'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

1106 stemmen
'Grote kuis Anderlecht: volgende vertrekkers staan klaar'

Terwijl een pak Jupiler Pro League-ploegen zich inmiddels verzekerden van hun eerste zomeraanwinst(en), is het voorlopig afwachten tot ook RSC Anderlecht een eerste keer toeslaat. Maar sportieve baas Jesper Fredberg zit zeker niet stil. Aan uitgaande zijde is er immers heel wat beweging op komst in het Lotto Park.


De Belgische recordkampioen beëindigde het voorbije seizoen op een bedroevende elfde plaats en die tegenvallende prestatie zal niet zonder gevolgen blijven op de transfermarkt. Zoals geweten is Fredberg van plan om de selectie op meerdere posities te versterken. Daar tegenover zal hij ook met de grove borstel door de huidige selectie gaan. Die grote kuis werd inmiddels ingezet door de aflopende contracten van Lior Refaelov en Adrien Trebel niet te verlengen.

LEES OOK: 'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Stassin en Wellenreuther

Daar blijft het evenwel niet bij. Vrijdag raakte bijvoorbeeld bekend dat ook Lucas Stassin op weg is naar de uitgang. De beloftevolle spits zou dicht bij een overgang naar KVC Westerlo staan. Daarnaast maakte Feyenoord wereldkundig dat het doelman Timon Wellenreuther definitief heeft overgenomen van Paars-Wit nadat hij in de voorbije maanden al op huurbasis uitkwam voor de Nederlandse kampioen. En er lijken nog meer huurlingen op weg naar de uitgang.

Nog vier vertrekkers

Bij Het Laatste Nieuws weet immers men FC Midtjylland zal proberen om Kristoffer Olsson definitief over te nemen, al is zijn afkoopsom van 4 miljoen euro voorlopig te hoog. Shakhtar Donetsk wil zoals gemeld dan weer langer doorgaan met Bogdan Mykhaylichenko. Mo Dauda trekt op zijn beurt permanent naar CD Tenerife. En tot slot mag ook Mustapha Bundu beschikken na zijn uitleenbeurt aan Andorra. Hoewel hij nog één jaar onder contract ligt, heeft de Sierra-Leoon geen toekomst meer bij Paars-Wit.

Anderlecht zou beter eerst zelf versterking aantrekken ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

13
13
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

98
98
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

169
169
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

327
327
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

324
324
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

236
236
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws