Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

door
Emotionele Zlatan kondigt einde van spelerscarrière aan

AC Milan zette zondagavond een punt achter zijn seizoen met een 3-1-overwinning tegen Hellas Verona, maar de wedstrijd stond vooral in het teken van Zlatan Ibrahimovic. Eerder deze week was bekend geraakt dat het contract van de 41-jarige spits niet meer verlengd zou worden en dus nam hij op emotionele wijze afscheid van San Siro.


Een kuitblessure zorgde ervoor dat een afscheid op het veld er niet in zat, maar het Zweedse icoon werd voor en na de wedstrijd wel ruimschoots in de bloemetjes gezet. Vooral de staande ovatie die Zlatan na de partij kreeg, zorgde voor een kippenvelmoment. Overmand door emoties hield de stoere spits het niet droog, terwijl ook supporters en ploegmaats zichtbaar aangedaan waren.

Ibrahimovic maakte meteen ook van de gelegenheid gebruik om aan te kondigen dat hij afscheid neemt van het profvoetbal. Er lag voor hem nog een contract klaar bij Monza, maar dat gaat hij niet meer doen. "Het is tijd om afscheid te nemen van het voetbal", vertelde hij aan het Milanese publiek. "Maar niet van jullie. Dat is te moeilijk, er zijn te veel emoties. Forza Milan en tot ziens."

LEES OOK: 'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Indrukwekkende carrière

Ibrahimovic zou in een andere functie bij Milan blijven, maar op het veld zien we één van de grootse iconen van de 21ste eeuw niet meer terug. Een imposante carrière voerde Zlatan sinds 1999 langs Malmö FF, Ajax, Juventus, Internazionale, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain, Manchester United, Los Angeles Galaxy en opnieuw Milan. Met de Rossoneri had hij een speciale band, zeker nadat hij hen vorig seizoen aan de eerste titel in elf jaar kon helpen. Op zijn palmares staan in totaal twaalf landstitels in Italië, Spanje, Frankrijk en Nederland, drie bekers en een Europa League, in 2017 met Man Utd. Hij speelde ook 122 interlands voor Zweden, waarin hij 62 keer scoorde. Daarmee is hij topschutter aller tijden van zijn land.


🚀

Is zijn afscheid een gemis voor de voetbalwereld?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

55
55
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

73
73
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

90
90
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

248
248
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

131
131
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

437
437
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

163
163
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

218
218
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

450
450
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

690
690
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

318
318
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

685
685
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

378
378
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

593
593
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

541
541
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws