Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

door
Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

Antwerp FC pakte zijn eerste landstitel in 66 jaar, een onverwacht en onverhoopt succes aangezien het winnen van de Jupiler Pro League dit seizoen niet op de planning stond. Desalniettemin zorgde dit voor een uitbundig feest op het grondgebied van Antwerpen, waar het volk massaal de straten opging om de titel te vieren. Na het feestgedruis wacht echter een uitdagende taak voor Marc Overmars op de transfermarkt. Antwerp beschikte dit seizoen over een krappe selectie en loopt niet bepaald over van de pure kwaliteit. Bovendien dreigt zowat de helft van de kampioenenploeg de club te verlaten in de komende zomermercato.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Geen traditionele kampioenenploeg

“Iedereen had het tot nu ook altijd over Wembley ‘93. Die Europacup II-finale gaat een mooie bladzijde blijven, maar deze afloop zal er altijd bovenuit steken”, zei Patrick Goots na de historische en onverwachte triomf van Antwerp FC. Het winnen van de Jupiler Pro League stond zeker niet op de planning voor dit seizoen, maar deze trofee fungeert wel als een extra hefboom en het geeft de club weer een paar jaar voorsprong op haar verdere ontwikkeling en uitbouw. “We hebben het laatste van dit Antwerp nog niet gezien. Er staat in en rond de Bosuil nog heel wat te gebeuren”, voorspelt Goots nu al in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel heeft een uiterst opmerkelijke prestatie geleverd bij Antwerp FC door de titel te veroveren, ondanks het feit dat hij niet over een traditionele ‘kampioenenploeg’ beschikte. Spelers zoals Jelle Bataille en Sam Vines, die als ‘gemiddeld’ werden beschouwd, bereikten onder zijn leiding hun hoogste niveau ooit. Gaston Avila, Arbnor Muja, Gyrano Kerk en Christopher Scott, met alle respect, worden dan weer niet beschouwd als wereldvoetballers. Toch is het van Bommel gelukt om geschiedenis te schrijven bij Antwerp door zowel de Croky Cup als de Jupiler Pro League te winnen met deze ploeg.



Mark van Bommel heeft de stoutste verwachtingen overtroffen op de Bosuil, maar ook Marc Overmars heeft een aanzienlijke bijdrage geleverd aan het huidige succes van Antwerp FC. “Dit succes moet speciaal aanvoelen voor Marc”, beaamde voorzitter Paul Gheysens na de titelwedstrijd tegen KRC Genk. “Ik geloof ook dat Overmars van Mark van Bommel een betere coach heeft gemaakt. Samen hebben ze een fantastisch team samengesteld. Met het winnen van de dubbel ligt Antwerp eigenlijk al voor op schema. We doen het met minder mensen dan de andere topclubs in België, en ik denk dat dat het grote verschil is waarin wij nog stappen kunnen zetten.”

Halve basisploeg weg?

Na de onverwachte titelwinst zal Antwerp FC een andere benadering ervaren in de media en pers. Als titelverdediger en deelnemer aan de Champions League play-offs zullen de verwachtingen aanzienlijk hoger liggen dan dit seizoen. De rol van underdog zal niet langer passend zijn voor de Great Old, aangezien ze in het volgende seizoen beschouwd zullen worden als een van de titelfavorieten. Om aan deze verhoogde verwachtingen te voldoen, zal de spelerskern van Antwerp kwalitatief sterker en uitgebreider moeten worden. Dit wordt een uitdaging, aangezien er mogelijk meerdere sterkhouders de club zullen verlaten.

De uitgaande transfer van Willan Pacho (Eintracht Frankfurt) is al reeds enkele maanden bekend, terwijl de huurlingen Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou), Calvin Stengs (OGC Nice) en Mandela Keita (Oud-Heverlee Leuven) naar verwachting niet meer zullen terugkeren naar de Bosuil volgend seizoen, tenzij er sprake is van grote verrassingen. Kerk kon niet overtuigen tijdens zijn periode bij Antwerp en er is ook geen aankoopclausule opgenomen in de huurdeal. Voor Stengs en Keita is er wel een optie tot koop opgenomen, elk ter waarde van naar verluidt 10 miljoen euro, maar Antwerp is niet bereid om transfers van zo’n grootte-orde te betalen.



Het vertrek van Pieter Gerkens staat wel al vast, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De middenvelder, die een favoriet is van Mark van Bommel, is op weg naar AA Gent. Daarnaast zijn er verschillende sterkhouders die in het buitenland in trek zijn, zoals het veelbelovende talent Arthur Vermeeren, die interesse geniet van clubs zoals Paris Saint-Germain, Manchester City, AC Milan en FC Barcelona. Ook doelman Jean Butez, de betrouwbare sluitpost, wordt gevolgd door clubs als Villarreal en AS Monaco, terwijl Vincent Janssen op de radar van Burnley FC staat. Het zal ongetwijfeld een helse uitdaging worden voor Antwerp FC om deze drie sleutelfiguren bij de ploeg te behouden tijdens de komende zomertransferperiode.

Wie vertrekt?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Het vertrek van deze spelers zou een aanzienlijke impact hebben op Antwerp FC, aangezien ze allemaal op hun eigen manier een belangrijke rol hebben gespeeld in de titelwinst van de club.

Wie speelt volgend seizoen zeker niet bij Antwerp?

Meest recent

Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

7
7
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

60
60
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

73
73
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

10
10
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

277
277
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

61
61
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

96
96
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

269
269
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

65
65
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

633
633
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

231
231
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

52
52
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

496
496
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

93
93
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

23
23
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

527
527
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

53
53
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

23
23
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

941
941
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

173
173
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

367
367
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

25
25
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

227
227
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

600
600

Meer sportnieuws