'Kompany gaat voor Anderlecht-reünie bij Burnley'

door
'Kompany gaat voor Anderlecht-reünie bij Burnley'

Vincent Kompany gaat komend seizoen als hoofdcoach aan de slag in de Premier League. De Belgische trainer leidde Burnley FC naar de titel in de Championship en wil die gaan verzilveren in de Engelse hoogste divisie. Maar dan zal er komende zomer wel de nodige versterking moeten volgen.


Kompany heeft een puik eerste seizoen achter de rug op Turf Moor. Al snel kon hij de degradant uit de Premier League reanimeren tot een titelkandidaat in de Championship, die ook nog eens aantrekkelijk voetbal brengt. De resultaten spraken vervolgens voor zich. Eind vorige maand werd beslag gelegd op de titel, waardoor Burnley al na één seizoen zijn rentree kan vieren in de PL. Als beloning voor zijn werk kreeg de trainer inmiddels een verlengd contract tot medio 2028.

LEES OOK: Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Oude bekenden

De voormalige Rode Duivel is bij Burnley dus bezig aan een lange termijn-project, zijn eerstvolgende doelstelling wordt om het behoud in de Premier League te gaan verzekeren. Om die ambitie waar te maken zal hij wel eerst zijn selectie verder moeten versterken. En de kans is groot dat Kompany daarvoor opnieuw enkele bekende gezichten vanuit het Belgische clubvoetbal polst. Volgens The Daily Mail heeft hij bijvoorbeeld zijn zinnen gezet op een hereniging met Sergio Gomez.

Tijdelijk vertrek bij City

De Spaanse vleugelback ontbolsterde bij Anderlecht volledig onder de vleugels van Kompany. Dat leverde hem vorige zomer een toptransfer naar Manchester City op. Maar daar slaagde Gomez er vooralsnog niet in om definitief door te breken. Een tijdelijk vertrek lijkt dan ook niet uitgesloten en Burnley zou dus kandidaat zijn om hem, wellicht op huurbasis, over te nemen. Al City dan wel eerst een andere back willen aantrekken. Raphael Guerreiro wordt genoemd, maar die lijkt na zijn transfervrij vertrek bij Borussia Dortmund op weg naar Bayern München.

Kompany gaat het helemaal maken in de Premier League ...

Meest recent

Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

1
1
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

18
18
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

93
93
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

127
127
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

53
53
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

202
202
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

68
68
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

240
240
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

58
58
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

35
35
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

70
70
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

310
310
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

291
291
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

27
27
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

166
166
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

204
204
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

398
398
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

298
298
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

29
29
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

430
430
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

89
89
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

22
22
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

201
201
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

80
80
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

101
101

Meer sportnieuws