Toekomst Simons staat vast: contract van twee jaar

door
Toekomst Simons staat vast: contract van twee jaar

In de Challenger Pro League zit de competitie er al enkele weken op, de clubs zijn dan ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. Dat is ook het geval bij FCV Dender. Zo maakte de Oost-Vlaamse club donderdag bekend dat Timmy Simons aan boord blijft als hoofdtrainer.


Simons was destijds behoorlijk succesvol als verdediger/middenvelder. Hij won titels bij onder meer Club Brugge en PSV, waar hij telkens ook aanvoerder was. In 2002 werd hij bovendien verkozen tot Gouden Schoen. En voor de nationale ploeg verzamelde Simons net geen 100 caps. Met zijn werkethiek en visie leek hij dan ook gemaakt voor een trainersjob, maar dat leverde tot dusver niet de gewenste successen op.

LEES OOK: Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

Missie geslaagd

Na een tijdje als jeugdtrainer bij Club Brugge te hebben gewerkt, kreeg Simons de kans als assistent-coach bij Zulte Waregem. Daar depanneerde hij vorig seizoen ook een tijdje als hoofdtrainer. Maar de Vlaams-Brabander werd er uiteindelijk bedankt voor bewezen diensten. Maar begin februari kreeg hij een nieuwe kans om zijn trainersloopbaan nieuw leven in te blazen. Zo ging hij aan de slag bij Dender, waar hem de lastige taak wachtte om de club van degradatie te behoeden. Daar slaagde Simons echter met glans in.

Contract van twee jaar

Na een sterke campagne in de Relegation Play-Offs, wist Dender zich uiteindelijk te verzekeren van een verlengd verblijf in de tweede hoogste divisie. En daar wordt Simons nu voor beloonde. Zo tekende hij voor twee seizoenen bij in het voormalige Vanroy-stadion. "Afgelopen maanden hebben we met iedereen, supporters, spelers, staff, bestuur en alle medewerkers een mooi parcours afgelegd. Ik ben dan ook zeer trots om de volgende twee seizoenen samen verder te kunnen bouwen aan de toekomst van Dender", reageert hij op de clubwebstek.

Simons wordt op termijn trainer bij een grote Belgische club ...

Meest recent

'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

41
41
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

34
34
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

133
133
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

150
150
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

116
116
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

50
50
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

139
139
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

134
134
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

42
42
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

496
496
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

85
85
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

452
452
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

190
190
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

302
302
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

183
183
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

140
140
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

627
627
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

118
118
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

95
95
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

232
232
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

216
216
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

482
482
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

708
708
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

378
378

Meer sportnieuws