Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

door
Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

Engels kampioen Manchester City heeft zich zaterdag verzekerd van zijn tweede grote prijs dit seizoen. Pep Guardiola en zijn manschappen legden immers beslag op de FA Cup door in de finale met 2-1 van Manchester United te winnen. En ook Kevin De Bruyne speelde daarin een belangrijke rol.


De match op Wembley was amper begonnen, of City kwam al op voorsprong. De Bruyne wist zijn kopbalduel te winnen en Ilkay Gündogan trapte de bal vervolgens in één tijd staalhard tegen de touwen. Via een strafschop van Bruno Fernandes kwam United nog voor rust langszij. In de tweede periode zorgde Gündogan echter voor de beslissing met zijn tweede treffer van de finale, dit keer na een vrije trap voor KDB. Twee assists dus voor de Belg, die niet eens zijn beste match van het seizoen speelde.

LEES OOK: Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Wééral bepalend

Achteraf was de Engelse pers dan ook redelijk unaniem: De Bruyne hoeft zelfs niet op topniveau te zijn om finales te bepalen. "Het was frustrerend voor hem in grote delen van de match. Toch leverde hij weer twee assists af én had hij een penalty kunnen krijgen", verklaart Manchester Evening News zijn score van 8 op 10. "Met een uitstekende vrije trap leverde hij de assist op de tweede goal van Gündogan. Hij bracht de bal vooruit en creëerde kansen voor zijn ploegmaats", aldus The Telegraph.

Sterke tweede helft

Hoewel hij vroegtijdig naar de kant werd gehaald met oog op de Champions League-finale, kwam De Bruyne in de tweede helft het best voor de dag. "Zijn invloed nam toe wanneer de vermoeidheid bij United steeg en er ruimte vrijkwam. Zijn tweede assist kwam er na een slimme vrije trap", stelt The Standard. "Hypnotiserend in de tweede helft en toonde zijn klasse om de match uit handen van United te nemen", schrijft The Independent. "Probeerde het in de aanvangsfase iets te fel te forceren, maar produceerde dan een assist zo precies als een speldenpunt", besluit The Daily Mail.

City pakt dit seizoen de treble ...

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

18
18
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

104
104
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

73
73
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

80
80
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

46
46
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

73
73
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

222
222
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

207
207
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

70
70
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

313
313
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

108
108
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

263
263
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

378
378
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

263
263
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

588
588
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

232
232
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

172
172
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

121
121
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

96
96
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

282
282
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

687
687
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

143
143

Meer sportnieuws