Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

101 stemmen
Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

Bij Ajax is een bijzonder teleurstellend seizoen niet zonder gevolgen gebleven. Begin deze week namen de Amsterdammers al afscheid van algemeen directeur Edwin van der Sar. En enkele dagen later maakte de Nederlandse recordkampioen ook het vertrek van trainer John Heitinga bekend.


De Ajacieden beëindigden het seizoen in de Eredivisie op de derde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2009. Daarnaast sneuvelden ze vroegtijdig in Europa en verloren ze bekerfinale tegen rivaal PSV. Daarnaast rommelde het ook intern langs alle kanten. Technisch manager Gerry Hamstra vertrok doorheen het seizoen, vorige week raakte dan weer bekend dat de volledige bestuursraad hun vertrek heeft aangekondigd. Begin deze week maakte Van der Sar dan weer bekend dat hij het na jaren trouwe dienst voor bekeken houdt aan de top van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Heitinga kan beschikken

En donderdag werd ook nog eens bevestigd dat Ajax op zoek gaat naar een nieuwe hoofdtrainer. Zoals verwacht werd afscheid genomen van Heitinga. Die had enkele maanden geleden het stokje overgenomen van de ontslagen Alfred Schreuder. Maar ook onder het bewind van de oud-verdediger waren de resultaten niet naar behoren. De club gaat nu op zoek naar een meer ervaren hoofdtrainer, daarvoor wordt onder meer naar de Scandinavische markt gelonkt.

Geen rol meer bij eerste elftal

Sportieve baas Sven Mislintat liet inmiddels verstaan dat hij Heitinga bij de club betrokken wil houden. Maar een nieuwe rol in de omkadering van de eerste ploeg lijkt er niet meer in te zitten. "Vanuit mijn oogpunt is het duidelijk. Dat kan niet meer. Ik heb nooit meegemaakt dat een hoofdtrainer een stap terug deed als assistent. Het is geen mogelijkheid nu. Ook als er een nieuwe trainer komt, gaat hij John niet opnemen in de technische staf", werd de Duitser geciteerd bij VI.

Ajax blijft de grootste club van de Benelux ...

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

4
4
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

20
20
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

46
46
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

43
43
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

116
116
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

21
21
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

113
113
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

233
233
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

295
295
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

284
284
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

107
107
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

50
50
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

187
187
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

295
295
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

295
295
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

39
39
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

364
364

Meer sportnieuws