Vrancken vs. Van Bommel: vier vragen voor de titelclash

door
Vrancken vs. Van Bommel: vier vragen voor de titelclash

Misschien kroont Union zich nog tot de lachende derde – de verschillende scenario's zijn u inmiddels vast wel bekend – maar de ogen van voetbalminnend België zijn zondag toch vooral op de Cegeka Arena gericht. In een ongetwijfeld zinderende sfeer moeten daar niet alleen de spelers van Genk en Antwerp, maar ook hun coaches langs de zijlijn nog een laatste keer hun beste beentje voorzetten. Vier hamvragen voor Wouter Vrancken en Mark van Bommel in aanloop naar de razend spannende slotspeeldag.

LEES OOK: ‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

WIE GERAAKT FIT?

De uitputtingsslag eist stilaan overal zijn tol. Zo kampt Club Brugge, dat volgens Rik De Mil wel haar sportieve plicht wil vervullen in het Dudenpark maar logischerwijs geen risico's meer wenst te nemen, met een karrenvracht afwezigen. Behalve de geschorste Senne Lynen moet Karel Geraerts het dan weer tevens zonder Siebe Van der Heyden stellen. Voor het overige wou hij zijn collega niet veel wijzer maken: achter de namen van Teddy Teuma en Victor Boniface staat nog steeds een vraagteken. Van Bommel en Vrancken daarentegen durfden wél al volledig open kaart spelen. Tenminste, daar had het alle schijn van weg. Met aanvoerder Bryan Heynen en scherpschutter Vincent Janssen lijken de twee voornaamste twijfelgevallen langs weerszijden alleszins gewoon aan de aftrap te zullen verschijnen.



"Vincent voelt zich fit. Ik ga ervan uit dat hij net als iedereen inzetbaar is", aldus Van Bommel over zijn landgenoot. "Iedereen heeft kunnen trainen, ook Bryan. Als hij nu geen reactie ondervindt, ziet het er goed uit", haalde ook Vrancken opgelucht adem. De afgelopen dagen werd de Limburgse kleedkamer nochtans heel eventjes opgeschrikt door een aantal spelers die last hadden van hun sinussen. Hoewel de voorbereiding daardoor enigszins werd verstoord gelukkig dus zonder erg. Anders dan Geraerts, voor wie het mogelijk puzzelen wordt, kunnen zowel Vrancken als Van Bommel op die manier zonder kopzorgen toeleven naar hun afspraak met de geschiedenis. Althans wat de ziekenboeg betreft, want door de schorsing van Calvin Stengs zakt de Great Old toch niet helemaal op volle sterkte af naar Genk.

WIE KAN VERRASSEN?

"Ik denk niet dat we mekaar nog kunnen verrassen", geven beide trainers toe dat ze geen geheimen meer hebben voor elkaar. De 22 namen aan de aftrap kunnen ook wij nu reeds grotendeels invullen, al moet Vrancken wel nog een tweetal knopen doorhakken. Diep in de punt ligt Tolu Arokodare in de weegschaal met Ally Samatta, een rijtje lager gaat het opnieuw tussen Yira Sor en Bilal El Khannouss – de voorbije dagen allebei geveld door een verkoudheid. Mocht hij alsnog verstek geven wordt Heynen zijn plaats wellicht ingenomen door Aziz Ouattara. Bij het stamnummer één heeft Van Bommel geen volwaardige back-up voor Janssen voorhanden. Op de flanken, waar Arbnor Muja de laatste tijd wat tekortschiet, zijn de wisselopties eveneens vrij beperkt. Ook zijn typeploeg staat zo min of meer vast.



Met uitzondering dus van de afwezige Stengs. Om de sleutelfiguur op het middenveld te vervangen doet Van Bommel vermoedelijk weer een beroep op Mandela Keita. De nuchtere Nederlander is niet zinnens om plots gek te doen of andere dingen te proberen. "We gaan hetzelfde doen als altijd en ons plan volgen, zoals dat al het hele seizoen werkt", is dit volgens hem niet het geschikte moment om te experimenteren. Eenzelfde geluid bij Vrancken, net zo overtuigd van zijn eigen aanpak. Volgens beide coaches zal het zondag dan ook eerder aankomen op de details. Zaken zoals vermoeidheid, de vorm van de dag en volgens Van Bommel zelfs de temperatuur in Limburg kunnen wel eens doorslaggevend blijken. Al wordt het natuurlijk ook de vraag wie het best zijn zenuwen in bedwang weet te houden.

