Odjidja zwaait Gent uit: "Dat is het mooiste wat er is"

236 stemmen
Odjidja zwaait Gent uit:

AA Gent heeft het seizoen op fraaie wijze kunnen afsluiten. De Buffalo's wonnen zaterdagavond immers met 3-1 van Standard en zetten hun eindzege in de Europe Play-Offs op die manier nog eens extra in de verf. Voor Vadis Odjidja was het dan weer zijn laatste wedstrijd in Gentse loondienst.


Na omzwervingen in Engeland, Polen en Griekenland werd de oud-speler van Anderlecht en Club Brugge in 2018 terug naar ons land gehaald door AA Gent. Bij de Buffalo's groeide Odjidja al snel uit tot een sterkhouder op het middenveld. En uiteindelijk wist hij er ook de aanvoerdersband te versieren. Maar naarmate de jaren vorderde, kreeg hij steeds vaker af te rekenen met fysieke problemen. Bijgevolg werd ook zijn impact op het spel steeds kleiner. Het Gentse bestuur was in de voorbije maanden dan ook niet happig om zijn aflopende contract te verlengen.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Rustig nieuwe club zoeken

En dus gaat Odjidja in de komende weken op zoek naar een nieuwe uitdaging. Dat bevestigde hij vlak na de partij tegen Standard. "Mijn contract bij KAA Gent is afgelopen en het belangrijkste is dat ik een ploeg vind waar ik mijn kwaliteiten optimaal kan benutten", reageerde hij via de officiële clubkanalen. "Waar ik volgend seizoen aan de slag ben, daar heb ik nog geen idee van. Ik ga rustig mijn tijd nemen, maar ik wil zeker nog een paar jaar doorgaan als voetballer."

Mooie periode

Het afscheid lijkt dus niet geheel vrijwillig, toch kijkt Odjidja met een goed gevoel terug op zijn jaren in de Oost-Vlaamse hoofdstad. "Het was een droom en een eer om voor KAA Gent te spelen. Als Gentenaar uiteindelijk kapitein kunnen worden van deze club, dat is het mooiste dat er is. De appreciatie van de fans was heel mooi. Ze hebben me altijd gesteund, ook in moeilijkere momenten. Dat ga ik zeker onthouden."

Gent had Odjidja moeten houden ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

23
23
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

24
24
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

28
28
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

122
122
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

56
56
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

217
217
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

226
226
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

66
66
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

287
287
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

35
35
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

439
439
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

314
314
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

379
379
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

145
145
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

102
102
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

50
50
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

220
220
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

277
277
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

803
803
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

527
527
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

292
292

Meer sportnieuws