Anthuenis streng voor Genk: "Anders waren ze al kampioen"

door
Anthuenis streng voor Genk:

Er staat ons zondag een thriller te wachten in de Jupiler Pro League, met op de slotspeeldag nog drie kanshebbers op de landstitel. In principe hebben Antwerp en Union de beste papieren, want zij hebben nog één punt voorsprong op KRC Genk. Dat wacht de moeilijkste opdracht, want het moet zelf absoluut winnen van Antwerp en tegelijk hopen dat Union nog punten laat liggen tegen Club Brugge.


De kans is dus zeer reëel dat Genk met lege handen zal achterblijven en dat zou toch een enorme domper zijn na het seizoen dat ze afgewerkt hebben. De Limburgers stonden immers maandenlang aan de leiding in de Jupiler Pro League en hadden op een gegeven moment ook een riante voorsprong. Die gaven ze echter nog helemaal uit handen met een reeks mindere resultaten na Nieuwjaar.

Ex-trainer Aimé Anthuenis vindt dat Genk dat echter vooral aan zichzelf te wijten heeft. "In Genk moeten ze zich nog steeds afvragen waarom ze Onuachu in januari verkocht hebben. Als hij er nog geweest was, dan was Genk nu al kampioen", stelt hij in La Dernière Heure. "Er wordt vaak gezegd dat Genk zijn doelpunten mist, maar men vergeet hoe belangrijk hij ook in het spel was. Onuachu was een belangrijke pion in het systeem van Wouter Vrancken en niemand heeft zijn rol overgenomen."

LEES OOK: Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

Vervangers stellen teleur

Genk besloot om Onuachu niet tegen te houden toen hij eind januari zijn droomtransfer naar de Premier League kon trekken. Met Tolu Arokodare haalde het snel nog een vervanger, maar de jonge Nigeriaan kon zich mede door blessures nog niet echt doorzetten. Ook Ally Samatta kon nooit overtuigen. Voor Onuachu zelf pakte zijn transfer overigens ook rampzalig uit. Hij scoorde bij Southampton geen enkele keer en de ploeg is intussen al uit de Premier League gedegradeerd.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

6
6
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

7
7
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

76
76
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

39
39
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

174
174
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

106
106
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

30
30
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

100
100
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

162
162
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

183
183
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

56
56
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

76
76
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

205
205
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

62
62
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

736
736
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

394
394
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

46
46
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

391
391
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

145
145
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

395
395
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

139
139
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

175
175
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

75
75
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

294
294

Meer sportnieuws