'Fredberg begeleidt Anderlecht-duo richting uitgang'

door
'Fredberg begeleidt Anderlecht-duo richting uitgang'

CEO Sports Jesper Fredberg is RSC Anderlecht meer dan ooit naar zijn hand aan het zetten. Met Mikkel Hemmersam plaatste de Deense sportieve baas dinsdag opnieuw één van zijn landgenoten op een strategisch belangrijke positie. Daarnaast zou hij twee pionnen naar de uitgang begeleiden die door zijn voorgangers werden aangetrokken.


Eind november maakte Paars-Wit de komst van Fredberg officieel bekend. Hij was niet bekend bij het grote publiek, maar had in de voorbije jaren goed werk geleverd bij Viborg. Oorspronkelijk leek hij de nieuwe rechterhand te worden van Peter Verbeke, maar al snel bleek dat Fredberg niet van plan is om tweede viool te spelen. Nadat hij benoemd werd als ‘CEO Sports’, werd dan ook al snel afscheid genomen van Verbeke. Ondertussen had hij met zijn landgenoot Brian Riemer alvast een nieuwe hoofdcoach aangesteld. En woensdag volgde dus nog Deen voor één van de sleutelposities.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Nog meer Denen

Zo werd Hemmersam officieel aangekondigd als nieuwe 'Sports Manager'. Een opvallende zet want zijn functieomschrijving komt overeen met die van Verbeke, waarvoor volgens Fredberg nochtans geen plaats meer was. Het toont eens te meer aan hoe zijn macht binnen de club toeneemt. En volgens Het Laatste Nieuws komen er nog meer van zijn verschuivingen aan. Zo zouden Guillaume Gillet en Robin Veldman wel degelijk op weg zijn naar de uitgang.

Ajax op de loer

Die eerste begon het seizoen als assistent-trainer van Felice Mazzu en werd na diens ontslag teruggeschoven als hoofdcoach van de RSCA Futures. Dat hij zou moeten beschikken hing echter al een tijdje in de lucht. Hetzelfde geldt voor Veldman. Wouter Vandenhaute en co hadden nochtans grote plannen met de Nederlandse (assistent-)coach. Maar volgens HLN zou Fredberg hem hebben laten weten dat hij geen toekomst meer heeft bij de eerste ploeg. Deze week nog zou zijn contract ontbonden kunnen worden. Onder meer Ajax zou alvast aan zijn mouw trekken.

Fredberg krijgt veel te veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

1
1
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

18
18
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

23
23
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

28
28
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

158
158
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

87
87
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

72
72
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

31
31
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

230
230
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

42
42
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

81
81
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

41
41
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

373
373
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

526
526
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

357
357
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

452
452
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

171
171
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

253
253
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

187
187
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

190
190
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

154
154
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

377
377
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

99
99
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

350
350

Meer sportnieuws