Odjidja zwaait Gent uit: "Dat is het mooiste wat er is"

236 stemmen
Odjidja zwaait Gent uit:

AA Gent heeft het seizoen op fraaie wijze kunnen afsluiten. De Buffalo's wonnen zaterdagavond immers met 3-1 van Standard en zetten hun eindzege in de Europe Play-Offs op die manier nog eens extra in de verf. Voor Vadis Odjidja was het dan weer zijn laatste wedstrijd in Gentse loondienst.


Na omzwervingen in Engeland, Polen en Griekenland werd de oud-speler van Anderlecht en Club Brugge in 2018 terug naar ons land gehaald door AA Gent. Bij de Buffalo's groeide Odjidja al snel uit tot een sterkhouder op het middenveld. En uiteindelijk wist hij er ook de aanvoerdersband te versieren. Maar naarmate de jaren vorderde, kreeg hij steeds vaker af te rekenen met fysieke problemen. Bijgevolg werd ook zijn impact op het spel steeds kleiner. Het Gentse bestuur was in de voorbije maanden dan ook niet happig om zijn aflopende contract te verlengen.

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Rustig nieuwe club zoeken

En dus gaat Odjidja in de komende weken op zoek naar een nieuwe uitdaging. Dat bevestigde hij vlak na de partij tegen Standard. "Mijn contract bij KAA Gent is afgelopen en het belangrijkste is dat ik een ploeg vind waar ik mijn kwaliteiten optimaal kan benutten", reageerde hij via de officiële clubkanalen. "Waar ik volgend seizoen aan de slag ben, daar heb ik nog geen idee van. Ik ga rustig mijn tijd nemen, maar ik wil zeker nog een paar jaar doorgaan als voetballer."

Mooie periode

Het afscheid lijkt dus niet geheel vrijwillig, toch kijkt Odjidja met een goed gevoel terug op zijn jaren in de Oost-Vlaamse hoofdstad. "Het was een droom en een eer om voor KAA Gent te spelen. Als Gentenaar uiteindelijk kapitein kunnen worden van deze club, dat is het mooiste dat er is. De appreciatie van de fans was heel mooi. Ze hebben me altijd gesteund, ook in moeilijkere momenten. Dat ga ik zeker onthouden."

Gent had Odjidja moeten houden ...

Meest recent

Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

96
96
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

32
32
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

53
53
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

71
71
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

82
82
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

38
38
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

322
322
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

97
97
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

129
129
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

137
137
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

154
154
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

484
484
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

142
142
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

132
132
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

368
368
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

288
288
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

86
86
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

670
670
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

238
238
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

175
175
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

518
518
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

396
396
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

448
448
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

878
878

Meer sportnieuws