Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

door
Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

Bij Ajax is een bijzonder teleurstellend seizoen niet zonder gevolgen gebleven. Begin deze week namen de Amsterdammers al afscheid van algemeen directeur Edwin van der Sar. En enkele dagen later maakte de Nederlandse recordkampioen ook het vertrek van trainer John Heitinga bekend.


De Ajacieden beëindigden het seizoen in de Eredivisie op de derde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2009. Daarnaast sneuvelden ze vroegtijdig in Europa en verloren ze bekerfinale tegen rivaal PSV. Daarnaast rommelde het ook intern langs alle kanten. Technisch manager Gerry Hamstra vertrok doorheen het seizoen, vorige week raakte dan weer bekend dat de volledige bestuursraad hun vertrek heeft aangekondigd. Begin deze week maakte Van der Sar dan weer bekend dat hij het na jaren trouwe dienst voor bekeken houdt aan de top van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Heitinga kan beschikken

En donderdag werd ook nog eens bevestigd dat Ajax op zoek gaat naar een nieuwe hoofdtrainer. Zoals verwacht werd afscheid genomen van Heitinga. Die had enkele maanden geleden het stokje overgenomen van de ontslagen Alfred Schreuder. Maar ook onder het bewind van de oud-verdediger waren de resultaten niet naar behoren. De club gaat nu op zoek naar een meer ervaren hoofdtrainer, daarvoor wordt onder meer naar de Scandinavische markt gelonkt.

Geen rol meer bij eerste elftal

Sportieve baas Sven Mislintat liet inmiddels verstaan dat hij Heitinga bij de club betrokken wil houden. Maar een nieuwe rol in de omkadering van de eerste ploeg lijkt er niet meer in te zitten. "Vanuit mijn oogpunt is het duidelijk. Dat kan niet meer. Ik heb nooit meegemaakt dat een hoofdtrainer een stap terug deed als assistent. Het is geen mogelijkheid nu. Ook als er een nieuwe trainer komt, gaat hij John niet opnemen in de technische staf", werd de Duitser geciteerd bij VI.

Ajax blijft de grootste club van de Benelux ...

Meest recent

Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

8
8
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

14
14
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

22
22
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

63
63
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

150
150
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

119
119
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

161
161
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

233
233
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

86
86
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

56
56
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

133
133
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

40
40
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

274
274
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

393
393
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

24
24
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

123
123
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

202
202
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

438
438
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

214
214
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

200
200
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

292
292
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1900
1900
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

315
315
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

643
643

Meer sportnieuws