WIE BEWAART KALMTE?

Net zoals hun collega doen Vrancken en Van Bommel alvast hun stinkende best om het hoofd koel te houden en rust te prediken. "Gewoon normaal doen" luidt overal het adagium voor de apotheose. In het slot van de vorige confrontatie sloegen de stoppen wel door bij Genk, dat een week later uitgeteld leek in de titelrace. Sindsdien rechtten de troepen van Vrancken de rug, waardoor ze mentaal mogelijk in het voordeel zijn. "Statistisch hebben we de kleinste kans, bijgevolg ook de minste druk", wentelt de trainer, die zijn lot weliswaar liever in eigen handen had gehad, zich in de rol van underdog. Hij legt vooral de nadruk op termen als spelvreugde en genieten. "Hiervoor ben je voetballer geworden", vindt Vrancken, net als Geraerts hoe dan ook trots op het parcours dat zijn elftal tot hiertoe heeft afgelegd.



Een zinnetje dat ook Van Bommel herhaalde, al moest hij toch het nodige oplapwerk verrichten na de teleurstelling van vorige week. Een klap die de koele kikker zelf eveneens moest verwerken. "We lieten een grote kans liggen. Nu krijgen we een nieuwe. Als je er zo dichtbij bent, moet je het pakken", steekt Van Bommel zijn ambities niet langer weg. "Ik voel geen twijfel of stress", blijft hij terwijl wel zijn immer ontspannen zelve. De favorietenrol kan hem gestolen worden, al gaat hij grijnzend akkoord de analyse van Geraerts dat Antwerp 50 procent kans heeft op de titel – tegenover 25 elk voor de concurrentie. Van Bommel klopt ineens ook gretig op de nagel dat het volgens de buitenwereld 'Antwerp tegen de rest' zou zijn. Net zoals zijn kalmte straalt dat gevoel hopelijk op de juiste manier af op zijn selectie.

WIE LEGT EIGEN WIL OP?

Beheerst blijven dus, ongeacht het matchverloop in Brussel. Zeker voor de Great Old: voor Genk blijft de opdracht sowieso dezelfde. "Ik ken Wouter, die speelt altijd om te winnen", gooit Van Bommel met complimenten richting Vrancken, bij wie het respect wederzijds is. "Genk speelt mooi voetbal met een agressieve pressing, maar wij toch ook?", ontkent hij dat zijn team zakelijker te werk gaat. Toch loert de Great Old, dodelijk op de tegenaanval, voornamelijk op foutjes van de tegenstander. Iets wat Genk in de vorige ontmoetingen meermaals mocht ondervinden. Van Bommel merkt echter terecht op dat de Limburgers, die in de PO's nog geen enkele keer de nul hielden, geen andere keuze hebben dan risico's te nemen. Niet dat Vrancken van plan was om af te wijken van zijn streven naar positief voetbal.



"We moeten terug onze kwaliteiten tonen", geloof hij in zijn principes. Daarbij rekent de coach vooral op man-in-vorm Joseph Paintsil en Mike Trésor, eind oktober goed voor een hattrick aan assists op de Bosuil. Voor het licht uitging leverde hij daar enkele weken geleden ook al een afgemeten voorzet af. Antwerp, waar Jean Butez in de PO's slechts één clean sheet toevoegde aan zijn totaal, is tegenwoordig kwetsbaar op stilstaande fases. In de overige drie onderlinge duels trok Van Bommel telkens aan het langste eind, inclusief twee eerdere bezoekjes aan de Cegeka Arena. Het boezemt hem vertrouwen in, al onthoudt Vrancken liever dat Genk een van die wedstrijden domineerde. Mocht dat met dezelfde afloop opnieuw gebeuren zal het Van Bommel worst wezen. Meer dan ooit is alleen het resultaat heilig.

AD

Wie is volgens u een betere coach?

Meest recent

'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

3
3
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

7
7
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

12
12
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

112
112
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

125
125
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

83
83
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

54
54
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

30
30
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

251
251
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

66
66
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

95
95
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

280
280
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

147
147
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

174
174
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

57
57
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

84
84
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

401
401
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

181
181
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

977
977
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

163
163
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

94
94
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

332
332
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

100
100
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

466
466
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

255
255

Meer sportnieuws