'Kompany gaat voor Anderlecht-reünie bij Burnley'

514 stemmen
'Kompany gaat voor Anderlecht-reünie bij Burnley'

Vincent Kompany gaat komend seizoen als hoofdcoach aan de slag in de Premier League. De Belgische trainer leidde Burnley FC naar de titel in de Championship en wil die gaan verzilveren in de Engelse hoogste divisie. Maar dan zal er komende zomer wel de nodige versterking moeten volgen.


Kompany heeft een puik eerste seizoen achter de rug op Turf Moor. Al snel kon hij de degradant uit de Premier League reanimeren tot een titelkandidaat in de Championship, die ook nog eens aantrekkelijk voetbal brengt. De resultaten spraken vervolgens voor zich. Eind vorige maand werd beslag gelegd op de titel, waardoor Burnley al na één seizoen zijn rentree kan vieren in de PL. Als beloning voor zijn werk kreeg de trainer inmiddels een verlengd contract tot medio 2028.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Oude bekenden

De voormalige Rode Duivel is bij Burnley dus bezig aan een lange termijn-project, zijn eerstvolgende doelstelling wordt om het behoud in de Premier League te gaan verzekeren. Om die ambitie waar te maken zal hij wel eerst zijn selectie verder moeten versterken. En de kans is groot dat Kompany daarvoor opnieuw enkele bekende gezichten vanuit het Belgische clubvoetbal polst. Volgens The Daily Mail heeft hij bijvoorbeeld zijn zinnen gezet op een hereniging met Sergio Gomez.

Tijdelijk vertrek bij City

De Spaanse vleugelback ontbolsterde bij Anderlecht volledig onder de vleugels van Kompany. Dat leverde hem vorige zomer een toptransfer naar Manchester City op. Maar daar slaagde Gomez er vooralsnog niet in om definitief door te breken. Een tijdelijk vertrek lijkt dan ook niet uitgesloten en Burnley zou dus kandidaat zijn om hem, wellicht op huurbasis, over te nemen. Al City dan wel eerst een andere back willen aantrekken. Raphael Guerreiro wordt genoemd, maar die lijkt na zijn transfervrij vertrek bij Borussia Dortmund op weg naar Bayern München.

Kompany gaat het helemaal maken in de Premier League ...

Meest recent

Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

43
43
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

34
34
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

231
231
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

363
363
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

52
52
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

101
101
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

196
196
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

234
234
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

260
260
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

73
73
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

52
52
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

255
255
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

100
100
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

278
278
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

333
333
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

73
73
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

61
61
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

576
576
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

73
73
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

187
187
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

414
414
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

65
65
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

174
174
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

328
328
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

54
54

Meer sportnieuws