Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

door
Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

Engels kampioen Manchester City heeft zich zaterdag verzekerd van zijn tweede grote prijs dit seizoen. Pep Guardiola en zijn manschappen legden immers beslag op de FA Cup door in de finale met 2-1 van Manchester United te winnen. En ook Kevin De Bruyne speelde daarin een belangrijke rol.


De match op Wembley was amper begonnen, of City kwam al op voorsprong. De Bruyne wist zijn kopbalduel te winnen en Ilkay Gündogan trapte de bal vervolgens in één tijd staalhard tegen de touwen. Via een strafschop van Bruno Fernandes kwam United nog voor rust langszij. In de tweede periode zorgde Gündogan echter voor de beslissing met zijn tweede treffer van de finale, dit keer na een vrije trap voor KDB. Twee assists dus voor de Belg, die niet eens zijn beste match van het seizoen speelde.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Wééral bepalend

Achteraf was de Engelse pers dan ook redelijk unaniem: De Bruyne hoeft zelfs niet op topniveau te zijn om finales te bepalen. "Het was frustrerend voor hem in grote delen van de match. Toch leverde hij weer twee assists af én had hij een penalty kunnen krijgen", verklaart Manchester Evening News zijn score van 8 op 10. "Met een uitstekende vrije trap leverde hij de assist op de tweede goal van Gündogan. Hij bracht de bal vooruit en creëerde kansen voor zijn ploegmaats", aldus The Telegraph.

Sterke tweede helft

Hoewel hij vroegtijdig naar de kant werd gehaald met oog op de Champions League-finale, kwam De Bruyne in de tweede helft het best voor de dag. "Zijn invloed nam toe wanneer de vermoeidheid bij United steeg en er ruimte vrijkwam. Zijn tweede assist kwam er na een slimme vrije trap", stelt The Standard. "Hypnotiserend in de tweede helft en toonde zijn klasse om de match uit handen van United te nemen", schrijft The Independent. "Probeerde het in de aanvangsfase iets te fel te forceren, maar produceerde dan een assist zo precies als een speldenpunt", besluit The Daily Mail.

City pakt dit seizoen de treble ...

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

9
9
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

7
7
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

31
31
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

97
97
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

236
236
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

63
63
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

174
174
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

198
198
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

76
76
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1585
1585
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

458
458
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

193
193
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

142
142
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

642
642
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

60
60
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

40
40
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

120
120
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

382
382
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

237
237
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

652
652
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

89
89
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

84
84
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

108
108

Meer sportnieuws