Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

1612
Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

Antwerp FC pakte zijn eerste landstitel in 66 jaar, een onverwacht en onverhoopt succes aangezien het winnen van de Jupiler Pro League dit seizoen niet op de planning stond. Desalniettemin zorgde dit voor een uitbundig feest op het grondgebied van Antwerpen, waar het volk massaal de straten opging om de titel te vieren. Na het feestgedruis wacht echter een uitdagende taak voor Marc Overmars op de transfermarkt. Antwerp beschikte dit seizoen over een krappe selectie en loopt niet bepaald over van de pure kwaliteit. Bovendien dreigt zowat de helft van de kampioenenploeg de club te verlaten in de komende zomermercato.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

Geen traditionele kampioenenploeg

“Iedereen had het tot nu ook altijd over Wembley ‘93. Die Europacup II-finale gaat een mooie bladzijde blijven, maar deze afloop zal er altijd bovenuit steken”, zei Patrick Goots na de historische en onverwachte triomf van Antwerp FC. Het winnen van de Jupiler Pro League stond zeker niet op de planning voor dit seizoen, maar deze trofee fungeert wel als een extra hefboom en het geeft de club weer een paar jaar voorsprong op haar verdere ontwikkeling en uitbouw. “We hebben het laatste van dit Antwerp nog niet gezien. Er staat in en rond de Bosuil nog heel wat te gebeuren”, voorspelt Goots nu al in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel heeft een uiterst opmerkelijke prestatie geleverd bij Antwerp FC door de titel te veroveren, ondanks het feit dat hij niet over een traditionele ‘kampioenenploeg’ beschikte. Spelers zoals Jelle Bataille en Sam Vines, die als ‘gemiddeld’ werden beschouwd, bereikten onder zijn leiding hun hoogste niveau ooit. Gaston Avila, Arbnor Muja, Gyrano Kerk en Christopher Scott, met alle respect, worden dan weer niet beschouwd als wereldvoetballers. Toch is het van Bommel gelukt om geschiedenis te schrijven bij Antwerp door zowel de Croky Cup als de Jupiler Pro League te winnen met deze ploeg.



Mark van Bommel heeft de stoutste verwachtingen overtroffen op de Bosuil, maar ook Marc Overmars heeft een aanzienlijke bijdrage geleverd aan het huidige succes van Antwerp FC. “Dit succes moet speciaal aanvoelen voor Marc”, beaamde voorzitter Paul Gheysens na de titelwedstrijd tegen KRC Genk. “Ik geloof ook dat Overmars van Mark van Bommel een betere coach heeft gemaakt. Samen hebben ze een fantastisch team samengesteld. Met het winnen van de dubbel ligt Antwerp eigenlijk al voor op schema. We doen het met minder mensen dan de andere topclubs in België, en ik denk dat dat het grote verschil is waarin wij nog stappen kunnen zetten.”

Halve basisploeg weg?

Na de onverwachte titelwinst zal Antwerp FC een andere benadering ervaren in de media en pers. Als titelverdediger en deelnemer aan de Champions League play-offs zullen de verwachtingen aanzienlijk hoger liggen dan dit seizoen. De rol van underdog zal niet langer passend zijn voor de Great Old, aangezien ze in het volgende seizoen beschouwd zullen worden als een van de titelfavorieten. Om aan deze verhoogde verwachtingen te voldoen, zal de spelerskern van Antwerp kwalitatief sterker en uitgebreider moeten worden. Dit wordt een uitdaging, aangezien er mogelijk meerdere sterkhouders de club zullen verlaten.

De uitgaande transfer van Willan Pacho (Eintracht Frankfurt) is al reeds enkele maanden bekend, terwijl de huurlingen Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou), Calvin Stengs (OGC Nice) en Mandela Keita (Oud-Heverlee Leuven) naar verwachting niet meer zullen terugkeren naar de Bosuil volgend seizoen, tenzij er sprake is van grote verrassingen. Kerk kon niet overtuigen tijdens zijn periode bij Antwerp en er is ook geen aankoopclausule opgenomen in de huurdeal. Voor Stengs en Keita is er wel een optie tot koop opgenomen, elk ter waarde van naar verluidt 10 miljoen euro, maar Antwerp is niet bereid om transfers van zo’n grootte-orde te betalen.



Het vertrek van Pieter Gerkens staat wel al vast, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De middenvelder, die een favoriet is van Mark van Bommel, is op weg naar AA Gent. Daarnaast zijn er verschillende sterkhouders die in het buitenland in trek zijn, zoals het veelbelovende talent Arthur Vermeeren, die interesse geniet van clubs zoals Paris Saint-Germain, Manchester City, AC Milan en FC Barcelona. Ook doelman Jean Butez, de betrouwbare sluitpost, wordt gevolgd door clubs als Villarreal en AS Monaco, terwijl Vincent Janssen op de radar van Burnley FC staat. Het zal ongetwijfeld een helse uitdaging worden voor Antwerp FC om deze drie sleutelfiguren bij de ploeg te behouden tijdens de komende zomertransferperiode.

Wie vertrekt?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Het vertrek van deze spelers zou een aanzienlijke impact hebben op Antwerp FC, aangezien ze allemaal op hun eigen manier een belangrijke rol hebben gespeeld in de titelwinst van de club.

🚀

Wie speelt volgend seizoen zeker niet bij Antwerp?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

17
17
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

21
21
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

37
37
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

152
152
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

87
87
Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

België won in de Nations League met 3-0 van Turkije. Romelu Lukaku was weer invaller en lijkt ...

103
103
Harde les voor Mark van Bommel: “Werkt gewoon niet”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van Turkije namens de Nations League terwijl Frankrijk en ...

143
143
Verkeerde keuze Van Bommel? Coach is het niét eens

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat is uiteraard een zeer goed resultaat. Alleen ...

145
145
Albert stelt zich vragen bij één keuze van Van Bommel

België won met 3-0 van Turkije, maar dat was een overdreven score. De Turken hadden zelfs een ...

116
116
Verschaeren schept duidelijkheid: "Daarom verliet ik RSCA"

Yari Verschaeren vertrok afgelopen zomer transfervrij bij RSC Anderlecht. Enkele weken later tekende ...

199
199
Geurtje aan gele kaart De Bruyne? Van Bommel reageert

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

149
149
Europese pers trekt grote ogen: één Duivel eist headlines op

De Rode Duivels blijven het goed doen onder het bewind van bondscoach Mark van Bommel. In de Nations ...

389
389
Lukaku breekt stilte na lastig parket: "Binnenkort gesprek"

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

91
91
Vanaken krijgt kans in basis: kranten vellen hard verdict

Bondscoach Mark van Bommel speelde vrijdagavond op de verrassing met zijn basiself tegen Turkije. Zo ...

1009
1009
'Van Bommel belt Madrid: Courtois keert tóch terug'

Mark van Bommel zocht Thibaut Courtois op in Madrid en daar werd het afgesproken: geen Nations ...

273
273
Ngoy clasht zwaar met Güler: oorzaak voor relletje onthuld

De Rode Duivels hebben opnieuw een sterke prestatie neergezet in de Nations League. Zo werd ...

1144
1144
PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

106
106
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

264
264
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

187
187
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

98
98
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

131
131
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

55
55
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

223
223
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

212
212
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

131
131

Meer sportnieuws