Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

door
Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

Bij Ajax is een bijzonder teleurstellend seizoen niet zonder gevolgen gebleven. Begin deze week namen de Amsterdammers al afscheid van algemeen directeur Edwin van der Sar. En enkele dagen later maakte de Nederlandse recordkampioen ook het vertrek van trainer John Heitinga bekend.


De Ajacieden beëindigden het seizoen in de Eredivisie op de derde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2009. Daarnaast sneuvelden ze vroegtijdig in Europa en verloren ze bekerfinale tegen rivaal PSV. Daarnaast rommelde het ook intern langs alle kanten. Technisch manager Gerry Hamstra vertrok doorheen het seizoen, vorige week raakte dan weer bekend dat de volledige bestuursraad hun vertrek heeft aangekondigd. Begin deze week maakte Van der Sar dan weer bekend dat hij het na jaren trouwe dienst voor bekeken houdt aan de top van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: 'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Heitinga kan beschikken

En donderdag werd ook nog eens bevestigd dat Ajax op zoek gaat naar een nieuwe hoofdtrainer. Zoals verwacht werd afscheid genomen van Heitinga. Die had enkele maanden geleden het stokje overgenomen van de ontslagen Alfred Schreuder. Maar ook onder het bewind van de oud-verdediger waren de resultaten niet naar behoren. De club gaat nu op zoek naar een meer ervaren hoofdtrainer, daarvoor wordt onder meer naar de Scandinavische markt gelonkt.

Geen rol meer bij eerste elftal

Sportieve baas Sven Mislintat liet inmiddels verstaan dat hij Heitinga bij de club betrokken wil houden. Maar een nieuwe rol in de omkadering van de eerste ploeg lijkt er niet meer in te zitten. "Vanuit mijn oogpunt is het duidelijk. Dat kan niet meer. Ik heb nooit meegemaakt dat een hoofdtrainer een stap terug deed als assistent. Het is geen mogelijkheid nu. Ook als er een nieuwe trainer komt, gaat hij John niet opnemen in de technische staf", werd de Duitser geciteerd bij VI.

Ajax blijft de grootste club van de Benelux ...

Meest recent

Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

16
16
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

70
70
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

95
95
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

216
216
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

60
60
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

156
156
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

106
106
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

70
70
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

24
24
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

112
112
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

165
165
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

371
371
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

273
273
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

230
230
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

376
376
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

52
52
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

489
489
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

352
352
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

698
698
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

480
480
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

356
356
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

78
78
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

136
136
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

803
803
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

639
639

Meer sportnieuws