Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

1612 stemmen
Antwerp FC dreigt halve kampioenenploeg te verliezen

Antwerp FC pakte zijn eerste landstitel in 66 jaar, een onverwacht en onverhoopt succes aangezien het winnen van de Jupiler Pro League dit seizoen niet op de planning stond. Desalniettemin zorgde dit voor een uitbundig feest op het grondgebied van Antwerpen, waar het volk massaal de straten opging om de titel te vieren. Na het feestgedruis wacht echter een uitdagende taak voor Marc Overmars op de transfermarkt. Antwerp beschikte dit seizoen over een krappe selectie en loopt niet bepaald over van de pure kwaliteit. Bovendien dreigt zowat de helft van de kampioenenploeg de club te verlaten in de komende zomermercato.

LEES OOK: Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Geen traditionele kampioenenploeg

“Iedereen had het tot nu ook altijd over Wembley ‘93. Die Europacup II-finale gaat een mooie bladzijde blijven, maar deze afloop zal er altijd bovenuit steken”, zei Patrick Goots na de historische en onverwachte triomf van Antwerp FC. Het winnen van de Jupiler Pro League stond zeker niet op de planning voor dit seizoen, maar deze trofee fungeert wel als een extra hefboom en het geeft de club weer een paar jaar voorsprong op haar verdere ontwikkeling en uitbouw. “We hebben het laatste van dit Antwerp nog niet gezien. Er staat in en rond de Bosuil nog heel wat te gebeuren”, voorspelt Goots nu al in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel heeft een uiterst opmerkelijke prestatie geleverd bij Antwerp FC door de titel te veroveren, ondanks het feit dat hij niet over een traditionele ‘kampioenenploeg’ beschikte. Spelers zoals Jelle Bataille en Sam Vines, die als ‘gemiddeld’ werden beschouwd, bereikten onder zijn leiding hun hoogste niveau ooit. Gaston Avila, Arbnor Muja, Gyrano Kerk en Christopher Scott, met alle respect, worden dan weer niet beschouwd als wereldvoetballers. Toch is het van Bommel gelukt om geschiedenis te schrijven bij Antwerp door zowel de Croky Cup als de Jupiler Pro League te winnen met deze ploeg.



Mark van Bommel heeft de stoutste verwachtingen overtroffen op de Bosuil, maar ook Marc Overmars heeft een aanzienlijke bijdrage geleverd aan het huidige succes van Antwerp FC. “Dit succes moet speciaal aanvoelen voor Marc”, beaamde voorzitter Paul Gheysens na de titelwedstrijd tegen KRC Genk. “Ik geloof ook dat Overmars van Mark van Bommel een betere coach heeft gemaakt. Samen hebben ze een fantastisch team samengesteld. Met het winnen van de dubbel ligt Antwerp eigenlijk al voor op schema. We doen het met minder mensen dan de andere topclubs in België, en ik denk dat dat het grote verschil is waarin wij nog stappen kunnen zetten.”

Halve basisploeg weg?

Na de onverwachte titelwinst zal Antwerp FC een andere benadering ervaren in de media en pers. Als titelverdediger en deelnemer aan de Champions League play-offs zullen de verwachtingen aanzienlijk hoger liggen dan dit seizoen. De rol van underdog zal niet langer passend zijn voor de Great Old, aangezien ze in het volgende seizoen beschouwd zullen worden als een van de titelfavorieten. Om aan deze verhoogde verwachtingen te voldoen, zal de spelerskern van Antwerp kwalitatief sterker en uitgebreider moeten worden. Dit wordt een uitdaging, aangezien er mogelijk meerdere sterkhouders de club zullen verlaten.

De uitgaande transfer van Willan Pacho (Eintracht Frankfurt) is al reeds enkele maanden bekend, terwijl de huurlingen Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou), Calvin Stengs (OGC Nice) en Mandela Keita (Oud-Heverlee Leuven) naar verwachting niet meer zullen terugkeren naar de Bosuil volgend seizoen, tenzij er sprake is van grote verrassingen. Kerk kon niet overtuigen tijdens zijn periode bij Antwerp en er is ook geen aankoopclausule opgenomen in de huurdeal. Voor Stengs en Keita is er wel een optie tot koop opgenomen, elk ter waarde van naar verluidt 10 miljoen euro, maar Antwerp is niet bereid om transfers van zo’n grootte-orde te betalen.



Het vertrek van Pieter Gerkens staat wel al vast, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De middenvelder, die een favoriet is van Mark van Bommel, is op weg naar AA Gent. Daarnaast zijn er verschillende sterkhouders die in het buitenland in trek zijn, zoals het veelbelovende talent Arthur Vermeeren, die interesse geniet van clubs zoals Paris Saint-Germain, Manchester City, AC Milan en FC Barcelona. Ook doelman Jean Butez, de betrouwbare sluitpost, wordt gevolgd door clubs als Villarreal en AS Monaco, terwijl Vincent Janssen op de radar van Burnley FC staat. Het zal ongetwijfeld een helse uitdaging worden voor Antwerp FC om deze drie sleutelfiguren bij de ploeg te behouden tijdens de komende zomertransferperiode.

Wie vertrekt?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Het vertrek van deze spelers zou een aanzienlijke impact hebben op Antwerp FC, aangezien ze allemaal op hun eigen manier een belangrijke rol hebben gespeeld in de titelwinst van de club.

Wie speelt volgend seizoen zeker niet bij Antwerp?

Meest recent

'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

108
108
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

109
109
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

187
187
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

32
32
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

64
64
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

189
189
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

488
488
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

136
136
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

191
191
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

51
51
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

229
229
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

565
565
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

105
105
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

66
66
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

392
392
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

605
605
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

77
77
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

397
397
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

171
171
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

429
429
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1315
1315
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

861
861
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

128
128
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

399
399

Meer sportnieuws