Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

1612
Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

Antwerp FC pakte zijn eerste landstitel in 66 jaar, een onverwacht en onverhoopt succes aangezien het winnen van de Jupiler Pro League dit seizoen niet op de planning stond. Desalniettemin zorgde dit voor een uitbundig feest op het grondgebied van Antwerpen, waar het volk massaal de straten opging om de titel te vieren. Na het feestgedruis wacht echter een uitdagende taak voor Marc Overmars op de transfermarkt. Antwerp beschikte dit seizoen over een krappe selectie en loopt niet bepaald over van de pure kwaliteit. Bovendien dreigt zowat de helft van de kampioenenploeg de club te verlaten in de komende zomermercato.

LEES OOK: Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Geen traditionele kampioenenploeg

“Iedereen had het tot nu ook altijd over Wembley ‘93. Die Europacup II-finale gaat een mooie bladzijde blijven, maar deze afloop zal er altijd bovenuit steken”, zei Patrick Goots na de historische en onverwachte triomf van Antwerp FC. Het winnen van de Jupiler Pro League stond zeker niet op de planning voor dit seizoen, maar deze trofee fungeert wel als een extra hefboom en het geeft de club weer een paar jaar voorsprong op haar verdere ontwikkeling en uitbouw. “We hebben het laatste van dit Antwerp nog niet gezien. Er staat in en rond de Bosuil nog heel wat te gebeuren”, voorspelt Goots nu al in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel heeft een uiterst opmerkelijke prestatie geleverd bij Antwerp FC door de titel te veroveren, ondanks het feit dat hij niet over een traditionele ‘kampioenenploeg’ beschikte. Spelers zoals Jelle Bataille en Sam Vines, die als ‘gemiddeld’ werden beschouwd, bereikten onder zijn leiding hun hoogste niveau ooit. Gaston Avila, Arbnor Muja, Gyrano Kerk en Christopher Scott, met alle respect, worden dan weer niet beschouwd als wereldvoetballers. Toch is het van Bommel gelukt om geschiedenis te schrijven bij Antwerp door zowel de Croky Cup als de Jupiler Pro League te winnen met deze ploeg.



Mark van Bommel heeft de stoutste verwachtingen overtroffen op de Bosuil, maar ook Marc Overmars heeft een aanzienlijke bijdrage geleverd aan het huidige succes van Antwerp FC. “Dit succes moet speciaal aanvoelen voor Marc”, beaamde voorzitter Paul Gheysens na de titelwedstrijd tegen KRC Genk. “Ik geloof ook dat Overmars van Mark van Bommel een betere coach heeft gemaakt. Samen hebben ze een fantastisch team samengesteld. Met het winnen van de dubbel ligt Antwerp eigenlijk al voor op schema. We doen het met minder mensen dan de andere topclubs in België, en ik denk dat dat het grote verschil is waarin wij nog stappen kunnen zetten.”

Halve basisploeg weg?

Na de onverwachte titelwinst zal Antwerp FC een andere benadering ervaren in de media en pers. Als titelverdediger en deelnemer aan de Champions League play-offs zullen de verwachtingen aanzienlijk hoger liggen dan dit seizoen. De rol van underdog zal niet langer passend zijn voor de Great Old, aangezien ze in het volgende seizoen beschouwd zullen worden als een van de titelfavorieten. Om aan deze verhoogde verwachtingen te voldoen, zal de spelerskern van Antwerp kwalitatief sterker en uitgebreider moeten worden. Dit wordt een uitdaging, aangezien er mogelijk meerdere sterkhouders de club zullen verlaten.

De uitgaande transfer van Willan Pacho (Eintracht Frankfurt) is al reeds enkele maanden bekend, terwijl de huurlingen Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou), Calvin Stengs (OGC Nice) en Mandela Keita (Oud-Heverlee Leuven) naar verwachting niet meer zullen terugkeren naar de Bosuil volgend seizoen, tenzij er sprake is van grote verrassingen. Kerk kon niet overtuigen tijdens zijn periode bij Antwerp en er is ook geen aankoopclausule opgenomen in de huurdeal. Voor Stengs en Keita is er wel een optie tot koop opgenomen, elk ter waarde van naar verluidt 10 miljoen euro, maar Antwerp is niet bereid om transfers van zo’n grootte-orde te betalen.



Het vertrek van Pieter Gerkens staat wel al vast, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De middenvelder, die een favoriet is van Mark van Bommel, is op weg naar AA Gent. Daarnaast zijn er verschillende sterkhouders die in het buitenland in trek zijn, zoals het veelbelovende talent Arthur Vermeeren, die interesse geniet van clubs zoals Paris Saint-Germain, Manchester City, AC Milan en FC Barcelona. Ook doelman Jean Butez, de betrouwbare sluitpost, wordt gevolgd door clubs als Villarreal en AS Monaco, terwijl Vincent Janssen op de radar van Burnley FC staat. Het zal ongetwijfeld een helse uitdaging worden voor Antwerp FC om deze drie sleutelfiguren bij de ploeg te behouden tijdens de komende zomertransferperiode.

Wie vertrekt?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Het vertrek van deze spelers zou een aanzienlijke impact hebben op Antwerp FC, aangezien ze allemaal op hun eigen manier een belangrijke rol hebben gespeeld in de titelwinst van de club.

Wie speelt volgend seizoen zeker niet bij Antwerp?

Meest recent

Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

1
1
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

32
32
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

23
23
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

51
51
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

40
40
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

75
75
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

195
195
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

125
125
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

81
81
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

18
18
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

386
386
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

202
202
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

204
204
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

189
189
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

532
532
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

85
85
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

591
591
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

64
64
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

74
74
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

439
439
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

87
87
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

306
306
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

367
367

Meer sportnieuws