Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

2414 stemmen
Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

Engels kampioen Manchester City heeft zich zaterdag verzekerd van zijn tweede grote prijs dit seizoen. Pep Guardiola en zijn manschappen legden immers beslag op de FA Cup door in de finale met 2-1 van Manchester United te winnen. En ook Kevin De Bruyne speelde daarin een belangrijke rol.


De match op Wembley was amper begonnen, of City kwam al op voorsprong. De Bruyne wist zijn kopbalduel te winnen en Ilkay Gündogan trapte de bal vervolgens in één tijd staalhard tegen de touwen. Via een strafschop van Bruno Fernandes kwam United nog voor rust langszij. In de tweede periode zorgde Gündogan echter voor de beslissing met zijn tweede treffer van de finale, dit keer na een vrije trap voor KDB. Twee assists dus voor de Belg, die niet eens zijn beste match van het seizoen speelde.

LEES OOK: De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

Wééral bepalend

Achteraf was de Engelse pers dan ook redelijk unaniem: De Bruyne hoeft zelfs niet op topniveau te zijn om finales te bepalen. "Het was frustrerend voor hem in grote delen van de match. Toch leverde hij weer twee assists af én had hij een penalty kunnen krijgen", verklaart Manchester Evening News zijn score van 8 op 10. "Met een uitstekende vrije trap leverde hij de assist op de tweede goal van Gündogan. Hij bracht de bal vooruit en creëerde kansen voor zijn ploegmaats", aldus The Telegraph.

Sterke tweede helft

Hoewel hij vroegtijdig naar de kant werd gehaald met oog op de Champions League-finale, kwam De Bruyne in de tweede helft het best voor de dag. "Zijn invloed nam toe wanneer de vermoeidheid bij United steeg en er ruimte vrijkwam. Zijn tweede assist kwam er na een slimme vrije trap", stelt The Standard. "Hypnotiserend in de tweede helft en toonde zijn klasse om de match uit handen van United te nemen", schrijft The Independent. "Probeerde het in de aanvangsfase iets te fel te forceren, maar produceerde dan een assist zo precies als een speldenpunt", besluit The Daily Mail.

🚀

City pakt dit seizoen de treble ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

24
24
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

28
28
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

45
45
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

14
14
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

37
37
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

135
135
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

34
34
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

162
162
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

72
72
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

312
312
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

310
310
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

134
134
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

170
170
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

341
341
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

45
45
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

179
179
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

109
109
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

403
403
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

391
391
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

611
611
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

711
711
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

289
289
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

433
433
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

252
252
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

304
304

Meer sportnieuws