Anthuenis streng voor Genk: "Anders waren ze al kampioen"

door
Anthuenis streng voor Genk:

Er staat ons zondag een thriller te wachten in de Jupiler Pro League, met op de slotspeeldag nog drie kanshebbers op de landstitel. In principe hebben Antwerp en Union de beste papieren, want zij hebben nog één punt voorsprong op KRC Genk. Dat wacht de moeilijkste opdracht, want het moet zelf absoluut winnen van Antwerp en tegelijk hopen dat Union nog punten laat liggen tegen Club Brugge.


De kans is dus zeer reëel dat Genk met lege handen zal achterblijven en dat zou toch een enorme domper zijn na het seizoen dat ze afgewerkt hebben. De Limburgers stonden immers maandenlang aan de leiding in de Jupiler Pro League en hadden op een gegeven moment ook een riante voorsprong. Die gaven ze echter nog helemaal uit handen met een reeks mindere resultaten na Nieuwjaar.

Ex-trainer Aimé Anthuenis vindt dat Genk dat echter vooral aan zichzelf te wijten heeft. "In Genk moeten ze zich nog steeds afvragen waarom ze Onuachu in januari verkocht hebben. Als hij er nog geweest was, dan was Genk nu al kampioen", stelt hij in La Dernière Heure. "Er wordt vaak gezegd dat Genk zijn doelpunten mist, maar men vergeet hoe belangrijk hij ook in het spel was. Onuachu was een belangrijke pion in het systeem van Wouter Vrancken en niemand heeft zijn rol overgenomen."

LEES OOK: ‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

Vervangers stellen teleur

Genk besloot om Onuachu niet tegen te houden toen hij eind januari zijn droomtransfer naar de Premier League kon trekken. Met Tolu Arokodare haalde het snel nog een vervanger, maar de jonge Nigeriaan kon zich mede door blessures nog niet echt doorzetten. Ook Ally Samatta kon nooit overtuigen. Voor Onuachu zelf pakte zijn transfer overigens ook rampzalig uit. Hij scoorde bij Southampton geen enkele keer en de ploeg is intussen al uit de Premier League gedegradeerd.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

54
54
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

52
52
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

77
77
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

22
22
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

654
654
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

25
25
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

35
35
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

242
242
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

100
100
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

161
161
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

199
199
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

46
46
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

195
195
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

351
351
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

811
811
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

151
151
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

44
44
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

404
404
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

109
109
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

581
581
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

659
659
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

452
452
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

69
69
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1129
1129
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

335
335

Meer sportnieuws