'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

1106
'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

Terwijl een pak Jupiler Pro League-ploegen zich inmiddels verzekerden van hun eerste zomeraanwinst(en), is het voorlopig afwachten tot ook RSC Anderlecht een eerste keer toeslaat. Maar sportieve baas Jesper Fredberg zit zeker niet stil. Aan uitgaande zijde is er immers heel wat beweging op komst in het Lotto Park.


De Belgische recordkampioen beëindigde het voorbije seizoen op een bedroevende elfde plaats en die tegenvallende prestatie zal niet zonder gevolgen blijven op de transfermarkt. Zoals geweten is Fredberg van plan om de selectie op meerdere posities te versterken. Daar tegenover zal hij ook met de grove borstel door de huidige selectie gaan. Die grote kuis werd inmiddels ingezet door de aflopende contracten van Lior Refaelov en Adrien Trebel niet te verlengen.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Stassin en Wellenreuther

Daar blijft het evenwel niet bij. Vrijdag raakte bijvoorbeeld bekend dat ook Lucas Stassin op weg is naar de uitgang. De beloftevolle spits zou dicht bij een overgang naar KVC Westerlo staan. Daarnaast maakte Feyenoord wereldkundig dat het doelman Timon Wellenreuther definitief heeft overgenomen van Paars-Wit nadat hij in de voorbije maanden al op huurbasis uitkwam voor de Nederlandse kampioen. En er lijken nog meer huurlingen op weg naar de uitgang.

Nog vier vertrekkers

Bij Het Laatste Nieuws weet immers men FC Midtjylland zal proberen om Kristoffer Olsson definitief over te nemen, al is zijn afkoopsom van 4 miljoen euro voorlopig te hoog. Shakhtar Donetsk wil zoals gemeld dan weer langer doorgaan met Bogdan Mykhaylichenko. Mo Dauda trekt op zijn beurt permanent naar CD Tenerife. En tot slot mag ook Mustapha Bundu beschikken na zijn uitleenbeurt aan Andorra. Hoewel hij nog één jaar onder contract ligt, heeft de Sierra-Leoon geen toekomst meer bij Paars-Wit.

Anderlecht zou beter eerst zelf versterking aantrekken ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

48
48
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

176
176
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

126
126
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

152
152
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

37
37
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

215
215
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

77
77
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

29
29
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

26
26
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

28
28
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

27
27
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

95
95
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

87
87
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

32
32
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

35
35
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

123
123
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

46
46
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

255
255
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

109
109
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

212
212
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

84
84
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

78
78

Meer sportnieuws