'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

door
'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

Terwijl een pak Jupiler Pro League-ploegen zich inmiddels verzekerden van hun eerste zomeraanwinst(en), is het voorlopig afwachten tot ook RSC Anderlecht een eerste keer toeslaat. Maar sportieve baas Jesper Fredberg zit zeker niet stil. Aan uitgaande zijde is er immers heel wat beweging op komst in het Lotto Park.


De Belgische recordkampioen beëindigde het voorbije seizoen op een bedroevende elfde plaats en die tegenvallende prestatie zal niet zonder gevolgen blijven op de transfermarkt. Zoals geweten is Fredberg van plan om de selectie op meerdere posities te versterken. Daar tegenover zal hij ook met de grove borstel door de huidige selectie gaan. Die grote kuis werd inmiddels ingezet door de aflopende contracten van Lior Refaelov en Adrien Trebel niet te verlengen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

Stassin en Wellenreuther

Daar blijft het evenwel niet bij. Vrijdag raakte bijvoorbeeld bekend dat ook Lucas Stassin op weg is naar de uitgang. De beloftevolle spits zou dicht bij een overgang naar KVC Westerlo staan. Daarnaast maakte Feyenoord wereldkundig dat het doelman Timon Wellenreuther definitief heeft overgenomen van Paars-Wit nadat hij in de voorbije maanden al op huurbasis uitkwam voor de Nederlandse kampioen. En er lijken nog meer huurlingen op weg naar de uitgang.

Nog vier vertrekkers

Bij Het Laatste Nieuws weet immers men FC Midtjylland zal proberen om Kristoffer Olsson definitief over te nemen, al is zijn afkoopsom van 4 miljoen euro voorlopig te hoog. Shakhtar Donetsk wil zoals gemeld dan weer langer doorgaan met Bogdan Mykhaylichenko. Mo Dauda trekt op zijn beurt permanent naar CD Tenerife. En tot slot mag ook Mustapha Bundu beschikken na zijn uitleenbeurt aan Andorra. Hoewel hij nog één jaar onder contract ligt, heeft de Sierra-Leoon geen toekomst meer bij Paars-Wit.

Anderlecht zou beter eerst zelf versterking aantrekken ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

11
11
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

6
6
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

20
20
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

28
28
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

34
34
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

42
42
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

369
369
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

38
38
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

59
59
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

216
216
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

130
130
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

47
47
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

160
160
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

166
166
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

198
198
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1256
1256
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

87
87
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

271
271
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

328
328
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

231
231
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

362
362
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

83
83
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

200
200
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

109
109

Meer sportnieuws