KRC Genk jaagt op toptransfer met ‘man van 10 miljoen’

door
KRC Genk jaagt op toptransfer met ‘man van 10 miljoen’

Het vertrek van Paul Onuachu heeft een enorme leegte achtergelaten bij KRC Genk. Hoewel Tolu Arokodare veel potentieel en progressiemarge heeft, is hij qua pure kwaliteit nog ver verwijderd van het niveau van Onuachu. En ook de gehuurde Ally Samatta kan niet overtuigen als centrumspits bij de Limburgers. Volgens journalist Sacha Tavolieri staat Shamar Nicholson (26) daarom op het verlanglijstje van Dimitri de Condé. Maar het staat nu wel al vast dat de voormalige spits van Sporting Charleroi een aanzienlijk bedrag zal kosten.

LEES OOK: Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

Onmisbare Paul Onuachu

Bij KRC Genk probeert men zo weinig mogelijk te spreken over het enorme sportieve verlies dat Paul Onuachu op deadline day van de voorbije wintermercato met zich meebracht. Deze kwestie ligt erg gevoelig binnen de club, vooral bij Wouter Vrancken. “Misschien hadden Lucumi, Dessers, Ito, Bongonda en Thorstvedt ons ook wel kunnen helpen. Ik focus op de spelers die er zijn”, zei een kregelige Vrancken eerder dit jaar. Desondanks is het onmiskenbaar dat Genk sinds het vertrek van Onuachu een royale voorsprong van 15 punten in de reguliere competitie heeft zien slinken tot een achterstand van één punt op Union SG en Antwerp FC in de Champions’ Play-offs.

Het vertrek van Paul Onuachu naar Southampton heeft duidelijk een negatieve impact gehad op het offensieve spelbeeld van KRC Genk. De Genkse doelpuntenproductie is stevig gedaald ondanks het feit dat het gemiddelde aantal gecreëerde doelpogingen nagenoeg hetzelfde is gebleven. Tegelijkertijd heeft de verdediging van Genk de laatste tijd ook tekenen van zwakte vertoond. Aimé Anthuenis beaamde dat onlangs in een gesprek met La Dernière Heure: “Er wordt vaak gezegd dat Genk zijn doelpunten mist, maar men vergeet hoe belangrijk hij ook in het spel was. Onuachu was een cruciale speler in het systeem van Wouter Vrancken en niemand heeft zijn rol kunnen overnemen.”



Eveneens op deadline day van de wintermercato werd Tolu Arokodare aangetrokken als de beoogde opvolger van Paul Onuachu. Hoewel de Nigeriaanse spits veel potentieel en progressiemarge heeft, is hij qua pure kwaliteit nog ver verwijderd van het niveau van Onuachu. Arokodare moet bovendien fysiek nog veel aansterken na een blessure die hem lange tijd aan de kant hield. Vorig weekend zakte Tolu alvast door het ijs tegen Club Brugge. Stef Wijnants merkte terecht op in Het Belang van Limburg: “Het zag er helemaal niet goed uit. De druk op die jongen is veel te groot. Alleen omdat hij fysiek vergelijkbaar is met Onuachu, betekent dit niet automatisch dat hij net zo gemakkelijk het net zal vinden. Hij heeft niet dezelfde techniek en werd terecht gewisseld.”

Nicholson heeft een salaris om van te dromen

Volgend seizoen krijgt Tolu Arokodare meer tijd en kansen om zich te bewijzen bij KRC Genk, maar hij zal ook moeten beseffen dat er extra concurrentie zal zijn. Op dit moment is Ally Samatta de enige andere centrumspits in de huidige selectie, ook hij kan niet overtuigen, en de verhuurde Tanzaniaan wordt aan het einde van dit seizoen terug verwacht bij zijn broodheer Fenerbahçe. Het is duidelijk dat Genk zich in de komende zomertransferperiode zal moeten versterken op de spitspositie en volgens journalist Sacha Tavolieri staat Shamar Nicholson (26) op het verlanglijstje van Dimitri de Condé. Maar het staat nu wel al vast dat de voormalige spits van Sporting Charleroi een aanzienlijk bedrag zal kosten.

