De Bruyne plakt percentage op CL-kansen Man City

door
De Bruyne plakt percentage op CL-kansen Man City

Aanstaande zaterdag staat de laatste grote afspraak van het seizoen in het clubvoetbal op het programma. In Istanbul strijden Manchester City en Internazionale dan om de eindzege in de Champions League. De Engelse kampioen is de grote favoriet, maar Kevin De Bruyne probeert de druk toch af te houden.


De Belgische spelmaker heeft in Manchester al bijna alles gewonnen wat er te winnen valt. Zo pakte De Bruyne in loondienst van City al vijf keer de Premier League-titel, evenveel League Cup's, tweemaal de FA Cup en nog enkele supercups. Maar zijn palmares heeft nog één grote leemte: de Champions League. In de voorbije jaren waren hij en City er al meermaals dichtbij, telkens liep er echter wel iets mis.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Seizoen sowieso geslaagd

Zaterdag staat er dus heel wat op het spel, toch is het volgens De Bruyne geen kwestie van 'nu of nooit'. "Het klopt dat we de Champions League nog niet gewonnen hebben en dat we die beker natuurlijk willen pakken. Hopelijk lukt dat zaterdag", klinkt het bij Sporza. " We beseffen hoe belangrijk die finale is, maar uit ervaring weet ik dat je meer kans maakt als je als team relaxed naar zo'n match kan gaan. Ik denk dat we dat aan het doen zijn. Het is al een fantastisch seizoen geweest. We kunnen het nog beter maken, maar wat er ook gebeurt: het was geweldig."

Geen onderschatting

Heel wat kenners en bookmakers schuiven City naar voren als de absolute topfavoriet. Maar De Bruyne wil Internazionale absoluut niet onderschatten. "Ze hebben wel twee prijzen gepakt in Italië (Beker en Supercup, red) en in dit seizoensslot wonnen ze zowat elke wedstrijd die ze gespeeld hebben. Ze hebben hun vast systeem, hun typische stijl en wat ze doen op het veld, doen ze erg goed. Ik heb dan ook niet het gevoel dat er iemand is bij ons die denkt dat het makkelijke wedstrijd wordt. Het is een finale en dus start het fiftyfifty op het vlak van kansen."

Wie wint de finale volgens u?

Meest recent

'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

5
5
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

87
87
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

77
77
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

154
154
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

126
126
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

50
50
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

231
231
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

285
285
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

313
313
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

78
78
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

417
417
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

361
361
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

445
445
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

215
215
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

104
104
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

205
205
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

76
76
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

417
417
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

637
637
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

92
92
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

307
307
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

257
257
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

556
556
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

484
484

Meer sportnieuws