'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

door
'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

Terwijl een pak Jupiler Pro League-ploegen zich inmiddels verzekerden van hun eerste zomeraanwinst(en), is het voorlopig afwachten tot ook RSC Anderlecht een eerste keer toeslaat. Maar sportieve baas Jesper Fredberg zit zeker niet stil. Aan uitgaande zijde is er immers heel wat beweging op komst in het Lotto Park.


De Belgische recordkampioen beëindigde het voorbije seizoen op een bedroevende elfde plaats en die tegenvallende prestatie zal niet zonder gevolgen blijven op de transfermarkt. Zoals geweten is Fredberg van plan om de selectie op meerdere posities te versterken. Daar tegenover zal hij ook met de grove borstel door de huidige selectie gaan. Die grote kuis werd inmiddels ingezet door de aflopende contracten van Lior Refaelov en Adrien Trebel niet te verlengen.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Stassin en Wellenreuther

Daar blijft het evenwel niet bij. Vrijdag raakte bijvoorbeeld bekend dat ook Lucas Stassin op weg is naar de uitgang. De beloftevolle spits zou dicht bij een overgang naar KVC Westerlo staan. Daarnaast maakte Feyenoord wereldkundig dat het doelman Timon Wellenreuther definitief heeft overgenomen van Paars-Wit nadat hij in de voorbije maanden al op huurbasis uitkwam voor de Nederlandse kampioen. En er lijken nog meer huurlingen op weg naar de uitgang.

Nog vier vertrekkers

Bij Het Laatste Nieuws weet immers men FC Midtjylland zal proberen om Kristoffer Olsson definitief over te nemen, al is zijn afkoopsom van 4 miljoen euro voorlopig te hoog. Shakhtar Donetsk wil zoals gemeld dan weer langer doorgaan met Bogdan Mykhaylichenko. Mo Dauda trekt op zijn beurt permanent naar CD Tenerife. En tot slot mag ook Mustapha Bundu beschikken na zijn uitleenbeurt aan Andorra. Hoewel hij nog één jaar onder contract ligt, heeft de Sierra-Leoon geen toekomst meer bij Paars-Wit.

Anderlecht zou beter eerst zelf versterking aantrekken ...

Meest recent

Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

15
15
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

53
53
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

129
129
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

198
198
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

89
89
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

417
417
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

121
121
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

118
118
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

37
37
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

37
37
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

147
147
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

148
148
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

496
496
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

115
115
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

207
207
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

45
45
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

158
158
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

353
353
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

150
150
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

100
100
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

413
413
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

161
161
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

175
175

Meer sportnieuws