West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

door
West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

West Ham United heeft zich woensdagavond verzekerd van de eindoverwinning in de Conference League. Lange tijd leek de finale tegen ACF Fiorentina op verlengen af te stevenen. Maar in de 90ste minuut ontsnapte Jarrod Bowen aan de buitenspelval en trapte hij de Engelsen naar een 1-2-overwinning.


De finale in Praag kreeg een veelbelovende start. Na amper één minuut kon West Ham, dat eerder deze campagne al won van AA Gent en RSC Anderlecht, meteen dreigen via Michail Antonio. Daar volgde meteen een antwoord van Fiorentina op. Maar vervolgens ging het tempo naar omlaag en viel er nog weinig te beleven in de eerste periode. Al was er wel nog wat opschudding toen Fiorentina-aanvoerder Cristiano Biraghi bekogeld werd vanuit de tribunes en daar een gapende hoofdwonde aan over hield. In de extra tijd van de eerste helft werd een doelpunt van de Italianen dan weer terecht afgekeurd.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Knappe reactie Fiorentina

Na de pauze brak de wedstrijd gelukkig wel open. Na vermeende handspel van Biraghi besloot de VAR om in te grijpen en werd de bal op de stip gelegd. Said Benrahma nam het geschenkje gretig in ontvangst. Het antwoord van Fiorentina mocht echter gezien worden. Na een goede combinatie tussen Sofyan Amrabat en Nicolas Gonzalez, belandde de bal bij Giacomo Bonaventura. Die trapte de Italianen op fraaie wijze langszij.

Bowen beslist

Met een 1-1-tussenstand op het scorebord volgden nog kansen voor beide ploegen, maar doelpunten vielen niet meteen. En zo leek de finale net zoals in de Europa League af te stevenen op verlengingen. Maar dat was buiten Bowen gerekend. De Engelsman werd goed diep gestuurd door Lucas Paqueta en trapt de winnende treffer in de 90ste minuut tegen de touwen. Een delirium dus voor West Ham, tranen bij Fiorentina.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

0
0
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

45
45
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

60
60
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

137
137
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

124
124
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

55
55
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

261
261
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

308
308
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

35
35
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

57
57
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

294
294
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

300
300
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

137
137
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

104
104
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

101
101
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

302
302
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

86
86
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

376
376
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

126
126
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

290
290
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

439
439
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

273
273
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

761
761
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

300
300
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

183
183

Meer sportnieuws