'Barça haalt eerste zomeraanwinst na bijzondere clausule'

196
'Barça haalt eerste zomeraanwinst na bijzondere clausule'

Het seizoen van Spaans kampioen FC Barcelona zit erop en dus wordt in Camp Nou al volop richting de komende jaargang toegewerkt. Zo zou Barça quasi rond zijn met de eerste aanwinst van de zomermercato. Maar in de overeenkomst wordt wel een opmerkelijke clausule opgenomen.


Na enkele magere jaren herpakte Barça zich dit seizoen met het winnen van de landstitel. Maar de Europese campagne draaide weer uit op een teleurstelling. Om in de komende jaargang opnieuw een rol van betekenis te spelen op het Europese toneel is extra versterking dan ook welgekomen. Met name in de defensie, waar een plek sinds afgelopen winter een plekje vacant is vrijgekomen na het pensioen van Gerard Piqué.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Transfervrij koopje

Zoals geweten kampen de Catalanen echter met de nodige financiële restricties. Dus wordt het vizier vooral gezicht op spelers die transfervrij opgepikt kunnen worden. En volgens Marca heeft de club inmiddels een eerste keer beet. Zo zou Iñigo Martinez weldra zijn kribbel zetten. De 19-voudige international van Spanje speelde sinds 2018 voor Athletic Bilbao en was daar een vaste sterkhouder in de defensie. Maar zijn contract in het Baskenland was aflopend, afgelopen weekend zwaaide hij definitief af.

Financieel ingedekt

Dus zag Barça zijn kans schoon om toe te slaan bij de transfervrije 31-jarige. Volgens Marca zijn club en speler er inmiddels uit over een overeenkomst van twee seizoenen. Daarin zou wel een opmerkelijke clausule staan. Indien de Catalanen er wegens financiële redenen niet in slagen om Martinez in te schrijven voor La Liga, zou hij immers een compensatie ontvangen. De clubleiding gaat er evenwel vanuit dat de verdediger gewoon geregistreerd kan worden.

Barça gaat versterkt uit de mercato komen ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

64
64
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

73
73
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

91
91
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

77
77
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

150
150
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

202
202
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

76
76
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

106
106
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

75
75
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

122
122
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

219
219
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

107
107
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

989
989
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

399
399
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

440
440
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

424
424

Meer sportnieuws