'Club Brugge met onuitgegeven basiself na nieuwe domper'

door
'Club Brugge met onuitgegeven basiself na nieuwe domper'

Club Brugge heeft zelf niets meer om voor te spelen, maar kan zondagavond wel een aanzienlijk invloed hebben in de titelstrijd. Zo gaat Blauw-Zwart op bezoek bij Union SG dat zelf moet winnen om alsnog kampioen te worden. Maar bij Club zal coach Rik De Mil serieus moeten puzzelen met zijn basispionnen.


Hoewel de supporters het niet zo erg lijken te vinden indien Union met de titel aan de haal te gaan, benadrukte De Mil vrijdag nog dat zijn ploeg er alles aan zal doen om punten te rapen in zijn laatste match als hoofdcoach bij Blauw-Zwart. "Ik ben er zeker van dat we een strijdvaardig team tussen de lijnen zullen brengen", maakte De Mil zich sterk. Maar de omstandigheden spelen niet bepaald in zijn voordeel.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Twee extra afhakers

Zo is de lijst met afwezige spelers bijzonder lang bij de Bruggelingen. Clinton Mata, Ferran Jutgla, Roman Yaremchuk, Jorne Spileers, Dedryck Boyata, Lynnt Audoor, Abakar Sylla en Bjorn Meijer liggen in de lappenmand, Denis Odoi is op zijn beurt geschorst. En daar mogen nu nog twee namen aan toegevoegd worden. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Raphael Onyedika en Romeo Vermant eveneens forfait moesten geven.

Jonkie als rechtsback

Een flinke domper, waardoor Club met een onuitgegeven basiself aan de aftrap zal verschijnen. Volgens HLN zal de 18-jarige Kyriani Sabbe immers als rechtsback starten, terwijl Tajon Buchanan de linksback-positie voor zijn rekening zou nemen. Voorin zouden Noa Lang, Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen de drietand moeten vormen. Geen echte diepe spits dus, er zullen dan ook ongetwijfeld een pak positiewissels volgen in de match.

Denkt u dat Club iets zal rapen op Union?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

31
31
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

53
53
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

29
29
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

242
242
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

60
60
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

296
296
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

44
44
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

150
150
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

341
341
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

393
393
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

200
200
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

648
648
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

438
438
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

99
99
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

206
206
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

134
134
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

122
122
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

165
165
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

450
450
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

689
689
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

336
336
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

195
195
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

158
158
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

563
563
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

557
557

Meer sportnieuws