Grote honger bij Anderlecht: "Play-Offs en dan de titel"

door
Grote honger bij Anderlecht:

Hoewel de ontknoping in de Jupiler Pro League nog maar enkele dagen achter de rug is, begint bij RSC Anderlecht alweer de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Deze week verzamelen de niet-internationals voor hun medische proeven en eerste trainingen. En aan vernieuwde ambitie bij de recordkampioen geen gebrek.


Paars-Wit legde in het voorbije seizoen weliswaar een degelijke campagne in de Conference League af, maar in eigen land waren de resultaten ronduit ondermaats. Zo beëindigden de Brusselaars de reguliere competitie op een pijnlijke elfde plaats. In de komende jaargang wil Anderlecht dan ook een pak beter doen. Zeno Debast mikt zelfs bijzonder hoog.

De jonge verdediger was woensdag één van de spelers die werd betrokken bij de opening van een gloednieuw voetbalpleintje in Anderlecht. In de marge daarvan blikte hij ook al eens vooruit op het komende seizoen. "Je bent Anderlecht en dan moet je altijd zo hoog mogelijk mikken: de Play-Offs en dan de titel", is Debast hongerig in gesprek met La Dernière Heure.

LEES OOK: Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zomerse toptransfer?

Zelf zal de jongeling pas later aansluiten in de voorbereiding, eerst werkt hij nog het EK U21 af met de Belgische beloften. En ook daarna oogst zijn toekomst wat onzeker. Debast is immers één van de weinige spelers waar RSCA momenteel een forse winst op kan boeken en de club is niet in staat om een interessante aanbieding zomaar naast zich neer te leggen. "We zullen zien of ik nog bij Anderlecht zit op het moment van mijn terugkeer. Mijn hart is mauve en momenteel is er van een vertrek geen sprake, maar in het voetbal weet je nooit", aldus Debast.

Anderlecht doet volgend seizoen weer mee aan de top ...

Meest recent

Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

3
3
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

19
19
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

33
33
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

59
59
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

49
49
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

361
361
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

77
77
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

227
227
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

74
74
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

121
121
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

103
103
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

105
105
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

118
118
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

411
411
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

107
107
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

86
86
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

79
79
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

139
139
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

551
551
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

281
281
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

253
253
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

155
155
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

50
50
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

407
407

Meer sportnieuws