Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

170 stemmen
Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

AC Milan zette zondagavond een punt achter zijn seizoen met een 3-1-overwinning tegen Hellas Verona, maar de wedstrijd stond vooral in het teken van Zlatan Ibrahimovic. Eerder deze week was bekend geraakt dat het contract van de 41-jarige spits niet meer verlengd zou worden en dus nam hij op emotionele wijze afscheid van San Siro.


Een kuitblessure zorgde ervoor dat een afscheid op het veld er niet in zat, maar het Zweedse icoon werd voor en na de wedstrijd wel ruimschoots in de bloemetjes gezet. Vooral de staande ovatie die Zlatan na de partij kreeg, zorgde voor een kippenvelmoment. Overmand door emoties hield de stoere spits het niet droog, terwijl ook supporters en ploegmaats zichtbaar aangedaan waren.

Ibrahimovic maakte meteen ook van de gelegenheid gebruik om aan te kondigen dat hij afscheid neemt van het profvoetbal. Er lag voor hem nog een contract klaar bij Monza, maar dat gaat hij niet meer doen. "Het is tijd om afscheid te nemen van het voetbal", vertelde hij aan het Milanese publiek. "Maar niet van jullie. Dat is te moeilijk, er zijn te veel emoties. Forza Milan en tot ziens."

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Indrukwekkende carrière

Ibrahimovic zou in een andere functie bij Milan blijven, maar op het veld zien we één van de grootse iconen van de 21ste eeuw niet meer terug. Een imposante carrière voerde Zlatan sinds 1999 langs Malmö FF, Ajax, Juventus, Internazionale, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain, Manchester United, Los Angeles Galaxy en opnieuw Milan. Met de Rossoneri had hij een speciale band, zeker nadat hij hen vorig seizoen aan de eerste titel in elf jaar kon helpen. Op zijn palmares staan in totaal twaalf landstitels in Italië, Spanje, Frankrijk en Nederland, drie bekers en een Europa League, in 2017 met Man Utd. Hij speelde ook 122 interlands voor Zweden, waarin hij 62 keer scoorde. Daarmee is hij topschutter aller tijden van zijn land.


🚀

Is zijn afscheid een gemis voor de voetbalwereld?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

25
25
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

76
76
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

389
389
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

301
301
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

413
413
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

498
498
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

834
834
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

521
521
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

150
150
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

401
401
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

718
718
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

304
304
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

504
504
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

407
407
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws