KRC Genk jaagt op toptransfer met ‘man van 10 miljoen’

door
KRC Genk jaagt op toptransfer met ‘man van 10 miljoen’

Het vertrek van Paul Onuachu heeft een enorme leegte achtergelaten bij KRC Genk. Hoewel Tolu Arokodare veel potentieel en progressiemarge heeft, is hij qua pure kwaliteit nog ver verwijderd van het niveau van Onuachu. En ook de gehuurde Ally Samatta kan niet overtuigen als centrumspits bij de Limburgers. Volgens journalist Sacha Tavolieri staat Shamar Nicholson (26) daarom op het verlanglijstje van Dimitri de Condé. Maar het staat nu wel al vast dat de voormalige spits van Sporting Charleroi een aanzienlijk bedrag zal kosten.

LEES OOK: El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Onmisbare Paul Onuachu

Bij KRC Genk probeert men zo weinig mogelijk te spreken over het enorme sportieve verlies dat Paul Onuachu op deadline day van de voorbije wintermercato met zich meebracht. Deze kwestie ligt erg gevoelig binnen de club, vooral bij Wouter Vrancken. “Misschien hadden Lucumi, Dessers, Ito, Bongonda en Thorstvedt ons ook wel kunnen helpen. Ik focus op de spelers die er zijn”, zei een kregelige Vrancken eerder dit jaar. Desondanks is het onmiskenbaar dat Genk sinds het vertrek van Onuachu een royale voorsprong van 15 punten in de reguliere competitie heeft zien slinken tot een achterstand van één punt op Union SG en Antwerp FC in de Champions’ Play-offs.

Het vertrek van Paul Onuachu naar Southampton heeft duidelijk een negatieve impact gehad op het offensieve spelbeeld van KRC Genk. De Genkse doelpuntenproductie is stevig gedaald ondanks het feit dat het gemiddelde aantal gecreëerde doelpogingen nagenoeg hetzelfde is gebleven. Tegelijkertijd heeft de verdediging van Genk de laatste tijd ook tekenen van zwakte vertoond. Aimé Anthuenis beaamde dat onlangs in een gesprek met La Dernière Heure: “Er wordt vaak gezegd dat Genk zijn doelpunten mist, maar men vergeet hoe belangrijk hij ook in het spel was. Onuachu was een cruciale speler in het systeem van Wouter Vrancken en niemand heeft zijn rol kunnen overnemen.”



Eveneens op deadline day van de wintermercato werd Tolu Arokodare aangetrokken als de beoogde opvolger van Paul Onuachu. Hoewel de Nigeriaanse spits veel potentieel en progressiemarge heeft, is hij qua pure kwaliteit nog ver verwijderd van het niveau van Onuachu. Arokodare moet bovendien fysiek nog veel aansterken na een blessure die hem lange tijd aan de kant hield. Vorig weekend zakte Tolu alvast door het ijs tegen Club Brugge. Stef Wijnants merkte terecht op in Het Belang van Limburg: “Het zag er helemaal niet goed uit. De druk op die jongen is veel te groot. Alleen omdat hij fysiek vergelijkbaar is met Onuachu, betekent dit niet automatisch dat hij net zo gemakkelijk het net zal vinden. Hij heeft niet dezelfde techniek en werd terecht gewisseld.”

Nicholson heeft een salaris om van te dromen

Volgend seizoen krijgt Tolu Arokodare meer tijd en kansen om zich te bewijzen bij KRC Genk, maar hij zal ook moeten beseffen dat er extra concurrentie zal zijn. Op dit moment is Ally Samatta de enige andere centrumspits in de huidige selectie, ook hij kan niet overtuigen, en de verhuurde Tanzaniaan wordt aan het einde van dit seizoen terug verwacht bij zijn broodheer Fenerbahçe. Het is duidelijk dat Genk zich in de komende zomertransferperiode zal moeten versterken op de spitspositie en volgens journalist Sacha Tavolieri staat Shamar Nicholson (26) op het verlanglijstje van Dimitri de Condé. Maar het staat nu wel al vast dat de voormalige spits van Sporting Charleroi een aanzienlijk bedrag zal kosten.

