De Bruyne plakt percentage op CL-kansen Man City

door
De Bruyne plakt percentage op CL-kansen Man City

Aanstaande zaterdag staat de laatste grote afspraak van het seizoen in het clubvoetbal op het programma. In Istanbul strijden Manchester City en Internazionale dan om de eindzege in de Champions League. De Engelse kampioen is de grote favoriet, maar Kevin De Bruyne probeert de druk toch af te houden.


De Belgische spelmaker heeft in Manchester al bijna alles gewonnen wat er te winnen valt. Zo pakte De Bruyne in loondienst van City al vijf keer de Premier League-titel, evenveel League Cup's, tweemaal de FA Cup en nog enkele supercups. Maar zijn palmares heeft nog één grote leemte: de Champions League. In de voorbije jaren waren hij en City er al meermaals dichtbij, telkens liep er echter wel iets mis.

LEES OOK: Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

Seizoen sowieso geslaagd

Zaterdag staat er dus heel wat op het spel, toch is het volgens De Bruyne geen kwestie van 'nu of nooit'. "Het klopt dat we de Champions League nog niet gewonnen hebben en dat we die beker natuurlijk willen pakken. Hopelijk lukt dat zaterdag", klinkt het bij Sporza. " We beseffen hoe belangrijk die finale is, maar uit ervaring weet ik dat je meer kans maakt als je als team relaxed naar zo'n match kan gaan. Ik denk dat we dat aan het doen zijn. Het is al een fantastisch seizoen geweest. We kunnen het nog beter maken, maar wat er ook gebeurt: het was geweldig."

Geen onderschatting

Heel wat kenners en bookmakers schuiven City naar voren als de absolute topfavoriet. Maar De Bruyne wil Internazionale absoluut niet onderschatten. "Ze hebben wel twee prijzen gepakt in Italië (Beker en Supercup, red) en in dit seizoensslot wonnen ze zowat elke wedstrijd die ze gespeeld hebben. Ze hebben hun vast systeem, hun typische stijl en wat ze doen op het veld, doen ze erg goed. Ik heb dan ook niet het gevoel dat er iemand is bij ons die denkt dat het makkelijke wedstrijd wordt. Het is een finale en dus start het fiftyfifty op het vlak van kansen."

Wie wint de finale volgens u?

Meest recent

Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

9
9
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

24
24
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

29
29
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

37
37
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

74
74
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

46
46
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

89
89
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

98
98
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

72
72
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

116
116
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

62
62
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

315
315
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

426
426
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

113
113
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

479
479
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

300
300
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

119
119
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

276
276
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

557
557
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

99
99
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

73
73
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

48
48
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

416
416
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

619
619
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

306
306

Meer sportnieuws