'Fredberg begeleidt Anderlecht-duo richting uitgang'

585 stemmen
'Fredberg begeleidt Anderlecht-duo richting uitgang'

CEO Sports Jesper Fredberg is RSC Anderlecht meer dan ooit naar zijn hand aan het zetten. Met Mikkel Hemmersam plaatste de Deense sportieve baas dinsdag opnieuw één van zijn landgenoten op een strategisch belangrijke positie. Daarnaast zou hij twee pionnen naar de uitgang begeleiden die door zijn voorgangers werden aangetrokken.


Eind november maakte Paars-Wit de komst van Fredberg officieel bekend. Hij was niet bekend bij het grote publiek, maar had in de voorbije jaren goed werk geleverd bij Viborg. Oorspronkelijk leek hij de nieuwe rechterhand te worden van Peter Verbeke, maar al snel bleek dat Fredberg niet van plan is om tweede viool te spelen. Nadat hij benoemd werd als ‘CEO Sports’, werd dan ook al snel afscheid genomen van Verbeke. Ondertussen had hij met zijn landgenoot Brian Riemer alvast een nieuwe hoofdcoach aangesteld. En woensdag volgde dus nog Deen voor één van de sleutelposities.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Nog meer Denen

Zo werd Hemmersam officieel aangekondigd als nieuwe 'Sports Manager'. Een opvallende zet want zijn functieomschrijving komt overeen met die van Verbeke, waarvoor volgens Fredberg nochtans geen plaats meer was. Het toont eens te meer aan hoe zijn macht binnen de club toeneemt. En volgens Het Laatste Nieuws komen er nog meer van zijn verschuivingen aan. Zo zouden Guillaume Gillet en Robin Veldman wel degelijk op weg zijn naar de uitgang.

Ajax op de loer

Die eerste begon het seizoen als assistent-trainer van Felice Mazzu en werd na diens ontslag teruggeschoven als hoofdcoach van de RSCA Futures. Dat hij zou moeten beschikken hing echter al een tijdje in de lucht. Hetzelfde geldt voor Veldman. Wouter Vandenhaute en co hadden nochtans grote plannen met de Nederlandse (assistent-)coach. Maar volgens HLN zou Fredberg hem hebben laten weten dat hij geen toekomst meer heeft bij de eerste ploeg. Deze week nog zou zijn contract ontbonden kunnen worden. Onder meer Ajax zou alvast aan zijn mouw trekken.

Fredberg krijgt veel te veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

19
19
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

210
210
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

307
307
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

44
44
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

91
91
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

181
181
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

218
218
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

253
253
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

70
70
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

52
52
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

249
249
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

94
94
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

272
272
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

312
312
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

71
71
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

60
60
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

564
564
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

72
72
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

185
185
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

392
392
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

64
64
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

172
172
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

324
324
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

52
52
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

67
67

Meer sportnieuws