Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

door
Engelse pers reageert unaniem na FA Cup-optreden De Bruyne

Engels kampioen Manchester City heeft zich zaterdag verzekerd van zijn tweede grote prijs dit seizoen. Pep Guardiola en zijn manschappen legden immers beslag op de FA Cup door in de finale met 2-1 van Manchester United te winnen. En ook Kevin De Bruyne speelde daarin een belangrijke rol.


De match op Wembley was amper begonnen, of City kwam al op voorsprong. De Bruyne wist zijn kopbalduel te winnen en Ilkay Gündogan trapte de bal vervolgens in één tijd staalhard tegen de touwen. Via een strafschop van Bruno Fernandes kwam United nog voor rust langszij. In de tweede periode zorgde Gündogan echter voor de beslissing met zijn tweede treffer van de finale, dit keer na een vrije trap voor KDB. Twee assists dus voor de Belg, die niet eens zijn beste match van het seizoen speelde.

LEES OOK: De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Wééral bepalend

Achteraf was de Engelse pers dan ook redelijk unaniem: De Bruyne hoeft zelfs niet op topniveau te zijn om finales te bepalen. "Het was frustrerend voor hem in grote delen van de match. Toch leverde hij weer twee assists af én had hij een penalty kunnen krijgen", verklaart Manchester Evening News zijn score van 8 op 10. "Met een uitstekende vrije trap leverde hij de assist op de tweede goal van Gündogan. Hij bracht de bal vooruit en creëerde kansen voor zijn ploegmaats", aldus The Telegraph.

Sterke tweede helft

Hoewel hij vroegtijdig naar de kant werd gehaald met oog op de Champions League-finale, kwam De Bruyne in de tweede helft het best voor de dag. "Zijn invloed nam toe wanneer de vermoeidheid bij United steeg en er ruimte vrijkwam. Zijn tweede assist kwam er na een slimme vrije trap", stelt The Standard. "Hypnotiserend in de tweede helft en toonde zijn klasse om de match uit handen van United te nemen", schrijft The Independent. "Probeerde het in de aanvangsfase iets te fel te forceren, maar produceerde dan een assist zo precies als een speldenpunt", besluit The Daily Mail.

City pakt dit seizoen de treble ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

158
158
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

119
119
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

64
64
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

81
81
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

89
89
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

187
187
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

664
664
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

435
435
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

171
171
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

247
247
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

891
891
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

141
141
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

141
141
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

560
560
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

473
473

Meer sportnieuws