Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

door
Chaos in Amsterdam: Ajax kondigt vertrek hoofdcoach aan

Bij Ajax is een bijzonder teleurstellend seizoen niet zonder gevolgen gebleven. Begin deze week namen de Amsterdammers al afscheid van algemeen directeur Edwin van der Sar. En enkele dagen later maakte de Nederlandse recordkampioen ook het vertrek van trainer John Heitinga bekend.


De Ajacieden beëindigden het seizoen in de Eredivisie op de derde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2009. Daarnaast sneuvelden ze vroegtijdig in Europa en verloren ze bekerfinale tegen rivaal PSV. Daarnaast rommelde het ook intern langs alle kanten. Technisch manager Gerry Hamstra vertrok doorheen het seizoen, vorige week raakte dan weer bekend dat de volledige bestuursraad hun vertrek heeft aangekondigd. Begin deze week maakte Van der Sar dan weer bekend dat hij het na jaren trouwe dienst voor bekeken houdt aan de top van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

Heitinga kan beschikken

En donderdag werd ook nog eens bevestigd dat Ajax op zoek gaat naar een nieuwe hoofdtrainer. Zoals verwacht werd afscheid genomen van Heitinga. Die had enkele maanden geleden het stokje overgenomen van de ontslagen Alfred Schreuder. Maar ook onder het bewind van de oud-verdediger waren de resultaten niet naar behoren. De club gaat nu op zoek naar een meer ervaren hoofdtrainer, daarvoor wordt onder meer naar de Scandinavische markt gelonkt.

Geen rol meer bij eerste elftal

Sportieve baas Sven Mislintat liet inmiddels verstaan dat hij Heitinga bij de club betrokken wil houden. Maar een nieuwe rol in de omkadering van de eerste ploeg lijkt er niet meer in te zitten. "Vanuit mijn oogpunt is het duidelijk. Dat kan niet meer. Ik heb nooit meegemaakt dat een hoofdtrainer een stap terug deed als assistent. Het is geen mogelijkheid nu. Ook als er een nieuwe trainer komt, gaat hij John niet opnemen in de technische staf", werd de Duitser geciteerd bij VI.

Ajax blijft de grootste club van de Benelux ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

14
14
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

42
42
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

78
78
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

143
143
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

212
212
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

79
79
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

60
60
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

152
152
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

471
471
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

188
188
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

715
715
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

177
177
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

125
125
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

151
151
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

226
226
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

651
651
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

363
363
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

303
303
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

421
421
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

201
201
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

315
315

Meer sportnieuws