In 2019 nam Sporting Charleroi Shamar Nicholson voor een bedrag van 1,5 miljoen euro over van NK Domzale. Tweeënhalf jaar later werd hij verkocht aan Spartak Moskou voor een bedrag tussen de 8, 9 en 10 miljoen euro, afhankelijk van de bron. Deze lucratieve deal plaatste hem op de veertiende plaats van de grootste Europese transfers tijdens de wintertransferperiode van 2022. Bovendien verdient Nicholson nu aanzienlijk goed zijn brood in Rusland. Mehdi Bayat zei destijds, net na deze knaltransfer: “Hij krijgt een salaris waar hij niet eens van had durven dromen toen hij in 2017 vanuit Jamaica naar Slovenië vertrok.” Hoewel Nicholson had gedroomd van een overstap naar de Premier League, bood Spartak Moskou hem ook een mooie uitdaging.



In Rusland heeft Shamar Nicholson moeite gehad om zijn stempel te drukken. Dit seizoen is hij voornamelijk een invaller bij Spartak Moskou en zijn toekomstperspectief bij de club lijkt niet erg veelbelovend. Ondanks dat de Jamaicaanse spits tot de tien duurste aankopen in de geschiedenis van Spartak behoort, heeft hij het stevige prijskaartje - samen met zijn royale salaris - nog niet weten te rechtvaardigen. Gezien de aanzienlijke investering die Spartak heeft gedaan, zullen ze ongetwijfeld een groot deel van hun investering willen terugverdienen. Op dit moment wordt de marktwaarde van Nicholson nog steeds geschat op 6,5 miljoen euro. KRC Genk zal dus diep in de buidel moeten tasten om hem aan te trekken en ook een aanzienlijk deel van hun salarisbudget moeten reserveren.

Let op: geen nieuwe Onuachu

Het profiel van Shamar Nicholson vertoont overeenkomsten met dat van Paul Onuachu. De Jamaicaanse spits is imposant met zijn lengte van 1,92 meter en beschikt over atletisch vermogen, fysieke kracht, mentale en tactische vaardigheden. Hij is balvast, bezit brute kracht, wint veel duels en is goed in het deviëren van de bal. Nicholson ontvangt graag de bal aan zijn voeten en hij weegt op de verdediging. Abdoulaye Seck, ex-verdediger van Antwerp FC, verklaarde destijds dat Nicholson samen met Paul Onuachu de lastigste spitsen waren waarmee hij in de Belgische competitie te maken kreeg.



Paul Onuachu koppelt daar ook nog eens lichtvoetigheid, technische vaardigheden, positionering en scorend vermogen aan toe, kwaliteiten die Shamar Nicholson niet bezit. De 26-jarige spits is niet erg behendig aan de bal, heeft moeite in de combinatie en in kleine ruimtes, en is bovendien minder doeltreffend en efficiënt in de zestienmeter. Bij Sporting Charleroi scoorde Shamar Nicholson gemiddeld 0,51 doelpunt per 90 minuten en wist hij 16,7% van zijn kansen om te zetten in een doelpunt. Deze ratio's liggen aanzienlijk hoger bij Paul Onuachu, met 0,62 doelpunt per 90 minuten en een efficiëntie van 19,6%.

Zou Nicholson een goede spits zijn voor Genk?

Meest recent

'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

26
26
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

149
149
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

150
150
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

35
35
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

209
209
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

311
311
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

95
95
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

160
160
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

53
53
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

97
97
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

162
162
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

298
298
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

57
57
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

106
106
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

163
163
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

334
334
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

429
429
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

81
81
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

190
190
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

456
456
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

311
311
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

409
409
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

416
416
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

129
129
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

124
124

Meer sportnieuws