West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

133 stemmen
West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

West Ham United heeft zich woensdagavond verzekerd van de eindoverwinning in de Conference League. Lange tijd leek de finale tegen ACF Fiorentina op verlengen af te stevenen. Maar in de 90ste minuut ontsnapte Jarrod Bowen aan de buitenspelval en trapte hij de Engelsen naar een 1-2-overwinning.


De finale in Praag kreeg een veelbelovende start. Na amper één minuut kon West Ham, dat eerder deze campagne al won van AA Gent en RSC Anderlecht, meteen dreigen via Michail Antonio. Daar volgde meteen een antwoord van Fiorentina op. Maar vervolgens ging het tempo naar omlaag en viel er nog weinig te beleven in de eerste periode. Al was er wel nog wat opschudding toen Fiorentina-aanvoerder Cristiano Biraghi bekogeld werd vanuit de tribunes en daar een gapende hoofdwonde aan over hield. In de extra tijd van de eerste helft werd een doelpunt van de Italianen dan weer terecht afgekeurd.

Knappe reactie Fiorentina

Na de pauze brak de wedstrijd gelukkig wel open. Na vermeende handspel van Biraghi besloot de VAR om in te grijpen en werd de bal op de stip gelegd. Said Benrahma nam het geschenkje gretig in ontvangst. Het antwoord van Fiorentina mocht echter gezien worden. Na een goede combinatie tussen Sofyan Amrabat en Nicolas Gonzalez, belandde de bal bij Giacomo Bonaventura. Die trapte de Italianen op fraaie wijze langszij.

Bowen beslist

Met een 1-1-tussenstand op het scorebord volgden nog kansen voor beide ploegen, maar doelpunten vielen niet meteen. En zo leek de finale net zoals in de Europa League af te stevenen op verlengingen. Maar dat was buiten Bowen gerekend. De Engelsman werd goed diep gestuurd door Lucas Paqueta en trapt de winnende treffer in de 90ste minuut tegen de touwen. Een delirium dus voor West Ham, tranen bij Fiorentina.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

120
120
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

145
145
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

181
181
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

552
552
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

511
511
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

359
359
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

196
196
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1053
1053
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws