement van Keito Nakamura in België uit op een misverstand, waarna hij op eigen vraag terugkeerde naar Japan en CEO Takayuki Tateishi bood geen weerstand aan zijn vertrek. Nakamura kon de hoge verwachtingen bij FC Twente niet waarmaken en in België werd hij gezien als een grote floptransfer.

‘Gloeiend hete’ ster uit het Oosten met vlammende stats

Sinds twee seizoenen heeft Keito Nakamura zijn carrière weer op de rails gezet bij LASK Linz. In de afgelopen seizoenen heeft hij indrukwekkende prestaties geleverd, met 14 doelpunten en 4 assists in afgelopen jaargang van de Oostenrijkse Bundesliga. Hiermee was hij de op drie na meest beslissende speler van de competitie en wordt hij omschreven als de rijzende ster uit het Oosten. De Japanner schittert voornamelijk op de linkerflank, waar hij moeilijk te stoppen is door zijn directe tegenstanders. Hij laat bij LASK zijn grote kwaliteiten zien, waaronder doelpunten maken, maar vooral dribbelen, snelheid en behendigheid. Hij moet zich wel nog verbeteren op het gebied van defensief-tactisch positiespel.



Keito Nakamura voelt zich het meest op zijn gemak op de linkerflank, waar hij naar binnen kan snijden en op doel kan schieten. Maar de veelzijdige 22-jarige kan ook uitstekend op de rechterflank spelen, waar hij de achterlijn kan halen en voorzetten kan geven. In Oostenrijk wordt hij omschreven als een “groeibriljant” en ook in Engeland hebben ze Nakamura ontdekt, waar ze hem als “red hot” of “gloeiend heet” bestempelen. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties en statistieken wekt Nakamura veel interesse in het buitenland. Clubs zoals KRC Genk, PSV Eindhoven, Feyenoord, Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, Brighton & Hove Albion en zelfs Liverpool worden genoemd als geïnteresseerde partijen.

Moet Nakamura een kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

90
90
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

231
231
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

42
42
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

203
203
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

314
314
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

564
564
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

224
224
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

174
174
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1310
1310
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

593
593
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

162
162
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

280
280
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws