West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

133
West Ham pakt Conference League na goal in 90ste minuut

West Ham United heeft zich woensdagavond verzekerd van de eindoverwinning in de Conference League. Lange tijd leek de finale tegen ACF Fiorentina op verlengen af te stevenen. Maar in de 90ste minuut ontsnapte Jarrod Bowen aan de buitenspelval en trapte hij de Engelsen naar een 1-2-overwinning.


De finale in Praag kreeg een veelbelovende start. Na amper één minuut kon West Ham, dat eerder deze campagne al won van AA Gent en RSC Anderlecht, meteen dreigen via Michail Antonio. Daar volgde meteen een antwoord van Fiorentina op. Maar vervolgens ging het tempo naar omlaag en viel er nog weinig te beleven in de eerste periode. Al was er wel nog wat opschudding toen Fiorentina-aanvoerder Cristiano Biraghi bekogeld werd vanuit de tribunes en daar een gapende hoofdwonde aan over hield. In de extra tijd van de eerste helft werd een doelpunt van de Italianen dan weer terecht afgekeurd.

Knappe reactie Fiorentina

Na de pauze brak de wedstrijd gelukkig wel open. Na vermeende handspel van Biraghi besloot de VAR om in te grijpen en werd de bal op de stip gelegd. Said Benrahma nam het geschenkje gretig in ontvangst. Het antwoord van Fiorentina mocht echter gezien worden. Na een goede combinatie tussen Sofyan Amrabat en Nicolas Gonzalez, belandde de bal bij Giacomo Bonaventura. Die trapte de Italianen op fraaie wijze langszij.

Bowen beslist

Met een 1-1-tussenstand op het scorebord volgden nog kansen voor beide ploegen, maar doelpunten vielen niet meteen. En zo leek de finale net zoals in de Europa League af te stevenen op verlengingen. Maar dat was buiten Bowen gerekend. De Engelsman werd goed diep gestuurd door Lucas Paqueta en trapt de winnende treffer in de 90ste minuut tegen de touwen. Een delirium dus voor West Ham, tranen bij Fiorentina.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

208
208
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

18
18
Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

108
108
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

71
71
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

32
32
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

143
143
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

64
64
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

90
90
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

29
29
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

174
174
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

141
141
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

50
50
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

169
169
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1068
1068
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

86
86
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

50
50
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

203
203
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

187
187
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

196
196
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

82
82
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

449
449
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

285
285

Meer sportnieuws