Tedesco komt met verklaring bij selecties Vanaken en Deman

door
Tedesco komt met verklaring bij selecties Vanaken en Deman

Domenico Tedesco heeft ook bij de bekendmaking van zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels voor de nodige verrassingen gezorgd. Zo haalde hij dit keer bijvoorbeeld wél verschillende spelers uit de Belgische competitie bij de groep. Liefst vijf jongens die momenteel actief zijn in de Jupiler Pro League moeten zich volgende week in Tubeke melden.


Tedesco was weliswaar genoodzaakt om zijn selectie aan te passen nadat een aantal spelers forfait moest geven wegens blessureleed en anderen werden afgestaan aan de beloften die in juni hun EK afwerken. Bovendien woonde de bondscoach in de voorbije weken heel wat JPL-wedstrijden bij. Bijgevolg werden Mike Trésor (KRC Genk), Arnaud Bodart (Standard), Olivier Deman (Cercle Brugge), Jan Vertonghen (RSC Anderlecht) en Hans Vanaken (Club Brugge) opgenomen in de kern voor de komende EK-kwalificatieduels.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Vormverbetering Vanaken

Die laatste maakt dus zijn rentree nadat hij tijdens de voorbije interland-periode nog over het hoofd werd gezien. Nochtans heeft Club Brugge niet bepaald een groots seizoen achter de rug. "Ik heb de spelers in de Belgische competitie langer kunnen analyseren. Zo zag ik bijvoorbeeld een grote verbetering in de vorm van Hans Vanaken. Ik geef nu de kans aan wat andere spelers om zich te tonen", verklaarde Tedesco op zijn persconferentie.

25 Sprints in opwarming

En er mag nog een tweede Bruggeling naar de nationale ploeg afzakken, eentje van Cercle zowaar. Zo is Deman misschien wel de meest opvallende naam in de selectie. "Hij speelde de laatste wedstrijd van het seizoen niet voor Cercle, omdat we al in contact stonden met de club. Hij geeft elke wedstrijd elk veel. Ik observeerde hem tijdens zijn opwarming, zo'n kwartiertje. Daarin deed hij wel 25 sprints, echt voluit. Dat zegt genoeg over zijn karakter, én hij heeft een uitstekende techniek."

Wie is voor u de meest verrassende debutant?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

39
39
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

73
73
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

104
104
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

92
92
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

220
220
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

103
103
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

301
301
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

72
72
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

274
274
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

102
102
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

79
79
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

180
180
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

215
215
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

494
494
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

117
117
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

84
84
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

195
195
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

720
720
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

323
323
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

266
266
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

873
873
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

421
421
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

167
167

Meer sportnieuws