'Kersvers Rode Duivel Deman kan meteen naar Belgische top'

door
'Kersvers Rode Duivel Deman kan meteen naar Belgische top'

Toen Domenico Tedesco dinsdagnamiddag zijn selectie bekend maakte voor de interlands tegen Oostenrijk en Estland, verslikten velen zich toen plots de naam van Olivier Deman viel. De 23-jarige linkerflankspeler werd beloond voor een sterk seizoen bij Cercle Brugge en profiteert ook van het feit dat de linkerflank nog steeds een probleempositie is bij de nationale ploeg.


In plaats van zich met de Jonge Duivels op het EK U21 voor te bereiden, mag Deman zich straks dus in Tubeke melden om zich op te maken voor zijn debuut bij de A-ploeg. Dat werd bij Cercle natuurlijk met groot enthousiasme onthaald, maar de Vereniging maakt ook nu al kans met de schaduwkant van de nieuwe status van hun jeugdproduct. De kans lijkt plots immers een pak groter dat ze Deman deze zomer zullen verliezen.

Het Laatste Nieuws weet dat er intussen zelfs al een eerste bod van een Belgische topclub binnengelopen is. Het ging om een club die de Champions' Play-Off speelde, dus dat betekent Antwerp, Genk, Union of Club Brugge. Cercle veegde de aanbieding echter van tafel. Ze zullen wellicht de nodige miljoenen willen. Transfermarkt schat de waarde van Deman momenteel op 1,6 miljoen euro, maar zijn nieuwe status als international zal die snel doen stijgen.

LEES OOK: Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Deman wacht af

Zelf blijft Deman in ieder geval rustig onder de interesse. Hij focust zich in eerste instantie op zijn interlandverplichtingen, want na de Rode Duivels sluit hij nog aan bij de beloften voor het EK. "Als voetballer heb je altijd je ambities. Mijn focus ligt op de stage bij de Duivels", reageert hij immers in HLN. "Ik wil die zo goed mogelijk afwerken. We zien wel wat er daarna op mij afkomt." 

Bij welke Belgische topclub zou Deman best passen?

Meest recent

De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

25
25
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

37
37
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

258
258
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

107
107
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

63
63
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

123
123
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

117
117
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

211
211
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

434
434
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

176
176
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

333
333
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

76
76
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

302
302
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

259
259
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

218
218
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

80
80
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

132
132
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

92
92
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

534
534
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

261
261
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

85
85
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

81
81
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

449
449

Meer sportnieuws