Sevilla versloeg eerder deze week AS Roma na strafschoppen in de finale van de Europa League. José Mourinho kon zijn teleurstellingen niet verbergen. De Portugees was woest op scheidsrechter eAnthony Taylor, die Roma onder beveiliging verliet.
Na het duel schold Mourinho de arbiter van op afstand uit in de parkeergarage van de Puskás Aréna. De UEFA meldt nu dat het onderzoek naar de Europa League-finale ook gericht is op de taal die Mourinho in de mond nam jegens Taylor. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond gaat zich over het voorval buigen. “Je bent verdomme een schande. Een schande. Ga naar de hel”, zou de Portugees onder meer hebben geroepen richting de Engelsman Anthony Taylor, zo werd afgeleid uit onderzoek van liplezers. Ook het gedrag van beide elftallen wordt onder de loep gelegd.
De bond gaat zich met name richten op het gedrag van de supporters van beide teams. Die van Sevilla betraden na het winnen van de shootouts het veld, en moesten worden verdreven door de Hongaarse politie. Volgens de UEFA hebben beide groepen zich mogelijk ook schuldig gemaakt aan het werpen van objecten en het afvuren van pyrotechnisch materiaal. De Roma-supporters zouden ook het stadion deels hebben beschadigd.
And this is why referees at amateur level all around the world get so much abuse.. When people see a top manager lose his head every time the ref blows his whistle in the game and afterwards vocally abuses him just because his team lost. Great example, Mourinho👏🏻🤡 https://t.co/WINTTeBWSW pic.twitter.com/yZY97NjQoE
— Sander Westerveld Official (@sawe74) June 1, 2023