Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

170 stemmen
Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

AC Milan zette zondagavond een punt achter zijn seizoen met een 3-1-overwinning tegen Hellas Verona, maar de wedstrijd stond vooral in het teken van Zlatan Ibrahimovic. Eerder deze week was bekend geraakt dat het contract van de 41-jarige spits niet meer verlengd zou worden en dus nam hij op emotionele wijze afscheid van San Siro.


Een kuitblessure zorgde ervoor dat een afscheid op het veld er niet in zat, maar het Zweedse icoon werd voor en na de wedstrijd wel ruimschoots in de bloemetjes gezet. Vooral de staande ovatie die Zlatan na de partij kreeg, zorgde voor een kippenvelmoment. Overmand door emoties hield de stoere spits het niet droog, terwijl ook supporters en ploegmaats zichtbaar aangedaan waren.

Ibrahimovic maakte meteen ook van de gelegenheid gebruik om aan te kondigen dat hij afscheid neemt van het profvoetbal. Er lag voor hem nog een contract klaar bij Monza, maar dat gaat hij niet meer doen. "Het is tijd om afscheid te nemen van het voetbal", vertelde hij aan het Milanese publiek. "Maar niet van jullie. Dat is te moeilijk, er zijn te veel emoties. Forza Milan en tot ziens."

LEES OOK: Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Indrukwekkende carrière

Ibrahimovic zou in een andere functie bij Milan blijven, maar op het veld zien we één van de grootse iconen van de 21ste eeuw niet meer terug. Een imposante carrière voerde Zlatan sinds 1999 langs Malmö FF, Ajax, Juventus, Internazionale, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain, Manchester United, Los Angeles Galaxy en opnieuw Milan. Met de Rossoneri had hij een speciale band, zeker nadat hij hen vorig seizoen aan de eerste titel in elf jaar kon helpen. Op zijn palmares staan in totaal twaalf landstitels in Italië, Spanje, Frankrijk en Nederland, drie bekers en een Europa League, in 2017 met Man Utd. Hij speelde ook 122 interlands voor Zweden, waarin hij 62 keer scoorde. Daarmee is hij topschutter aller tijden van zijn land.


Is zijn afscheid een gemis voor de voetbalwereld?

Meest recent

'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

0
0
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

10
10
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

8
8
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

61
61
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

105
105
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

125
125
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

25
25
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

87
87
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

94
94
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

87
87
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

113
113
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

202
202
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

38
38
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

146
146
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

319
319
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

375
375
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

351
351
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

66
66
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

128
128
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90

Meer sportnieuws