Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

door
Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

Op de sportieve commissie van KRC Genk kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat. De 22-jarige Japanner flopte helemaal bij FC Twente en Sint-Truiden, maar bij LASK Linz zet hij zijn carrière helemaal op de rails. Nakamura legt er vlammende statistieken voor en hij wordt omschreven als de rijzende ster uit het Oosten.

LEES OOK: Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Genk geeft groen licht voor Nakamura

KRC Genk trekt goed voorbereid naar de komende zomermercato die over drie weken haar deuren opent. De Limburgers centraliseren het transferbeleid met een sportieve commissie die maandelijks bijeenkomt om potentiële versterkingen te bespreken. Voorafgaand aan deze vergadering vindt er een nauw overleg plaats tussen Wouter Vrancken, Dimitri de Condé en de scouting, maar het is altijd de club die de leiding neemt bij het samenstellen van de selectie. Tijdens de sportieve commissie worden alle informatie met betrekking tot transfers gebundeld en worden de doelstellingen vastgesteld.



Voorzitter Peter Croonen liet alvast weten bij TVL Sportcafé dat er heel wat transferactiviteit verwacht mag worden bij KRC Genk in de aankomende zomermercato. “Er zullen vertrekkers zijn, maar er zullen ook inkomende versterkingen volgen", stelt de preses. “We zijn een club die het huiswerk constant maakt en heel structureel opbouwt richting de mercato's. Dus wij weten redelijk goed wat we moeten doen.” Op de sportieve commissie kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) alvast een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat.

Gebroken bij FC Twente

Keito Nakamura staat al jaren bekend als een van de grootste talenten in het Japanse voetbal, maar aanvankelijk kon hij die reputatie niet waarmaken in Europa. In het seizoen 2019/20 maakte hij de overstap van Gamba Osaka op huurbasis naar FC Twente, waar de jonge vleugelspeler veelbelovend begon met twee doelpunten in zijn eerste twee wedstrijden. Nakamura werd geprezen door de toenmalige technisch directeur Ted van Leeuwen, die zei: “Keito is een van de allergrootste talenten van Japan. Het is bijna een wonder dat het ons is gelukt een speler met deze kwaliteiten aan te trekken.” Maar na een veelbelovend begin ging het bergafwaarts voor Nakamura bij FC Twente.



De prestaties van Keito Nakamura gingen in dalende lijn, maar zowel FC Twente als toenmalig coach Gonzalo Garcia dragen medeverantwoordelijkheid voor zijn vormcrisis. Een voorbeeld hiervan was toen Garcia de aanvaller twee minuten voor de rust verving in de wedstrijd tegen Vitesse, waarop het publiek hem cynisch applaus gaf. Journalist Leon ten Voorde keek terug op die periode bij Tubantia en zei: “Zoiets doe je niet als trainer. Hij had op zijn minst kunnen wachten tot de rust. Keito was gebroken. Hij moest in een mentale dip terugvliegen naar Japan om de winterstop door te maken.”

Floptransfer bij Sint-Truiden

FC Twente besloot uiteindelijk het contract van Keito Nakamura te ontbinden, maar hij hoefde niet lang te wachten op een nieuwe aanbieding. Slechts één dag later bood Sint-Truiden hem een uitweg, mede dankzij de connectie met de Japanse eigenaar DMM.com. Nakamura verklaarde op de clubwebsite: “STVV volgde mij al een tijdje en wilde me absoluut hebben.” CEO Takayuki Tateishi voegde eraan toe: “Ik wil dat Keito resultaten behaalt, en STVV kan hem helpen dezelfde resultaten te behalen als Takehiro Tomiyasu (nu bij Arsenal), Daichi Kamada (nu bij Frankfurt) en Wataru Endo (nu bij Stuttgart).” Maar helaas liep ook dit avontuur uiteindelijk niet zoals gehoopt voor Nakamura.



De jonge Japanner kreeg bij Sint-Truiden nauwelijks speelminuten, hij werd regelmatig geplaagd door blessures, hij werd vaak vroegtijdig gewisseld en hij had grote moeite om zich aan te passen aan de Belgische speelstijl, waar de nadruk ligt op fysieke kracht en duels. Uiteindelijk liep het engagement van Keito Nakamura in België uit op een misverstand, waarna hij op eigen vraag terugkeerde naar Japan en CEO Takayuki Tateishi bood geen weerstand aan zijn vertrek. Nakamura kon de hoge verwachtingen bij FC Twente niet waarmaken en in België werd hij gezien als een grote floptransfer.

‘Gloeiend hete’ ster uit het Oosten met vlammende stats

Sinds twee seizoenen heeft Keito Nakamura zijn carrière weer op de rails gezet bij LASK Linz. In de afgelopen seizoenen heeft hij indrukwekkende prestaties geleverd, met 14 doelpunten en 4 assists in afgelopen jaargang van de Oostenrijkse Bundesliga. Hiermee was hij de op drie na meest beslissende speler van de competitie en wordt hij omschreven als de rijzende ster uit het Oosten. De Japanner schittert voornamelijk op de linkerflank, waar hij moeilijk te stoppen is door zijn directe tegenstanders. Hij laat bij LASK zijn grote kwaliteiten zien, waaronder doelpunten maken, maar vooral dribbelen, snelheid en behendigheid. Hij moet zich wel nog verbeteren op het gebied van defensief-tactisch positiespel.



Keito Nakamura voelt zich het meest op zijn gemak op de linkerflank, waar hij naar binnen kan snijden en op doel kan schieten. Maar de veelzijdige 22-jarige kan ook uitstekend op de rechterflank spelen, waar hij de achterlijn kan halen en voorzetten kan geven. In Oostenrijk wordt hij omschreven als een “groeibriljant” en ook in Engeland hebben ze Nakamura ontdekt, waar ze hem als “red hot” of “gloeiend heet” bestempelen. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties en statistieken wekt Nakamura veel interesse in het buitenland. Clubs zoals KRC Genk, PSV Eindhoven, Feyenoord, Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, Brighton & Hove Albion en zelfs Liverpool worden genoemd als geïnteresseerde partijen.

Moet Nakamura een kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

75
75
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

147
147
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

35
35
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

102
102
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

133
133
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

110
110
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

303
303
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

452
452
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

138
138
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

692
692
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

373
373
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

172
172
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

134
134
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

402
402
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

189
189
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

34
34
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

221
221
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

97
97
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

385
385
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

380
380
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

56
56
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

925
925
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

441
441
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

47
47
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

589
589

Meer sportnieuws