Zowel Royal Union SG als KRC Genk kwamen afgelopen zondag heel dichtbij de landstitel, maar een kanonschot van Toby Alderweireld in de toegevoegde tijd zorgde ervoor dat Royal Antwerp FC aan de haal ging met het kampioenschap.
Drie ploegen maakten gisteren nog aanspraak op de landstitel. Zowel Genk, Union als Antwerp konden nog steeds kampioen worden, maar na een ware rollercoaster van emoties was het toch 'The Great Old' dat aan het langste eind trok. Elke ploeg was op een bepaald moment virtueel kampioen, wat de strijd nog spannender maakte.
Analist Alexandre Teklak is van mening dat Genk en Union terecht teleurgesteld mogen zijn, maar voor één van beide ploegen kwam de nederlaag toch iets zuurder aan. “Union heeft natuurlijk reden om teleurgesteld te zijn, maar voor mij heeft Racing Genk het recht om nog meer teleurgesteld te zijn”, staat er te lezen in La Dernière Heure. “De Limburgers stonden het grootste deel van de competitie aan de leiding en verliezen de titel in de laatste minuut van de laatste wedstrijd, na alle emoties te hebben doorstaan.”
LEES OOK: Bryan Heynen doet harten smelten met emotionele zet
PENALTYEn dan was er nog de kwestie van de niet gefloten strafschop in het voordeel van de Limburgers. “Zeker omdat Genk kan klagen over de VAR en Antwerp gelijk maakt met een doelpunt dat uit de lucht valt, maar Union gaf het zelf uit handen.”