Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

door
Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

AC Milan zette zondagavond een punt achter zijn seizoen met een 3-1-overwinning tegen Hellas Verona, maar de wedstrijd stond vooral in het teken van Zlatan Ibrahimovic. Eerder deze week was bekend geraakt dat het contract van de 41-jarige spits niet meer verlengd zou worden en dus nam hij op emotionele wijze afscheid van San Siro.


Een kuitblessure zorgde ervoor dat een afscheid op het veld er niet in zat, maar het Zweedse icoon werd voor en na de wedstrijd wel ruimschoots in de bloemetjes gezet. Vooral de staande ovatie die Zlatan na de partij kreeg, zorgde voor een kippenvelmoment. Overmand door emoties hield de stoere spits het niet droog, terwijl ook supporters en ploegmaats zichtbaar aangedaan waren.

Ibrahimovic maakte meteen ook van de gelegenheid gebruik om aan te kondigen dat hij afscheid neemt van het profvoetbal. Er lag voor hem nog een contract klaar bij Monza, maar dat gaat hij niet meer doen. "Het is tijd om afscheid te nemen van het voetbal", vertelde hij aan het Milanese publiek. "Maar niet van jullie. Dat is te moeilijk, er zijn te veel emoties. Forza Milan en tot ziens."

LEES OOK: 'De Cat grof wild: Bayern opent bod, andere topclub op de loer'

Indrukwekkende carrière

Ibrahimovic zou in een andere functie bij Milan blijven, maar op het veld zien we één van de grootse iconen van de 21ste eeuw niet meer terug. Een imposante carrière voerde Zlatan sinds 1999 langs Malmö FF, Ajax, Juventus, Internazionale, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain, Manchester United, Los Angeles Galaxy en opnieuw Milan. Met de Rossoneri had hij een speciale band, zeker nadat hij hen vorig seizoen aan de eerste titel in elf jaar kon helpen. Op zijn palmares staan in totaal twaalf landstitels in Italië, Spanje, Frankrijk en Nederland, drie bekers en een Europa League, in 2017 met Man Utd. Hij speelde ook 122 interlands voor Zweden, waarin hij 62 keer scoorde. Daarmee is hij topschutter aller tijden van zijn land.


Is zijn afscheid een gemis voor de voetbalwereld?

Meest recent

Club Brugge versus AA Gent: explosiegevaar in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

8
8
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

13
13
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, andere topclub op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

150
150
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

30
30
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

203
203
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

41
41
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

197
197
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

65
65
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

188
188
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

36
36
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

76
76
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

137
137
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

354
354
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

224
224
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

90
90
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

70
70
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

89
89
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

48
48
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

482
482
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

367
367
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

180
180
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

451
451
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

54
54
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

514
514
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

221
221

Meer sportnieuws