Tedesco komt met verklaring bij selecties Vanaken en Deman

918 stemmen
Tedesco komt met verklaring bij selecties Vanaken en Deman

Domenico Tedesco heeft ook bij de bekendmaking van zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels voor de nodige verrassingen gezorgd. Zo haalde hij dit keer bijvoorbeeld wél verschillende spelers uit de Belgische competitie bij de groep. Liefst vijf jongens die momenteel actief zijn in de Jupiler Pro League moeten zich volgende week in Tubeke melden.


Tedesco was weliswaar genoodzaakt om zijn selectie aan te passen nadat een aantal spelers forfait moest geven wegens blessureleed en anderen werden afgestaan aan de beloften die in juni hun EK afwerken. Bovendien woonde de bondscoach in de voorbije weken heel wat JPL-wedstrijden bij. Bijgevolg werden Mike Trésor (KRC Genk), Arnaud Bodart (Standard), Olivier Deman (Cercle Brugge), Jan Vertonghen (RSC Anderlecht) en Hans Vanaken (Club Brugge) opgenomen in de kern voor de komende EK-kwalificatieduels.

LEES OOK: Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

Vormverbetering Vanaken

Die laatste maakt dus zijn rentree nadat hij tijdens de voorbije interland-periode nog over het hoofd werd gezien. Nochtans heeft Club Brugge niet bepaald een groots seizoen achter de rug. "Ik heb de spelers in de Belgische competitie langer kunnen analyseren. Zo zag ik bijvoorbeeld een grote verbetering in de vorm van Hans Vanaken. Ik geef nu de kans aan wat andere spelers om zich te tonen", verklaarde Tedesco op zijn persconferentie.

25 Sprints in opwarming

En er mag nog een tweede Bruggeling naar de nationale ploeg afzakken, eentje van Cercle zowaar. Zo is Deman misschien wel de meest opvallende naam in de selectie. "Hij speelde de laatste wedstrijd van het seizoen niet voor Cercle, omdat we al in contact stonden met de club. Hij geeft elke wedstrijd elk veel. Ik observeerde hem tijdens zijn opwarming, zo'n kwartiertje. Daarin deed hij wel 25 sprints, echt voluit. Dat zegt genoeg over zijn karakter, én hij heeft een uitstekende techniek."

Wie is voor u de meest verrassende debutant?

Meest recent

Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

1
1
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

10
10
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

104
104
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

73
73
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

55
55
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

73
73
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

114
114
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

352
352
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

118
118
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

117
117
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

172
172
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

211
211
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

211
211
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

169
169
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

295
295
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

403
403
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

544
544
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

81
81
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

467
467
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

657
657
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

259
259
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

312
312
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

104
104

Meer sportnieuws