Pakkende beelden: Haroun breekt tijdens Bosuil-afscheid

door
Pakkende beelden: Haroun breekt tijdens Bosuil-afscheid

Indien Antwerp FC komende zondag wint op het veld van KRC Genk, kroont de Great Old zich landskampioen. Voor Faris Haroun zou dat de ultieme bekroning van zijn carrière kunnen worden. De middenvelder, die na dit seizoen definitief stopt als profvoetballer, nam afgelopen weekend alvast op emotionele wijze afscheid van de Bosuil.


Haroun brak destijds op jonge leeftijd door bij Genk, waarvoor hij uiteindelijk meer dan 100 wedstrijden zou afwerken alvorens de overgang naar Beerschot te maken. Na een Engels avontuur keerde hij in 2014 dan weer terug naar ons land om bij Cercle Brugge aan de slag te gaan. Daar werd hij in 2017 uiteindelijk weggeplukt door Antwerp. En ook bij de Great Old groeide de middenvelder uit tot een steunpilaar.

LEES OOK: Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Gewaardeerde aanvoerder

Met Haroun als vaste titularis wist Antwerp zich te verzekeren van promotie en ook in de Jupiler Pro League bleef hij één van de dragende krachten. Ondertussen kreeg hij de aanvoerdersband om zijn arm. In die hoedanigheid kon hij inmiddels al twee keer de beker van België in de lucht steken. Maar de meervoudige Rode Duivel is inmiddels alweer 37 jaar en de leeftijd begon onvermijdelijk zijn tol te eisen. Door aanhoudende fysieke problemen maakte Haroun steeds minder minuten.

Tranen in de ogen

Eind april maakte de middenvelder dan ook bekend dat hij na dit seizoen zijn kicksen aan de haak hangt. En dus werkte hij afgelopen weekend zijn laatste wedstrijd op de Bosuil af. Wegens het wedstrijdverloop kreeg hij uiteindelijk geen minuten, maar achteraf werd hij wel luid toegezongen door de Antwerpse fans. En dat raakte hem zichtbaar. Op een bepaald moment kon Haroun zijn tranen zelfs niet meer bedwingen en moest de aanvoerder getroost worden door zijn ploegmaats.

Haroun moet zondag sowieso minuten krijgen ...

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

41
41
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

29
29
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

70
70
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

180
180
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

75
75
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

227
227
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

87
87
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

147
147
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

131
131
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

221
221
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

524
524
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

131
131
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

59
59
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

198
198
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

148
148
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

316
316
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

286
286
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

143
143
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

327
327
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

245
245
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

253
253
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

927
927
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

293
293

Meer sportnieuws