'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

door
'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

Terwijl een pak Jupiler Pro League-ploegen zich inmiddels verzekerden van hun eerste zomeraanwinst(en), is het voorlopig afwachten tot ook RSC Anderlecht een eerste keer toeslaat. Maar sportieve baas Jesper Fredberg zit zeker niet stil. Aan uitgaande zijde is er immers heel wat beweging op komst in het Lotto Park.


De Belgische recordkampioen beëindigde het voorbije seizoen op een bedroevende elfde plaats en die tegenvallende prestatie zal niet zonder gevolgen blijven op de transfermarkt. Zoals geweten is Fredberg van plan om de selectie op meerdere posities te versterken. Daar tegenover zal hij ook met de grove borstel door de huidige selectie gaan. Die grote kuis werd inmiddels ingezet door de aflopende contracten van Lior Refaelov en Adrien Trebel niet te verlengen.

LEES OOK: 'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

Stassin en Wellenreuther

Daar blijft het evenwel niet bij. Vrijdag raakte bijvoorbeeld bekend dat ook Lucas Stassin op weg is naar de uitgang. De beloftevolle spits zou dicht bij een overgang naar KVC Westerlo staan. Daarnaast maakte Feyenoord wereldkundig dat het doelman Timon Wellenreuther definitief heeft overgenomen van Paars-Wit nadat hij in de voorbije maanden al op huurbasis uitkwam voor de Nederlandse kampioen. En er lijken nog meer huurlingen op weg naar de uitgang.

Nog vier vertrekkers

Bij Het Laatste Nieuws weet immers men FC Midtjylland zal proberen om Kristoffer Olsson definitief over te nemen, al is zijn afkoopsom van 4 miljoen euro voorlopig te hoog. Shakhtar Donetsk wil zoals gemeld dan weer langer doorgaan met Bogdan Mykhaylichenko. Mo Dauda trekt op zijn beurt permanent naar CD Tenerife. En tot slot mag ook Mustapha Bundu beschikken na zijn uitleenbeurt aan Andorra. Hoewel hij nog één jaar onder contract ligt, heeft de Sierra-Leoon geen toekomst meer bij Paars-Wit.

Anderlecht zou beter eerst zelf versterking aantrekken ...

Meest recent

'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

15
15
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

37
37
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

53
53
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

255
255
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

32
32
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

190
190
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

149
149
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

786
786
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

150
150
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

688
688
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

411
411
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

512
512
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

470
470
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

117
117
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

129
129
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

569
569
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

258
258
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

271
271
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

158
158
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

130
130
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

411
411

Meer sportnieuws