Anthuenis streng voor Genk: "Anders waren ze al kampioen"

door
Anthuenis streng voor Genk:

Er staat ons zondag een thriller te wachten in de Jupiler Pro League, met op de slotspeeldag nog drie kanshebbers op de landstitel. In principe hebben Antwerp en Union de beste papieren, want zij hebben nog één punt voorsprong op KRC Genk. Dat wacht de moeilijkste opdracht, want het moet zelf absoluut winnen van Antwerp en tegelijk hopen dat Union nog punten laat liggen tegen Club Brugge.


De kans is dus zeer reëel dat Genk met lege handen zal achterblijven en dat zou toch een enorme domper zijn na het seizoen dat ze afgewerkt hebben. De Limburgers stonden immers maandenlang aan de leiding in de Jupiler Pro League en hadden op een gegeven moment ook een riante voorsprong. Die gaven ze echter nog helemaal uit handen met een reeks mindere resultaten na Nieuwjaar.

Ex-trainer Aimé Anthuenis vindt dat Genk dat echter vooral aan zichzelf te wijten heeft. "In Genk moeten ze zich nog steeds afvragen waarom ze Onuachu in januari verkocht hebben. Als hij er nog geweest was, dan was Genk nu al kampioen", stelt hij in La Dernière Heure. "Er wordt vaak gezegd dat Genk zijn doelpunten mist, maar men vergeet hoe belangrijk hij ook in het spel was. Onuachu was een belangrijke pion in het systeem van Wouter Vrancken en niemand heeft zijn rol overgenomen."

LEES OOK: El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Vervangers stellen teleur

Genk besloot om Onuachu niet tegen te houden toen hij eind januari zijn droomtransfer naar de Premier League kon trekken. Met Tolu Arokodare haalde het snel nog een vervanger, maar de jonge Nigeriaan kon zich mede door blessures nog niet echt doorzetten. Ook Ally Samatta kon nooit overtuigen. Voor Onuachu zelf pakte zijn transfer overigens ook rampzalig uit. Hij scoorde bij Southampton geen enkele keer en de ploeg is intussen al uit de Premier League gedegradeerd.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

0
0
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

36
36
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

51
51
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

19
19
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

171
171
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

68
68
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

62
62
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

136
136
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

55
55
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

230
230
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

231
231
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

253
253
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

580
580
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

88
88
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

288
288
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

438
438
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

96
96
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

340
340
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

234
234
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

577
577
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

310
310
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

437
437
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

393
393
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

323
323
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

63
63

Meer sportnieuws