Antwerp-fans 'bedanken' Club: spandoek en ... aardappelen

857 stemmen
Antwerp-fans 'bedanken' Club: spandoek en ... aardappelen

Na 66 jaar wachten heeft Antwerp FC zich opnieuw verzekerd van de landstitel. De Great Old haalde het na een zinderende ontknoping dankzij een historisch doelpunt van Toby Alderweireld. Al speelde ook Club Brugge uiteindelijk een aanzienlijke rol in het kampioenschap van de grote rivaal.


Met een 2-2-gelijkspel op het veld van KRC Genk wist Antwerp beslag te leggen op de landstitel. Maar lange tijd leek een puntje niet te volstaan. Union SG stevende tegen een gehavend Club immers op de overwinning af en was zo virtueel kampioen. Tot Blauw-Zwart in de slotfase plots voor een spectaculaire ommekeer zorgde in het Dudenpark. De Japanse invaller Shion Homma kroonde zich daarbij tot matchwinnaar met een doelpunt en assist.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Dankwoord De Laet

Antwerp-steunpilaar Ritchie De Laet was achteraf verbaasd dat de Bruggelingen hun sportieve plicht vervulden. Hij voorzag zelfs een dankwoordje voor de rivaal uit West-Vlaanderen. "Ik had de drie punten voor Union er op voorhand eigenlijk al bijgeschreven. Ze gaan het niet graag horen, maar bedankt Club: jullie hebben ons kampioen gemaakt", zei De Laet vlak na de titelmatch voor de camera's van Eleven Sports..

Zakken pattaten

En ook de supporters van Antwerp hebben Blauw-Zwart nu op ludieke wijze bedankt. Aan de oost-tribune van het Jan Breydel-stadion, waar de Brugse harde kern plaatsneemt, werd een spandoek opgehangen dat ondertekend was door 'Collectief 86'. "Bedankt, groeten van Antwerp", stond daarop te lezen. Ook werden er er enkele zakken aardappelen gedropt, een verwijzing naar de geuzennaam van Club: de Boeren.

Foto © Twitter

Zulke plagerijen moeten kunnen ...

Meest recent

Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

3
3
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

96
96
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

11
11
Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

32
32
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

59
59
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

42
42
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

104
104
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

174
174
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

31
31
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

48
48
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

59
59
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

107
107
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

86
86
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

182
182
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

212
212
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

475
475
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

223
223
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

346
346
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

34
34
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

47
47
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

191
191
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

226
226
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

520
520

Meer sportnieuws