Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

1612
Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

Antwerp FC pakte zijn eerste landstitel in 66 jaar, een onverwacht en onverhoopt succes aangezien het winnen van de Jupiler Pro League dit seizoen niet op de planning stond. Desalniettemin zorgde dit voor een uitbundig feest op het grondgebied van Antwerpen, waar het volk massaal de straten opging om de titel te vieren. Na het feestgedruis wacht echter een uitdagende taak voor Marc Overmars op de transfermarkt. Antwerp beschikte dit seizoen over een krappe selectie en loopt niet bepaald over van de pure kwaliteit. Bovendien dreigt zowat de helft van de kampioenenploeg de club te verlaten in de komende zomermercato.

LEES OOK: Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Geen traditionele kampioenenploeg

“Iedereen had het tot nu ook altijd over Wembley ‘93. Die Europacup II-finale gaat een mooie bladzijde blijven, maar deze afloop zal er altijd bovenuit steken”, zei Patrick Goots na de historische en onverwachte triomf van Antwerp FC. Het winnen van de Jupiler Pro League stond zeker niet op de planning voor dit seizoen, maar deze trofee fungeert wel als een extra hefboom en het geeft de club weer een paar jaar voorsprong op haar verdere ontwikkeling en uitbouw. “We hebben het laatste van dit Antwerp nog niet gezien. Er staat in en rond de Bosuil nog heel wat te gebeuren”, voorspelt Goots nu al in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel heeft een uiterst opmerkelijke prestatie geleverd bij Antwerp FC door de titel te veroveren, ondanks het feit dat hij niet over een traditionele ‘kampioenenploeg’ beschikte. Spelers zoals Jelle Bataille en Sam Vines, die als ‘gemiddeld’ werden beschouwd, bereikten onder zijn leiding hun hoogste niveau ooit. Gaston Avila, Arbnor Muja, Gyrano Kerk en Christopher Scott, met alle respect, worden dan weer niet beschouwd als wereldvoetballers. Toch is het van Bommel gelukt om geschiedenis te schrijven bij Antwerp door zowel de Croky Cup als de Jupiler Pro League te winnen met deze ploeg.



Mark van Bommel heeft de stoutste verwachtingen overtroffen op de Bosuil, maar ook Marc Overmars heeft een aanzienlijke bijdrage geleverd aan het huidige succes van Antwerp FC. “Dit succes moet speciaal aanvoelen voor Marc”, beaamde voorzitter Paul Gheysens na de titelwedstrijd tegen KRC Genk. “Ik geloof ook dat Overmars van Mark van Bommel een betere coach heeft gemaakt. Samen hebben ze een fantastisch team samengesteld. Met het winnen van de dubbel ligt Antwerp eigenlijk al voor op schema. We doen het met minder mensen dan de andere topclubs in België, en ik denk dat dat het grote verschil is waarin wij nog stappen kunnen zetten.”

Halve basisploeg weg?

Na de onverwachte titelwinst zal Antwerp FC een andere benadering ervaren in de media en pers. Als titelverdediger en deelnemer aan de Champions League play-offs zullen de verwachtingen aanzienlijk hoger liggen dan dit seizoen. De rol van underdog zal niet langer passend zijn voor de Great Old, aangezien ze in het volgende seizoen beschouwd zullen worden als een van de titelfavorieten. Om aan deze verhoogde verwachtingen te voldoen, zal de spelerskern van Antwerp kwalitatief sterker en uitgebreider moeten worden. Dit wordt een uitdaging, aangezien er mogelijk meerdere sterkhouders de club zullen verlaten.

De uitgaande transfer van Willan Pacho (Eintracht Frankfurt) is al reeds enkele maanden bekend, terwijl de huurlingen Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou), Calvin Stengs (OGC Nice) en Mandela Keita (Oud-Heverlee Leuven) naar verwachting niet meer zullen terugkeren naar de Bosuil volgend seizoen, tenzij er sprake is van grote verrassingen. Kerk kon niet overtuigen tijdens zijn periode bij Antwerp en er is ook geen aankoopclausule opgenomen in de huurdeal. Voor Stengs en Keita is er wel een optie tot koop opgenomen, elk ter waarde van naar verluidt 10 miljoen euro, maar Antwerp is niet bereid om transfers van zo’n grootte-orde te betalen.



Het vertrek van Pieter Gerkens staat wel al vast, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De middenvelder, die een favoriet is van Mark van Bommel, is op weg naar AA Gent. Daarnaast zijn er verschillende sterkhouders die in het buitenland in trek zijn, zoals het veelbelovende talent Arthur Vermeeren, die interesse geniet van clubs zoals Paris Saint-Germain, Manchester City, AC Milan en FC Barcelona. Ook doelman Jean Butez, de betrouwbare sluitpost, wordt gevolgd door clubs als Villarreal en AS Monaco, terwijl Vincent Janssen op de radar van Burnley FC staat. Het zal ongetwijfeld een helse uitdaging worden voor Antwerp FC om deze drie sleutelfiguren bij de ploeg te behouden tijdens de komende zomertransferperiode.

Wie vertrekt?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Het vertrek van deze spelers zou een aanzienlijke impact hebben op Antwerp FC, aangezien ze allemaal op hun eigen manier een belangrijke rol hebben gespeeld in de titelwinst van de club.

Wie speelt volgend seizoen zeker niet bij Antwerp?

Meest recent

Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

3
3
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

11
11
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

27
27
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

126
126
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

45
45
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

46
46
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

111
111
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

31
31
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

131
131
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

674
674
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

44
44
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

62
62
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

63
63
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

331
331
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

148
148
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

91
91
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

179
179
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

172
172
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

113
113
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

224
224
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

131
131
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

81
81

Meer sportnieuws