'Kersvers Rode Duivel Deman kan meteen naar Belgische top'

door
'Kersvers Rode Duivel Deman kan meteen naar Belgische top'

Toen Domenico Tedesco dinsdagnamiddag zijn selectie bekend maakte voor de interlands tegen Oostenrijk en Estland, verslikten velen zich toen plots de naam van Olivier Deman viel. De 23-jarige linkerflankspeler werd beloond voor een sterk seizoen bij Cercle Brugge en profiteert ook van het feit dat de linkerflank nog steeds een probleempositie is bij de nationale ploeg.


In plaats van zich met de Jonge Duivels op het EK U21 voor te bereiden, mag Deman zich straks dus in Tubeke melden om zich op te maken voor zijn debuut bij de A-ploeg. Dat werd bij Cercle natuurlijk met groot enthousiasme onthaald, maar de Vereniging maakt ook nu al kans met de schaduwkant van de nieuwe status van hun jeugdproduct. De kans lijkt plots immers een pak groter dat ze Deman deze zomer zullen verliezen.

Het Laatste Nieuws weet dat er intussen zelfs al een eerste bod van een Belgische topclub binnengelopen is. Het ging om een club die de Champions' Play-Off speelde, dus dat betekent Antwerp, Genk, Union of Club Brugge. Cercle veegde de aanbieding echter van tafel. Ze zullen wellicht de nodige miljoenen willen. Transfermarkt schat de waarde van Deman momenteel op 1,6 miljoen euro, maar zijn nieuwe status als international zal die snel doen stijgen.

LEES OOK: Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

Deman wacht af

Zelf blijft Deman in ieder geval rustig onder de interesse. Hij focust zich in eerste instantie op zijn interlandverplichtingen, want na de Rode Duivels sluit hij nog aan bij de beloften voor het EK. "Als voetballer heb je altijd je ambities. Mijn focus ligt op de stage bij de Duivels", reageert hij immers in HLN. "Ik wil die zo goed mogelijk afwerken. We zien wel wat er daarna op mij afkomt." 

Bij welke Belgische topclub zou Deman best passen?

Meest recent

'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

5
5
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

54
54
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

31
31
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

52
52
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

95
95
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

65
65
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

248
248
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

86
86
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

397
397
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

63
63
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

37
37
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

436
436
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

188
188
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

27
27
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

120
120
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

71
71
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

651
651
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

52
52
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

258
258
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

381
381
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

318
318
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

44
44
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

164
164
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

509
509
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

272
272

Meer sportnieuws