'Guardiola gooit transferplan Barça helemaal overhoop'

door
'Guardiola gooit transferplan Barça helemaal overhoop'

Spaans kampioen FC Barcelona sluit zijn seizoen zondagavond af met een uitwedstrijd tegen Celta de Vigo, maar bij de Catalanen is de focus al een tijdje op de komende jaargang gericht. Zo wordt op Camp Nou al volop werk gemaakt van versterking. Maar ex-coach Pep Guardiola wil daar een stokje voorsteken.


Om in de komende jaargang opnieuw een rol van betekenis te spelen op het Europese toneel is extra versterking welgekomen. Met name op het middenveld, waar een plek is vrijgekomen door het afzwaaien van aanvoerder Sergio Busquets. Zoals geweten kampen de Catalanen echter met de nodige financiële restricties. Dus wordt het vizier vooral gezicht op spelers die transfervrij opgepikt kunnen worden. En volgens SPORT heeft de club inmiddels een eerste keer beet. Zo verwacht het Catalaanse medium dat Ilkay Gündogan weldra zijn handtekening zet onder een overeenkomst in Camp Nou.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Contract van 3 jaar

De Duitser draagt momenteel de kapiteinsband bij Manchester City. Daar speelde hij een uitstekend seizoen, maar zijn contract loopt er weldra af. Volgens SPORT kan de 32-jarige Gündogan bij Barça dan ook voor drie seizoenen tekenen, terwijl City hem enkel een korte overeenkomst zou aanbieden. Desondanks mogen de Catalanen nog geen victorie kraaien.

Guardiola klopt op tafel

Na de gewonnen FA Cup-finale liet Guardiola immers verstaan dat hij dolgraag wil doorgaan met de Duitser en dat hij de club heeft aangemaand een extra inspanning te doen. "Zoals sommigen van jullie misschien weten, zijn we ook buren. We wonen al jaren op dezelfde verdieping en hij is privé ook een vriend van me. De club is er mee bezig. Hij speelt geweldig, hopelijk kunnen we het seizoen op een goede manier afsluiten", aldus de Spaanse succestrainer.

City moet alles doen om Gündogan te houden ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

90
90
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

21
21
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

95
95
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

61
61
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

220
220
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

99
99
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

505
505
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

391
391
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

439
439
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

115
115
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

211
211
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

265
265
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

327
327
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

233
233
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

208
208
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

89
89
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws