Anthuenis streng voor Genk: "Anders waren ze al kampioen"

353
Anthuenis streng voor Genk:

Er staat ons zondag een thriller te wachten in de Jupiler Pro League, met op de slotspeeldag nog drie kanshebbers op de landstitel. In principe hebben Antwerp en Union de beste papieren, want zij hebben nog één punt voorsprong op KRC Genk. Dat wacht de moeilijkste opdracht, want het moet zelf absoluut winnen van Antwerp en tegelijk hopen dat Union nog punten laat liggen tegen Club Brugge.


De kans is dus zeer reëel dat Genk met lege handen zal achterblijven en dat zou toch een enorme domper zijn na het seizoen dat ze afgewerkt hebben. De Limburgers stonden immers maandenlang aan de leiding in de Jupiler Pro League en hadden op een gegeven moment ook een riante voorsprong. Die gaven ze echter nog helemaal uit handen met een reeks mindere resultaten na Nieuwjaar.

Ex-trainer Aimé Anthuenis vindt dat Genk dat echter vooral aan zichzelf te wijten heeft. "In Genk moeten ze zich nog steeds afvragen waarom ze Onuachu in januari verkocht hebben. Als hij er nog geweest was, dan was Genk nu al kampioen", stelt hij in La Dernière Heure. "Er wordt vaak gezegd dat Genk zijn doelpunten mist, maar men vergeet hoe belangrijk hij ook in het spel was. Onuachu was een belangrijke pion in het systeem van Wouter Vrancken en niemand heeft zijn rol overgenomen."

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Vervangers stellen teleur

Genk besloot om Onuachu niet tegen te houden toen hij eind januari zijn droomtransfer naar de Premier League kon trekken. Met Tolu Arokodare haalde het snel nog een vervanger, maar de jonge Nigeriaan kon zich mede door blessures nog niet echt doorzetten. Ook Ally Samatta kon nooit overtuigen. Voor Onuachu zelf pakte zijn transfer overigens ook rampzalig uit. Hij scoorde bij Southampton geen enkele keer en de ploeg is intussen al uit de Premier League gedegradeerd.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

1
1
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

39
39
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

11
11
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

66
66
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

37
37
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

143
143
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

75
75
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

365
365
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

58
58
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

40
40
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

221
221
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

544
544
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

169
169
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

231
231
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

64
64
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

120
120
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

457
457
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

386
386
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

90
90
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

129
129
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

95
95
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

36
36
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

305
305
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

154
154
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

50
50

Meer sportnieuws