Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

170 stemmen
Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

AC Milan zette zondagavond een punt achter zijn seizoen met een 3-1-overwinning tegen Hellas Verona, maar de wedstrijd stond vooral in het teken van Zlatan Ibrahimovic. Eerder deze week was bekend geraakt dat het contract van de 41-jarige spits niet meer verlengd zou worden en dus nam hij op emotionele wijze afscheid van San Siro.


Een kuitblessure zorgde ervoor dat een afscheid op het veld er niet in zat, maar het Zweedse icoon werd voor en na de wedstrijd wel ruimschoots in de bloemetjes gezet. Vooral de staande ovatie die Zlatan na de partij kreeg, zorgde voor een kippenvelmoment. Overmand door emoties hield de stoere spits het niet droog, terwijl ook supporters en ploegmaats zichtbaar aangedaan waren.

Ibrahimovic maakte meteen ook van de gelegenheid gebruik om aan te kondigen dat hij afscheid neemt van het profvoetbal. Er lag voor hem nog een contract klaar bij Monza, maar dat gaat hij niet meer doen. "Het is tijd om afscheid te nemen van het voetbal", vertelde hij aan het Milanese publiek. "Maar niet van jullie. Dat is te moeilijk, er zijn te veel emoties. Forza Milan en tot ziens."

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Indrukwekkende carrière

Ibrahimovic zou in een andere functie bij Milan blijven, maar op het veld zien we één van de grootse iconen van de 21ste eeuw niet meer terug. Een imposante carrière voerde Zlatan sinds 1999 langs Malmö FF, Ajax, Juventus, Internazionale, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain, Manchester United, Los Angeles Galaxy en opnieuw Milan. Met de Rossoneri had hij een speciale band, zeker nadat hij hen vorig seizoen aan de eerste titel in elf jaar kon helpen. Op zijn palmares staan in totaal twaalf landstitels in Italië, Spanje, Frankrijk en Nederland, drie bekers en een Europa League, in 2017 met Man Utd. Hij speelde ook 122 interlands voor Zweden, waarin hij 62 keer scoorde. Daarmee is hij topschutter aller tijden van zijn land.


Is zijn afscheid een gemis voor de voetbalwereld?

Meest recent

Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

0
0
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

26
26
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

100
100
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

118
118
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

145
145
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

56
56
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

117
117
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

281
281
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

317
317
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

75
75
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

531
531
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

68
68
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

396
396
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

600
600
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

233
233
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

290
290
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

95
95
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

884
884
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

481
481
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

147
147
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

446
446
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

586
586
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

80
80
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

110
110
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

218
218

Meer sportnieuws