Odjidja zwaait Gent uit: "Dat is het mooiste wat er is"

236 stemmen
Odjidja zwaait Gent uit:

AA Gent heeft het seizoen op fraaie wijze kunnen afsluiten. De Buffalo's wonnen zaterdagavond immers met 3-1 van Standard en zetten hun eindzege in de Europe Play-Offs op die manier nog eens extra in de verf. Voor Vadis Odjidja was het dan weer zijn laatste wedstrijd in Gentse loondienst.


Na omzwervingen in Engeland, Polen en Griekenland werd de oud-speler van Anderlecht en Club Brugge in 2018 terug naar ons land gehaald door AA Gent. Bij de Buffalo's groeide Odjidja al snel uit tot een sterkhouder op het middenveld. En uiteindelijk wist hij er ook de aanvoerdersband te versieren. Maar naarmate de jaren vorderde, kreeg hij steeds vaker af te rekenen met fysieke problemen. Bijgevolg werd ook zijn impact op het spel steeds kleiner. Het Gentse bestuur was in de voorbije maanden dan ook niet happig om zijn aflopende contract te verlengen.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Rustig nieuwe club zoeken

En dus gaat Odjidja in de komende weken op zoek naar een nieuwe uitdaging. Dat bevestigde hij vlak na de partij tegen Standard. "Mijn contract bij KAA Gent is afgelopen en het belangrijkste is dat ik een ploeg vind waar ik mijn kwaliteiten optimaal kan benutten", reageerde hij via de officiële clubkanalen. "Waar ik volgend seizoen aan de slag ben, daar heb ik nog geen idee van. Ik ga rustig mijn tijd nemen, maar ik wil zeker nog een paar jaar doorgaan als voetballer."

Mooie periode

Het afscheid lijkt dus niet geheel vrijwillig, toch kijkt Odjidja met een goed gevoel terug op zijn jaren in de Oost-Vlaamse hoofdstad. "Het was een droom en een eer om voor KAA Gent te spelen. Als Gentenaar uiteindelijk kapitein kunnen worden van deze club, dat is het mooiste dat er is. De appreciatie van de fans was heel mooi. Ze hebben me altijd gesteund, ook in moeilijkere momenten. Dat ga ik zeker onthouden."

Gent had Odjidja moeten houden ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

17
17
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

106
106
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

86
86
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

179
179
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

171
171
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

337
337
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

329
329
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

61
61
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

502
502
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

184
184
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

919
919
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

252
252
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

376
376
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws