KRC Genk jaagt op toptransfer met ‘man van 10 miljoen’

881 stemmen
KRC Genk jaagt op toptransfer met ‘man van 10 miljoen’

Het vertrek van Paul Onuachu heeft een enorme leegte achtergelaten bij KRC Genk. Hoewel Tolu Arokodare veel potentieel en progressiemarge heeft, is hij qua pure kwaliteit nog ver verwijderd van het niveau van Onuachu. En ook de gehuurde Ally Samatta kan niet overtuigen als centrumspits bij de Limburgers. Volgens journalist Sacha Tavolieri staat Shamar Nicholson (26) daarom op het verlanglijstje van Dimitri de Condé. Maar het staat nu wel al vast dat de voormalige spits van Sporting Charleroi een aanzienlijk bedrag zal kosten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

Onmisbare Paul Onuachu

Bij KRC Genk probeert men zo weinig mogelijk te spreken over het enorme sportieve verlies dat Paul Onuachu op deadline day van de voorbije wintermercato met zich meebracht. Deze kwestie ligt erg gevoelig binnen de club, vooral bij Wouter Vrancken. “Misschien hadden Lucumi, Dessers, Ito, Bongonda en Thorstvedt ons ook wel kunnen helpen. Ik focus op de spelers die er zijn”, zei een kregelige Vrancken eerder dit jaar. Desondanks is het onmiskenbaar dat Genk sinds het vertrek van Onuachu een royale voorsprong van 15 punten in de reguliere competitie heeft zien slinken tot een achterstand van één punt op Union SG en Antwerp FC in de Champions’ Play-offs.

Het vertrek van Paul Onuachu naar Southampton heeft duidelijk een negatieve impact gehad op het offensieve spelbeeld van KRC Genk. De Genkse doelpuntenproductie is stevig gedaald ondanks het feit dat het gemiddelde aantal gecreëerde doelpogingen nagenoeg hetzelfde is gebleven. Tegelijkertijd heeft de verdediging van Genk de laatste tijd ook tekenen van zwakte vertoond. Aimé Anthuenis beaamde dat onlangs in een gesprek met La Dernière Heure: “Er wordt vaak gezegd dat Genk zijn doelpunten mist, maar men vergeet hoe belangrijk hij ook in het spel was. Onuachu was een cruciale speler in het systeem van Wouter Vrancken en niemand heeft zijn rol kunnen overnemen.”



Eveneens op deadline day van de wintermercato werd Tolu Arokodare aangetrokken als de beoogde opvolger van Paul Onuachu. Hoewel de Nigeriaanse spits veel potentieel en progressiemarge heeft, is hij qua pure kwaliteit nog ver verwijderd van het niveau van Onuachu. Arokodare moet bovendien fysiek nog veel aansterken na een blessure die hem lange tijd aan de kant hield. Vorig weekend zakte Tolu alvast door het ijs tegen Club Brugge. Stef Wijnants merkte terecht op in Het Belang van Limburg: “Het zag er helemaal niet goed uit. De druk op die jongen is veel te groot. Alleen omdat hij fysiek vergelijkbaar is met Onuachu, betekent dit niet automatisch dat hij net zo gemakkelijk het net zal vinden. Hij heeft niet dezelfde techniek en werd terecht gewisseld.”

Nicholson heeft een salaris om van te dromen

Volgend seizoen krijgt Tolu Arokodare meer tijd en kansen om zich te bewijzen bij KRC Genk, maar hij zal ook moeten beseffen dat er extra concurrentie zal zijn. Op dit moment is Ally Samatta de enige andere centrumspits in de huidige selectie, ook hij kan niet overtuigen, en de verhuurde Tanzaniaan wordt aan het einde van dit seizoen terug verwacht bij zijn broodheer Fenerbahçe. Het is duidelijk dat Genk zich in de komende zomertransferperiode zal moeten versterken op de spitspositie en volgens journalist Sacha Tavolieri staat Shamar Nicholson (26) op het verlanglijstje van Dimitri de Condé. Maar het staat nu wel al vast dat de voormalige spits van Sporting Charleroi een aanzienlijk bedrag zal kosten.

In 2019 nam Sporting Charleroi Shamar Nicholson voor een bedrag van 1,5 miljoen euro over van NK Domzale. Tweeënhalf jaar later werd hij verkocht aan Spartak Moskou voor een bedrag tussen de 8, 9 en 10 miljoen euro, afhankelijk van de bron. Deze lucratieve deal plaatste hem op de veertiende plaats van de grootste Europese transfers tijdens de wintertransferperiode van 2022. Bovendien verdient Nicholson nu aanzienlijk goed zijn brood in Rusland. Mehdi Bayat zei destijds, net na deze knaltransfer: “Hij krijgt een salaris waar hij niet eens van had durven dromen toen hij in 2017 vanuit Jamaica naar Slovenië vertrok.” Hoewel Nicholson had gedroomd van een overstap naar de Premier League, bood Spartak Moskou hem ook een mooie uitdaging.



In Rusland heeft Shamar Nicholson moeite gehad om zijn stempel te drukken. Dit seizoen is hij voornamelijk een invaller bij Spartak Moskou en zijn toekomstperspectief bij de club lijkt niet erg veelbelovend. Ondanks dat de Jamaicaanse spits tot de tien duurste aankopen in de geschiedenis van Spartak behoort, heeft hij het stevige prijskaartje - samen met zijn royale salaris - nog niet weten te rechtvaardigen. Gezien de aanzienlijke investering die Spartak heeft gedaan, zullen ze ongetwijfeld een groot deel van hun investering willen terugverdienen. Op dit moment wordt de marktwaarde van Nicholson nog steeds geschat op 6,5 miljoen euro. KRC Genk zal dus diep in de buidel moeten tasten om hem aan te trekken en ook een aanzienlijk deel van hun salarisbudget moeten reserveren.

Let op: geen nieuwe Onuachu

Het profiel van Shamar Nicholson vertoont overeenkomsten met dat van Paul Onuachu. De Jamaicaanse spits is imposant met zijn lengte van 1,92 meter en beschikt over atletisch vermogen, fysieke kracht, mentale en tactische vaardigheden. Hij is balvast, bezit brute kracht, wint veel duels en is goed in het deviëren van de bal. Nicholson ontvangt graag de bal aan zijn voeten en hij weegt op de verdediging. Abdoulaye Seck, ex-verdediger van Antwerp FC, verklaarde destijds dat Nicholson samen met Paul Onuachu de lastigste spitsen waren waarmee hij in de Belgische competitie te maken kreeg.



Paul Onuachu koppelt daar ook nog eens lichtvoetigheid, technische vaardigheden, positionering en scorend vermogen aan toe, kwaliteiten die Shamar Nicholson niet bezit. De 26-jarige spits is niet erg behendig aan de bal, heeft moeite in de combinatie en in kleine ruimtes, en is bovendien minder doeltreffend en efficiënt in de zestienmeter. Bij Sporting Charleroi scoorde Shamar Nicholson gemiddeld 0,51 doelpunt per 90 minuten en wist hij 16,7% van zijn kansen om te zetten in een doelpunt. Deze ratio's liggen aanzienlijk hoger bij Paul Onuachu, met 0,62 doelpunt per 90 minuten en een efficiëntie van 19,6%.

Zou Nicholson een goede spits zijn voor Genk?

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

43
43
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

47
47
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

39
39
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

38
38
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

38
38
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

135
135
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

54
54
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

109
109
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

528
528
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

516
516
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

165
165
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

623
623
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

39
39
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

118
118
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

60
60
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

395
395
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

206
206
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

631
631
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

237
237
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

777
777
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

952
952
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

114
114
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

566
566
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1983
1983
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

492
492

Meer sportnieuws