West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

door
West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

West Ham United heeft zich woensdagavond verzekerd van de eindoverwinning in de Conference League. Lange tijd leek de finale tegen ACF Fiorentina op verlengen af te stevenen. Maar in de 90ste minuut ontsnapte Jarrod Bowen aan de buitenspelval en trapte hij de Engelsen naar een 1-2-overwinning.


De finale in Praag kreeg een veelbelovende start. Na amper één minuut kon West Ham, dat eerder deze campagne al won van AA Gent en RSC Anderlecht, meteen dreigen via Michail Antonio. Daar volgde meteen een antwoord van Fiorentina op. Maar vervolgens ging het tempo naar omlaag en viel er nog weinig te beleven in de eerste periode. Al was er wel nog wat opschudding toen Fiorentina-aanvoerder Cristiano Biraghi bekogeld werd vanuit de tribunes en daar een gapende hoofdwonde aan over hield. In de extra tijd van de eerste helft werd een doelpunt van de Italianen dan weer terecht afgekeurd.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

Knappe reactie Fiorentina

Na de pauze brak de wedstrijd gelukkig wel open. Na vermeende handspel van Biraghi besloot de VAR om in te grijpen en werd de bal op de stip gelegd. Said Benrahma nam het geschenkje gretig in ontvangst. Het antwoord van Fiorentina mocht echter gezien worden. Na een goede combinatie tussen Sofyan Amrabat en Nicolas Gonzalez, belandde de bal bij Giacomo Bonaventura. Die trapte de Italianen op fraaie wijze langszij.

Bowen beslist

Met een 1-1-tussenstand op het scorebord volgden nog kansen voor beide ploegen, maar doelpunten vielen niet meteen. En zo leek de finale net zoals in de Europa League af te stevenen op verlengingen. Maar dat was buiten Bowen gerekend. De Engelsman werd goed diep gestuurd door Lucas Paqueta en trapt de winnende treffer in de 90ste minuut tegen de touwen. Een delirium dus voor West Ham, tranen bij Fiorentina.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

11
11
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

110
110
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

76
76
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

7
7
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

137
137
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

70
70
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

35
35
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

67
67
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

57
57
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

263
263
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

175
175
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

178
178
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

183
183
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

108
108
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

272
272
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

307
307
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

842
842
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

52
52
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

344
344
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1248
1248
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

422
422
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

145
145
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

398
398

Meer sportnieuws