In 2019 nam Sporting Charleroi Shamar Nicholson voor een bedrag van 1,5 miljoen euro over van NK Domzale. Tweeënhalf jaar later werd hij verkocht aan Spartak Moskou voor een bedrag tussen de 8, 9 en 10 miljoen euro, afhankelijk van de bron. Deze lucratieve deal plaatste hem op de veertiende plaats van de grootste Europese transfers tijdens de wintertransferperiode van 2022. Bovendien verdient Nicholson nu aanzienlijk goed zijn brood in Rusland. Mehdi Bayat zei destijds, net na deze knaltransfer: “Hij krijgt een salaris waar hij niet eens van had durven dromen toen hij in 2017 vanuit Jamaica naar Slovenië vertrok.” Hoewel Nicholson had gedroomd van een overstap naar de Premier League, bood Spartak Moskou hem ook een mooie uitdaging.



In Rusland heeft Shamar Nicholson moeite gehad om zijn stempel te drukken. Dit seizoen is hij voornamelijk een invaller bij Spartak Moskou en zijn toekomstperspectief bij de club lijkt niet erg veelbelovend. Ondanks dat de Jamaicaanse spits tot de tien duurste aankopen in de geschiedenis van Spartak behoort, heeft hij het stevige prijskaartje - samen met zijn royale salaris - nog niet weten te rechtvaardigen. Gezien de aanzienlijke investering die Spartak heeft gedaan, zullen ze ongetwijfeld een groot deel van hun investering willen terugverdienen. Op dit moment wordt de marktwaarde van Nicholson nog steeds geschat op 6,5 miljoen euro. KRC Genk zal dus diep in de buidel moeten tasten om hem aan te trekken en ook een aanzienlijk deel van hun salarisbudget moeten reserveren.

Let op: geen nieuwe Onuachu

Het profiel van Shamar Nicholson vertoont overeenkomsten met dat van Paul Onuachu. De Jamaicaanse spits is imposant met zijn lengte van 1,92 meter en beschikt over atletisch vermogen, fysieke kracht, mentale en tactische vaardigheden. Hij is balvast, bezit brute kracht, wint veel duels en is goed in het deviëren van de bal. Nicholson ontvangt graag de bal aan zijn voeten en hij weegt op de verdediging. Abdoulaye Seck, ex-verdediger van Antwerp FC, verklaarde destijds dat Nicholson samen met Paul Onuachu de lastigste spitsen waren waarmee hij in de Belgische competitie te maken kreeg.



Paul Onuachu koppelt daar ook nog eens lichtvoetigheid, technische vaardigheden, positionering en scorend vermogen aan toe, kwaliteiten die Shamar Nicholson niet bezit. De 26-jarige spits is niet erg behendig aan de bal, heeft moeite in de combinatie en in kleine ruimtes, en is bovendien minder doeltreffend en efficiënt in de zestienmeter. Bij Sporting Charleroi scoorde Shamar Nicholson gemiddeld 0,51 doelpunt per 90 minuten en wist hij 16,7% van zijn kansen om te zetten in een doelpunt. Deze ratio's liggen aanzienlijk hoger bij Paul Onuachu, met 0,62 doelpunt per 90 minuten en een efficiëntie van 19,6%.

Zou Nicholson een goede spits zijn voor Genk?

Meest recent

'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

4
4
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

70
70
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

199
199
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

11
11
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

395
395
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

28
28
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

61
61
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

124
124
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

161
161
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

85
85
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

290
290
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

65
65
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

173
173
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

245
245
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

631
631
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

909
909
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

279
279
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

344
344
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

64
64
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

743
743
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

153
153
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

181
181
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

1156
1156
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

373
373
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

395
395

Meer sportnieuws