TRANSFERUURTJE: 'Slimani verschrikt Anderlecht, eerste bod Hazard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Slimani verschrikt Anderlecht, eerste bod Hazard'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht hoopt het aflopende contract van Islam Slimani alsnog te verlengen. De onderhandelingen leverden tot dusver echter nog geen doorbraak op. En het is maar de vraag of het alsnog zover zal komen. Zo kwam Slimani zaterdag met een opvallende post op zijn Instagram-verhaal. "Je moet de tafel kunnen verlaten als er geen respect wordt opgediend", schreef hij. Meer uitleg gaf Slimani voorlopig niet over zijn post, maar het leverde wel een pak speculaties op over een mogelijk vertrek bij RSCA. Zeker omdat de aanvaller volgens Algerijnse bronnen ook kan rekenen op (lucratieve) belangstelling uit het Midden-Oosten.



De kans bestaat dat Arnaud Bodart zijn laatste match heeft gespeeld bij Standard. Het Duitse Borussia Mönchengladbach zou in hem een geschikte doublure zien van Jonas Omlin. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri hebben de Rouches een transfersom van vier miljoen euro geplakt op hun doelman. Bodart zelf zou een overstap naar de Bundesliga alvast zien zitten.



AA Gent sloot zaterdagavond zijn seizoen af met een overwinning tegen Standard. Voor Vadis Odjidja was dat meteen zijn laatste wedstrijd in Gentse loondienst. De middenvelder bevestigde dat zijn aflopende contract niet verlengd werd. Maar Odjidja wil voorlopig niet van stoppen weten. "Ik denk dat ik nog een paar jaar zal blijven voetballen", maakte hij zich sterk bij Sporza.



Ook KVC Westerlo zwaaide een aantal spelers uit na hun laatste match van het seizoen. Het gaat dan om Kouya Mabea, Tuur Dierckx en Igor Vetokele. Die laatste zou echter al een nieuwe uitdaging hebben gevonden, zo gaat de aanvaller allicht bij Lommel SK. De Limburgse tweedeklasser is dan ook ambitieus en zou tevens werk maken van de komst van Dries Wouters.

Buitenland

Eden Hazard zwaait zondagavond af als speler van Real Madrid. De Spaanse grootmacht maakte bekend dat het contract van de ex-Rode Duivel in onderling overleg werd ontbonden. Waar zijn toekomst ligt is voorlopig koffiedik kijken. Volgens The Athletic zou een pensioen niet uitgesloten zijn. Maar mogelijk gaat Hazard zijn transfervrije status verzilveren. Hij zou alvast een aanbieding van het Canadese Vancouver Whitecaps op zak hebben.



Ook de toekomst van Romelu Lukaku oogst onzeker. De Rode Duivel zou zijn zinnen hebben gezet op een verlengd verblijf bij Internazionale, maar de Italianen moeten de onderhandelingen met moederclub Chelsea FC nog aanknopen. Ondertussen wordt de spits al aan verschillende andere clubs gelinkt. Volgens Sky Germany is de Belg al aangeboden bij Real Madrid. De Koninklijke zoekt inderdaad een doublure voor Karim Benzema, maar het is niet duidelijk of Lukaku ook een concrete piste is.



Lionel Messi vertrekt bij PSG en wordt al weken gelinkt aan een terugkeer naar FC Barcelona. Daarnaast zijn ook de lucratieve aanbiedingen vanuit Saudi-Arabië en van Inter Miami al langere tijd bekend, maar nu dient zich mogelijk een schokkende wending aan. Fabrizio Romano onthult dat dit weekend verschillende Europese clubs zich in de strijd gemengd hebben. Vanuit bepaalde hoeken worden Chelsea en Newcastle United naar voor geschoven als gegadigden.



Chelsea staat dicht bij zijn eerste grote winteraanwinst. Het medium Record is immers formeel: Manuel Ugarte maakt de overstap naar Stamford Bridge. De 22-jarige middenvelder zou zijn ja-woord gegeven hebben aan de Blues. Zijn club Sporting CP incasseert een mooie som, want Chelsea zal de afkoopsom van 60 miljoen euro in het contract van Ugarte neertellen.

Denkt u dat Hazard nog voor een andere club zal spelen?

Meest recent

Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

13
13
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

31
31
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

148
148
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

40
40
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

122
122
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

26
26
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

91
91
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

113
113
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

112
112
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

99
99
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

77
77
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

321
321
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

70
70
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

131
131
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

142
142
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

316
316
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

379
379
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

138
138
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

138
138
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

481
481
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

498
498
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

139
139
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

450
450

Meer sportnieuws